Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Bavlněné ponožky s turmalínem vel. 22 (35-42)

Kód: TD 44
10 hodnocení
325 Kč / ks
Externí sklad, dodání do 2-10 dnů
Můžeme doručit do:
25.6.2024

Samozahřívací turmalínové ponožky vás podpoří při mnoha zdravotních komplikacích, zejména při pocitu studených nohou, bolesti kloubů a svalů, pomáhá ale také např. s nespavostí, funguje jako prevence městnání krve v nohách, normalizuje pocení. Poskytuje statickou masáž nohou, pomáhá při stavech po zlomeninách a podvrtnutích. Má celkově posilující účinek na organizmus.Díky turmalínu dokáží tyto ponožky vytvářet teplo bez použití externí energie, jsou tedy jako stvořené pro zimní období a chladné letní noci - zdaleka ovšem ne jen pouze pro ně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Turmalínové ponožky zn. TianDe
 
Složení: bavlna 80 %, turmalín 15 %, polyuretan 5 %. Povrchová úprava - turmalín, křemičitan hlinitý, železný prášek.
Velikosti: č. 22 (vhodné pro velikost 35 až 42) a č. 26 (vhodné pro velikost 41 až 47)
 • moderní elegantní design
 • komfortní nošení - příjemné teplo až po kotníky
 • lepší prokrvení nohou
 • zlepšení krevní mikrocirkulace obzvláště je-li pomalá / nedostatečná
 • stimulace akupresurních bodů reflexních zón
 • stimulace krevní oběhu
 • zmírnění únavy nohou
 • antibakteriální ponožky odvádějící vlhkost a zápach nohou
 • výrazně zlepšující účinek na mykózy nohou
 • vhodné při křečových žilách, necitlivosti a třesu prstů končetin, otocích dolních končetin, revmatismu
 • zrychlení metabolismu a spalování tukových buněk
 • snížení nervního napětí, stresu a únavy
 • opatrně pokud máte kardiostimulátor, jste těhotná nebo máte přecitlivělé reakce na účinky turmalínu. Při zvýšené teplotě / horečkách také není vhodné ponožky používat právě pro jejich termoregulační účinky.
Účinky:
 • snižují únavu v nohách, zabraňují městnání krve v nohách, normalizují aktivitu potních žláz, zajišťují statickou masáž nohou, ulehčují následky zlomenin a namožení, zmírňují bolest, zlepšují krevní tlak a lymfatickou cirkulaci.
 • po prouzení se cítíte vitální a nádherně odpočinutí
 • mají celkový regenerační účinek na celý organizmus -  samozahřívací ponožky absorbují a regulují energii, kterou předávají organismu, odvádějí vlhkost a eliminují zápach nohou.
 • akupresurní funkce: tyto masážní ponožky s reflexologickou mapou na chodidlech podporují prokrvení nohou a tím jejich rychlejší zahřátí. Stimulace akupresurních bodů prohřátých nohou příznivě působí na uvolnění svalů a kloubů, také pozitivně ovlivňuje funkce důležitých orgánů v našem těle.
 • vhodné pro noční relaxaci, denní používání i pro sportování
 • od chodidel může vznikat i celá řada dalších potíží, a to i na vzdálených částech těla. Vyprávět by mohli především ti z vás, kteří máte v létě v zimě stále pocit studených nohou, že? Naštěstí turmalín dokáže velice rychle a efektivně eliminovat mnoho z nich. Dlouhovlnné infračervené záření, které turmalín začíná vydávat při kontaktu s tělem, blahodárně působí na bolesti v oblasti kloubů prstů a chodidel. Vytváří záporné ionty a magnetické pole, které pronikají do hloubky a ničí aktivní radikály a jiné škodlivé látky. Nošením turmalínových ponožek tak můžeme blahodárně ovlivňovat i celou řadu dalších, zdánlivě vzdálených částí těla bez nutnosti použití elektřiny.
 • turmalín akceleruje teplo absorbované z těla a zahřívá místo aplikace. Tyto samozahřívací ponožky s turmalinem zvyšují cirkulaci krevních toků, buněčného metabolismu a během 15-20 minut ucítíte až překvapivé teplo!
Nošení a péče o ponožky:
 • doporučujeme navlékat ponožky především na noc. Začněte od 10 - 15 minut denně, postupně prodlužujte dobu působení až na 8-10 hodin (na celou noc), můžete však přejít i přímo na celonoční nošení - řiďte se svými pocity.
 • ponožky rozhodně nemusíte před prvním nošením prát, stačí je jen otočit "turmalínovým vzorkem" dovnitř
 • praní: pouze ručně a krátce, jemně promnout. Žádné prášky, dokonce ani eko-prášky nejsou vhodné pro praní výrobků s turmalínem - sáhněte po klasickém mýdle, např. olivovém, nebo tekutých mýdlech zn. Hristina (jen a jen bylinky), případně použijte zn. Jelen. Ideální je mýdlo turmalínové.
 • vhodné je dávat občas ponožky na sluníčko - třeba i jen za okno. Oživí se tím krásně pozitivní účinky turmalínu.
 • přestože výrobce uvádí dobu použití 6 měsíců, užívám ponožky GreenWorld už přes dva roky a účinky jsou stále stejné. Pravda je, že je nosím především na noc (i když občas v nich běhám i jen tak, bez bačkor, po bytě), s frekvencí praní to moc nepřeháním, pračku neviděly ani jednou a ruční praní jim dopřávám opravdu šetrné - namočím krátce do hodně vlažné vody, takové ještě ne moc teplé, ale víc jak "odražené", ve které jsem nejdřív promydlila mýdlo a tím vytvořila mýdlovou lázeň. Ponožky po cca 5ti minutách jemně promačkám, pod tekoucí vodou důkladně propláchnu - POZOR! žádné ždímání!!, jen vymačkám vodu, a nechám uschnout. Nesušit na radiátoru!

Turmalínové výrobky si stále ještě pomaloučku prošlapávají cestu na český trh - bohužel většinou přes MLM společnosti, u kterých je cena zbytečně navýšena o různé systémové provize, motivační odměny atd. (často o desítky, někdy až stovky procent). Přesto i za tyto ceny se turmalínové výrobky vyplatí mít doma a užívat je. Z osobní zkušenosti znám jak detoxikační náplasti (užívám je již od r. 2008), tak turmalínové kraťasy - první jsem měla cca před 8 roky z nějakého toho Slevomatu. Pak jsem dlouho nemohla na žádné narazit, resp. ze Slevomatu už jsem nechtěla - kvalita mne zklamala, a v normálním obchodě ne a ne je objevit. Až vloni (r. 2018) jsem narazila hned na dvě značky: InnovaGoods a Modom. V obou případech jsou zpracováním i účinky mnohem lepší než ty, které jsem měla před pár lety. Po 20-30 minutách nošení je u obou značek cítit příjemné mini-vrbění, mírné zvýšení tělesné teploty pod legínami - ale opravdu jen mírné, neobtěžující. Poslední z turmalínových výrobků jsou ponožky z GreenWorldu, které nosím nárazově 2 roky, hlavně na noc, a nově i ponožky TianDe. A právě turmalínové ponožky jsou důkazem toho, že výjimka potvrzuje pravidlo, protože právě turmalínové ponožky z "multilevlu" převyšují kvalitou běžnou nabídku a cenově jsou přitom dostupnější.
A teď už pojďme na cenové porovnání:
Strejda googl vám najde ponožky s turmalínem od 249,- (zn. Nano Tech) po 379,- Kč (zn. Graham), obě tyto značky jsou pouze v neutrální UNI velikosti, bez uvedení množství turmalínu a v kvalitě materiálu nic-moc. Vedle těchto dvou značek najdete ještě značku TianDe za 325,- až 371,- Kč podle velikosti a ponožky GreenWorld za 315,- až 394,- Kč (také podle velikosti). Obě tyto značky to u nás vyhrály jak kvalitou materiálu a jeho životností, tak i poctivou dávkou turmalínu. Samozřejmě vnímavost různých lidí na turmalín je různá a také čím déle užíváte turmalínové výrobky, tím více dokážete vnímat jeho vibrace a účinky, kvalitu materiálu jako takového ovšem dokáže rozpoznat každý. Je tvarově stálý, komfortní při nošení, v případě potřeby s nimi "vlezete i do bot" (jsou tenké). A tak už nezbývá nic jiného, než vám na závěr popřát příjemné užívání a čerpání síly z kouzelného turmalínu, který nám příroda nadělila.
 
vaše Božena Landová, autorka projektu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: