Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Ušní svíce sada 2 ks CITRON

Kód: BD 75
Neohodnoceno
63 Kč / ks
Externí sklad, dodání do 2-10 dnů
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Citron - imunita, zklidnění, dobrá nálada. Ušní svíce napomáhají od bolesti hlavy, migrén, při chronických a akutních rýmách, při lehkých zánětech středního ucha, zánětech mandlí, při problémech s čichem, nedostatečném prokrvení uší, při čištění lymfatických drenáží uší, při aktivacích meridiánů a reflexních zón uší, pomáhají zbavit se hučení a tlaků v uších, mohou pomoci snížit stres i některé psychické problémy a samozřejmě jsou velmi vhodné stejně jako tělové svíčky jako součást muzikoterapie, relaxace nebo masáží hlavy či ucha.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ušní svíce sada 2 ks se silicí CITRON
 • ušní svíčky představují účinnou prevenci i rychlou pomoc při mnoha obtížích
 • citronová esence
  • posiluje a prokrvuje krevní oběh, snižuje krevní tlak a horečku
  • pomáhá při nachlazení a kašli
  • zvyšuje koncentraci a duševní aktivitu
  • zlepšuje dobrou náladu
  • je dobrý pomocník při dietách
  • pomáhá při revma a dně
  • posiluje obranyschopnost organismu - ochrana před bakteriemi
  • čistí mastnou pleť, má antiseptické a desinfekční účinky (akné)
  • vůně citronu je považována za mírné afrodiziakum
 • používání ušních a tělových svící je součástí přírodní léčby, která pramení z pradávné historie. Tehdy se svíce vyráběly z kůry stromů nebo papyru, někdy se používaly i duté stonky travin. Výroba svící je dodnes čistým až posvátným rituálem, v němž se propojují různé zdroje energií. Základním materiálem je 100% bavlněné nebo lněné plátno, včelí vosk a kosmetický parafín (vosk).
 • tělové a ušní svíce se vyrábí v různém barevném provedení - pozitivní vliv barev na člověka je dnes již dostatečně prokázaný. Svíce během hoření mimo jiné harmonizují také naše čakry.
 • další specifikací svící je vůně po bylinkách, protože i aromaterapie je při terapii velice důležitá. Jen si to představte: ležíte a jste tady a teď sami se sebou. Zavřete oči a zasněte se… právě vstupujete do nádherně provoněné apatyky plné voňavých bylinek, nebo ještě lépe - jste v přírodě. Cítíte tu nádhernou vůni a ten klid, který vámi prostupuje? Najednou se před vámi otevírá svět neomezených možností a vy cítíte klid, teplo a lásku. Takto jednoduše by se dala nazvat aromaterapie a její vliv na člověka. A v kombinaci s hořící svící zažijete úžasný relax, který každý z nás v dnešní době potřebuje.
 • účinek ušních svíček je založen na efektu komínového hoření, který uvolňuje a vysává nečistoty. Ušní svíčky teplem nahromaděný maz změkčí a vytvořený podtlak ho vysaje. Zároveň dochází k vyrovnávání tlaku přes Eustachovu trubici v celé oblasti hlavy a krku. Tepelný vliv pozitivně ovlivňuje zablokované toky energie v meridiánech (energetická vedení, jejichž úlohou je přeprava a rozvádění životní energie v organismu člověka).
 • duté, mírně konické, ručně vyrobené svíčky ze lněného plátna a kvalitního včelího vosku jsou pro zesílení terapeutických účinků napuštěné přírodními vonnými silicemi, důležitou roli hraje i barva svíčky. Ušní svíce Bio-detox mají prodlouženou dobu hoření, tím je jejich účinek delší a intenzivnější.
 • po ukončení procedury se dostaví krásné uvolnění celého těla a příjemný relax - i proto je vhodná aplikace před spaním, protože vás svíce krásně zharmonizuje a uklidní.
 • délka: 23-25 cm
 • složení: čištěný včelí vosk, kosmetický parafin, kurkuma, 100% lněné plátno, esenciální olej: levandule
 • doporučení: tělové a ušní svíce by měly být součástí lékárniček v každé domácnosti - nabízí okamžitou pomoc přírodní cestou
 • povinná upozornění: ušní ani tělové svíce nenahrazují lékaře. Nesmí je používat těhotné a kojící ženy, děti do 3 let věku, lidé s vysokým krevním tlakem a problémy se srdcem. Nevhodné pro lidi s alergií na včelí produkty.
Bez ohledu na to, jakou svíci si vyberete, princip působení je vždy stejný. Hořením duté svíce vzniká podtlak, který „vytahuje“ negativní energii (nemoc) z těla. Z toho vyplývá, že na typu svíce nijak zvlášť nezáleží, můžete si zvolit jakoukoli. Použití vhodných barev a aromaterapie jsou žádoucí podpůrné metody, které zvýší účinnost léčení pomocí svíce, ale nejsou k jejímu působení nezbytné.
Co je základem terapie?
Základem této terapie je tzv. komínový efekt, který při hoření svíce přiložené k tělu dokáže uvolnit bloky v těle. Při této terapii dotyčný leží  a svíce se přikládá na partie, které je potřeba harmonizovat. Při terapii tělovými svícemi je důležité, aby se dotyčný uvolnil a byl připravený přijmout filosofii této terapie. Pomineme-li  blahodárné účinky, které svíčkování přináší, je dobré brát v potaz, že tato metoda taktéž odstraňuje bloky a posouvá člověka dál v jeho životní cestě.Důležitá je tedy vzájemná důvěra s terapeutem / partnerem, který vám případně pomáhá s aplikací.
Jak se svícemi pracovat?
Aplikaci tělových svící často nabízejí maséři, reflexní terapeuti i akupunkturisté. Práce se svícemi je ale značně jednoduchá, zvládne ji opravdu každý.
K aplikaci ušních svící je vhodná přítomnost asistenta (partner, starší děti...). Položte se na bok někde v klidu, podložte si hlavu polštářem, případně se přikryjte dekou - celá procedura trvá totiž přibližně dvacet minut (10 minut na každé ucho). Poté se zavede svíčka do ucha v místě vstupu zevního zvukovodu a zapálí se. Nemusíte se obávat stékání vosku, vše je bezpečné, plamínek pomalý a stálý. V případě silného zánětu nebo proděravělého bubínku, aplikujte svíci těsně před nebo pod boltec (nikdy ale na místo porostlé vlasy). 
Svíčka se nechá hořet po vyznačenou čáru. Po dohoření se zbytek svíčky vyjme a uhasí se v připravené sklenici s vodou. Ucho se dočistí smotkem vaty a celá procedura se opakuje na druhé ucho.
Jak svíce hoří, můžete z ní postupně pomocí pinzety odebírat odhořelý zčernalý okraj a jeho kousky vhazovat do misky s vodou. Svíce mívají na spodním konci značku, ke které se obvykle nechávají dohořet. Zbytek hořící svíce vložte do misky s vodou.
Ušní nebo tělové svíce?
Tělové svíce napomáhají stimulovat meridiánové body, čímž přispívají k obnově toku životní energie, regeneraci postiženého místa, obnově a uvolnění bloků na energetické úrovni. Také ke zmírnění bolesti, postiženého místa. Jsou vhodné jako pomůcka při detoxikaci organismu, k prohřátí daného místa při masážích, harmonizaci a aktivaci lymfatického systému. Použití tělových svící nabízí nespočet možností a míst, kam lze svíčku přikládat, na jaký problém ji použít. Obecně, kde se svíce nejčastěji používá, je přímo postižené místo nebo co nejblíže k postiženému místu, případně na meridián či lymfatickou dráhu spojenou s daným problémem.  

Ušní svíce napomáhají od bolesti hlavy, migrén, při chronických a akutních rýmách, při lehkých zánětech středního ucha, zánětech mandlí, při problémech s čichem. Pomáhají se zbavit hučení a tlaků v uších. A hlavně můžete pomoci ušních svící snížit stres nebo i některé psychické problémy. A v poslední řadě jsou velmi vhodné stejně jako tělové svíce jako součást relaxace. Důležitá informace je, že ušní svíce se musí používat obě dvě naráz (samozřejmě postupně), aby nevzniknul nitroušní tlak v uších s tím, že první se začíná levým uchem.

Ušní svíčky používáme jako podpůrnou léčbu zdravotních problémů, které souvisí s:
 • nemocí dutin
 • nemocí uší (hučení, tlaku, nedoslýchavosti, opakované záněty středního ucha)
 • při psychickém přetížení a stresu
 • při bolestech a migrénách
 • při přepracovanosti a únavě
 • při nespavosti
 • jako součást relaxace
 • při nemocech horních cest dýchacích
 • při bolestech v krku, angíně
 • při rýmě
 • jako prevenci nachlazení
 • pro zvýšení imunity
 • k posílení reflexních zón ucha
 • a samozřejmě k samotnému čistění uší

Co nám říkají barvy terapeutických svící a jak působí při terapii?

V první řadě ukazují tělu v jaké rovnováze by mělo být a dodávají energii tam, kde je potřeba. Ale hlavně odebírají tam, kde je energie nahromaděná a způsobuje blokace. To nejdůležitější ale je, že jemnohmotné informace jsou zásadnější než materiální, což si málo kdo v dnešní uspěchané době uvědomuje.

Aplikace ušních a tělových svící má kromě účinnosti na fyzickém těle a energetických drahách také značný psychologický účinek. Během aplikace dochází ke zklidnění a uvolnění psychiky a tedy i ke spuštění harmonizačních procesů právě na psychické úrovni. Často dochází k tomu, že se z podvědomí uvolňuje nastavení mentálních schémat, takže je dán prostor k jejich pochopení a následnému pozitivnímu vyladění psychiky.

Červená barva je barvou tepla, lásky, vášně, síly, optimismu, životní energie, akce, rozhodnosti. Je to barva, která zvyšuje krevní tlak i tep a urychluje náš metabolismus. Je to barva ohně a krve a i proto je spojená s životem. V negativní rovině je červená barva spojená s agresivitou a hněvem. Červená barva je také spojována s první čakrou, která je  spojená se zemí a její energií. Je spojena s prožíváním nejzákladnějších aspektů existence života. Zablokovaná první čakra způsobuje, že má člověk málo síly - fyzické, duchovní i duševní.

Oranžová barva má hřejivé a oživující účinky a dodává energii především nervovému systému. Je velice důležitá pro přijímání a vizualizaci myšlenek. Posiluje optimismus, odvahu a sílu vůle. Pomáhá potlačit životní obavy a blokády. Dává pocit svobody a pomáhá se vymanit z pocitů omezování. Podporuje rozvíjení vědomí a rozhled, napomáhá lehčímu přijímání a zpracovávání myšlenek a idejí. Posiluje pozitivní myšlení a sebedůvěru. Oranžová barva je také spojována s druhou čakrou,  někdy se též hovoří o sexuální čakře. Má na starosti emoce, mezilidské vztahy, sexuální energii a tvořivé síly. Zablokování v této čakře způsobuje sexuální chladnost a potlačování emocí.

Žlutá barva působí inspiračně a pomáhá k vizualizaci. Se žlutou barvou se spojuje optimismus, veselost, harmonicky vyrovnaný životní postoj. Je barvou štěstí, moudrosti a představivosti, umožňuje provádět změny uvnitř sebe. Žlutá barva je také spojována s třetí čakrou, která je sídlem naší vůle a má na starosti citové vazby a mentální pochody. Zablokování této čakry vede k pocitům ztráty odvahy, ztráty svobodné vůle, k vytváření falešných představ a negativních myšlenkových konstrukcí.

Zelená barva je barvou vyrovnanosti a harmonie mezi materiálnem a duchovnem. Ztělesňuje pozitivní vlastnosti a veselou energii. Znamená přijetí potlačovaných přírodních sil v našem nitru. Představuje růst a pokrok navenek, uvnitř inspiruje subjektivní rovinu klidu a harmonie. Zelená tedy na jedné straně zvyšuje pevnost a uzemnění a na druhé straně klid a vyrovnanost. Na fyzické úrovni může její vlnová délka pozitivně ovlivnit krevní oběh, regulovat krevní tlak a působit podpůrně při hojení onemocnění srdce. Na psychické úrovni působí na oblast citů. Pomáhá při nervových poruchách, únavě a nespavosti. Zelená barva je také spojována se čtvrtou čakrou. Jedná se o čakru lásky a vztahů. Jde jak o vztahy k sobě, tak k druhým lidem, ale i k celému světu. Její blokace způsobuje neschopnost lásku vyzařovat i přijímat.

Modrá barva uvolňuje a zklidňuje, přináší klid, ztišení a zpomalení. Má schopnost snižovat krevní tlak. Tlumí zánětlivé procesy, alergie, zlepšuje spánek. Modrá je spojená s komunikací, krkem a vyjadřováním. Pomáhá nám vyjádřit naše myšlenky a pocity. Je to barva hledání naší cesty, navrací nám naší víru v sebe sama, pomáhá nám rozhodovat se. Je to barva volnosti a neomezených možností. Světle modrá barva je spojována s pátou čakrou, což je čakra komunikace a má starosti komunikaci a projevy vůle v životě. Zablokování vede k neschopnosti se vyjádřit. Tmavě modrá barva je spojována se šestou čakrou což je čelní čakra. Tato čakra se spojuje s intuicí a duchovními sílami jednotlivce. Nedostatečná funkce vede k odmítání duchovna a esoterična.

Fialová barva je spojována s duchovnem, fantazií a bohatstvím. Představuje také duchovní nasměrování. Je symbolem inteligence, představivosti a pozitivního zaměření. Fialová barva zklidňuje nervovou soustavu. V negativní rovině může ukazovat na nedostatek uzemnění – nezakořeněnost. Fialová barva je spojována se sedmou čakrou což je temenní čakra. Je to sídlo božské dokonalosti v člověku. Do harmonie se dostane, když budou harmonické všechny ostatní čakry.

Bílá barva představuje čistotu, nevinnost, rezervovanost, upřímnost, přímost, svěžest, spolehlivost, svědomitost, systematičnost. Je symbolem perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Představuje absolutní svobodu pro všechny možnosti a také nové začátky. Znamená osvobození od všeho. Bílá je barvou očisty a relaxace a stejně tak působí i bílá svíce. Je výborná jako doplněk k detoxikaci. Můžeme ji použít také při uvolnění stresu, při psychických problémech, při vyčerpání, při špatné náladě, nervozitě, lítosti, sebelítosti, smutku, depresích, potlačeném vzteku, pochybnostech a celkovému povzbuzení organismu na fyzické i duševní úrovni.

Černá barva pohlcuje negativní energii. Je to barva tmy, symbolem smutku a zániku. Obecně je to barva temného tajemství, tabu a magie. Černé mraky plné deště, přináší životodárnou vláhu a  úrodnou zemi. Tato barva na fyzické úrovni odstraňuje vše toxické. A proto i černá svíce je  očistná a vysoce detoxikační. Doporučuje se používat k posílení imunity a čištění lymfatického systému. Navíc napomáhá k uvolnění hlubokých psychických bloků, při těžších depresích, nervozitě a snižování stresu.

Růžová barva se spojuje s láskou a vztahy a má výrazně uklidňující efekt. Symbolizuje krásu, ladnost, ženskost, nevinnost, volnost. Symbolizuje lásku, náklonnost a oddanost v srdeční úrovni, bez pudové smyslnosti. Je to barva jemnosti, oddanosti, jemného způsobu života, zdrženlivé elegance, slavnostních nálad a sentimentálních citů. Je to společně se zelenou svící barva srdce a při terapii se využívá k harmonizaci srdeční čakry.

I přes výše napsané poslouchejte prosím svou intuici - ta vám vždy nejlépe řekne, kterou svíci zrovna teď potřebujete a která je pro vás ta pravá.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: