Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Žampion brazilský mandlový 100 g - sleva

Kód: MM 07
Neohodnoceno
199 Kč / ks 1 990 Kč / 1 kg
Na dotaz
Položka byla vyprodána…
100 g sušených žampionů = 1 až 1,4 kg hub čerstvých! Ručně sbíraný sušený agaricus (žampion brazilský/mandlový) je vhodný pro gastronomické využití. Ručně sbíraný, sušené celé plodnice. Obsahuje účinné látky v přirozeném poměru zdrojové houby.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Agaricus blazei Murill  (žampion brazilský mandlový) 100 g

 • proč jsou v naší nabídce medicinální houby a další produkty od společnosti MycoMedica, když jen na českém trhu jsou desítky dodavatelů? Odpověď na vás čeká pod jménem dodavatele (vlevo nahoře vedle hvězdiček pro hodnocení) - a rozhodně stojí za přečtení ♣
 • sušené celé plodnice pěstované na organickém substrátu. Jeho základem je organická sláma, přírodní hnojivo, pšeničné otruby, organická drcená kukuřice, přírodní sádrovec a křída. Podívejte se na video (záložka), kde můžete náhlednout "pod pokličku" zkušeným pěstitelům s dlouholetou tradicí.
 • vysoký obsah 1,3/1,6 betaglukanů
 • nejvyšší kvalita: MycoMedica: Naše heslo KVALITA - BEZPEČNOST - ÚČINNOST nebereme na lehkou váhu. Díky tomu jsme se postupně stali nejvýznamnějším východoevropským výrobcem produktů z medicinálních hub.
 • kontrolované pěstování
 • ručně sbíraný sušený agaricus (žampion brazilský/mandlový) vhodný pro gastronomické využití.
  "Houbovou surovinu, kterou používáme při výrobě našich MycoMedica produktů, dovážíme z Číny, z lokalit, které mají ideální klima a podmínky pro růst. Dali jsme na doporučení našeho německého partnera, který používá stejnou houbovou surovinu ze stejných lokalit. Díky správně zvoleným pěstitelům své produkty prodává na německém trhu už více než 40 let. A to nás inspiruje. Stejnou kvalitu si zaslouží i český zákazník."
 • obsahuje účinné látky v přirozeném poměru zdrojové houby
 • žampion brazilský madlový je nejen chuťově výborná houba - pro vysoký podíl polysacharidů je tisíce let využíván také v tradiční čínské medicíně
 • velice chutná houba do salátů, polévek, rizota, je vynikající i jako příloha k masu
 • 10 g sušených hub vydá za cca 100 - 140 g hub čerstvých (tzn. že 100 g je 1 - 1,4 kg ♥)
Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU - Agaricus blazei Murill:
 • přirozená obranyschopnost - imunitní systém
Základní příprava: Požadované množství zalijte horkou vodou a nechte je 30 minut nabobtnat. Doporučená doba vaření je 10–15 min. 
 
Sušené brazilské žampiony jsme pro vás na našem trhu našli u jediného výrobce - společnosti MycoMedica. Přesto uvádíme několik bodů, proč nabízíme žampiony právě od této společnosti:
 • odbornými konzultanty MycoMedica jsou prof. Ing. Pavel Valíček DrSc., významný evropský botanik, zaměřený na léčivé rostliny Asie a pan Milan Schirlo, zkušený praktik tradiční čínské medicíny
 • na všechny produkty jsou prováděny v renomované a nezávislé německé laboratoři testy na těžké kovy, pesticidy, mikrobiologické testy, DNA, testy na radioaktivitu, množství polysacharidů...
 • prodávané produkty jsou pěstovány za nejpřísnějších bezpečnostních podmínek s důrazem na nejvyšší kvalitu
 • produkty nejsou ozařovány v žádné fázi výroby
 • produkty neobsahují žádná aditiva, barviva či konzervanty

Obecné informace:
Žampionů existuje na několik druhů, některé z nich jsou dostupnější, jiné méně, co jim však nelze odepřít, je jejich pozitivní vliv na naše zdraví. Mnohé z nich se vyznačují svými antibakteriálními, antibiotickými a antidiabetickými účinky, napomáhají stabilizovat hladinu krevního cukru, předcházejí procesu kornatění cév, chrání před vznikem rakoviny. Zmírňují projevy lupénky, pomáhají léčit atopický ekzém. Za zmínku stojí také jejich vysoká biologická hodnota, kdy obsahují širokou škálu vitamínů skupiny B, jako jsou B1, B2, B3, B9, dále pak provitamín A a E. Co se minerálních látek týká, nechybí draslík, vápník, železo, fosfor, selen a zinek.
Klasický žampion je v české kuchyni více než doma, co však víme o jednom z jeho příbuzných, žampionu brazilském? Žampion brazilský je u nás znám pod označením žampion mandlový, které si vysloužil pro typicky mandlovou chuť a vůni. Není žádnou novinkou, lidé v něm hledali sílu a odpověď na jednotlivé neduhy po dlouhá staletí, kdy v jeho zázračnou moc věřili i starobylí Inkové. Plodnice obsahuje až 90 % vody, nejvíce zastoupeným minerálním prvkem je zde draslík. Ten, jak už někteří z vás vědí, zodpovídá za celou řadu důležitých funkcí, jako je srdeční činnost, regulace krevního tlaku, zajištění svalového tonu a stálosti vnitřního prostředí, tzv. homeostázy. Dále se podílí na vodním hospodářství, kdy ovlivňuje tekutinu uvnitř buněk, zároveň se chová jako diuretikum, to znamená, že z těla odvádí toxické látky a nepotřebné metabolity. Kromě draslíku obsahuje tento druh žampionu i tzv. beta-glukany zvyšující výkonnost našeho imunitního systému.

Jedním z několika benefitů je výživa makrofágů, které neúnavně kolují tělem, aby pohlcovaly a zneškodňovaly cizí, nefunkční, mrtvé či nemocné buňky. Mimo jiné napomáhají v procesu hojení ran, tlumí záněty a díky velkému podílu na imunitních reakcích řadíme beta-glukany mezi významné antioxidanty. Aby toho nebylo málo, po antibiotické léčbě přispívají k celkové regeneraci těla, pozitivně ovlivňují proces tzv. hemopoezy, tvorby červených krvinek, podporují funkci endokrinního systému. Žampion brazilský obsahuje výrazně více beta-glukanů než v současné době propagované houby shiitake či reishi. Dokonce i enzymatická aktivita je u této houby trojnásobně vyšší než u jejich kolegyň, outkovky či housenice. Zanedbatelný není ani antikancerózní charakter houby, kdy díky speciálním složkám dochází k útlumu enzymu arotamasy, který je spojován s nádorovým bujením.

Tradiční čínská medicína používá žampion brazilský při:
 • léčbě rakoviny plic, žaludku, prsu, vaječníků, prostaty či děložního hrdla (nádorová onemocnění "pod pupkem") + prevenci rakoviny u vysoce rizikových skupin
 • diabetu 2. typu, u 1. typu pak zmírňuje autoimunitní reakci těla vůči beta buňkám na slinivce břišní
 • vysokém krevním tlaku
 • snížení nežádoucího LDL cholesterolu, regulaci krevních tuků
 • podpoře střevních funkcí a peristaltice střev
 • imunitních poruchách, jako jsou alergie, autoimunitní reakce, AIDS
 • léčbě infekcí a kožních onemocnění
 • nedokonalém trávení, pocitech plnosti, nadýmání
 • podpora a ochrana jater
 • doplňková terapie arteriosklerózy
 • použití v kombinaci s dalšími medicinálními houbami:
  • léčba alergií a autoimunitních onemocnění + Reishi, Hericium
  • stimulace imunitního systému, ochrana před infekcí + Coriolus, Reishi, Shiitake
  • regulace úrovně cukru v krvi + Maitake, Coprinus
Využití této houby je hned několikeré. Z jejich plodnic lze připravit čaj, z celých hub pak rizzotto, houbové placky, případně je smíchat s kroupami a kyselým zelím a doplnit tak český vánoční stůl o netradičně pojatého houbového Kubu. Sušené žampiony je před použitím doporučené nejdříve oprat a namočit na 2 hodiny (na 20 g sušených hub asi 200 ml tekutiny - voda, mléko). Po nabobtnání, kdy výrazně zvětší svůj objem, necháme houby okapat a dále je upravujeme jako čerstvé.
zdroj informací: celostnímedicína.cz, mycomedica.cz, wikipedia.com

Kvalitativní porovnání do čísel přenést nelze - koneckonců každý z vás si ho ovšem udělá hned dvakrát: poprvé když dostanete sáček do ruky a přes průhledné okénko houby uvidíte, podruhé když sáček otevřete a houby použijete pro přípravu oblíbeného jídla. Cenové porovnání jsme pro vás aktualizovali 24. srpna 2020, zdroj heureka.cz.
 
  cena za 100 g
Dobré houby, 500 g á 968,- Kč 194,- Kč
VitaFoods, 30 g á 61,- Kč 203,- Kč
Dobré houby, 100 g á 220,- Kč 220,- Kč
Kutilov, 20 g á 53,- Kč 265,- Kč
České delikatesy, 20 g á 54,- Kč 270,- Kč
MycoMedica, 100 g á 280,- Kč 280,- Kč
Jánoš Jánoš, 20 g á 70,- Kč 350,- Kč
TOP potraviny, 250 g á 975,- Kč 390,- Kč
 

Co všechno jste o houbách (možná) nevěděli - National Geographic, 4 minuty

Houbový extrakt (4 minuty)

Houbový prášek (2 minuty)

Jak se pěstují (3,29 minuty)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: