Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

arganový olej

U arganového oleje pro potravinové použití jsou používána jadérka lehce pražená a to před mechanickou extrakcí oleje, kosmetický arganový olej naopak z nepražených - panenská jadérka jsou lisovaná za studena. Arganový rostlinný olej obsahuje více než 80 % nenasycených mastných kyselin Omega 6 a Omega 9, které mají blahodárné účinky na pokožku, a neobvykle vysoký podíl tokoferolů (vitamin E). Omega 6 snižuje dehydrataci pokožky a Omega 9 zvyšuje její elasticitu. Tokoferoly jsou silné přírodní antioxidanty, které působí proti stárnutí buněk. Arganový olej má také neobvykle vysokou koncentraci fytosterolů (Schottenol a Spinasterol), skvalen a triterpen, které působí proti stárnutí pokožky a snižují vznik zánětu. Obsahuje také karotenoidy, které chrání pokožku proti UV záření.

Omega 6 snižují ztrátu vody z pokožky, zatímco omega 9 posilují její elasticitu. Olej je také bohatý na vitamin E, který napomáhá bojovat proti stárnutí buněk. Díky těmto svým kvalitám je vzácný arganový olej vynikající pro suchou, ochablou a stárnoucí pokožku.

Arganový olej ma antioxidační a regenerující účinky, vyživuje, chrání a obnovuje hydrolipidní film pokožky. Zanechává vyhlazenou, na dotyk hedvábnou pokožku.