Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Pět jazyků lásky, G. Chapman

VOK 53
3 hodnocení
Efekt lupa
  • 1 z 3

Nikoho nepřekvapí, když si nerozumí Angličan a Španěl, pokud vzájemně neumí své jazyky. Co když na své blízké mluvíte pro ně podobně neznámým jazykem lásky? Nedejte se zmást názvem - Gary Chapman provází nás, čtenáře pěti základními jazyky KOMUNIKACE PRO KAŽDÝ VZTAH. Jazyky, které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal vztahem obohacujícím a harmonickým pro oba zúčastněné.


  • (2 ks) Skladem
240 Kč / ks
Kategorie: Partnerství, vztahy, výchova
Použití: veselá mysl - půl zdraví
 
Pět jazyků lásky, Gary Chapman
  • počet stran: 128
  • vazba: paperback
  • 1. vydání (r. 2019)
  • rozměr: 13,8 x 20,5 x 1,4 cm
  • hmotnost: 165 g
Kniha Gary Chapmana je určena všem, kteří chtějí nejen ve svém manželství, ale ve všech vztazích (rodičovství, kamarádství, pracovní vztahy) prožít skutečné naplnění a hluboké porozumění. G. Chapman provází čtenáře pěti základními jazyky lásky (komunikace), které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal vztahem obohacujícím a harmonickým.
Potřeba cítit lásku, mít naplněnu citovou nádrž, není pouze dětský fenomén. Potřeba být milován stojí ve středu manželství, potřeba být uznáván, akceptován je důležitým faktorem ve všech našich vztazích: rodinných, pracovních, kamarádských. Smyslem této knihy není upozornit na všechny nesprávné významy a interpretace slova láska, ale spíše se zaměřit na konkrétní projevy lásky, nezbytné pro naše emocionální zdraví.
Autor je poradcem v oblasti manželských vztahů a spolupracovníkem Dr. Campbella.
Jakými jazyky lásky tedy máme ke svým drahým promlouvat:
- slovy lásky a ujištění, jimiž oceníme hodnotu toho druhého;
- soustředěnou pozorností, kdy se dokážeme vcítit do vnitřních prožitků druhého a vyjádřit svou duševní blízkost;
- jazykem darů, kdy druhého zahrnujeme drobnými maličkostmi, které ho potěší;
- skutky a službami, kdy druhého obklopíme praktickou péčí;
- fyzickým konktaktem (doteky a pohlazení), kterým můžeme vyjádřit svou fyzickou blízkost a něhu.
 
Znáte "jazyk lásky" svých blízkých? Partnera, dětí, rodičů, kamarádů, přátel, kolegů v práci...? A pozor - znáte SVŮJ VLASTNÍ JAZYK LÁSKY? Můj osobní názor je, že by se toto téma mělo učit už v předškolním věku. Měla jsem to štěstí, že se ke mně informace o pěti typech komunikace dostala už před zhruba 15ti lety, někdy kolem r. 2005, tedy v době, kdy mé děti (čtyři kluci) byli ještě v dětském a pubertálním věku. Vím naprosto jistě, že to byl jeden z hlavních momentů, který mi pomohl zvládnout velkou část výzev, které výchova dětí přináší, obzvláště, když chypí druhá půlka rodičovského týmu, otec. A samozřejmě jsem také mohla lépe pochopit sama sebe, své blízké... Dovolím si pro vysvětlení, kolik bolesti může neznalost jazyků lásky přinést, použít příběh z knihy Kreativní time management, napsané Mojmírem Voráčem také na toto téma, bohužel však již není k sehnání (volná citace):
Staří manželé slavili padesáté výročí své svatby. Užili si krásný den se svými dětmi, vnoučaty, pravnoučaty... Večer, když všichni odešli a už jen tak spolu seděli v kuchyni, nabídl manžel své ženě patku chleba. Žena se rozplakala, a když se udivený manžel zeptal "proč pláčeš, vždyť jsme měli tak krásný den?", chvíli dál plakala a pak řekla: "doufala jsem, že aspoň dnes mi dáš jen obyčejný krajíc, a ne patku". V čem je pointa? On ji natolik miloval, že jí celý život dával to, co měl na chlebu nejvíc rád - patičku. A ona ho tolik milovala, že mu za celý společný život neřekla, jak moc právě tento kousek chleba nesnáší. Začínáte rozumět? Začínáte cítit, že si neznalostí svých jakyků opravdu můžeme vzájemně celý život ubližovat, cítit se nemilovaní, neuznaní...?
Jestliže váš jazyk jsou například slova lásky a ujištění, zatímco váš partner má jako svůj jazyk skutky, budete svým kamarádkám říkat "Já z něj zešílím, furt doma něco opravuje a kutí, ale aby mi řekl alespoň jedno jediné slovíčko, to ho ani nenapadne!". A váš manžel? Ten si nejspíš mezi kamarády posteskne "Ta moje pořád jen něco mluví, pořád jen samé "miláčku" a "ťu-ťu-ťu-ňu-ňu-ňu", ale aby mi spravila montérky, tak toho se asi nikdy nedočkám".
Ať se nám to líbí nebo nelíbí, MÁME POVINNOST naučit se rozlišovat jazyk svých blízkých a MLUVIT NA NĚ JEJICH JAZYKEM, a samozřejmě - naši blízcí by měli dělat to samé ♥ A to je důvod, proč by tato knížka měla být ne v každé knihovně, ale v srdci a vědomí každého jednoho z nás.
S láskou vaše Božena Landová, autorka projektu AMALTEIA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: