Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Čaj Růže skalní 250 g prémiová kvalita

Kód: BD 57
Neohodnoceno
259 Kč / ks
Skladem (3 ks)
Pro své účinky získala tato bylina v r. 1999 ocenění Evropská léčivá bylina roku. Růže skalní - Cistus incanus je čaj s mimořádně vysokou hodnotou polyfenolů. Když zavelíte „Do zbraně proti infekcím“, nezapomeňte mít po ruce právě růži skalní. Přítel v dobách dobrých i zlých vám odpomůže od bakterií, plísní a štít nastaví i množícím se virům. Sušené listy nenápadné rostlinky disponují obsahem a silou antioxidantů čtyřikrát větší než zelený čaj, červené víno nebo citrony. Čaj z růže skalní funguje jako přirozená podpora imunitního systému se silným tonizačním účinkem, pomáhá čistit organismus od jedovatých látek a zvyšovat obranyschopnost organismu. Je účinnou obranou proti volným radikálům, účinně působí proti virům, bakteriím i plísním. Obsahuje také velké množství hořčíku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čaj Růže skalní prémiová kvalita

 • chuť: plná, aromatická, silná, mírně nahořklá, výrazně bylinková, lahodná
 • příprava: tento lahodný čaj můžeme připravit několika způsoby. Hrst čaje vložíme do hrnce, zalejeme asi 1 litrem vody a přivedeme k varu. Po 5 minutách vaření slijeme. Rychleji to jde přímo do hrníčku: přelijeme Cistus vroucí vodou a vyluhujeme 8 až 10 minut v poměru 1-2 čajové lžičky na 1,5-2 dl vody. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc. Doba vyluhování 2-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte. Doporučuje se vypít každý den 1 litr tohoto čaje.
 • složení: 100 % sušený CISTUS INCANUS 
 • země původu: Turecko
 • dávkování: dospělí - denní dávka maximálně 8 g sušeného Cistus incanus
 • čaj není močopudný, takže ho klidně můžete pít i v průběhu noci a kdykoli při pocitu žízně
 • balení: pevný obal s opakovaně uzavíratelným zipem. Byliny jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti a cizím pachům.
 • za podle názvu exotickou bylinou nemusíme cestovat nijak daleko. Cistus (Cistus incanus), neboli jak se ji říká - středomořská růže, pochází ze Středomoří, kde je přirozenou součástí tamní vegetace. Nachází se především na strmých horských úbočích. Běžně se ale vyskytuje ve 170 - 200 druzích, takže ho lze najít i v Severní a omezeně také v Jižní Americe. Dost možná ale máte tuto půvabnou trvalku na svém záhonku. Bylina vypadá skutečně jako růže: nízký, kompaktní keřík vyžaduje slunné stanoviště. Od května do června kvete nápadnými růžovými a výrazně vonícími květy. Ty se objevují pouze na jeden den a bývají bílé, růžové nebo žluté. Plodem je tobolka.
 • schopnost rostlin prospívat ve středomořských podmínkách je dána jednak symbiózou s kořenovými houbami (mykorhiza) a také rychlou regenerací po požárech. Semena jsou uzpůsobena k dlouhému pobytu v hluboké půdě a klíčí až po několika sezonách.
 • využití je známo z historie, především z perské tradiční medicíny, kdy byla tato rostlina považována za nejcennější zdroj přírodního léku, který tehdejší tradiční medicína znala. V Řecku má čaj z Cistusu dlouhou tradici. Kamenná růže Kanárských ostrovů a Středozemního moře málem rozdělila nadpozemské obyvatele Olympu: zatímco bohové cistus předurčili pro uzdravování válečníků, bohyně si jej chtěly přivlastnit pro udržení své krásy. Nakonec se naštěstí dohodli, a tak původně jablko sváru řeckých bohů přineslo blahobyt celému lidstvu. A co že cistus vlastně dokáže?
  • ničí plísně, viry i bakterie,
  • má silné protizánětlivé účinky a hojí rány,
  • bojuje proti embóliím a trombózám,
  • pomáhá při pásovém oparu a planých neštovicích,
  • zbavuje tělo škodlivých volných radikálů,
  • prospívá zažívání a kardiovaskulárnímu systému,
  • zpomaluje nežádoucí projevy stárnutí a jedná se o účinné tonikum,
  • je bohatým zdrojem energie,
  • udržuje zdravé prostředí v ústní dutině.
 • nejnovější výzkum této rostliny přinesl překvapující výsledky, Friedrich-Loefler-Institut došel k následujícím poznatkům:
  Z prohlášení vědců: vysoký obsah polyfenolů je zodpovědný za účinnost extraktu z této v středomoří rostoucí růže. Tento extrakt zajišťuje chemicko-fyzikální obranu, která má pro viry omezující efekt. Nebo jednoduše vyjádřeno: polyfenoly znemožňují eficientní pronikání viru do buňky. Vědci se domnívají, že optimální kombinace ze zvlášť účinných přírodních substancí tohoto aromatického, poněkud hořce chutnajícího extraktu dělají z této růže speciální "k.o. účinky" pro všechny virové skupiny. Dokonce i vysoce agresivní viry, které byly s tímto extraktem konfrontovány, neprokázaly skoro žádný infekční potenciál.
 • cenové porovnání: i při prémiové kvalitě (obsahuje pouze jemně drcené listy, bez stonků a stopek) je cena na spodní hranici - cenové porovnání jsme pro vás udělali 14. září 2020. (klubové slevy nejsou zohledněny)
 
cena za 100 g
Bio Detox 150 g á 159,- Kč / naše cena 135,- Kč
106,- Kč / 90,- Kč
Bio Detox 250 g á 249,- Kč / naše cena 224,- Kč
99,60 Kč / 89,60 Kč
Hlavně zdravě 250 g á 275,- Kč
110,- Kč
Hlavně zdravě 100 g á 139,- Kč
139,- Kč
AWA herbs 100 g á 119,- Kč
119,- Kč
BIO Cistus-tea 250 g á 279,- Kč
111,60 Kč

Bájná rostlina s mnohostraným využitím
Růže skalní obsahuje látky, které působí příznivě na naše zdraví. Mohou za to především polyfenoly, na něž je rostlina velmi bohatá. Působí v první řadě jako antioxidanty - pomáhají omezit negativní působení škodlivých volných radikálů z našeho okolí. Některé zdroje navíc uvádějí, že posilují imunitu i tak, že snižují schopnost virů pronikat do buňky. Dále je u těchto látek uváděno, že pomáhají i proti plísním, mají protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Cistus je také doporučován jako doplněk léčby u infekcí způsobených chlamydiemi a zánětů horních cest dýchacích. Obsahuje i některé minerály, hlavně vápník, hořčík, zinek a železo.
Je používán i v tradiční čínské medicíně – podle jejího učení ovlivňuje především energetické dráhy plic, tlustého střeva, sleziny, tří zářičů (tří ohnišť) a perikardu.
Současný lékařský výzkum
Moderní vědecké výzkumy potvrzují prospěšné vlastnosti Cistu. Skalní růže působí silně protizánětlivě a protiprůjmově, také účinkuje proti křečím a usnadňuje vykašlávání. Dále tato bylina kontroluje krvácení, má antibiotický účinek. Čtyřnásobně lépe preventivně chrání před onemocněním srdce než červené víno a jako antioxidant je dvacetkrát silnější než čerstvá šťáva z citrónu. Je prokázáno, že pro znatelné posílení imunitního systému stačí denně vypít šálek čaje s touto bylinou. V čem však skalní růže vyniká nejvíce, je její schopnost hojit rány. V mnoha směsích je užívána k léčbě kožních problémů, nových či starých jizev, poranění, zánětů a infekcí. Skvěle působí ve směsích pro zralou pleť. Některé z druhů Cistu byly tradičně využívány v lidovém léčitelství v oblasti Středomoří. Z bylin se připravovaly nálevy při zažívacích obtížích a nachlazení, extrakty sloužily pro léčbu vážnějších nemocí, využívaly se také jako vůně. Pryskyřice (ladanum) obsahuje řadu fytochemických látek vykazujících antioxidační, antibakteriální, antimykotické a proti-nádorové vlastnosti. Vodný roztok celých listů je účinný proti chřipkovým virům.
Primární určení: „Zabiják virů“
Cistus incanus je ceněn především pro své schopnosti účinně bojovat s jakoukoliv infekcí. Ta spočívá v unikátnosti jeho složení a mechanismu účinku. Obsah polyfenolů tvořený vysokou koncentrací jednotlivých fenolů, mj. známých tříslovin, zabraňuje virům v pronikání do buněk, a tím následně eliminuje jejich množení. A to i virům vysoce agresivním. Toto bylo potvrzeno mnoha studiemi, laboratorními zkouškami i praxí. Díky této vlastnosti a složení tak cistus zabezpečuje účinnou chemicko-fyzikální ochranu jak při onemocnění, tak v prevenci. Nejznámější je použití cistu při jakékoliv nákaze označované pojmem zánět horních cest dýchacích, ať již virové, bakteriální, či plísňové. Počínající obtíže dokáže cistus zastavit bez nutnosti podávání dalších přípravků. U již probíhajícího onemocnění v kombinaci s jinými produkty zkrátí dobu uzdravování, a to bez v poslední době tolik typických doznívajících komplikací. Zvlášť přesvědčivě pomáhá zvrátit stav při dlouhotrvajících problémech či opakujících se návratech obtíží.
Přírodní antioxidant
Druhou silnou zbraní Cistus incanus je jeho schopnost neutralizace volných radikálů a účinné vylučování toxinů z jakýchkoliv patogenů z organismu. Tak opět pomáhá uzdravení tím, že zabraňuje toxické zátěži, poškození tkání, zánětům a dlouhému ohrožení a zatížení obranyschopnosti. V této souvislosti se v praxi osvědčil u klientů nejen v případě toxinů z bakteriální infekce (chlamydie), ale i po prodělaném parazitárním onemocnění (svrab). Uvádí se, že cistus je několikanásobně silnějším antioxidantem než například zelený čaj, citron či červené víno, čímž kromě zmiňovaných účinků pomáhá jako prevence při zvyšování obranyschopnosti organismu.
A nyní vysvětlení. Obtížnost léčby chlamydiové infekce tkví v tom, že ač se jedná o bakterie, chovají se virulentně. To znamená, že se rozmnožují jako viry po vniknutí do živočišné buňky. Zatímco jejich bakteriální původ umožňuje nasadit proti chlamydiím antibiotika, podobnost jejich „chování“ s viry často brání vymýtit je zcela, neboť ATB nepostihnou všechny jejich životní fáze. A zde, jak již jistě tušíte, nastává příležitost pro Cistus incanus a jeho protivirový „mechanismus“. To ale ještě není celé, neboť chlamydie obsahují minimálně dva endotoxiny, které… Ale to bych opakoval předchozí odstavec o přírodním antioxidantu. Dlužno dodat, že v tomto případě je příležitost pro Cistus incanus jednoznačná, nekompromisní a vítězná.
zdroj informací: www.celostnimedicina.cz, PharmDr.Tomáš Arndt

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinkové
Cenové porovnání dýňových semínek loupaných, v BIO kvalitě k 24. červenci 2018. Zdroj: Heureka.cz, zbozi.cz, google.com. Přepočet na 500 g.:
BioDetox: 131,- Kč
Via Narurae: 140,- Kč
Natural Pack: 171,- Kč
Country Life: 180,- Kč
Fit Day: 199,- Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: