Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Zubní pasta gelová Přírodní bambusová sůl 120 g

Kód: TD 55
Neohodnoceno
159 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Gel umí být 5 in 1: šetrně a cíleně přispívá k posílení zubní skloviny, pomáhá zmírnit zánět dásní, posiluje lokální imunitu, normalizuje pH v ústní dutině, chrání proti tvorbě zubního kamene.♥

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zubní pasta gelová PŘÍRODNÍ BAMBUSOVÁ SŮL 120 g
 • hned 5 důležitých účinků v jedné gelové zubní pastě: šetrně a cíleně přispívá k posílení zubní skloviny, pomáhá zmírnit zánět dásní, posiluje lokální imunitu, normalizuje pH v ústní dutině, chrání proti tvorbě zubního kamene.
 • obsahuje přírodní antibakteriální složky extraktu z bambusu a mentolu
 • díky antibakteriálním vlastnostem zabraňuje krvácení dásní a brání vzniku paradontózy
 • pravidelným používáním pasty s přírodními výtažky z bambusu předcházíte vzniku zubního kazu a zubního kamene a posilujete své zuby
 • gel na zuby Přírodní bambusová sůl:
  • šetrně pečuje o ústní dutinu
  • přispívá k posílení zubní skloviny
  • pomáhá zmírnit zánět dásní, posiluje lokální imunitu
  • normalizuje pH v ústní dutině
  • chrání proti tvorbě zubního kamene
  • neobsahuje chemické antiseptika jako chlorhexidin a triklosan. Obsahuje bezpečné a velmi jemné abrazivum oxid křemičitý a nikoliv často používaný nebezpečný hydroxid hlinitý. 

 • použití: Čistěte zuby 2 krát denně. Nepolykat. Účinek pasty maximalizujete používáním se speciálně vyvinutým zubním kartáčkem ProDental.
 • účinné složky:
Související obrázek
Bambus
 
Extrakt z bambusu obyčejného čistí dutinu ústní, zpomaluje proces rozmnožování bakterií, předchází tvorbě zubního plaku, snižuje riziko vzniku zubního kazu, krvácení a zánětu dásní. Bambusová sůl pochází z korejské kuchyně. Praží se v dutině bambusu, zalepeného z obou stran jílem. Díky vysokým teplotám během pražení do sebe vstřebá z bambusu řadu minerálních látek.
 
Fluorid sodný

Fluorid sodný

V současnosti preferovaná forma fluoridu, která má vysoce remineralizační účinky a zabraňuje tvorbě zubního kazu. Výhodou fluoridu sodného je jeho schopnost snadno a rychle se rozkládat na aktivní ionty, které začínají působit již během 1 - 3 minut.
Mentol

Mentol osvěží váš dech a zklidní podrážděné dásně

Mentol dodává pastě skvělou chuť, která osvěží dech na dlouhou dobu. Účinně působí proti bakteriím v ústní dutině a chrání tak před zubním kazem. Zároveň má velmi dobré protizánětlivé, ochlazující a analgetické schopnosti, takže je ideální volbou pro citlivé zuby a dásně.
 
Oxid titaničitý

Oxid titaničitý

Jemně čistí zuby od plaku. Je jednou z nejšetrnějších abrazivních látek.
 

 


 
Snad každý by si přál zdravé bílé zuby bez kazů. Stejně jako ostatní pohromy 21. století, včetně srdečních chorob, autoimunity a diabetu, je i zubní kaz výsledkem zejména nesprávného stravování, chronického stresu a nedostatku živin. Nedostatek živin má za následek vznik dutin, které jsou pro zubní kaz příhodné. Zuby jsou nejpevnější částí těla, chrání je silná sklovina a vápník s fosforem se zde starají, aby bylo zaceleno každé prázdné políčko uvnitř i na povrchu zubu.
Pokud tělu vápník s fosforem chybí, zuby slábnou a objevují se prázdné prostory. Každý z nás má v ústech přirozené bakterie, ty se živí zejména sacharidy a jako vedlejší produkt vylučují kyselinu mléčnou. Pokud zůstane v prostředí zubů, způsobuje demineralizaci, které se odborněji říká kyselinová eroze. V ústech by nikdy nemělo být kyselé prostředí. K remineralizaci dochází, když sliny neutralizují kyselé prostředí v ústech a tím pomáhají zuby chránit. Problém nastává ve chvíli, kdy demineralizace překonává remineralizaci. Nedostatek živin a nadměrný příjem sacharidů otevírá cestu k degradaci skloviny. K notorické demineralizaci přispívají zejména kyselé nápoje (hlavně slazené nápoje). Pokud máte citlivé zuby, pravděpodobně jde o výsledek kyselinové eroze. Dlouhodobá demineralizace způsobuje, že se zubní kaz prožere přes dutinky zubu až do měkké tkáně, kde odhaluje nervová zakončení a zuby jsou následně výrazně citlivější na horká, studená nebo kyselá jídla.
Je možné zuby léčit a uzdravit?
Základem zdravých zubů je správná výživa a správné prostředí v dutině ústní. Se správnou výživou dojde k vyplnění dutinek v zubu a k posílení měkkých tkání. Pokud pozitivně změníte způsob stravování, můžete se vyhnout rozpadu zubů a naopak je posílit. Mnoho kultur po celém světě zubní kaz vůbec nezná. Je to způsobeno tím, že mají zcela jiné stravování a od narození konzumují všechny potřebné živiny pro zdravé a silné zuby. Když se to spojí i s psychickou pohodou, tělo se odvděčí dokonalými zuby. V moderním světě dávají rodiče svým dětem již od narození rafinované výrobky, které pro zuby nejsou zdravým řešením. Dříve rafinované produkty neexistovaly a zubních problémů bylo podstatně méně.

8 tipů pro zdravé a silné zuby

1. Vyhýbejte se rafinovaným produktůmNamísto rafinovaných produktů se zaměřte na zdravou stravu bohatou na vitamín D, který napomáhá ke správnému vstřebávání vápníku.
2. Konzumujte vitamíny rozpustné v tucíchTy hrají velmi důležitou roli při remineralizaci. Jde zejména o vitamíny A, D, E a K2 . Skvělým zdrojem důležitých vitamínů je za studena lisovaný olej z tresčích jater, je snadno dostupný a stačí konzumovat pouze půl čajové lžičky denně společně s jídlem.
3. Konzumujte dostatek minerálůIdeální jídlo pro podporu zdraví zubů by mělo obsahovat optimálně 1,48 gramu vápníku a 1,28 g fosforu. Zcela ideálním zdrojem je rybí polévka nebo například dušená masa.
4. Dejte si do pořádku tráveníPokud má dojít ke správnému vstřebání všech živin, je potřeba mít v pořádku trávení, zejména správnou hladinu žaludečních kyselin.
5. Vyhněte se neustálé konzumaci sladkostíDnešní doba nás nutí stále něco jíst, ať už to jsou sladké a slané dobroty u televize nebo malé nezdravé svačinky v práci. Neustálá konzumace vede k neustálému vytváření kyselého prostředí v ústech. Je třeba se tohoto zlozvyku vyvarovat, omezit neustálou konzumaci a srovnat pH v ústech.
6. S fluoridem opatrněMnoho lidí je přesvědčeno, že pro zdravé zuby jim postačí dostatek fluoridu v zubní pastě a ústní vodě. Fluorid je neurotoxin, který je nebezpečný a některé studie ho spojují s nižším IQ u dětí. Některé vědecké výzkumy poukazují, že je v zubních pastách naprosto zbytečný a jde zejména o reklamu na lidi, kteří uvěří tomu, že ho potřebují konzumovat co nejvíce. (zajímavé informace na toto téma: Šokující pravda o vodě.)
7. Čistěte si i jazykTéměř nejvíce bakterií ulpívá na jazyku, ale ten si čistí jen málokdo. Pro výraznou eliminaci bakterií v ústech je vhodné si společně se zuby čistit i jazyk, ať už kartáčkem nebo speciální škrabkou. Perfektně splní účel i kvalitní ústní vody.
8. Vyberte si správnou zubní pastuIdeální zubní pasta je bohatá na minerály a obsahuje pokud možno jen bylinky. Tea tree olej podporuje likvidaci bakterií, nezpracovaná sůl v zubní pastě pomáhá s přirozeným správným obrušováním. Éterické oleje v zubní pastě jsou také rozhodně zdravější variantou v porovnání s umělými aromatickými přísadami.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: