Vážení návštěvníci, k 1. 9. 2019 jsme přešli na novou verzi e-shopu, která vám přináší vedle moderního vzhledu i mnoho nových funkcí, které ve starém e-shopu nebyly. I když usilovně pracujeme na převodu téměř 3000 výrobků a nastavení funkcí, může se stát, že ne vše bude fungovat správně. Pokud na takovou chybu "narazíte", informujte nás o tom prosím na e-mail landova@amalteia.cz. Děkujeme a těšíme se na naše společné nakupování :)

Chlebníky

Tzv. chlebník používá snad každá domácnost. Někde své čerstvé pečivo schovají do vysouvacích zásuvek, v takovém případě však pečivo začne velmi rychle plesnivět či ztvrdne. Ideální jsou proto chlebníky, které pečivo udržují delší dobu čerstvé a poživatelné, současně chrání pečivo od hmyzu a umístit je můžeme kamkoliv nás napadne. Každý výrobce samozřejmě tvrdí, že právě ten jeho chlebník je ten nejlepší a udrží pečivo nejdéle čerstvé. My si tedy můžeme nastínit alespoň základní rozdíly v použitém materiálu:
Dřevěné chlebníky byly mezi prvními, které se začaly vyrábět. Na první pohled nemají sice nijak extra propracovaný design, jsou ale prověřeny desítkami let užívání a proč měnit to, co skvěle funguje? Barev, do kterých se chlebníky namořují je opravdu mnoho, proto jej jednoduše sladíte s barvou své kuchyňské linky a kupodivu zapadnou i do moderních, minimalistických kuchyní. Plastové chlebníky se prodávají v nejmenším množství. Jsou sice velmi jednoduché na údržbu, při pádu se nerozbijí, v nabídce najdete snad všechny možné tvary a motivy obrázků, přesto stojí až na třetí, poslední pozici žebříčku prodeje. Nerezové chlebníky se staly určitou módní záležitostí, údržba je však přeci jen mírně náročnější (je na nich vidět každý otisk prstů) - zřejmě to ale není jediný důvod, proč se velká část uživatelů vrací zpět ke klasice - dřevěným, případně bambusovým chlebníkům, ve kterých se našemu pečivu prostě daří nejlíp :)