Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Líčení

V Česku nabízí své služby desetitisíce kosmetických poradců, týdně vychází stovky článků o přírodní kosmetice a časopisy jsou přeplněné radami, co máme užívat a co ne. Člověk stále řeší potraviny, ale především my ženy často v touze po kráse dáme na své tělo v jediném výrobku až desítky riskantních kosmetických přípravků.
Mnohé ze zkrášlovacích přípravků totiž obsahují zdraví škodlivé látky, potenciální karcinogeny anebo hormonální disruptory, například formaldehyd, ftaláty a parabeny, toxické olovo a kadmium.  zubní pasta Colgate Total obsahuje antibakteriální látku triclosan, která může v pitné vodě s chlorem vytvářet chloroform. Tento plyn se snadno vstřebává pokožkou nebo vdechnutím a může podpořit vznik deprese, poškodit játra, zvýšit riziko nádorového onemocnění. Nivea Body tělové mléko obsahuje jako konzervační látky parabeny, které mohou narušovat hormonální rovnováhu a být karcinogenní. Syntetické vůně, které jsou ve většině kosmetických přípravků, patří mezi nejčastější alergeny, některé z nich jsou podezírány z neurotoxicity a narušování hormonální rovnováhy.
I při střídmém použití pouhých deseti konvenčních (běžných, ale i s označením "přírodních") přípravků denně na sebe aplikujeme až 150 ingrediencí. Jejich jednotlivé součásti sice byly testovány, problém však je, že neexistují žádné testy vzájemného působení koktejlu chemikálií v kosmetických příravcích. Naštěstí existují i bezpečnější varianty - a právě ty pro vás hledáme.
Při výběru hledáme mezi jednoduchými přírodnímu přípravky, jejichž složení je snadné porozumět. Upřednostňujeme přírodní kosmetiku a úžasné české či slovenské firmy, z nichž mnohé si sami pěstují své ingredience nebo navazují na tradiční receptury a do přípravků dávají jen to nejlepší.
Jestliže přemýšlíte nad cenami, promyslete, jak hodně, či spíše jak málo skutečně stačí, a raději nakupte pár kvalitních přípravků, než abyste si zaplnili koupelnu více či méně levnou/drahou nebezpečnou kosmetikou. Bohužel musíme konstatovat, že ani luxusní a vyloženě drahé značky nejsou zárukou kvality co do bezpečnosti použitých ingrediencí. Koneckonců můžete se přesvědčit sami:
existuje databáze surovin www.ewg.org/skindeep, kterou spravuje nezávislá pracovní skupina pro životní prostředí. Porovnává údaje z etiket více jak dvaceti tisíc kosmetických výrobků s výzkumy o toxicitě a bezpečnosti, výsledkem je stanovení stupně rizikovosti všech sledovaných výrobků nebo jejich složek na stupnici 1 - 10, přičemž 1 je nejméně či vůbec nebezpečná kosmetika a 10 je velice riskantní.
 

Záznamy nebyly nalezeny...