Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

ECAIA cartridge (náhradní filtr)

Kód: SAN 02
4 hodnocení
1 307 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
7.8.2024

ECAIA cartridge je filtrační kazeta typu "vše v jednom". Patrona obsahuje speciální granulovanou směs aktivního uhlí, funkční keramiky a dalších složek, která byla vyvinuta jako součást intenzivní testovací série (testováno bylo více než 1 000 různých typů aktivního uhlí!). Kazeta ECAIA odstraňuje až 99 % následujících znečišťujících látek: dusičnany, PCB, hliník, arsen, kadmium, chrom, mangan, rtuť, nikl, olovo, měď, selen, vanad a mnoho dalších, účinně zvyšuje hodnotu pH vody a její ORP.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ECAIA cartridge (náhradní filtrační vložka)
 • zkontrolujte si doporučenou prodejní cenu v e-shopu dodavatele: 48,40 € (kurz 27,- Kč = 1307,- Kč)
 • redukuje ve vodě obsažené škodlivé látky jako je chlor, těžké kovy, těkavé látky, hormony, pesticidy, zbytky léků..., a to s účinností 70-99 %
 • unikátní filtrační vložka a energetizační destička na dně konvice transformuje pitnou vodu z kohoutku na vodu chutnou, zásaditou, okysličenou, antioxidační, jemně strukturovanou ECAIA vodu. Takto upravená voda nejen lépe chutná, ale především může naplno plnit své poslání a funce v našem těle.
 • ECAIA cartridge obsahuje také tzv. „funkční“ keramiku, která byla po mnoho staletí důležitým prvkem tradiční čínské medicíny. Její účinnost je dána směsí vybraných vzácných minerálů a jejich speciálním zpracováním. Součástí této unikátní technologie je mmj. rozdrcení minerálů na velmi jemný prášek, jeho následné vypálení ve vysokoteplotních pecích a přeměna na malé keramické kuličky. Právě ony umožňují ionizaci vody (změnu hodnotuy ORP), která má podobné vlastnosti jako voda v lidském těle.
 • výkon filtrační vložky je 300 litrů v průběhu 2 měsíců. Její výměna je velice jednoduchá - zvládnete ji doslova během pár (tj. dvou) minut
 • doporučená doba užívání: 60 dnů/5 litrů vody na den (pozn.: při správném užívání vydrží náplň 10-11 týdnů, potom již prudce klesá pH výstupní vody. I bez měřících pomůcek to snadno poznáte. Jak? Chuťové pohárky na vašem jazyku se během prvních tří - čtyř týdnů pročist tak, že začnete jinak, intenzivněji vnímat chutě. Naprostá většina lidí tak doslova UCÍTÍ, že kvalita už není na jedničku :-)
 • optimalizuje chemické složení - podle EPA dnes voda obsahuje až 45 tisíc chemických sloučenin, které v ní ještě před 30ti lety nebyly. Ionizovaná alkalická živá voda je doporučována jak doktory, tak vědci k všestrannému využití: ke konzumaci, přípravě pokrmů i léčbě organismu.
  • každodenní pití alkalické živé vody dokáže zpomalovat stárnutí (záporné ORP).
  • vápník, hořčík a další minerály díky ionizaci vody získávají formu iontů, které dokáže organismus snadno vstřebávat.
  • uvolňování elektronů brání agresivnímu útoku volných radikálů na organismus a voda se chová jako antioxidant.
  • alkalická voda vytváří menší molekuly, které se lépe vstřebávají a zlepšují látkovou výměnu.
  • podrobnější informace najdete pod čarou a také ve videích - viz záložka "videa".
Plnění: karafa ECAIA je vybavena jednoduchým a pohodlným plnícím víkem. Umístěte karafu kruhovým otvorem pod kohoutek a napusťte vodu do zásobníku na vodu. Plnící víko se zavře automaticky, jakmile je nádržka na vodu dostatečně plná.
Nastavení stavu filtru: podržte stisknuté tlačítko Start, dokud displej 4x nezabliká, tím je spuštěno odpočítávání - začíná na hodnotě 60 (dnů) a končí na 1. Jakmile se zobrací 1, je nutná výměna filtrační kazety. Pro opětovné nastavení displeje na 60 znovu stisknete tlačítko start. Při vyšší spotřebě vody mohou být nutné častější výměny filtrační kazety - jejich kapacita je daná buď počtem dnů (60 od prvního kontaktu náplně s vodou) nebo maximálním průtokem 300 litrů (cca 5 litrů/den).
Před prvním použitím:
 • 1. krok - mytí: karafu, nádobu i víko myjte pouze ručně, s použitím vody z vodovodu - nedávejte do myčky!! Delší kontakt elektronického indikátoru filtru s vodou se nedoporučuje - víko okamžitě po umytí osušte papírovou utěrkou.
 • 2. krok - montáž: vyjměte filtrační kazetu z obalu a odstraňte zespodu ochrannou folii. Vložte filtrační kazetu pod studenou tekoucí vodu po dobu 1-2 minut. Kazetu následně protřepejte, aby se odstranily vzduchové bubliny, vložte ji do zásobníku na vodu a zasuňte ji dolů do spodní části pouzdra tak, aby byla dobře zaklíněna. Potom vložte zásobník na vodu do karafy a nasaďte víčko na horní část nádoby. Karafa nyní tvoří jeden celek.
 • 3. krok - naplnění: naplňte zásobník čistou vodou a nechte ji protéct. Voda může během prvních 2-4 plnění obsahovat jemné uhlíkové částice (černé barvy), které jsou zdravotně nezávadné. Při náhodném vypití jsou následně vyloučeny z těla bez vedlejších, negativních účinků (tyto případné usazeniny jsou vázány ve střevě a následně z těla vyloučeny).

Nejčastěji kladené otázky:
Kdy by se mělo měřit pH ECAIA vody?
Doporučujeme změřit hodnotu pH na začátku - tj. při prvním použití, a pak průběžně v následujících týdnech. V prvních dnech je ECAIA voda vždy velice zásaditá, protože však hodnota přímo souvisí s minerálním složením vstupní vody, může se pH hodnota rychle/pomalu měnit. To je také jeden z důvodů, proč nabízíme konvice souběžně s domácími úpravnami vody na bázi reverzní osmozy.
Funguje karafa ECAIA také v oblastech s hodně tvrdou, vápenitou vodou?
Ano - bez ohledu na obsah vápníku je voda z ECAIA konvice vždy až z 95 % zbavena škodlivých látek, má dobrou chuť a je antioxidační. Hodnota ORP (redox potenciál) vyjadřuje schopnsot zachytit nebo uvolnit elektrony. Tato hodnota se vyjedřuje v mV - pokud je voda záporně nabitá, znamená to, že je bohatá na elektrony a má výborné antioxidační vlastnosti, a naopak: pokud je voda kladně nabitá, má nízký počet elektronů a má tedy oxidační vlastnosti. Mimochodem - voda z kohoutku má v ČR obvykle + 300mV (!!), ECAIA voda má hodnoty od -50mV do -400mV. Vysoký obsah vápníku může ovlivnit hodnotu ORP, hodnota pH pak jednoznačně závisí na obsahu vápníku ve vodě (čím vyšší je obsah vápníku, tím nižší je pH).
Mohou se v karafě ECAIA hromadit bakterie a znehodnocat vodu?
Filtrační kazeta ECAIA obsahuje speciální médium, které zabraňuje přenosu bakterií, navíc v kohoutkové vodě je vždy přítomný chlor, který bakterie zabíjí. Během horkých měsíců můžete mít karafu v ledničce ve chvílích, kdy ji nebudete užívat (odjezd na chatu, na dovolenou...). Samozřejmostí je dodržování běžných hygienických pravidel - např. vyhnout se kontaminaci jídlem, houbičkou na nádobí nebo styku s jiným "nosičem bakterií". Pro utírání používejte jednorázové papírové utěrky a dodržovat běžné hygienické návyky (nesahat do konvice špinavými rukami apod.)
Poznámka: důrazně doporučujeme vyměnit filtr každé 2 měsíce, protože jinak není zaručen výkon filtru a ochrana před choroboplodnými zárodky.
Jaký je rozdíl mezi ECAIA karafou a levnou karafou ze supermarketu (BRITA aj.)?
Pokud si uděláte pH test, zjistíte velice rychle, že ve většině případů má voda z těchto komvic velice nízké pH, někde v rozmezí pH 5-7. Tyto konvice obvykle umí částečně odfiltrovat vápník a chlor - nic víc, nic míň.
Umí karafa ECAIA odstranit vápník z vody?
Ne. Karafa ECAIA umí z vaší vody odfiltrovat mnoho znečišťujících látek (např. chlor, těžké kovy, herbicidy, pesticidy, fungicidy, hormony, zbytky léčiv...). Minerály jako je vápník, hořčík, sodík atd. jsou ve vodě zachovány - jsou však díky speciálnímu patentovanému médiu ionizovány a tím optimalizovány pro snadnější zpracování, takže je naše tělo může snadněji absorbovat a vyloučit.
V karafě / sklenicích se tvoří bílé pruhy nebo usazeniny. Čím to je způsobené?
ECAIA voda je ionizovaná - v důsledku toho jsou minerály ve vodě nabity negativně, pro lepší vstřebatelnost v těle. Skleněné a plastové nádoby jsou však nabity kladně, takže přitahují záporně nabité minerální látky, které pak mají tendenci ulpívat na stěnách nádob. Tyto usazeniny se snadno odstraňují - v případě potřeby můžete jejich odstranění pomoci smícháním vody s trochou kyseliny citronové nebo octa, nechat několik málo minut působit a pak už jen vypláchnout čistou vodou. Váš zásobník bude opět vypadat jako nový :)
Co se stane, když vypiji příliš mnoho vody ECAIA? Má to vliv na zdraví?
Ne - voda ECAIA je vyčištěná, zásaditá a antioxidační. Jinými slovy jde o vodu, která v našem těle uvolňuje elektrony, které čistí naše buňky a omlazují je, zároveň rozpouští v těle nahromaděné nečistoty a umožňují jejich vyloučení. Pokud máte vážnější problémy s ledvinami, je obecně doporučováno pít ne příliš zásaditou vodu. V případě pochybností kontaktujte svého lékaře.
Někdy filtrační kazeta obsahuje jemné šedé až černé částice. Co to je a je to pro zdraví bezpečné?
Jedná se o organické částice aktivního uhlí, které jsou součástí filtračního média. To je zcela normální, protože filtrační médium se vkládá ručně a může se nepatrně uvolnit během přepravy v důsledku vnitřního tření. Jedná se však o látku absolutně zdravotně nezávadnou, naopak - jak již bylo zmíněno, je to 100% přírodní materiál, který díky svým čistícím vlastnostem může naopak podporovat zdraví a detoxikaci těla.

 • o problematice pitné vody se mluví tak dlouho, že už si bohužel často ani neuvědomujeme jak moc se nás tento problém stále ještě - resp. už znovu týká. Většinou podléháme pocitu klidu pramenícího z vědomí norem a vyhlášek, které v naší republice kvalitu vody z vodovodního řadu či kvalitu balených vod "hlídají". Mírně úsměvná pravda ovšem je, že dnes pijeme vodu, kterou pili a močili dinosauři, pijeme vodu, kterou se kdysi osvěžil pračlověk, když ulovil mamuta. Voda se po milióny let dokázala v přírodě očistit od všech nečistot, které získala díky tomu, že je nejúčinnější přírodní rozpouštědlo. Dokud kolovala pouze v přírodě, bylo vše v pořádku. My lidé jsme však začali vodu časem používat v průmyslu, k chemickým procesům, dlouhodobě ji vystavujeme působení velkého množství chemikálií. Dokonce i její fyzikální strukturu rozrušujeme díky necitlivému průmyslovému dopravování. Necelá dvě století stačila člověku k tomu, aby vodu svým „zneužíváním“ k nepřírodním procesům znehodnotil a kontaminoval, a to látkami, které se z vody nedají běžnou úpravou vůbec odstranit. A to je sice neviditelný, ale závažný problém. Natolik závažný a vzhledem k různým faktorům individuální, že u tohoto produktu rozhodně jen psané informace nestačí. Domluvte si nezávazné informační setkání s odborníkem, která vám celou problematiku osvětlí a vybere pro vás to nejefektivnější řešení.
 • již nyní vám však můžeme slíbit, že naše řešení vždy vrací vodě původní snadno vstřebatelnou fyzikální strukturu, provouzí ve vodě důležité informace, které nám příroda vodou předává a které prospívají našemu zdraví, a zásadně optimalizují to nejdůležitější: její chemické složení
 • ochranu před konzumací vody s obsahem chlorových látek, radonu, železa, manganu, dusičnanů, dusitanů, síranů, bakterií, virů, toxinů, těžkých kovů, azbestu, karcinogenů, patologických plísní, herbicidů, pesticidů, radioaktivity, léčiv, hormonální antikoncepce atd. (přísady, které přes veškeré standardní způsoby čištění ve vodě, kterou běžně pijete, zůstávají - viz například článek Pitná není pitná z iDnes, leden 2015 nebo článek O hormonální antikoncepci a rizicích i pro ty, kteří ji neužívají - MUDr. Jan Hnízdil)

Alarmující výsledky testů vody v ČR za období 2014-2016 (video na streamu je bohužel smazáno)

ECAIA konvice - jak funguje, porovnání s jinými výrobky

Reportáž ČT 2 o kvalitě kohoutkové vody v ČR a její kontaminaci antibiotiky, drogami, úklidovými prostředky apod.

Reportáž o rizicích kvality vody v ČR vyplývajících z (ne)kvality potrubí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: