Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

ZinZino BALANCE OIL VEGAN 300 ml

Kód: ZZ 46
Akce 100% příroda
38 hodnocení
Značka: Zinzino
2 475 Kč –52 % 1 173 Kč / ks
Skladem

První veganská bio-alternativa rybího oleje na trhu, certifikovaná společností The Vegan Society. Zcela přírodní směs oleje z mořských mikrořas, extra panenského olivového oleje z nedozrálých oliv, oleje ze semen ahiflower® a veganského vitaminu D3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ZinZino BALANCE OIL Vegan 300 ml
 • zdraví pro vegany: s Balance Oil Vegan mohou dosáhnout rovnováhy úplně všichni! Strava veganů je často bohatší na vlákninu, vitamín C, fytochemické a další látky ve srovnání s běžnou stravou, na druhou stranu v ní však často chybí základní výživové látky jako vitamín D nebo Omega-3 mastné kyseliny. Pro vegany a vegetariány je tak mnohem složitější dosáhnout potřebné rovnováhy Omega-6 / Omega-3 mastných kyselin, zajistit dostatečný přísun EPA a DHA a dodat tělu prospěšné vlastnosti řady živin v souladu s výživovými tvrzeními EFSA. Průzkumy ukázaly, že koncentrace Omega-3 mastných kyselin v krvi veganů je nižší, než u lidí konzumujících tuky živočišného původu.
  Chtějí-li tedy vegetariáni a vegani dostat do těla tyto esenciální Omega-3 EPA a DHA mastné kyseliny, musí konzumovat speciální produkty obohacené o tyto látky, nebo velice pečlivě regulovat stravu a sledovat přísun mastných kyselin (omega 6), což není nic jednoduchého. Při větším přísunu ALA se koncentrace DHA zvyšuje jen nepatrně, a to z toho důvodu, že proces jejího štěpení na EPA a DHA v těle je velice neefektivní.
  Standardně se v ženském organizmu takto rozloží méně než 5 %, v mužském pak pouhá 2 % zkonzumované ALA, a problém zůstává.
  Nyní se však objevilo jednoduché řešení pro všechny vegany, vegetariány a ty, kdo chtějí získávat rybí tuk z náhradního zdroje. Ryby získávají Omega-3 z mořských řas rostoucích ve studených vodách. Tyto řasy jsou vynikajícím zdrojem Omega-3 mastné kyseliny dlouhého řetězce, která může být extrahována a užívána lidmi.

  ZinzinoBalanceOil Vegan je olej z mořských řas s Omega-3 mastnými kyselinami EPA a DHA, slunečnicový olej s vysokým obsahem oleinu (HOSO) a olej z hadince jitrocelového, s vysokým obsahem Omega-3 (SDA a ALA), Omega-6 (GLA) a Omega-9 (OA). Kromě toho obsahuje olivový olej nejvyšší kvality z prvního lisování s vysokým obsahem Omega-9 (OA) a polyfenolů. Obsahuje také dostatečné množství vitamínu D ze stoprocentně rostlinného zdroje. Poskytuje tedy všechny výhody standardního BalanceOil vyrobeného z rybího tuku. Olej Zinzino BalanceOil Vegan byl řádně prozkoumán a v praxi odzkoušen.
 • základní složky:
  • olej z mořských řas: olej se získává z mořských mikrořas druhu Schizochytrium sp., bohatých na Omega-3 mastné kyseliny: kyselinu eicosapentaenovou (EPA)/kyselinu dokosahexaenovou (DHA). Vegetariánský analog rybího tuku - první vegetariánský výrobek nabízející přísun EPA/DHA, který poskytuje vynikající alternativu tradičního rybího tuku. Doplněk se vyrábí ve společnosti, která byla podrobena prověrce a přísné kontrole ze strany FDA. Jedná se o vysoce koncentrovaný a pečlivě připravený produkt. Kromě toho tento olej z mořských řas obsahuje malé množství slunečnicového oleje s vysokou koncentrací oleinu, trochu extraktu z rozmarýnu pro lepší chuť, palmitát askorbilu (z kukuřice, bez GMO) a tokoferoly (extrahované z rostlinných olejů, bez GMO), které zajišťuji trvanlivost výrobku.
  • olej z hadincejitrocelového: za studena lisovaný olej ze semen hadince jitrocelového se dále podrobuje zpracování při nízkých teplotách v rámci procesu čištění: je rafinován, bělen, zbaven zápachu a zchlazen, díky čemuž získává průhlednost, světle jasnou barvu a neutrální vůni. Olej z hadince jitrocelového neobsahuje GMO, je bohatý na Omega-3 mastné kyseliny, Omega-3 SDA a ALA, Omega-6 mastnou kyselinu GLA a Omega-9 mastnou kyselinu OA. Ideální volba pro vegetariány a vegany. Olej z hadince jitrocelového se vyznačuje vynikajícím profilem mastných kyselin. Především obsahuje dvakrát více Omega-3 než Omega-6 nebo Omega-9, takže může přispět k vyrovnání rovnováhy mezi Omega-6 a Omega-3 mastnými kyselinami. To je protipól pro spoustu rostlinných olejů s vyšším obsahem Omega-6. Za druhé, olej z hadince jitrocelového obsahuje vzácnou Omega-3 mastnou kyselinu SDA, která se v těle štěpí na EPA až pětinásobně rychleji než typická Omega-3 mastná kyselina rostlinného původu - ALA, tedy kyselina z lněného semínka. Avšak je toho ještě více. Olej z hadince jitrocelového také obsahuje cennou Omega-6 mastnou kyselinu GLA, která přispívá k rovnováze hormonů a zdravé pleti!
  • olivový olej: BalanceOil obsahuje speciální olivový olej nejvyšší jakosti z prvního lisování, původem ze Španělska, bez GMO, z oliv druhu Picual. Obsahuje velké množství Omega-9 (OA), avšak byl zvolen hlavně kvůli vysoké koncentraci polyfenolů (přes 350 mg/kg). Polyfenoly jsou mocnými antioxidanty s množstvím prospěšných vlastností. Chrání BalanceOil v lahvičce, hlavní ochrannou funkci pak plní ve vašem těle.
  • vitamin D3: výjimečný vitamín D3 (kolekalciferol) rostlinného původu je získáván ze speciálních, ekologicky pěstovaných lišejníků. Tyto rostliny jsou schopny shromažďovat velká množství prospěšných výživových látek, jako právě vitamín D3. Vitamín D3 se extrahuje, následně se přidává kokosový olej. Vitamín D3 v ZinZino výrobcích má certifikovaný rostlinný původ a je bez GMO.
 • dávkování: 0,1 ml Balance Oil VEGAN na jeden kilogram tělesné hmotnosti. Přizpůsobte dávku své tělesné hmotnosti. Např. dospělý člověk s hmotností 80 kg bude užívat 8 ml denně. Nepřekračujte denní doporučené dávkování.
 • základní certifikáty si můžete stáhnout ZDE
 • hlavní přínosy (povolená zdravotní tvrzení):
  • přispívá k normální funkci mozku1  protože denní dávka obsahuje 700 mg DHA
  • přispívá k normální funkci imunitního systému2, protože denní dávka obsahuje 20 μg vitaminu D3
  • pomáhá udržovat příznivé hladiny kyselin EPA a DHA v těle
  • pomáhá udržovat optimální hladiny omega-6:3 mastných kyselin v těle
  • pomáhá udržovat hladiny polyfenolů v těle, čímž chrání krevní lipidy před oxidačním stresem3
  • podporuje zdravou a normální funkci očí, protože obsahuje 700 mg DHA4
  • přispívá k normálnímu stavu kostí5, svalové činnosti6, normálnímu stavu zubů7 a dělení buněk8, protože denní dávka obsahuje 20 µg vitamínu D
  • podporuje normální hladiny triglyceridů v krvi9, normální krevní tlak10 a normální hladiny vápníku v krvi11
  • (vysvětlivky pod čarou)
 • složení:
  • olivový olej lisovaný za studena olej z mikroskopických mořských řas Schizochytrium sp. rafinovaný olej ze semen rostliny Ahiflower® antioxidanty (Extrakt s vysokým obsahem tokoferolů), vitamin D3 (cholekalciferol získaný z rostlinného výtažku)
  • citrónová příchuť: Olivový olej lisovaný za studena, olej z mikroskopických mořských řas Schizochytrium sp., rafinovaný olej ze semen rostliny Ahiflower®, příchuť (přírodní citronová příchuť), antioxidanty (extrakt bohatý na tokoferoly), vitamin D3 (cholekalciferol získaný z rostlinného výtažku)
 • nutriční údaje:

Nutriční hodnota a obsah v: 12 ml
Celkový obsah omega-3 3046 mg
Olej z mořských řas 3280 mg
   z toho EPA 771 mg
   z toho DHA 1123 mg
   z toho DPA 180 mg
Olej ze semen Ahiflower® 1518 mg
   z toho SDA 288 mg
   z toho ALA 683 mg
   z toho GLA 95 mg
Olivový olej 6250 mg
   z toho omega-9 5141 mg
   z toho polyfenoly 5.3 mg 
Vitamin D3 (400% of RV*) 20 ug 
*RV = referenční hodnota  

Jednoduchý test, jak si primárně ověřit kvalitu Omega3 doplňků

MUDr. Eduard Kroupa: Vliv Omega-3 mastných kyselin na lidský organismus

ZinZino BalanceOil koncept (2 minuty)

ZinZino BalanceOil koncept (4 minuty)

ZinZino Vegan (1 minuta)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: