Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Čtyři dohody, ilustrovaná verze - M. Ruiz

Kód: VOK 04
4 hodnocení
299 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj špatných životních návyků, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí nový přístup k vlastnímu vnitru, abychom dokázali proměnit svůj život v prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Tato edice ve velmi hezkém grafickém provedení vyšla k patnáctému výročí prvního vydání dnes už světoznámého titulu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Don Miguel Ruiz: Čtyři dohody - ilustrovaná verze
  • počet stran: 176
  • pevná vazba, přebal
  • 2. vydání (r. 2017)
  • rozměr 158 x 208 x 15 mm
Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících životních návyků, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí nový přístup k vlastnímu nitru, abychom dokázali proměnit svůj život v prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Ruiz shrnuje základní toltéckou moudrost a vyjadřuje jasně a čistě, co pro muže a ženy znamená žít jako mírumilovní válečníci v moderním světě. V toltécké tradici vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz je naguál z rodu Rytířů orla a věnuje se předávání učení starých Toltéků.
Seznam kapitol:
Ćtyři jednoduché body, kterými je možné představit knihu, která pomáhá nahlédnout do všech zákoutí nejen vlastní duše a otevřít cestu k mnohem radostnějšímu a pohodovému životu. Jak je možné, že právě tato kniha účinkuje na tolik čtenářů - včetně těch, kteří podobné knihy odmítají z principu či z lenosti něco měnit?
  • Nehřešte ani slovem - hovořte jako osobnost. Říkejte jen to, co si myslíte. vyhýbejte se užívání slova proti sobě nebo k pomlouvání druhých. Užívejte sílu slova ve jménu pravdy a lásky.
  • Neberte si nic osobně - nikdo nedělá nic kvůli vám. Co druzí říkají či dělají je projevem jejich vlastní situace a snů. Když budete imunní proti názorům a činům druhých, nestanete se obětí zbytečného utrpení.
  • Nevytvářejte si žádné domněnky - nalezněte odvahu klást otázky a vyjádřit, co skutečně chcete. Komunikujte s ostatními tak jasně, jak jenom dovedete, abyste se vyhnuli nedorozuměním, smutku a dramatům. Pouze touto jedinou dohodou dokážete zcela změnit svůj život.
  • Dělejte vše tak jak nejlépe dovedete -  vaše činnost se mění od okamžiku k okamžiku, bude vypadat jinak, když jste nemocní, než když jste zdraví. Dělejte však za všech okolností vše jak nejlépe dovedete, a vyhnete se zbytečným soudům a lítosti.

Z osobních zkušeností autorky projektu:
Ještě před přečtením knihy se ke mně dostaly jen názvy jednotlivých kapitol. Natolik mne oslovily, že jsem si je napsala na první volný kousek papíru, který byl po ruce, a dodnes mám tento lístek v peněžence (která už mezitím byla několikrát nahrazená jinou, novou). 
K zakoupení knihy jsem se dostala bůhvíproč až o dva-tři roky později. Zhltla jsem ji na jeden "zátah" a divila se, proč nemá tak masovou podporu jakou třeba v té době měla kniha "Tajemství". A i když se Čtyři dohody stejně jako jiné knihy po opakovaném několikerém přečtení zabydlela v knihovně, v mém podvědomí už zůstává trvale usazená.
Naštěstí. Protože se ne musím, ale chci přiznat, že právě druhá kapitola mi po pár letech po přečtení de facto zachránila život, resp. jeho kvalitu. Kdybych ji neměla přečtenou, nemohla bych po ní sáhnout ve chvíli, kdy jsem několik týdnů překonávala panický strach vyjít ven z domu: strach, který mne plně ovládal téměř celý měsíc od druhé zkušenosti se zážitkem, který u nás podle statistik prožije každá desátá žena, ve skutečnosti to prý však je podstatně vyšší číslo. Podle odhadů psychologů a psychiatrů až 80 % žen totiž své znásilnění nenahlásí - příčinou je stud, strach z reakce okolí, z postoje vyšetřovatelů... Hodiny a hodiny jsem stávala celá dopoledne ve sprše v touze smýt ze sebe stále se v mysli vracející fyzický zážitek; vyjet autem dál jak k první křižovatce bylo technicky nemožné - nohy se mi vždy tak rozklepaly, že jsem nebyla schopná bezpečně řídit. Nebyla jsem schopná pochopit, proč se mi to stalo podruhé a v daleko hořší míře než poprvé,  napodruhé mi totiž šlo doslova o život.
Po několika týdnech jsem si vzpomněla na druhou ze Čtyř dohod - sáhla po knížce, přečetla si ji znovu a znovu, až mi v plné síle došlo poselství těch tak na první pohled jednoduchých slov: zatímco já se trápím a bojím, dotyčný vesele dál běhá po světě a vůbec se nestará o to, co udělal a jak se cítím. Věty "Nemáme nikdy odpovědnost za činy druhých, neseme odpovědnost pouze za ty své. Když to doopravdy pochopíme, nebudou nás zraňovat lehkomyslné komentáře nebo skutky druhých." dostaly náhle zcela jiný rozměr a já mohla znovu VKLIDU a BEZ PANICKÉHO STRACHU vyjít z domu, mezi lidi, na obchodní schůzky...
Nebylo vůbec jednoduché poslední věty napsat (a následně odkliknout jejich zveřejnění), pokud to však pomůže i kdyby jen jedné jediné bytosti překonat přečtením této knihy obdobný či jiný zážitek, následný stres, strach a stud, splní toto přiznání své poslání. 
S přáním šťastně prožitých dnů vaše autorka projektu
Landová Božena
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: