HŘEBÍČEK 100 % rostlinná silice 10 ml
Kód: TOP 09Detailní popis produktu
Silice TOPVET vás příjemně překvapí nejen svou příznivou cenou, ale především svou skvělou kvalitou. Jako bonus navíc pak pro nás firma připravila originální skleněné lahvičky, které samy o sobě přináší radost z užívání jak svým designem, tak pohodlným dávkováním. Esenciálních olejů (silic) je na našem trhu již více než dostatečná nabídka. Chceme-li však získat maximální účinek z esenciálních olejů, je třeba důsledně se zajímat o jejich kvalitu. Uměle vyrobené oleje jsou z terapeutického hlediska bezcené a mohou vašemu zdraví dokonce i škodit, přestože jejich vůbě může někomu připadat příjemná. Čisté esenciální oleje obsahují složité molekuly a isomery, které nelze v laboratoři vyrobit.
Částečným pomocníkem nám může být při testování i náš vlastní čich. Často slyšíme lidi říkat, že jim silice "smrdí", nejsou jim příjemné. To může být způsobené několika různými důvody: nesprávný postup získání silic, přimíchávání levnějších složek pro navýšení objemu atd. Důvod však někdy může být i psychosomatický - podobně jako se nám nechce do nějaké konkrétní činnosti, může nám určitá konkrétní silice zpočátku "ne-vonět" právě proto, že nám pomůže vystoupit z osobní zony komfortu či vyřešit dlouho odkládaný problém. V takovém případě však budete cítit spíše něco jako "smíšené pocity".
Vedle nabídky 100% přírodních silic zn. TOPVET a Slow-Natur si můžete vybrat i z esenciálních směsí BEWIT, která své výrobky jako jediná na trhu tzv. pyramidizuje (tj. zvyšuje jejich účinnost) a jejíž produkty beze zbytku splňují přísná kritéria certifikace pro terapeutické účely.
TOPVET 100% rostlinná silice HŘEBÍČEK, 10 ml
Hřebíček je velice cenné koření, původem z indonéských moluckých ostrovů. Hlavní složkou je eugenol, který místně tlumí bolest a je často používán v zubním lékařství.
Použití:
- místně v dutině ústní tlumí bolesti zubů
- působí proti bakteriím i na afty
- pomáhá snižovat hladinu krevního cukru
- vhodný při svalových, kloubních a neuralgických bolestech
- pomáhá proti plynatosti, nadýmání a křečím. Posiluje trávení.
- je účinný proti zvracení
- tlumí akné a kožní záněty
- má repelentní účinky - odpuzuje hmyz
- uklidňuje a uvolňuje, prohřívá a pomáhá při celkové slabosti, dodává jistotu
Dávkování:
- aplikujte kapku do okolí bolestivého zubu nebo nakapejte 5 kapek do 1dcl vody, zamíchejte a vyplachujte dutinu ústní
- další užití do aromalamp, inhalační tyčinky a do masážních emulzí
- nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku
- nepoužívejte v těhotenství, při kojení, u malých dětí do 30ti měsíců, při vysokém krevním tlaku a dlouhodobě
- není vhodný pro epileptiky!
Léčba vůní má bohatou a dlouhodobou tradici. Čich je první ze smyslů, které člověk po narození používá k seznámení se s okolním prostředím a je posledním, který ztrácíme ve chvíli smrti - ne nadarmo se tedy říká živoČICHOVÉ. Vůně v nás spouští celou řadu emocionálních reakcí (a žádná nařízení EU s tím zkrátka nic nenadělají.) Otisk vůní se ukládá do paměti pevněji než tvar nebo název rostliny. Využití silic v aromaterapii ke zmírnění potíží má historii co paměť lidstva sahá.
Vzhledem k legislativě je ovšem nutné připomenout, že využití silic v aromaterapii slouží ke zmírnění potíží, ne však k léčbě chorob.
-
olej je možné používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy
-
pokud chcete silice aplikovat přímo na pokožku, přesvědčte se nejprve, zda to konkrétní forma silice umožňuje a jaká je vaše reakce
-
dávkování: aplikujte pár kapek do aromalampy, do koupele nebo do masážní emulze
-
náš tip: vyzkoušejte u neklidných nebo špatně usínajících dětí kápnout 2-3 kapky přímo v prostoru jejich pokoje, nebo pro uvolnění vůně využijte difuséry z naší nabídky
Hřebíčkovec vonný (Flos caryophylli aromatici) je asi 20 metrový stále zelený tropický strom, který má hustou, kuželovou a symetrickou korunu. Vyskytuje se na Madagaskaru, v Brazílii, Zanzibaru a Pembě. Tzv. hřebíček, což jsou nerozvitá květní poupata, se sklízí ve chvíli, kdy se původní zelenavá barva začíná měnit na nachovou.
Hřebíček se hojně využívá jako koření, má ale také výrazné antibakteriální, dezinfekční a místně znecitlivující účinky. Může však působit až mírně dráždivě. Hřebíček obsahuje především vysoké množství silice (až 20%), dále obsahuje malé množství tříslovin, pryskyřice, slizu, flavonoidů a olej.
Hřebíčková silice znamenitě tlumí citlivost a bolestivost zubního nervu. Hřebíčkovým čajem či tinkturou z něj lze s úspěchem vymývat nehojící se zahnisané rány a bolestivé kožní infekce. Tinkturou můžeme promazávat revmatické projevy či dnu. Hřebíčkový olej v aromalampě desinfikuje dýchací cesty a léčí průduškové záněty. Podle zkušeností ajurvédy povzbuzuje činnost srdce.
Hřebíček a zuby
Hřebíček působí velmi příznivě jako účinná prevence před vznikem paradontózy a zubního kazu. Pro tyto účely je výborná hřebíčková tinktura: 10 g hřebíčku a asi polovinu větší tyčinky skořice naložíme do 0,5 litru lihu (alespoň 60%) a necháme nejméně 14 dní uzavřené na teplém místě louhovat. Potom tekutinu přecedíme a uschováme v tmavé uzavřené láhvi. Tinkturou si pravidelně 2x denně vyplachujeme a masírujeme dásně. Stejně účinně jako tato ústní tinktura a současně i kvalitní osvěžovač dechu může sloužit i hřebíčkový olej. Stačí jedna kapka tohoto éterického oleje do sklenice vody. Tento olej pomáhá také proti bolestem zubů. Při potížích se namočí kousek vaty a pak se s ním ošetří zub, můžeme do zubu i vložit.
(Rozbolel vás zub a příčinou je nejspíš zánět? Otestujte hřebíček! Dejte si do pusy jeden hřebíček a jemně ho "pokusujte", aby se uvolňovaly silice. V naprosté většině případů pomůže "přežít přes noc" do rána, kdy už můžete vyrazit na pohotovost.)
Hřebíčkem proti vráskám
Vráskám, záhybům a podobným projevům můžeme předcházet s tímto léčivým nálevem: 5 hřebíčků přelijeme šálkem vřící vody a necháme 20 minut přikryté louhovat. Tímto nálevem si pravidelně ráno a večer natíráme obličej a postižená místa.Hřebíček ve směsi s tymiánem, černým či zeleným čajem představuje jeden z nejúčinnějších přírodních dezinfekčních prostředků, který je možno podávat vnitřně i zevně. Je účinný například při úplavicích jako léčebné klyzma těžkých střevních infekcí.
Zdroj: materiály N. V. Nagornaja - Aromaterapie v pediatrii aj., Janča a Josef A. Zentrich - Herbář léčivých rostlin.
Aromaterapie
Využití silic v aromaterapii slouží ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář