Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

dubová kůra

Dubová kůra se pro svůj vysoký obsah cenných látek a snadnou dostupnost hojně používá v lidovém léčitelství i moderní medicíně.
Nejvíce ceněné jsou její desinfekční a stahující účinky, stejně jako schopnost zastavovat krvácení.
Dub je strom už na první pohled plný síly a energie. Naši předkové se mu hluboce klaněli, zasvěcovali ho bohům a uctívali ho nejen pro jeho majestátnost, ale především pro jeho úžasnou léčivou sílu. Je bohatým zdrojem tříslovin, které mají významné stahující a antiseptické vlastnosti. Tříslovina tanin, která na sebe váže proteiny, brání vzniku bakteriálních infekcí, čehož se využívá při léčbě průjmů, žaludečních a urologických obtíží. Dubová kůra je dále zdrojem stopových prvků a vitamínů, jejich konkrétní složení pak závisí na druhu dubu (zda se jedná o dub letní, dub zimní nebo dub bílý). Stahující a desinfekční účinky má kůra ze všech druhů dubů. Kůra dále obsahuje fytoncidní látky (které mají antibiotické účinky), flavonoidy (antioxidační látky) a pryskyřici.
Dubová kůra léčí záněty a účinně tlumí krvácení
Dubová kůra se běžně používá ve formě odvaru, dnes nejčastěji pro vnější užití. Blahodárně působí např. při poranění kůže, od malých až po větší rány, které potřebujeme vydezinfikovat a zastavit krvácení. Působí poměrně silně protizánětlivě, nasazuje se i na již zanícené rány, které se špatně a dlouho hojí, její dezinfekční a svíravý účinek byl proto dříve opravdu velmi ceněný. Stejně tak bychom se k ní měli vracet i dnes, jakožto přírodní produkt má minimum nežádoucích účinků.
Na kůži ji aplikujeme jako koupel, k oplachování nebo jako obklad. Kromě zmíněných poranění a zánětů kůže léčí i například mokvavé ekzémy, plísňové infekce na kůži, bércové vředy, akné a pod. Používá se i ke kloktání v případě paradentózy a infekce v krku a ústní dutině.

Nejprodávanější

mýdlo drsné pohlazení a
Medové mýdlo drsné pohlazení 100 g
Externí sklad, dodání do 2-10 dnů
PL 32
 
110 Kč
1 položek celkem
mýdlo drsné pohlazení a
Medové mýdlo drsné pohlazení 100 g
Externí sklad, dodání do 2-10 dnů
110 Kč / ks

„Netradiční název jsme zvolili s ohledem na složení: v mýdlu najdete med, ovesné vločky a drcené dubové dřevo, které se stará o...

PL 32