Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.
Akce 100% příroda

ZinZino VIVA+ 60 tablet

ZZ 39
137 hodnocení

LÁZNĚ PRO VAŠI MYSL A PSYCHICKOU POHODU. Zahalí vás luxusním pohodlím, nechá odplavit občasný stres a pomůže vám cítit se odpočatě. Potravinový doplněk dodávající tělu látky potřebné pro dobrou mozkovou činnost. Přispívá ke snížení stresu, podporuje klidný spánek, veselou mysl a dobrou náladu. Udržuje nervový systém v pořádku, podporuje normální duševní a mozkovou činnost - výborné výsledky při zdravotních problémech typu ADHD, disfunkce apod. 

 • 1 350 Kč 738 Kč –54 %
 • Skladem
612 Kč / ks
Kategorie: Bylinné extrakty (tobolky)
Druh: Multi doplňky
 
ŽIVOT V ROVNOVÁZE
 • věda a technologie se vyvíjí závratným tempem, nejrychleji v lidské historii. O stravování a zdraví víme více než kdykoliv předtím. Tak proč jsme stále víc a víc nemocní?
 • díky společnosti ZinZino poskytujeme v rámci nové vědy nutriční faktotologie (farmakodynamika) špičkové výrobky, které využívají aktivní výživové látky z potravin tak, aby bojovaly proti nerovnováze v našem moderním životním stylu
 • hlavním produktem je výrobková řada BalanceOil, doplněná o synergické výrobky Xtend, Viva, Protect a ZinoBiotik
 • připojte se k milionům lidí, kteří již ZinZino výrobky* užívají a co je hlavní: užívají si díky nim kvalitnější zdraví a plnější život, a to při denních nákladech odpovídajících ceně jedné kávy v restauraci (Viva = 26,- Kč/den popř. 18,- Kč/den pro zákazníky s předplatným). Se ZinZinem si prostě zdraví může dovolit každý!
* Tyto produkty nejsou určeny k diagnostice, léčbě, léčení nebo prevenci jakékoli choroby.(sdělení nutné pro dodržení současné legislativy EU)
 
ZinZino VIVA PLUS - 60 tablet
 • přírodní potravinový doplněk dodávající tělu látky potřebné pro dobrou mozkovou činnost
 • ověřte si kliknutím doporučenou cenu v e-shopu dodavatele: 29,- €/1 ks (kurz 26,50 Kč = 768,50 Kč, prémiová cena 21,- €/1ks, tj. 556,50 Kč - určená pro zákazníky, kteří si koupí jednorázově 10 ks). Naše zákaznické ceny jsou dlouhodobě nejnižší mezi českými e-shopy, navíc při využití naší klubové slevy až 10 % můžete nakupovat výrobek za prémiovou cenu, i když si koupíte jen jeden kus ♥
 • přispívá ke snížení stresu, podporuje klidný spánek, veselou mysl a dobrou náladu. Udržuje nervový systém v pořádku, podporuje normální duševní a mozkovou činnost.
 • provedené klinické studie prokázaly účinnost sahající od jemného zlepšení až po zásadní pozitivní změnu života i u takových zdravotních problémů, jako je chronická nespavost, ADHD, autismus, deprese...
 • Viva je kombinací afronu®, standardizovaného a patentovaného extraktu čistých šafránových čnělek prvotřídní kvality (Crocus sativus L) ze Španělska, hořčíku, pěti vitamínů skupiny B, jódu a vitaminu C
 • má velmi rychlý nástup a účinek - tím se odlišuje od jiných výrobků na našem trhu. Je nenávykový a nemá žádné vedlejší účinky.
 • POMÁHÁ I TAM, KDE JINÉ VÝROBKY SELHALY - právě VIVA v kombinaci s BalanceOilem stojí za úžasným zlepšením lidí s takovými problémy, jako je autismus, ADHD, klinické deprese. Přečtěte si příběh 6ti letého Vítka z České republiky (záložka "související soubory"). Krásné je, že takových příběhů díky výrobkům ZinZino přibývá - mezi dětmi, dospělými i těmi, co již jsou v důchodu a měli by si ve zdraví užívat zasloužený odpočinek.
 • zdravotní benefity:
       SLEEP - Viva přispívá k úlevě od duševní únavy a depresí, podporuje dobrý spánek
       RELAX - Viva pomáhá zbavit se běžného stresu, výkyvů nálad, pocitů úzkosti a vyčerpání
       HAPPY - Viva pomáhá podporovat pozitivní náladu
 • affron® - patentovaný extrakt: chemie mozku je velmi složitá. Závisí na mnoha živinách, aby fungovala optimálně, a je náchylná k metabolické nerovnováze. Pokud k tomuto jevu dojde, může se projevit mnoha různými příznaky. Neurony spolu komunikují pomocí řady chemických poslů zvaných neurotransmitery; tato komunikace (i růst a přežití samotného neuronu) je modulována lokálně působícími proteiny, jako je neurotrofní faktor odvozený od mozku (BDNF). Změny v hladinách neurotransmiterů a jejich vychytávání byly nalezeny u zdravotních stavů jako je stres, změna nálady, deprese.. Toto vedlo k vývoji léků, které ovlivňují hladiny neurotransmiterů. Skutečnost však je, že tyto léky jsou velice pomalé a relativně neefektivní. To vedlo k dalším výzkumům. Teprve nedávno bylo zjištěno, že změny v BDNF a souvisejících faktorech mohou být stejně nebo více důležité, a právě bioaktivy v šafránu byly prokázány jako důležité pro zvýšení jak neurotransmiterů, tak BDNF. (zní to složitě, že? přeloženo do "lidštiny" je celý odstaveček o tom, že nejnovější vědecké výzkumy potvrdily to, co o šafránu věděli už ve starém Řecku - totiž že šafrán výborně pomáhá při únavě, depresích a dalších již zmíněných problémech.)
 • šafrán je jedním z nejdražších koření na světě, protože většina sklizně a zpracování se provádí ručně. Před použitím musí být ošetřen teplem nebo zářením kvůli možné přítomnosti mikroorganismů, včetně patogenů, jako je E. coli. Tato forma zpracování sice likviduje mikrobiální kontaminaci, bohužel však také snižuje obsah bioaktivních složek a kvalitu produktu.
  AFFRON® NOVÁ GENERACE ŠAFRÁNOVÉHO EXTRAKTU - proces začíná španělskými šafránovými čnělkami té nejvyšší kvality. Affron® je extrahován pomocí proprietárního high-tech procesu, který eliminuje mikrobiologickou kontaminaci a zlepšuje profil bioaktivních složek. Affron® je standardizován na bioaktivní sloučeninu Lepticrosalides® (Lopresti & Drummond, 2016) vysoce výkonnou kapalinovou chromatografií (HPLC), což je proces, ve kterém je každá bioaktivní látka identifikována a kvantifikována. Affron® je geneticky 100% DNA certifikovaná jako Crocus sativus L.
  Klinické testy:
  v šesti klinických studiích bylo prokázáno, že látky affron® jsou účinné, bezpečné a bez vedlejších účinků při užívání v doporučených dávkách. Tyto výsledky jsou v souladu s dalšími soubory důkazů, které vychází z klinických studií šafránu a ze stovek dalších odkazů ve vědecké literatuře.
 • doporučené dávkování: dospělí a děti nad 12 let užívají 2 tablety denně. Nepřekračujte denní dávku.
 • skladování: na suchém místě, při pokojové teplotě. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladovatelnost je 3 roky v neotevřených obalech.
 • složení: plnidla (předželírovaný kukuřičný škrob, beta-cyklodextrin z manioku), hořčík získávaný z moře, vitamín C z výtažku aceroly (Malpighia glabra), výtažek z blizen šafránu (Crocus sativus), protispékavé látky (kyselina stearová, výtažek z rýžových slupek a rýžový koncentrát), komplex vitamínů B z mletých pohankových klíčků (Fagopyrum escelentum), jodid draselný.
 • upozornění: potravinové doplňky by neměly být používány jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Pokud jste těhotná či se snažíte otěhotnět, kojíte, užíváte léky nebo máte nějaký závažný zdravotní stav, poraďte se o užívání se svým lékařem. Zároveň ho však upozorněte na nový patentovaný způsob zpracování šafránu, který umožňuje užívání VIVY "jinak" než jiné přípravky se šafránem, případně požádejte naším prostřednictvím o konzultaci s lékaři, kteří ji VIVU znají.
 • Časté otázky:
  • kdy mám Vivu užívat? Vivu můžete užívat ráno, odpoledne nebo večer, podle vašich požadavků. Můžete užívat 2 tablety ve stejnou dobu nebo v různých časech. Obecně je lepší brát je s jídlem.
  • jak často bych měl Viva užívat? užívat můžete podle svého aktuálního stavu. Někteří užívají 1 tabletku denně pravidelně, jiní pouze v období zvýšeného stresu. Pro dodání energie přes den užívejte ráno, pro dobrý spánek užívejte na noc.
  • toxicita šafránového extraktu byla testována in vivo a in vitro (Abdullaev et al., 2002). Autoři dospěli k závěru, že dávky až 1,0 g / den šafránového extraktu jsou bezpečné (= 70 tablet Viva). 5 g šafránového extraktu (= 350 tablet Viva) je považováno za jedovaté. Šafránový extrakt je tedy bezpečná složka, ale ve velkých dávkách (viz předchozí text) může způsobit kontrakce dělohy vedoucí k potratu.
 • nutriční hodnoty a obsah složek ve 2 tabletách:
  Vitamín C
  12 mg
  15%*
  Jód
  23 μg
  15%*
  hořčík
  56 mg
  15%*
  Šafránový extrakt (Crocus sativus)**
  28 mg
   
  * % referenční hodnoty
  ** affron® - patentovaný extrakt
  * % z Doporučené denní dávky (DDD), z nařízení 96/8/Eu

Obecné informace o šafránu setém
KROKOS_KOZANIS_01 - Greece Is
 
Když se o něčem použije oblíbené lidové úsloví „je toho jako šafránu“, každému hned naskočí v mysli, že se jedná opravdu o vzácnou věc. Již to svědčí, jak významné postavení měl šafrán mezi léčivými rostlinami.
Šafrán setý, latinsky Crocus sativa, patří mezi velmi staré rostliny z čeledi kosatcovité. Poprvé se objevil v oblasti Malé Asie, ale znaly ho již všechny velké civilizace v okolí Středozemního moře, ať už Egypťané, Řekové či Římané. Měl všestranné použití - jako barvivo, koření, surovina v parfumerii i v medicíně v rámci léčby melancholie či jako afrodisiakum. I naši předkové si vážili šafránu jako koření, které bylo získáno zpracováním čnělek květů šafránu. Čnělka (latinsky stigma croci) je součástí pestíku, což je samičí pohlavní orgán krytosemenných rostlin. Slouží k zachycení samčích pylových zrn v květu.
Čnělka (připomíná tyčinku) spojuje bliznu (což je vrcholek pestíku) a semeník. To už nám dá určitou představu, kolik takových čnělek muselo být nasbíráno, aby z nich bylo možné připravit koření. Abych to ještě přesněji přiblížil, je možno říci, že pokud chceme mít kilogram takových čnělek, musíme jich nasbírat 150 000 až 200 000 kusů. A to prosím ručně (uštípnout), protože doposud nebylo vymyšleno, jak to dělat mechanicky. Je také třeba sbírat je za plného rozkvětu. Mezi země, kde se nejvíce pěstuje, je možné uvést Irán, Španělsko či Francii. Cena za 1 kg se pohybuje kolem 400.000,- Kč.
Rostlinná droga ze šafránu setého je tedy nasbíraná čnělka rostliny. Z účinných látek lze zmínit crocin, safranal či picocrocin, dále některé silice či riboflavin (vitamin B2). Pokud bychom měli obsaženým látkám přiřadit jejich význam, lze říci, že crocin odpovídá za typickou barvu šafránu, picocrocin za hořkou chuť a safranal, který vzniká při sušení, je éterický olej, který dává šafránu jeho charakteristické aroma. Šafrán má již odedávna své místo v léčitelství a staré medicíně, nicméně i dnes se objevuje v několika přírodních přípravcích (inu, jako šafránu).
Pro milovníky netradičních léčivých rostlin je ale třeba doporučit užívání šafránu ve formě osvědčených přírodních přípravků, protože vyšší dávky šafránu jako usušené drogy mohou být jedovaté! Jako letální (smrtelná) dávka se uvádí už 12 gramů drogy. Rovněž by ho neměly užívat těhotné ženy, protože ve vyšších dávkách stimuluje stahy dělohy, funguje tedy jako abortivum (látka vyvolávající potrat).
Šafrán v malých, léčivých dávkách podporuje vylučování žaludečních šťáv a tím zlepšuje trávicí pochody (proto se používá i jako koření v jídlech). Podporuje snižování hladiny krevních tuků a cholesterolu a dále má spasmolytický účinek (mírní křeče hladkého svalstva). Působí inhibičně na agregační vlastnosti krevních destiček (zabraňuje vytváření krevních sraženin). Z toho také vyplývá, že by šafrán neměli užívat pacienti s poruchou krevní srážlivosti bez předchozí dohody s lékařem. Některé zdroje ho rovněž doporučují při poruchách menstruace a při jejím bolestivém průběhu. Z dalších zmiňovaných účinků lze uvést účinek hypnotický, sedativní a antidepresivní. Jsou k dispozici také studie uvádějící účinek antikarcinogenní, antimutagenní, imunomodulační a antioxidační.
Přípravky s výtažkem ze šafránu jsou doporučovány při stavech lehké až středně těžké deprese, popřípadě doprovázené nespavostí.
L-tryptofan je prekursorem serotoninu a melatoninu (tj. vznikají z něho). Vitamin B6 se účastní syntézy neuromediátorů serotoninu a melatoninu. Rovněž ulehčuje přenos serotoninu k neuronům. Zvýšená hladina serotoninu znamená zmírnění stavů deprese, úzkosti a napětí. Je třeba ovšem zmínit, že účinek nastupuje postupně a přípravky tohoto typu je třeba užívat delší dobu. Přípravky se šafránem setým vy se bez konzultace s lékařem neměly kombinovat s moderními antidepresivy (blokujícími zpětné vychytávání serotoninu v receptorech).
Podobně totiž funguje také samotný výtažek ze šafránu. Při vzájemné kombinaci díky takto nadměrně zvýšené hladině serotoninu může dojít k tzv. serotoninergnímu efektu neboli syndromu. Serotoninový syndrom je závažnou, potenciálně letální komplikací terapie farmaky, která ovlivňují serotoninový (5-HT) receptorový systém. Pokud ovšem se užívá samotný přírodní přípravek a dodržuje se doporučené dávkování, nemělo by k ničemu takovému dojít (pokud vyloučíme obvykle teoretickou alergii na některé složky přípravku).
Na závěr lze zmínit, že šafrán je oblíbený jak v orientální, tak i ve francouzské a španělské kuchyni jako koření. Chuť šafránu je popisována jako pikantní, hořká, trochu ostrá, podobná medu. Také se používá k barvení rýže, másla, masných a rybích pokrmů, omáček a polévek. K obarvení pokrmu stačí pouze špetka.
U nás se šafrán nepěstuje, ale dříve se pěstoval v tzv. šafránicích a rovněž v 19. století existovali obchodníci specializující se na jeho pěstování a prodej, označovaní jako šafráníci.
zdroj informací: celostní medicína. cz, PharmDr. Tomáš Arndt

VIVA video - srozumitelné i pro ne-angličtináře


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: