Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Svíčka ze včelího vosku Šiška

PL 60
Neohodnoceno

Nejhezčí dárek je ten ručně vyrobený. A i když ho místo nás vyrobil někdo jiný, láska je do něj během výroby vložená tak jako tak. Svíčky Pleva přenádherně voní - věděli jste, že vůně včelího vosku během hoření má spoustu blahodárných účinků? Přečíst si o nich můžete v popisu výrobku.


  • Externí sklad, dodání do 2-10 dnů
    Můžeme doručit do: 23.4.2024
103 Kč / ks
Kategorie: Svíčky ze včelího vosku
 
Ručně odlévaná svíčka ze včelího vosku ŠIŠKA
  • rozměry: výška 10 cm
  • doba hoření: cca 4-5 hodin
  • ručně odlévané svíčky ze včelího vosku jsou další nedílnou součástí naší nabídky pro vás pro svou nezaměnitelnou vůni a také energii, kterou v sobě tyto svíčky mají díky výrobní surovině i způsobu práce, která musí být prováděna s láskou a trpělivostí. Vosk se musí pomalu rozehřát ve speciální nádobě. To trvá i několik hodin a poté se odlévají do forem. Každá forma se rozdělá, vloží se do ní knot a poté se musí zadělat, tak aby nikde nebyla žádná dírka, ze které by mohl vosk vytékat. Vlije se do ní vosk a poté nechá dostatečně dlouho zatuhnout. Když se forma rozdělá moc brzy a svíčka není dostatečně tuhá, tak se zničí a musí se začít znovu. Je to práce pouze pro trpělivé.
  • kupte si první kus a překvapeně zjistíte, že i mezi motanými svíčkami existují opravdu velké rozdíly, a že svíčky zn. Pleva patří mezi TOP kvalitu
  • koupí tohoto produktu podpoříte rozvoj tradiční české manufaktury
  • z historie: odlévané svíčky se začaly vyrábět až na začátku 19. století. Svíčky ze včelího vosku však vyráběli staří Egypťané již 3000 let před naším letopočtem. Svíčka ze včelího vosku byla vždy luxusním zbožím. Představte si, že k osvětlení velkých hradních prostor bylo zapotřebí stovky až tisíce svící. Svíčky se využívaly jako jediný zdroj světla až do roku 1854, kdy Abraham Gesner objevil petrolej. Svíčky měly velkou úlohu i v dolech ještě ve 20. století, kde se využívaly jako hodiny. V dnešní době už svíčky slouží jako zdroj světla pouze, když nefunguje elektřina, nebo když chceme navodit hezkou atmosféru.
  • věděli jste, že vdechování spalovaného včelího vosku svíčky působí velice blahodárně?
    • pozitivně dobíjí energii
    • pomůže při soustředění
    • je vynikající přírodní ionizátor vzduchu
    • neutralizuje nepříjemný a škodlivý tabákový kouř
    • přivede člověka k psychické vyrovnanosti a vnitřnímu klidu
    • hořící svíčka 15-20 min před spaním přináší hluboký, klidný a zdravý spánek a ráno pocit energie a zdraví

Co možná nevíte o včelím vosku
K výrobě 1 kg vosku potřebují včely přibližně 3,5 kg medu (některé zdroje uvádějí 2,8 kg medu) a 50 g pylu.
Včelí vosk je základním materiálem pro stavbu pláství. Vzniká ve speciálních orgánech v zadečku včel a dříve byl pro lidi prakticky nenahraditelný. Vyráběli z něj svíce - svůj jediný zdroj světla v noci, využívali ho k utěsňování, voskovali jím různé předměty a chránil je před vlhkem. Dnes už včelí vosk takové funkce neplní, používá se hlavně jako přísada přírodní kosmetiky, v perníkářství, ale také v gastronomii. Vyrábí se z něj účinné bylinné masti a krémy, slouží k prevenci onemocnění dutiny ústní anebo ho můžete využít jako dietní alternativu tuku a připravit si na něm třeba palačinky nebo vajíčka.
Včelí vosk je metabolický produkt včel
Včelí vosk vylučují mladší včely dělnice. U čerstvě vylíhlých včel není voskotvorná žláza zcela vyvinuta, vosk produkují včely ve věku 12 – 18 dní. Voskotvorné žlázy jsou umístěny na třetím, čtvrtém, pátém a šestém zadečkovém článku, na každém článku se nacházejí dvě, takže dělnice jich má dohromady osm. Matky a trubci voskotvorné žlázy nemají vůbec.
Žlázový sekret po vyloučení tuhne a velmi rychle se změní na bílé voskové šupinky. Včely visící v hroznu si je vzájemně sbírají ze zadečků a zpracovávají kusadly. Přidají k nim sekret, díky němuž má vosk svou vláčnou a plastickou konzistenci. Po této úpravě z něho začínají stavět plástve. Včelí vosk vzniká metabolickou přeměnou – přestavbou cukrů a pylu v trávicím a voskotvorném ústrojí včel.
Složení včelího vosku
Včelí vosk je poměrně složitá směs uhlovodíků, esterů vyšších mastných kyselin s vyššími alkoholy, volných mastných kyselin, sterolů, barviv a aromatických látek. Obsahuje více než 15 složitých sloučenin a u různých včelstev má i odlišné složení: jiné je složení vosku bezžihadlových včel, vosku čmeláků, vosku z díla divokých včel, vosku z přirozených dutin a vosku stavěného v úle na mezistěnách.
Léčebné využití
Včelí vosk se nejčastěji využívá při výrobě nejrůznějších mastí – má totiž pro jejich základ skvělou konzistenci a navíc alergie na včelí vosk nebývají obvyklé, proto vyhovuje celé řadě lidí. Včelí vosk zvyšuje přilnavost kosmetických výrobků na kůži a vytváří na pokožce ochrannou vrstvu. Používá se také pro výrobu balzámů na rty, přidává se do mýdel a krémů, které zajišťují ochranu a elasticitu pokožky. Vyrábí se z něj různé druhy bylinných mastí: řepíková, měsíčková, jitrocelová, heřmánková, kostivalová a další.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: