Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

HŘEBÍČEK 100 % rostlinná silice 10 ml

TOP 09
3 hodnocení

Hřebíček pomáhá tlumit bolesti zubů, krotí bakterie způsobující afty, tlumí problémy s plynatostí, nadýmaním a pomáhá i v případě křečí. Má také repelentní účinky, a o dalších už si jistě přečtete v detailu produktu.


 • 12 800 Kč / 1 l
 • (1 ks) Skladem
128 Kč / ks
Kategorie: Esenciální oleje jednodruhové
 
Silice TOPVET vás příjemně překvapí nejen svou příznivou cenou, ale především svou skvělou kvalitou. Jako bonus navíc pak pro nás firma připravila originální skleněné lahvičky, které samy o sobě přináší radost z užívání jak svým designem, tak pohodlným dávkováním. Esenciálních olejů (silic) je na našem trhu již více než dostatečná nabídka. Chceme-li však získat maximální účinek z esenciálních olejů, je třeba důsledně se zajímat o jejich kvalitu. Uměle vyrobené oleje jsou z terapeutického hlediska bezcené a mohou vašemu zdraví dokonce i škodit, přestože jejich vůbě může někomu připadat příjemná. Čisté esenciální oleje obsahují složité molekuly a isomery, které nelze v laboratoři vyrobit.
Částečným pomocníkem nám může být při testování i náš vlastní čich. Často slyšíme lidi říkat, že jim silice "smrdí", nejsou jim příjemné. To může být způsobené několika různými důvody: nesprávný postup získání silic, přimíchávání levnějších složek pro navýšení objemu atd. Důvod však někdy může být i psychosomatický - podobně jako se nám nechce do nějaké konkrétní činnosti, může nám určitá konkrétní silice zpočátku "ne-vonět" právě proto, že nám pomůže vystoupit z osobní zony komfortu či vyřešit dlouho odkládaný problém. V takovém případě však budete cítit spíše něco jako "smíšené pocity".
Vedle nabídky 100% přírodních silic zn. TOPVET a  Slow-Natur si můžete vybrat i z esenciálních směsí BEWIT, která své výrobky jako jediná na trhu tzv. pyramidizuje (tj. zvyšuje jejich účinnost) a jejíž produkty beze zbytku splňují přísná kritéria certifikace pro terapeutické účely.
 

TOPVET 100% rostlinná silice HŘEBÍČEK, 10 ml

Hřebíček je velice cenné koření, původem z indonéských moluckých ostrovů. Hlavní složkou je eugenol, který místně tlumí bolest a je často používán v zubním lékařství.
Použití:
 • místně v dutině ústní tlumí bolesti zubů
 • působí proti bakteriím i na afty
 • pomáhá snižovat hladinu krevního cukru
 • vhodný při svalových, kloubních a neuralgických bolestech
 • pomáhá proti plynatosti, nadýmání a křečím. Posiluje trávení.
 • je účinný proti zvracení
 • tlumí akné a kožní záněty
 • má repelentní účinky - odpuzuje hmyz
 • uklidňuje a uvolňuje, prohřívá a pomáhá při celkové slabosti, dodává jistotu
Dávkování: 
 • aplikujte kapku do okolí bolestivého zubu nebo nakapejte 5 kapek do 1dcl vody, zamíchejte a vyplachujte dutinu ústní
 • další užití do aromalamp, inhalační tyčinky a do masážních emulzí 
 • nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku
 • nepoužívejte v těhotenství, při kojení, u malých dětí do 30ti měsíců, při vysokém krevním tlaku a dlouhodobě
 • není vhodný pro epileptiky!

Léčba vůní má bohatou a dlouhodobou tradici. Čich je první ze smyslů, které člověk po narození používá k seznámení se s okolním prostředím a je posledním, který ztrácíme ve chvíli smrti - ne nadarmo se tedy říká živoČICHOVÉ. Vůně v nás spouští celou řadu emocionálních reakcí (a žádná nařízení EU s tím zkrátka nic nenadělají.) Otisk vůní se ukládá do paměti pevněji než tvar nebo název rostliny. Využití silic v aromaterapii ke zmírnění potíží má historii co paměť lidstva sahá.
Vzhledem k legislativě je ovšem nutné připomenout, že využití silic v aromaterapii slouží ke zmírnění potíží, ne však k léčbě chorob.
 • olej je možné používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy
 • pokud chcete silice aplikovat přímo na pokožku, přesvědčte se nejprve, zda to konkrétní forma silice umožňuje a jaká je vaše reakce
 • dávkování: aplikujte pár kapek do aromalampy, do koupele nebo do masážní emulze
 • náš tip: vyzkoušejte u neklidných nebo špatně usínajících dětí kápnout 2-3 kapky přímo v prostoru jejich pokoje, nebo pro uvolnění vůně využijte difuséry z naší nabídky

Hřebíčkovec vonný (Flos caryophylli aromatici) je asi 20 metrový stále zelený tropický strom, který má hustou, kuželovou a symetrickou korunu. Vyskytuje se na Madagaskaru, v Brazílii, Zanzibaru a Pembě. Tzv. hřebíček, což jsou nerozvitá květní poupata, se sklízí ve chvíli, kdy se původní zelenavá barva začíná měnit na nachovou.
Hřebíček se hojně využívá jako koření, má ale také výrazné antibakteriální, dezinfekční a místně znecitlivující účinky. Může však působit až mírně dráždivě. Hřebíček obsahuje především vysoké množství silice (až 20%), dále obsahuje  malé množství tříslovin, pryskyřice, slizu, flavonoidů a olej.
Hřebíčková silice znamenitě tlumí citlivost a bolestivost zubního nervu. Hřebíčkovým čajem či tinkturou z něj lze s úspěchem vymývat nehojící se zahnisané rány a bolestivé kožní infekce. Tinkturou můžeme promazávat revmatické projevy či dnu. Hřebíčkový olej v aromalampě desinfikuje dýchací cesty a léčí průduškové záněty. Podle zkušeností ajurvédy povzbuzuje činnost srdce.
Hřebíček a zuby
Hřebíček působí velmi příznivě jako účinná prevence před vznikem paradontózy a zubního kazu. Pro tyto účely je výborná hřebíčková tinktura: 10 g hřebíčku a asi polovinu větší tyčinky skořice naložíme do 0,5 litru lihu (alespoň 60%) a necháme nejméně 14 dní uzavřené na teplém místě louhovat. Potom tekutinu přecedíme a uschováme v tmavé uzavřené láhvi. Tinkturou si pravidelně 2x denně vyplachujeme a masírujeme dásně. Stejně účinně jako tato ústní tinktura a současně i kvalitní osvěžovač dechu může sloužit i hřebíčkový olej. Stačí jedna kapka tohoto éterického oleje do sklenice vody. Tento olej pomáhá také proti bolestem zubů. Při potížích se namočí kousek vaty a pak se s ním ošetří zub, můžeme do zubu i vložit.
(Rozbolel vás zub a příčinou je nejspíš zánět? Otestujte hřebíček! Dejte si do pusy jeden hřebíček a jemně ho "pokusujte", aby se uvolňovaly silice. V naprosté většině případů pomůže "přežít přes noc" do rána, kdy už můžete vyrazit na pohotovost.)
Hřebíčkem proti vráskám
Vráskám, záhybům a podobným projevům můžeme předcházet s tímto léčivým nálevem: 5 hřebíčků přelijeme šálkem vřící vody a necháme 20 minut přikryté louhovat. Tímto nálevem si pravidelně ráno a večer natíráme obličej a postižená místa.Hřebíček ve směsi s tymiánem, černým či zeleným čajem představuje jeden z nejúčinnějších přírodních dezinfekčních prostředků, který je možno podávat vnitřně i zevně. Je účinný například při úplavicích jako léčebné klyzma těžkých střevních infekcí. 

Zdroj: materiály N. V. Nagornaja - Aromaterapie v pediatrii aj., Janča a Josef A. Zentrich - Herbář léčivých rostlin.

Aromaterapie

Využití silic v aromaterapii slouží ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku.

Související obrázek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: