Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

ACEROLA (vitamin C) 90 tobolek á 500 mg

MM 02
11 hodnocení
Efekt lupa
 • 1 z 3
Acerola je po Camu-Camu druhý nejsilnější přírodní zdroj vitamínu C. Vitamín C (odborně kyselina askorbová) se řadí mezi silné antioxidanty (chrání náš organismus před negativním vlivem škodlivých volných radikálů z okolního prostředí) a přispívá k normální funkci imunitního systému. Rovněž přispívá k normální tvorbě kolagenu, který je základní pojivovou tkání v našem těle, zvyšuje vstřebávání železa a dalších minerálů, přispívá k lepší psychické kondici a ke snížení míry únavy a vyčerpání. 

 • (2 ks) Skladem
270 Kč / ks
Kategorie: Vitaminy a minerály
 
ACEROLA (vitamin C) 90 tobolek á 500 mg
 
Obsah balení: 90 rostlinných kapslí á 500 mg extraktu (rostlinné kapsle jsou z celulozy a tím vhodné i pro vegany. Druh kapsle nemá vliv na účinnost a vstřebatelnost vitaminu.)
Hmotnost obsahu netto: 55,8g
Složení v 1 kapsli: acerola, Malphighia glabra, extrakt z plodu 25 % vitamínu C - 500mg odpovídá 125 mg vitaminu C = 156 % RHP (doporučená denní dávka)
pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů
 • Acerola (Malphighia glabra) neboli brazilská třešeň pochází z oblasti subtropické Střední a Jižní Ameriky a Karibiku. Nejčastěji je pěstovaná v Brazílii, kde byla také objevena italským přírodovědcem Marcelem Malphigim v 17. století a byla po něm pojmenována. Acerola je jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu C, má jej až 30krát více než pomeranč.
 • extrakt je standartizovaný na 25% obsah vitamínu C. V 500mg extraktu (obsah jedné kapsle) dostane naše tělo 125mg vitamínu C, což je = 156 % RHP (doporučená denní dávka). Dále obsahuje vitamíny skupiny B, betakaroten, vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, E, minerály jako např. draslík, hořčík, zinek, vápník, železo, měď, fosfor, dále pak glukózu, fruktózu, sacharózu a další nepostradatelné bioflavonoidy, antioxidační látky jako fenoly, fenolické pigmenty (pelargonin, malvidin), querciny, kaempferol, fenolické kyseliny ‒ p kumarická, ferulická, kávová… antokyaniny aj.
Dávkování:
 • běžná dávka: 1 kapsle denně
 • kapsle užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodou nebo slabým čajem
 • pokud užíváte medicinální houby, doporučujeme přidat k nim 1 kapsli Aceroly
Povinné informace: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Přes nesporné kvality vitamínu C v naší nabídce bychom měli mít vždy na paměti, že pro naše tělo je nejlepším zdrojem živin čerstvé kvalitní jidlo, ovoce a zelenina. Úžasnou zásobárnou vitaminů, enzymů, aminokyselin, minerálních látek a stopových prvků pro nás mohou být mladé klíčící rostlinky, které si snadno a levně může každý z nás vypěstovat doma sám - třeba na okně. Semínka i nakličovací sklenice a misky v naší nabídce najdete ZDE.
 
Vitamín C je jedním z nejznámějších vitamínů a jeho obliba je velká. V současné době mezi zájemci o něj vzrůstá skupina těch, kteří kladou důraz na zdroj, ze kterého vitamín C pochází a odmítají ten ze syntetických zdrojů. Vitamín C (odborně kyselina askorbová) se řadí mezi silné antioxidanty (chrání náš organismus před negativním vlivem škodlivých volných radikálů z okolního prostředí) a přispívá k normální funkci imunitního systému. Rovněž přispívá k normální tvorbě kolagenu, který je základní pojivovou tkání v našem těle, zvyšuje vstřebávání železa, přispívá k lepší psychické kondici a ke snížení míry únavy a vyčerpání. 
Průměrná doporučená denní dávka u dospělého člověka se pohybuje od 60 do 100 mg. U některých skupin je potřeba vitamínu C zvýšená (kuřáci, lidé vystaveni nadměrnému stresu či pacienti s infekčním onemocněním), pak je obvykle doporučená celková denní dávka až 250 mg.
 
Pokud jste typ člověka, který nerad pravidelně užívá vitamíny nebo jiné doplňky stravy, zkuste alespoň tento jeden. Vitamín C je nepostradatelný pro stovky biologických procesů probíhajících v organismu.
 • dostatečná hladina vitamínu C zajistí, že potíže jako chřipka nebo nachlazení vymizí z vašeho života
 • pokud i náhodou někdy onemocníte, zvyšte hned při prvních příznacích choroby denní dávku na dvoj nebo trojnásobek
 • výsledkem bude, že místo jednoho až dvou týdnů bolesti v krku či tekoucího nosu to bude trvat jen pár dní. Doslova.
Užitečnost vitamínu C zde však nekončí. Jeho pravidelným užíváním si zajistíte i několik dalších přínosů. Zde je pár z nich:
 • výrazně snížíte denní únavu
 • zpomalíte stárnutí
 • zvýšíte kvalitu vlasů, nehtů i kůže (podpora tvorby kolagenu)
 • omezíte krvácení dásní během mytí zubů, pokud jím trpíte
Tolik pro stručnou představu - další informace na vás čekají pod čarou a o "pozadí informací" kolem vitaminu C si můžete přečísst článek  ZDE - je sice ve slovenštině, za přečtení však rozhodně stojí :)

Porovnání cen přírodního vitaminu C jsme pro vás aktualizovali 1. 3. 2018, zdrojem informací a cen byly webové stránky výrobců.
produkt
výrobce
počet tbt
v balení
cena za balení
obsah vit.C
v 1 tabletě
cena za 1 g vitaminu C
ACEROLA
MycoMedica
90 ks
270,- Kč
125 mg
24,- Kč
Nutrilite vit. C
Amway
180 ks
1605,- Kč
240 mg
37,- Kč
Xyliacertabs
Finclub
210 ks
595,- Kč
60 mg
47,- Kč
Šťáva z aceroly
Ekomedica Czech
500 ml
299,- Kč
521,5 mg/50 ml
57,- Kč
Absorbent C
Forever
100 ks
523,- Kč
60 mg
87,- Kč
 
Důležité doplňující informace:
 • Nutrilite Vitamin C plus, Amway - produkt je vyroben ze dvou zdrojů, a to pravých třešní acerola a kyseliny ascorbové. Poměr, v jakém jsou tyto zdroje v produktu zastoupeny, výrobce neuvádí.
 • Absorbent C, Forever: obsahuje  kyselinu ascorbovou
 • účinnost vitamínu C s postupným či okamžitým uvolňováním je podle studií a lékařských vyjádření v lidském těle v podstatě stejná. Argumentace postupným uvolňováním je tedy především marketingový nástroj.
 • vzhledem k široké nabídce vitamínu C na našem trhu uvádíme porovnání nejčastěji dotazovaných značek. Pokud chcete porovnat jiný produkt a nevíte si s tím rady, rádi vám s tím pomůžeme.
Cenové porovnání nepřírodního vitaminu C v prášku od různých výrobců v přepočtu na 100 g jsme pro vás udělali 1. 12. 2018. Zdroj údajů Heureka, webové stránky výrobců a MLM splečností. Vitamin C v prášku zn. BioDetox najdete v naší nabídce.
přepočet na 100 g
Bio Detox 60,- Kč
Natural Nutrition 69,- Kč
Vitar 92,- Kč
Zdravý den 97,- Kč
Unios Pharma 107,- Kč

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU: Vitamín C (kyselina L-askorbová, askorbát sodný)

 • Pokud je v jedné dávce alespoň 9 mg vitaminu C, tak lze tvrdit:
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci dásní
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci zubů
 • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • Přispívá k normální psychické činnosti
 • Přispívá k normální funkci imunitního systému
 • Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
 • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • Přispívá k regeneraci redukované formy vitaminu E
 • Zvyšuje vstřebávání železa
 • Přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm

Kde můžeme najít vitamin C v potravinách?

Nejvíce ho můžeme najít v rakytníku, čerstvých či sušených plodech šípku, citrusových plodech, jablkách, brokolici, melounech, rajčatech, černém rybízu, medvědím česneku, červené paprice, nati řeřichy a mnoha dalších potravinách. Z cizokrajného ovoce s vyšším obsahem vitaminu C je možné uvést např. kiwi, mango či papaju.
Odborníci uvádějí, že absolutně nejvyšší koncentrace vitaminu C se nachází v ovoci s latinským názvem Malpighia punicifolia. Latinský název vám asi nic neřekne, pokud ale uslyšíte acerola, asi již budete doma. Jedná se o hustý keř nebo malý strom, který může dorůst až do výšky 6 metrů. Má jemně žlutavé chlupaté větve a světle růžové až červené květy. Plody jsou zploštělé kulovité peckovice se třemi zřetelnými žebry. Mohou být až 3 centimetry široké a vážit až 5 gramů. Oranžové až tmavě červené plody aceroly mají šťavnatou nakyslou chuť spíše připomínající citróny. Po sklizni se suší a zpracují na jemný prášek. Připravený sušený extrakt se naváže na vhodný nosič, který musí zajistit jeho stabilitu v přípravku (acerola samotná je citlivá na vzdušný kyslík a má tendenci tvořit hrudky). Jako nosič se proto obvykle používá maltodextrin. Maltodextrin má nižší glykemický index než jednoduché cukry, přidává se běžně např. do sunarů a výživ pro kojence. Pomaleji se vstřebává a díky tomu pozvolna dodává energii do organismu, což je výhodné pro střednědobou zátěž.
Obsahové látky a účinky Aceroly
Významný je obsah kyseliny askorbové neboli vitamínu C v těchto plodech - obsahuje ho až 30krát více než pomeranč. Právě proto se začala pěstovat na plantážích po tropech a subtropech na celém světě. V tradičním lidovém léčitelství v původních oblastech se ale acerola využívala již dříve - kyselé plody se jedly při nachlazení, kašli, při průjmech, úplavici a onemocnění jater. Plody ale obsahují i další látky - vitamíny skupiny B, betakaroten, vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, E, minerály jako např. draslík, hořčík, zinek, vápník, železo, měď, fosfor, dále pak glukózu, fruktózu, sacharózu a další nepostradatelné bioflavonoidy, antioxidační látky jako fenoly, fenolické pigmenty (pelargonin, malvidin), querciny, kaempferol, fenolické kyseliny: kumarická, ferulická, kávová, antokyaniny aj.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: