Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

CURANATURA zubní kartáček HEALTH soft 1700 štětinek

Kód: MF 13
2 hodnocení
85 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
18.1.2024
V zubních kartáčcích CURANATURA se dokonale snoubí nejlepší zdravotní vlastnosti spolu s ekologickou šetrností.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CURANATURA zubní kartáček HEALTH soft 1700 štětinek
 
 • určen pro péči o dospělý chrup
 • osazen štětinkami z biologicky odbouratelných nylonových vláken o tloušťce 0,15 mm s hustotou 50 štětin na dírku
 • celkem 1700 štětinek, délka 11 mm, zaoblené konce, uložené ve 4 řadách, hustota 80 štětinek na dírku
 • vhodný pro zdravé čištění zubů včetně čištění citlivých zubů
 • 100% kompostovatelný, rozložitelný do 4 měsíců
 • krabička je vyrobena z plně recyklovatelného papíru
 • délka kartáčku 17,5 cm, výška štětin 1,1 cm, plocha čistící části kartáčku 1,1 x 1,4 cm

 
CURANATURA zubní kartáčky směle snesou porovnání s kartáčky CURAPROX. 
 • Běžný zubní kartáček má 500-800, v lepším případě 1.000 štětin. Při čištění takovým kartáčkem zůstává na povrchu zubů velké množství plaku. Oproti tomu CURAPROX kartáček i s tím nejmenším počtem vláken 1560 kusů naruší a odstraní plak s maximální účinností.
 • na českém trhu se bohužel velmi často objevují v e-shopech "napodobeniny" produktů zn. Curaprox. Na první pohled je jen velmi obtížné je poznat - vodítkem tak může být pouze cena. Aktuální oficiální maloobchodní cenu doporučenou výrobcem (při marži 28%) si můžete porovnat zde.
 • cenové porovnání vychází jednoznačně ve prospěch kartáčků Curanatura - "dospělácký" kartáček stojí příjemných 85,- Kč (cena Curaprox kartáčku pro dospělé k 29. září 2017 byla 118,- Kč). Rozdíl tak činí 28% ve prospěch kartáčků Curanatura.
 • počet štětinek u Curaprox kartáčků je 1560/Soft, 3960/Super soft, 5460/Ultra soft, případě 7600/Ultra soft smart o síle 0,1 mm
 • počet štětinek u kartáčků Curanatura: BAMBOO 2720 přírodních vláken z bambusové celulozy (síla 0,13 mm), HEALTH soft 1700 vláken z nylonu 4 (síla 0,15 mm)
Rozhodujícím faktorem se může stát vedle ceny a nemalého přínosu pro ekologii (ročně jde na světové skládky alarmujících 4,7 miliardy zubních kartáčků) ještě individuální pocit při použití.
Osobní zkušenosti z testování produktu:
 • Při prvním použití se může zdát hlava dospěláckého kartáčku "malá", vlákna jsou oproti kartáčkům Curaprox "jinak osazená" - působí jakoby řidším dojmem (viz úvodní foto). Kupodivu je to spíš příjemný rozdíl - kartáček se snadněji dostane i do zadních částí úst. 
 • Zuby jsou po vyčištění kartáčkem BAMBOO stejně příjemně hlaďounké jako při čištění přírodním kartáčkem YONI.
 • při užívání kartáčku BAMBOO se občas může zpočátku užívání stát, že vypadne vlákno. Přestože jde spíše o vyjímečnou záležitost, považujeme za férové to říct :). U verzí HEALTH (nylon) a Carbon k tomuto jevu nedošlo nikdy, takže je možné, že i u kartáčku BAMBOO šlo spíš o atypickou situaci během testování.

 
Podrobné informace:
Kartáčky CURANATURA jako jedny z mála zubních kartáčků na českém trhu splňují všechny standardy stanovené Světovým sympoziem dentální hygieny pro zdravý a vyhovující zubní kartáček. Jsou vyrobeny bez použití zbytečných plastů - bez ftalátů a BPA. Na odborné rady dentálních hygieniků jsou zubní kartáčeky osazeny měkkými jemnými štětinkami (soft - kartáček HEALTH soft), případně extra jemnými (extra soft - kartáčky BAMBOO a JUNIOR). Štětinky jsou uloženy ve 4 řadách, dlouhé jsou 11 mm (10 mm při JUNIOR) a silné pouhých 0,13 mm (pro srovnání: nejznámější zdravé kartáčky na českém trhu mají sílu 0,1 mm - rozdíl je tedy opravdu nepatrný. Více si můžete přečíst v záložce "porovnání".). Štětinky jsou šetrné k vašim dásním i zubům.
Zároveň je to i ta nejlepší volba pro životní prostředí. Zubní kartáčky CURANATURA jsou 100% biologicky rozložitelné. Baleny jsou v recyklovatelné papírové krabičce, takže po výrobku nezbývá žádný dlouhodobý odpad. 
Při designování a výrobě se vždy hledí na kvalitu a proto je ručka zubního kartáčku vyrobena z kvalitního přírodního materiálu, tepelně upraveného bambusu.
Zubní kartáčky CURANATURA byly vyvinuty s cílem vytvořit zdravotně ideální zubní kartáček pro jeho uživatele. Pyšní se mottem "zdravý zubní kartáček". Toto tvrzení je o bambusových kartáčcích pravdivé hned z několika pohledů:
1. výborné čistící vlastnosti zubmího kartáčku z bambusu
Zubní kartáčky Curanatura jsou jako jedny z mála kartáčků na českém trhu designované podle přesných specifikací pro zdravotně nejideálnější zubní kartáček, stanovených na Sympoziu dentální hygieny.
2. Perfektní složení zubního kartáčku z bambusu
Výběr materiálů pro zubní kartáček Curanatura podléhá přísným zdravotním kritériím. Všechny použité mateirály včetně obalu jsou naprosto v souladu se zdravým životním stylem, neobsahují žádné příměsi ani stopy nebezpečných chemických sloučenin (včetně ftalátů a bisfenolu A - jinak celkem běžných sloučenin v mnoha spotřebitelských produktech) a jsou 100% ekologicky nezávadné a rozložitelné.
3. Kvalitní zpracování ručky
Rukojeť zubního kartáčku je vyrobena z vláken bambusové třtiny. Povrch je speciálně tepelně upraven. Použití tohoto materiálu má několik výhod:
 • bambus jako přirozeně nejrychleji rostoucí rostlina na planetě obsahuje látku zvanou bambusový-kun, která je přirozeně antibakteriální a antimikrobická. To znamená, že bambus má přirozenou ochranu proti škůdcům a plísním a proto při jeho pěstování není potřeba používat ani pesticidy ani hnojiva. Tím je vyloučena velká část nežádoucích chemických reziduí v konečném bambusovém produktu - ručce zubního kartáčku.
 • povrchová úprava ručky zaručuje kromě atraktivního vzhledu a příjemného zacházení tzv. karbonizaci povrchu, která rapidně prodlužuje životnost ručky a má za výsledek voděodolnost povrchu. Tím je účinně zabraněno  usazování nečistot a mikrobů.
4. Pečlivě volené štětinky
Štětinky zubního kartáčku Caranatura jsou také voleny podle přísných zdravotních kritérií. Vyvinuté byly výhradně v měkkem provedení v rozsahu výslovně doporučeném profesionálním dentálním hygienikem. Materiál štětinek je buď nylon 4 nebo přírodní bambusová celuloza. V obou případech se jedná o 100% biologicky rozložitelný materiál.
 • Štětinky zubního kartáčku CURANATURA BAMBOO - vlákna bambusové celulozy byla zvolena jako zelená alternativa nylonových štětinek. Bambusová vlákna jsou vyjímečně pružná a trvanlivá, což z nich činí ideální materiál pro štětinky zubních kartáčků. Zároveň byly zachovány správné vlastnosti kartáčku - což bylo prokázané testováním karttáčků Curanatura pod dohledem dentálního hygienika.
Kromě různých uznávaných certifikací mají bambusové zubní kartáčky vlastní Dezinfekční výrobní certifikát.
Certifikáty jsou k dispozici ZDE.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: