Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Reishi 30 % polysacharidů 90 kapslí

Kód: MM 03
3 hodnocení
690 Kč / ks
Skladem (2 ks)
Ideální složení, maximální síla a účinnost PRO CHRONICKÉ STAVY. Reishi (ganoderma neboli lesklokorka lesklá) je jednou z nejužívanějších medicinálních hub. V tradiční čínské medicíně se využívá po tisíciletí pro své vitalizující účinky. Zvolte ideální poměr polysacharidů, triterpenů a dalších bioaktivních látek pro nejlepší výsledky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Reishi 90 rostliných kapslí á 500 mg extraktu v optimální koncentraci

testováno v nezávislé německé laboratoři Agrolab na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů 

Podívejte se na videa (viz záložka) - jsou tam krátká i dlouhá, vždy ale perfektně srozumitelná i pro laika, ta kreslená vás budou vyloženě bavit :-)
 

Reishi je jedním z nejcennějších léčiv tradiční čínské medicíny. V překladu její označení znamená "božská houba nesmrtelnosti". Její léčivé účinky jsou zmiňovány v základním díle čínské medicíny - ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře (2697 - 2597 před n.l.), využívá se pro své účinky tedy více jak 4000 let. V Číně je dodnes považována za všelék a prostředek prodlužující život. Pro její schopnost regenerovat funkce organsimu a aktivizovat ho ji užívají ruští kosmonauti či šerpové ve vysokých nadmořských výškách Himalájí. Široké uplatnění našla i v moderní medicíně pro své protinádorové, imunostimulační, antialergické a afrodiziakální účinky.

Houby MycoMedica = ideální složení, maximální síla a účinnost
 
Reishi obsahuje mnoho bioaktivních látek, které ji dělají naprosto jedinečnou. V Reishi můžeme najít krom vitamínů, minerálů i velké množství polysacharidů beta glukanů, ganoderanů, ale také steroidů, cyklických esterů laktonů, triterpenů, kam patří i kyselina ganoderická či lanostany aj. Pro produktci Reishi-MycoMedica se používají plodnice ve stáří 6-9 měsíců. V tomto stáří je koncentrace účinných látek nejvyšší. U starších hub se koncentrace postupně snižuje a účinek není tak efektivní.
Díky zpracování metodou dvojité extrakce (nejprve se extrahuje vodou a následně alkoholem) nabízíme vysoce kvalitní výtažek z Reishi v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky.
 
obsah balení: 90 kapslí á 500 mg extraktu v rostliných kapslích vhodných i pro vegany
hmotnost balení netto: 55,8 g
složení v 1 kapsli: reishi (lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum) 100% čistý extrakt - 500 mg
pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů
Doporučené dávkování:
 • při zdravotních problémech: 3–4 kapsle denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
 • doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
 • při preventivním užívání: 1–2 kapsle denně (preventivní "houbovou kůru" je vhodné provádět každý rok po dobu cca 3 měsíců)
 • kapsle užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem
 • v rámci preventivního používání se osvědčila kombinace 1-2 tobolky Cordycepsu ráno a 1-2 tobolky Reishi večer
K dispozici jsou tři verze Reishi:
název a doporučená MOC polysacharidy triterpeny/glukany použití
Reishi 30 % optimální poměr účinných látek á 690,- Kč min. 30 % polysacharidů, obvykle 33-34 % (dvojitá extrakce) minimálně 4 % chronická a dlouhotrvající onemocnění
Reishi 50 % á 990,- Kč minimálně 50 % polysacharidů garantovaný poměr 20 % ß-1,3/1,6 D-glukanů silná a intenzivní stimulace imunitního systému u akutních stavů či velkého vyčerpání
Reishi Triterpen á 1.490,- Kč minimálně 20 % polysacharidů garantovaný poměr 10 % triterpenů chronické záněty

výživové údaje na 100 g:
 • Energetická hodnota 1456kJ / 344kcal
 • Tuky 0,3g
 •   z toho nasycené mastmé kyseliny 0,1g
 • Sacharidy 61,6g
 •   z toho cukry 5,4g
 • Vláknina 12,9g
 • Bílkoviny 17,3g
 • Sůl <0,2g
Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:
- přirozená obranyschopnost - imunitní systém
- normální funkce oběhové soustavy
- normální hladina cholesterolu v krvi
Některé příklady použití v praxi:
 • všeobecné posílení imunitního systému + Agaricus, Shiitake, Coriolus
 • terapie alergií + Agaricus, Hericium (zejména pro pročištění střev)
 • podpora fyzického a mentálního zdravotního stavu + Cordyceps
 • doplňková terapie rakoviny + dle typu nádoru
 • podpora srdce a oběhu + Shiitake, Agaricus, Maitake, Auricularia, Cordyceps
 • přírodní prostředek proti stárnutí + Cordyceps
 • pomoc při poruchách spánku, nervovém neklidu a vyčerpání + Hericium, Cordyceps
 • doplňková terapie u poruch jater + Maitake, Agaricus, Shiitake
Důležité informace:
 • produkt MycoMedica Reishi je schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR pod č.j. OVZ-35.1-21.04.2011-45938.
 • pro výrobu MycoMedica Reishi je používán extrakt medicinálních hub a je tedy asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější!
 • k terapeutickému účelu je tato forma nejvhodnější a po celém světě nejužívanější
 • obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Reishi je minimálně 30% (300mg/g)
 • obsah triterpenů u MycoMedica Reishi je minimálně 3%.
 • při dovozu suroviny spolupracuje společnost MycoMedica s německým partnerem, který s medicinálními houbami pracuje již více jak 35 let. Veškerou houbovou surovinu testuje v německé nezávislé laboratoři Agrolab (nepoužívá testy čínských výrobců a ani si je nepíší sami). Nově bylo testování rozšířeno na polycyklické aromatické uhlovodíky (PAHs), které mají karcinogenní účinky, mohou ovlivnit vývoj plodu a je i podezření na riziko při vzniku kardiovaskulárních chorob.
 • společnost Myco Medica spolupracuje pouze s prověřenými pěstiteli a zpracovateli houbové suroviny. Žádná no-name surovina!

  Porovnání výrobků na českém trhu

  Na českém trhu je nabídka medicinálních hub již poměrně široká - najdete je v lékárnách, e-shopech, MLM společnostech (především Cordyceps a Reishi) Ne vždy jsou bohužel k dispozici potřebné údaje pro porovnání (% polysacharidů, zdroj suroviny, způsob zpracování..), proto při výběru dodavatele sehrály rozhodující roli tyto faktory:

  • schválení - tj. přidělení č.j. Ministerstvem zdravotnictví ČR
  • PRAVIDELNÉ testování výchozích surovin výrobku a doložitelnost testů
  • dávkování v kapslích pro možnost kontroly osobní denní spotřeby ("práškové balení" - např 100 g v sáčku - ani tolik módní míchání s čajem či kávou neumožňuje kontrolu nad správným individuálním dávkováním)
  • zdroj přímo od výrobce s komplexní nabídkou výrobků z medicinálních hub, pokud možno českého (u dovozců a především u MLM společností dochází k navýšení ceny, např. DXN Cordyceps 60 kapslí á 450 mg stojí 1.065,- Kč)
  • ideálně s odborným individuálním poradenstvím pro jednotlivé uživatele. Správná rada kdy, v jakém množství a jakých kombinacích mediciální houby užívat výrazně přispěje jak k rychlejším a lepším zdravotním výsledkům, tak k úspoře finančních prostředků. 
  Toto vše se podařilo najít u jediného českého dodavatele - společnosti Myco Medica, provozované TCM POINT s.r.o., Police nad Metují. MycoMedica je členem International Society for Mushroom Science. Kvalita hub je testována v nezávislé německé laboratoři. Produkty společnosti MycoMedica používá významná řada lékařů i terapeutů pro desetitisíce svých klientů (pacientů) - namátkou můžeme jmenovat např. MUDr. Jana Cimického. 
  Díky vysoké kvalitě svých produktů se MycoMedica stala jedničkou ve střední Evropě a my pevně věříme, že jejich produkty i vám přinesou řadu zdravotních benefitů :-)

  Časté otázky spojené s používáním medicinálních hub (zdroj webové stránky www.MycoMedica.cz):
  Jsme schopni si vybrat produkt sami nebo je nutné poradit se s lékařem?
  U závažných zdravotních problémů je vhodné poradit se s odborníkem, který účinkům medicinálních hub rozumí. U méně závažných problémů či u preventivního podávání si můžete vybrat produkt sama podle popisu.
  Mohu kombinovat různé medicinální houby?
  Ano, a je to velmi vhodné. Zvyšuje se tak výrazně jejich účinnost zvláště v posilování imunitního systému. Je třeba však vybírat podle příznaků Vašeho problému. V naší ordinaci často kombinujeme Cordyceps CS-4 (2caps ráno) a Reishi (2caps večer). MycoMedica pracuje na přípravě komplexů medicinálních hub.
  Proč uvádíte procento polysacharidů?
  Komplexy polysacharidů patří k hlavním účinným látkám, kvůli kterým lidé medicinální houby užívají. Proto je procento polysacharidů důležité a každý seriózní výrobce by ho měl uvádět u každého produktu.
  Jak mohou být vaše medicinální houby až 20x silnější než houbový prášek/biomasa?
  V houbovém prášku/biomase je k dispozici 0,5 až 3% polysacharidů, záleží na houbě. V našich extraktech máme k dispozici 30% polysacharidů (kromě Coriolu, ten obsahuje 40%). Tzn. že jsou 20x koncentrovanější než houbový prášek. Obsah polysacharidů je nejvyšší v prvních deseti dnech růstu houby. Proto pro naší produkci užíváme mladší houby, protože mají vysoký obsah polysacharidů. Pokud je houba starší, obsah polysacharidů bude nižší – pěstování hub je levnější, pokud budete používat ty starší, protože budou těžší – dostanete více váhy za méně peněz, ale kvalita bude mnohem nižší (méně polysacharidů). Takže pokud budete mít extrakt 1:10 ze starých hub, jejich kvalita (účinnost) bude nižší než u extraktu 1:5 z mladých hub. Takže koncentrace nemá u medicinálních hub žádnou vypovídající hodnotu. Některé firmy dělají s houbami triky: k úpravě polysacharidů užívají škrob. Jelikož škrob je také polysacharid, není možné ho v ostatních polysacharidech identifikovat. V produktech MycoMedica škrob nepoužíváme – všechny šarže jsou testovány na množství houbových polysacharidů v nezávislé německé laboratoři.
  Za jak dlouho mohu očekávat účinek medicinálních hub?
  To je velmi individuální. Někteří pacienti nám hlásí zlepšení po pár dnech užívání. V průměru se u chronických onemocnění objevují výrazná zlepšení po dvou až třech měsících. Obecná poučka čínské medicíny říká: „Kolik roků nemoc trvá, tolik měsíců se léčí“. Je důležité snažit se upravit i svůj způsob stravování a celkový životní styl (pokud je třeba).
  Jakým způsobem se houby extrahují?
  MycoMedica produkty se extrahují velmi šetrným způsobem horkou vodou.
  Jaký je rozdíl v účinnosti mezi práškem/biomasou z hub a extraktem?
  Produkty MycoMedica jsou vyrobeny z extraktů medicinálních hub. Naši dodavatelé užívají speciálních postupů extrakce horkou vodou, aby byla zachována celá šíře spektra účinných látek, jako se nachází v surové houbě. 
  Výhody extraktu jsou dvě – biologická dostupnost účinných látek a jejich vyšší koncentrace ve výsledném produktu. Výhodou houbového prášku je jeho přírodnost a zachování poměru všech látek. Na druhou stranu lidé medicinální houby neužívají kvůli vitamínům, ale právě kvůli polysacharidům. Buněčná stěna houby, která obsahuje účinné látky, je tvořena chitinem. A člověk nemá potřebné enzymy pro trávení chitinu, takže při trávení nedokáže uvolnit účinné látky z buněčné stěny houby a vyloučí je. Extrakcí horkou vodou dokážeme prolomit chitinovou bariéru a vytěžit z houby maximální množství účinných látek. Díky extrakci se zvýší podíl účinných látek až 20x. Nevýhodou extraktů je jejich vyšší cena proti houbovému prášku, jelikož při jejich výrobě je spotřebováno mnohem více biomasy. Přesto se nám daří udržet ceny MycoMedica medicinálních hub na velmi dostupné úrovni.
  Může extrakce poškodit účinné látky?
  Právě naopak. Účinné látky jako jsou polysacharidy a jiné bioaktivní látky jsou v houbě obsaženy v buněčných stěnách, které jsou chráněny chitinem. Člověk nemá enzymy, které by dokázali chitin při trávení rozložit. Je třeba provést šetrnou extrakci horkou vodou, aby došlo k vyextrahování všech bioaktivních látek. Na všechny šarže MycoMedica produktů jsou dělány testy na množství polysacharidů obsažených v extraktu – toto množství je uváděno u každého z výrobků.
  Jak dlouho mohu užívat vaše medicinální houby?
  To je velmi individuální. Vždy po třech měsících užívání doporučujeme alespoň 14ti denní pauzu.
  Mohu užívat léky v průběhu chemoterapie?
  Na rozdíl od běžných produktů tradiční čínské medicíny (které obvykle zlepší vedlejší příznaky chemoterapie, ale zároveň oslabí její agresivní účinek při ničení rakovinových buněk) jsou medicinální houby velmi vhodné pro užívání i během chemoterapie. Je vhodné začít užívat medicinální houby před započetím s chemoterapií. Bylo již provedeno mnoho klinických testů a studií, které prokázaly synergický efekt chemoterapie a medicinálních hub. Nejen, že se zmírní vedlejší projevy chemoterapie, ale celkový efekt léčby se zesílí. To samé se týká i radioterapie. Užití medicinálních hub při chemoterapii či radioterapii vždy konzultujte s ošetřujícím lékařem!
  Je lepší užívat medicinální houby na lačno či spolu s jídlem?
  Medicinální houby je vhodné užívat na lačno. Optimální odstup od jídla je 20 min před jídlem či 30 min po jídle. Není zde obava z interakcí s potravinami, ale jde o maximální využití účinných látek. Kapsle je vhodné dostatečně zapít obyčejnou vodou či slabým čajem. Nezapomínejte dodržovat přiměřený pitný režim.
  Mohu se medicinálními houbami předávkovat?
  Není to pravděpodobné. Přesto dodržujte doporučené dávkování. Zvyšovat samovolně dávkování není efektivní, tělo více účinné látky nevstřebá a je pak vyloučena z těla ven.
  Jsou medicinální houby vhodné pro děti?
  Ano, ale je třeba podávat dávky přiměřeně k věku. Např. děti ve věku od sedmi do desíti let by měly užívat polovinu doporučené denní dávky.
  Moje dítě nedokáže spolknout celou kapsli, co s tím?
  Můžete vysypat extrakt z kapsle a podávat bez kapsle. Extrakt lze i rozpustit v tekutině či smíchat s jídlem – čaj, džus, přesnídávka...
  Existují nějaké interakce mezi medicinálními houbami a léky/jinými doplňky stravy?
  Nejsou nám známé žádné negativní interakce mezi medicinálními houbami a léky či jinými doplňky stravy. Obecně je však vhodné dodržovat princip „na lačno“ i ve vztahu k lékům / jiným doplňkům stravy.
  Mohou obsahovat Mycomedica medicinální houby těžké kovy či radioaktivitu?
  Ne. Díky přísným podmínkám při pěstování nemohou Mycomedica obsahovat těžké kovy ani jiné nevhodné látky. Někteří výrobci vystavují houby radiaci, aby zničili mikroorganismy. MycoMedica medicinální houby nejsou vystavování radioaktivnímu záření v žádné fázi výroby. Na každou šarži jsou dělány testy v nezávislé německé laboratoři. 
  Mohu užívat medicinální houby s konvenční léčbou?
  Ano, nebyly zaznamenány žádné negativní interakce s léky. Přesto je vhodné se předem poradit s Vaším ošetřujícím lékařem či odborníkem na medicinální houby.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čínská medicína
Čínská medicína: medicinální houby - tobolky
Použití: prevence zdraví - zvýšení imunity, zdraví - akutní stav

1. Medicinální houby - základní informace (7 minut)

2. Reishi - působení, účinky (3 minuty)

3. Rozhovor s p. M. Schirlem (4 minuty) - působení medicinálních hub v našem organismu

4. M. Schirlo - koncept čínské medicíny (cca 1 hodina)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: