Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

ZinZino Vitamin D Test

Kód: ZZ 03
Neohodnoceno
Značka: Zinzino
1 850 Kč / ks
Skladem (>3 ks)

Rychlý, snadný a přesný samo-test pro určení množství Vitaminu D ve vašem těle z kapky kapilární krve získané z konečku prstu pomocí metody zaschlé kapky krve (DBS) na filtračním papíře Whatman®. Metoda DBS a tím i test provedený v klidu domova je stejně přesný jako vzorek krve ze žíly odebraný ve specializovaných laboratořích. Vitamin D pochází ze dvou zdrojů: endogenní, kderý je produkován kůží při vystavení se slunečnímu záření, a exogenní, který získáváme konzumací v potravinách a doplňcích stravy. Tento test vám řekne, jestli máte vitaminu D dostatek, nebo ne. Případné obtíže tak můžete začít řešit včas.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 
ZinZino Vitamin D Test
 • důvěrný (anonymní) laboratorní test vám ukáže aktuální množství vitaminu D ve vašem těle
 • 82 % mužů a 91 % žen je s příjmem vitaminu D výrazně pod doporučenými hladinami. Proč tomu tak je? V našich zeměpisných šířkách máme příliš málo slunečního záření na to, abychom dlouhodobě naplnili zásoby vitamínu D, navíc současný životní styl stále více lidí "zavírá doma". Nejen v přírodě, ale prostě jen-tak venku jsme výrazně méně času, než byla předchozí generace (dřív se chodilo do práce - z práce a na nákupy pěšky, třeba i půl hodiny, hodinu, dnes většina lidí jezdí všude autem, i kdyby to bylo pěšky jen pár minut). Většině lidí ve střední a severní Evropě se proto vyplatí kontrolovat hladinu vitaminu D a v případě potřeby ji optimalizovat.
 • nedostatek vitamínu D je pro naše zdraví "špatně" - to víme obecně všichni. Co konkrétně to ale může znamenat? Nedostatečná úroveň v těle může vést k příznakům jako je únava, bolest hlavy, zažívací problémy či svalová slabost. Někdy to zůstane bez povšimnutí, z dlouhodobého hlediska se však zvyšuje riziko řady vážných onemocnění.
 • k čemu potřebujeme "déčko"?
  • pro stavbu kostí a udržení jejich pevnosti
  • pro zásobování kostí minerály
  • pro posílení imunitního systému - ochranu před infekcemi, chronickými nemocemi a některými nádorovými nemocemi
  • pro vitalitu srdce a mozku
  • pro tvorbu svalových vláken a buněk
  • pro vstřebávání vápníku a fosforu ve střevech
  • pro správné trávení
 • co vám hrozí v případě nedostatku vitaminu D?
  • oslabení imunitního systému
  • zvýšená lomivost kostí a osteoporoza
  • vyšší riziko infarktu, vysokého krevního tlaku a kardiovaskulárních onemocnění
  • náchylnost k depresím
  • neplodnost
  • u dětí může být nízká hladina vitaminu D spojena s vyšším výskytem alergií, astmatu, atopické dermatitidy a ekzému
  • nedostatek zhoršuje průběh diabetu 2. typu, zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a hypertenze
  • předpokládá se, že nedostatek vitaminu má vliv na vyšší výskyt některých nádorů např. prsů, prostaty a dalších
  • pro vývoj plodu je důležitý řádný příjem vitaminu D v těhotenství
  • zdroj: certifikovaná laboratoř EUClekarna.cz, synlab.cz, fakultní Thomayerova nemocnice ftn.cz
 • 4minutové video si můžete přehrát ZDE. I když je v angličtině, všechny důležité informace pochopí díky animaci i ne-angličtináři.
 • hlavní výhody ZinZino Vitamin D Testu:
  • provedení v klidu domova je snadné a rychlé. Nemusíte jezdit na specializovaná místa, objednávat se a čekat. V ČR provádí test vitaminu D formou měření 25-hydroxivitamínu D Vaše laboratoře s.r.o, Zlín (cena 1.465,- Kč). Základní test provádí v ČR laboratoře v ceně od 350,- Kč do 765,- Kč
  • anonymní zpracování testů v nezávislé laboratoři VITAS, Norsko (doporučujeme zaslat jako doporučený dopis, cena 98,- Kč zahrnuje pojištění zásilky proti ztrátě do výše 50.000,- Kč)
  • Zinzino Vitamin D Test je schválený diagnostický produkt in vitro pro osobní domácí odběr vzorků krve
  • výsledek si stáhnete v češtině díky unikánímu ID kodu on-line, text doprovází přehledné grafické zpracování výsledků
  • opakované provedení testu vám umožní sledovat dosažení pokroku a přizpůsobení životního stylu (příjmu vitaminu D) sezonním výkyvům
 • hlavní přínosy ZinZino Vitamin D Testu:
  • získáte konkrétní detailní informace o své hladině vitamínu D v krvi
  • získáte doporučení na míru, jak hladinu spravovat nebo zlepšovat
 • co test měří:
  • existují různé metody pro hodnocení stavu vitamínu D v těle. ZinZino test používá osvědčený postup pro garanci přesnosti analýzy: test 25-hydroxivitamín D je ten nejlepší způsob, jak zjistit hladinu vitamínu D, protože měří 25(OH)D, také nazývaný kalcifediol, ve vaší krvi. Test zohledňuje všechny tři zdroje vitamínu D - potraviny, potravinové doplňky i syntézu kůže.
  • výsledky určí, jestli je vaše hladina vitamínu D optimální, příliš vysoká nebo příliš nízká. Normální množství vitamínu D se měří v nanogramech na mililitr (ng/ml) nebo nanomolech na litr (nmol/l). Nmol/l je nejběžnější způsob vykazování stavu vitamínu D. Nicméně v USA a některých dalších zemích jsou stejné úrovně měřeny pomocí ng/mL. Proto máte při prezentaci výsledků testu možnost vybrat, ve které měrné jednotce se má výsledek zobrazit.
 • kolik vitaminu D potřebuji?
  • donedávna se považovalo 30 nanogramů vitaminu D na mililitr krve (ng/ml) jako dostačující. v současné době však řada lékařů a expertů na stravování zastává názor, že z pozitivních účinků "slunečního" vitaminu můžeme čerpat pouze tehdy, pokud dosahuje hodnoty alespoň 40-60 ng/ml. V západním světě trávíme většinu času uzavřením ve vnitřních prostorách, u některých lidí je doba strávená na přímém slunci řádově pouze v hodinách za ROK. I bez těchto extrému však bohužel většina z nás dnes není schopna vytvářet si vitamín D ani v létě.
Posviťte si na své zdraví

Vitamin D Test společnosti Zinzino je jednoduchým auto-testem, který po odebrání kapilární krve z prstu umožňuje analýzu hladiny vitaminu D prováděnou s využitím techniky suché krevní kapky (DBS). Je vědecky prokázáno, že technika DBS je právě tak přesná, jako odebrání vzorku žilní krve u lékaře. Zapotřebí jsou pouze 1 až 2 kapky krve ze špičky prstu umístěné na filtrační papír Whatman®.
Anonymní zpracování testů probíhá v nezávislé laboraři VITAS v Norsku, kam test jednoduše pošlete v předtištěné obálce (je součástí testu).
Hladina vitamínu D se může v průběhu roku lišit v závislosti na pobytu na slunci, jídelníčku, na tom, kde žijete a jaké doplňky stravy užíváte - proto je doporučený interval mezi jednotlivými testy 120 dní. (naše poznámka: důležité je udělat si první test. Pokud jsou jeho výsledky hodně mimo doporučené hodnoty je opravdu vhodné si za 3 měsíce užívání doporučených doplňků pro zvýšení hladiny vitaminu D udělat kontrolní měření: tj. zjistit, nakolik se hodnoty zlepšily a jak díky tomu upravit (snížit) dávkování doplňků.)

Jak to funguje?
1. Udělejte si test
Jednoduše začněte tím, že se píchnete do prstu a 1-2 kapky krve zachytíte na papírový filtr.
2. Aktivujte si svůj test
Registrujte si test zadáním ID svého testu a vyplněním formuláře. Všechny údaje jsou anonymní.
3. Vydejte se na cestu
Využijte výhod jasného výchozího bodu pro vaši cestu k normálnímu fungování imunitního systému. Jemně upravujte a udržujte si optimální hladinu vitamínu D po celý rok.
4. Počkejte na analýzu
Laboratoře VITAS mají více než 25letou zkušenost se špičkovými vědomostmi a technologií, což zaručuje, že analýzu vašeho vzorku provedou nezávisle a ochrání vaše osobní údaje.
5. Získejte výsledky
Vaše výsledky jsou dostupné do 10-20 dnů od odeslání. Informace o dostupnosti vám přijde na e-mail uvedený v aktivačním formuláři, případně si můžete dostupnost průběžně kontrolovat na www. zinzinotest.com (informace pro ty, kteří nechtějí aktivační formulář vyplňovat)
6. Znovu si otestujte svoje hladiny
Příjem vitamínu D ze slunečního záření v mnoha částech světa během roku kolísá. Obnova vašeho stavu obvykle trvá 3-4 měsíce spojené s užíváním doplňků stravy s vitamínem D, v závislosti na dávkování a vašem osobním stavu. Doporučujeme, abyste si nový test dělali každé 4 měsíce, abyste tak sledovali svůj pokrok a ujistili se, že jste dosáhli optimálního stavu vitamínu D a udržujete si jej.
 
Provedení testu (manuál včetně obrázků ke stažení viz šedá lišta, "související soubory")
Pokud si nejste po přečtení návodu jistí, jak test udělat, nic se neděje. Pomůžeme vám s jeho provedením osobně nebo přes telefon, hezky krůček po krůčku. Víme, že když se něco dělá poprvé, je nervozita normální a někdy je tak velká, že člověk radši neudělá nic - a to by byla škoda ♥
1. Nejprve si důkladně umyjte ruce pod tekoucí teplou vodou a osušte.
2. Z papírové obálky vyjměte vzorkovou kartu. Obálku uschovejte pro pozdější použití. Ze vzorkové karty odtrhněte část označenou USCHOVEJTE. Výsledky svého testu můžete získat pouze tehdy, máte-li anonymní identifikační číslo testu, které je na obou částech kartičky. Kartu položte na stůl tak, aby strana se dvěma kruhy byla obrácena vzhůru.
3. Stimulujte průtok krve kroužením celé paže nebo třepáním rukou směrem dolů po dobu 20 sekund.
4. Vyjměte lancetu na jedno použití. Odstraňte průhledné bezpečnostní víčko, tím je lanceta připravena k použití. Špičku prstu (doporučuje se prostředníček) si očistěte přiloženým tampónem, napuštěným alkoholem. Lancetu umístěte proti spodní části bříška prstu obráceného směrem k odběrovému archu na stole. Tlačte na horní část lancety ve směru proti prstu, dokud neuslyšíte cvaknutí. Lanceta automaticky provede drobný vpich do prstu.
5. Nedotýkejte se prsty filtračního papíru.
6. Postupně nakapejte krev do každého kroužku, dokud ho nezaplníte. Mírně si zmáčkněte prst a počkejte, až kapka krve ukápne dovnitř kroužku. Pokud jedna kapka krve kroužek nevyplní, ihned do něj kápněte z prstu další. Vzorkovou kartu ponechte nejméně 10 minut ve vodorovné poloze při pokojové teplotě, aby vzorky dobře zaschly.
7. Vzorkovou kartu vložte zpět do papírové obálky. Papírovou obálku pak vložte do metalického sáčku a vše uzavřete. DŮLEŽITÉ: Z metalického sáčku neodstraňujte sáček s vysoušedlem.
8. Uzavřený metalický sáček vložte do velké obálky s adresou laboratoře. POZNÁMKA! Před vložením do poštovní schránky obálku musíte opatřit správným počtem poštovních známek, nejlepší je poslat dopis dopručeně z poštovní přepážky (cana cca 98,- Kč zahrnuje pojištění zásilky). Zaregistrujte svůj ID kód testu na www.zinzinotest.com. Na této webové stránce si později budete moci prohlédnout výsledky svých testů. Vaše výsledky budou k dispozici za 10-20 dnů od odeslání.
DŮLEŽITÉ: Schovejte si část karty s označením USCHOVEJTE.

Nemusíme být závislí na systému a lékařích. Na krevní testy můžeme chodit sami. A když už nám krevní testy udělá lékař, můžeme se nad výsledky zamyslet kriticky: „Co mně test změřil? Jak to vyhodnotil? Jak lékař ví, co je pro mě dobré?“ Přední český biohacker Jan Hovad vysvětluje, co si nechat v krvi měřit, jak často, kde a za kolik. Aneb rady pro úplné začátečníky.
Jak s krevními testy začít
Z minulého režimu jsme zvyklí, že když jdeme k lékaři na preventivní prohlídku a krevní testy a uslyšíme „Paciente, všechno je v pořádku, běžte domů,“ tak dáme lékaři plnou důvěru - že to je tak, jak říká. Ale když se nad tím zamyslíme trochu víc, zjistíme, že nám nezměřil skoro nic, co je potřeba změřit. Že se řídí jenom nějakou směrnicí (co změřit, když je pacientovi 40, 50, 60 let…). Krevní test pak vůbec není komplexní. Každý měsíc platíme drahé zdravotní pojištění a za své peníze dostaneme test v přepočtu za 200 – 300 Kč. Tomu se v Čechách říká prevence.
Krevní testy jsou ale mnohem rozsáhlejší. Jak si může každý udělat test na samoplátce, popisuje Jan Hovad: „Není nutné chodit kvůli tomu k doktorovi, kterého je navíc často složité se doprosit. Můžeme jít sami do laboratoře a udělat si test na samoplátce. Funguje to tak, že si vyškrtáme sami žádanku a řekneme, že to není na pojišťovnu, ale na samoplátce. Vytáhneme peněženku a podle ceníku jednotlivých ošetření to zaplatíme jako v supermarketu.“
Jaká je cena a po jaké době testy opakovat?
„U většiny testů, které běžný člověk potřebuje, se částky pohybují od desetikorun po stokoruny,“ vysvětluje Hovad a pokračuje: „Pak jsou samozřejmě hodně specializovaná vyšetření, například rakovinotvorné markery nebo imunologické věci, kde se ceny mohou pohybovat od několika tisíc korun. Kvalitní testy na boreliózu mohou stát šest, sedm, osm tisíc. Na tyto specifické testy se už vyplatí mít odborníka, který vám to na pojišťovnu napíše, protože částky i interpretace mohou být nedostupné. Na většinu základních testů ale běžný člověk normálně dosáhne.“
Honza si nechává dělat vybrané krevní testy na samo-plátce 2-3x do roka: „Ve většině případů mě to vyjde na 2 200-2 500 Kč. Pokládám to za úplně minimální částku, naše tělo máme totiž jenom jedno. A pokud se o něho nebudeme starat, tak nám všechny peníze, které někde máme, budou k ničemu.“ Podle Honzy se v celé problematice dá zorientovat základně velmi rychle, je zbytečné odpovědnost za svoje zdraví převádět plně na systém a na stát. To neznamená, že jsou odborníci k ničemu, jen je důležité myslet i na svoji roli v péči o své tělo a být proaktivní.
zdroj: celostnimedicina.cz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: