Vážení návštěvníci, k 1. 9. 2019 jsme přešli na novou verzi e-shopu, která vám přináší vedle moderního vzhledu i mnoho nových funkcí, které ve starém e-shopu nebyly. I když usilovně pracujeme na převodu téměř 3000 výrobků a nastavení funkcí, může se stát, že ne vše bude fungovat správně. Pokud na takovou chybu "narazíte", informujte nás o tom prosím na e-mail landova@amalteia.cz. Děkujeme a těšíme se na naše společné nakupování :)

arganový olej

U arganového oleje pro potravinové použití jsou používána jadérka lehce pražená a to před mechanickou extrakcí oleje, kosmetický arganový olej naopak z nepražených - panenská jadérka jsou lisovaná za studena. Arganový rostlinný olej obsahuje více než 80 % nenasycených mastných kyselin Omega 6 a Omega 9, které mají blahodárné účinky na pokožku, a neobvykle vysoký podíl tokoferolů (vitamin E). Omega 6 snižuje dehydrataci pokožky a Omega 9 zvyšuje její elasticitu. Tokoferoly jsou silné přírodní antioxidanty, které působí proti stárnutí buněk. Arganový olej má také neobvykle vysokou koncentraci fytosterolů (Schottenol a Spinasterol), skvalen a triterpen, které působí proti stárnutí pokožky a snižují vznik zánětu. Obsahuje také karotenoidy, které chrání pokožku proti UV záření.

Omega 6 snižují ztrátu vody z pokožky, zatímco omega 9 posilují její elasticitu. Olej je také bohatý na vitamin E, který napomáhá bojovat proti stárnutí buněk. Díky těmto svým kvalitám je vzácný arganový olej vynikající pro suchou, ochablou a stárnoucí pokožku.

Arganový olej ma antioxidační a regenerující účinky, vyživuje, chrání a obnovuje hydrolipidní film pokožky. Zanechává vyhlazenou, na dotyk hedvábnou pokožku.