PLEVA medový balzám na rty s propolisem - kulička
Kód: PL 23Detailní popis produktu
Výrobky se značkou PLEVA si obvykle své zákazníky získají na "první dobrou". Není se co divit - poctivá práce včeliček je doplněna stejně poctivou prací zaměstnanců firmy od nápadu až po konečné zpracování. Rozepisovat se o tom, co všechno propolis umí, by bylo nošením dříví do lesa - přesto jsme pro vás pod čarou několik zajímavostí připravili.
Medový balzám na rty - kulička pro nádherné rty po celý rok, vhodná pro ženy, muže i děti 5 g
-
medový balzám s heřmánkem, který krásně pomůže všem suchým a namáhaným místům na rtehc
-
balzám je vhodný pro každodenní používání napříč ročními dobami. V zimně ochrání mrazy namáhané rty, v létě vysušené rty hydratuje.
-
obsahuje regenerační, ochranné i hydratační látky, proto by ve vaší kabelce, palubní přihrádce v autě či pánské pracovní tašce rozhodně neměl chybět
-
kulička pro aplikaci na rty - nápad, který pravděpodobně nejvíc ocení muži (nemají pocit použití rtěnky - kulička má navíc sama o sobě vyšší antiseptické vlastnosti než běžné tyčinky)
-
návod k použití: balzám v praktickém kuličkovém balení naneste na rty. Aplikujte ho večer po odlíčení rtů. Pokud si rty nelíčíte, používejte ho místo lesku či rtěnky. Naneste ho na rty hned ráno a poté obnovujte podle potřeby – po svačině, obědě nebo vášnivém líbání :)
-
složení: Pentaerythrityl Tetraisostearate, Lanolin, Hydrogenated Polyisobutene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Oleyl Erucate, Triisostearin, Diisostearyl Dimer Dilinoleate, Butyl methoxydibenzoylmethan, Aloe Barbadensis Leaf Extrakt, Paraffinum liquidum, Bisabolol, Glycerin, Mel, Propylparaben, Parfum
-
heřmánek patří mezi bylinkové stálice kosmetiky i léčitelství. Dá se z něj udělat čaj i odvar, ale především se přidává do léčiv a kosmetických produktů. První čaj, který jste kdy ochutnali, byl pravděpodobně heřmánkový. A v heřmánku vás maminka také možná koupala. Dovede pomoci i citlivé pokožce nemluvněte, proto ho oceňuje i kosmetika pro dospělé.
Věděli to už Egypťané - propolis nám pomáhá už 3000 let.
-
Čas od času probleskne médii zpráva, že vědci překvapivě objevili v té či oné přírodní surovině doposud nepopsané léčivé účinky. Pokud se ale podíváme do historie, často zjistíme, že to samé zjistili naši předci už stovky let před námi na základě pozorování. Jednou z takových surovin je propolis. Zatím poslední zprávou tohoto ražení je objevení léčivých účinků propolisu proti bakterii E.coli a malárii,což popsal doktor David Watson z lékařského a biomedicínského institutu Strathclyde na univerzitě v Glasgow.
-
Ještě v prvním století našeho letopočtu se Cornelius Celsus zmiňuje o léčení hnisavých ran propolisem, pak se na něj ale začalo zapomínat. Další zmínky tedy najdeme až za dlouhou dobu, lidově je zmiňován v 9. až 11. století u povrchových zranění, plísní a infekcí. Medicína jej znovu objevuje až v 15. století, kdy si tehdejší lékaři začali všímat zázračných účinků propolisu při stomatologických problémech a léčbě zánětů v čelisti. To propolis zachránilo a dostalo opět na výslunní, začal se objevovat v různých mastičkách i parfémech.
-
Propolis je pryskyřičná látka příjemné aromatické vůně, která vzniká při stavební činnosti včely medonosné ve včelstvu. Včely tuto látku sbírají z různých stromů (pupenů a kůry) a rostlin a dále ji zpracovávají v úlu. Jeho barva není stejná, objevuje se v rozpětí od zelenožluté až k temně hnědé podle stáří a původu. Zbarvení je rovněž ovlivněno obsahem stopových prvků reagujících s flavonoidními barvivy na šedočerné nebo zelenočerné látky.
-
Co se týče složení, jde o směs pryskyřičných látek (asi 50 %), včelího vosku (asi 30 %), balzámů a éterických olejů (do 10 %). Dále obsahuje vitaminy ze skupiny B.
-
Jako léčivou látku ji používali již staré národy jako Řekové či Římani.
-
Původně včely propolis používaly jako tmel k ochraně proti plísním, virům a bakteriím. Ze stejných důvodů se začal takto používat i v lidovém léčitelství.
-
Při lokální aplikaci má propolis bakteriostatické účinky například na Bacillus subtilis, salmonely, stafylokoky a jiné. Působí negativně na růst různých druhů hub a kvasinek.Toto působení má původ v obsahu flavonoidů a z menší části derivátů organických kyselin. Pomáhá také při atopickém ekzému a lupénce, odřeninách či spáleninách. Podporuje tvorbu červených krvinek, imunitu a obranyschopnost organismu, proto se užívá vnitřně v doplňcích stravy k ochraně organizmu před infekčními chorobami, při zánětech dásní, onemocněních horních cest dýchacích, zánětech žaludeční i střevní sliznice a močových cest.
-
Pro své účinky je obsažen v mastech, krémech, gelech, ale i například v ústních sprejích či zubních pastách. V ústních sprejích a zubních pastách je určený k péči o dutinu ústní nebo k prevenci faryngitidy a zánětlivých onemocnění dutiny ústní. V mastech a podobných přípravcích se používá k péči o pokožku, kterou hojí a regeneruje.
-
Poslední výzkumy také ukazují na silné antioxidační vlastnosti propolisu, které se uplatňují v boji proti nepříznivým vlivům životního prostředí a volným radikálům vůbec. Zajímavé je také pozorování, že na propolis nevzniká rezistence bakterií jako u antibiotik, přestože se užívá již od dob faraonů.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář