Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Věda a víra, S. Russell

Kód: VOK 28
Poslední kousky
Neohodnoceno
Značka: Euromedia
229 Kč –17 %
věda a víra a
229 Kč –17 % 189 Kč / ks
Poslední kousky (3 ks)

Mnoho lidí dnes hledá kompromis mezi náboženstvím a nejnovějšími vědeckými poznatky. Kniha se zabývá zásadními otázkami, které tyto dvě oblasti zdánlivě rozdělují. Autor se věnuje problémům stvoření, evoluce, inteligentního designu, mimozemské inteligence, psychologie, morálky, zázraků a antropického principu. Ke každému z nich předkládá jasné a srozumitelné argumenty pro a proti, nahlíží na ně z nejrůznějších úhlů pohledu tak, aby si čtenář mohl sám utvořit úsudek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stannard RUSSELL: VĚDA A VÍRA
 
V této knize je naznačen postup, jak dosáhnout "paměťové paradigma" - model celého bytí, který je v souladu s dnešní úrovní vědeckého vědění. Dokazuje se zde, že dosavadní dva známé zdroje lidského vědění - "poznávání introspektivní" (pocházející z lidského nevědomí) a "poznávání zprostředkované lidskými smysly" (pomocí kognitivní zpětné vazby k objektivnímu světu) - jsou spolu slučitelné a že jejich vědeckým spojením lze dospět od vědění k lidské moudrosti a k poznání smyslu lidského života. Jde o jistou formu překonání přírodovědeckého ateismu a deismu. Čtenář je postupně seznamován nejen s věděním, k němuž dospěli soudobí velcí představitelé obou těchto zdrojů a přispěli tak ke konstituování nového paměťového paradigmatu bytí, ale i s tím, co v jejich úvahách zůstalo ještě nedořešeno. Jako cenné jsou zde posuzovány i takové kognitivní cesty, které samy nevedly k výrazně novým objevům, ale svým nezdarem pouze naznačily, kudy taková cesta nevede.
 • počet stran: 160
 • rozměr: 130 x 206 mm
 • vazba: pevná
Obsah:
 • Evoluce a kniha Genesis - str. 10 (citujeme úvod kapitoly: Eva stvořená z Adamova žebra je pouhou náboženskou báchorkou. // Tvrdit, že jsme všichni vzešli z Adama a Evy je pošetilé, neboť bychom museli být všichni stejné rasy. // Fosilní nálezy nám skýtají příliš mnoho důkazů, než abychom si mohli myslet, že žádná evoluce neproběhla nebo že svět byl stvořen za šest dnů, jak to stojí v knize Genesiss. To ovšem neznamená, že pro mě křeš'tanský příběh stvoření ztrácí hodnotu. // První kniha Mojžíšova byla napsána v době, kdy převládala víra v nadpřirozeno, a tudíž bylo zapotřebí nadpřirozeného vysvětlení. Dnes ale žijeme ve věku vědy, a tak samozřejmě potřebujeme vědecký výklad. // Doslovná interpretace knihy Genesis je stejně nesmyslná jako přesvědčení, že Bůh v žádném případě nemůže existovat. Jsme křesťan, a přesto se nedomnívám, že každý výrok Bible platí doslova.)
 • Inteligentní plán - str. 20
 • Morálka - str. 34
 • Stvoření - str. 41
 • Antropický princip - str. 63
 • Mimozemská inteligence - str. 85
 • Psychologie - str. 100
 • Zázraky - str. 118
 • Vztah vědy a víry - str. 138

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Seznamte se: EUROMEDIA GROUP
 • Euromedia Group, a. s., (dále jen EMG) patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice
 • vlastní nakladatelské značky Kalibr (od r. 2018, navazuje na značku Knižní klub používanou v letech 1992–2018), Odeon (od r. 1999), Ikar (od r. 2000), Universum (od r. 2000), YOLI (od r. 2014), Esence (od r. 2016), Pragma (od r. 2016), Pikola (od r. 2017), Listen (od r. 2018), Laser (od r. 2018) a Brána (také 2018). Jednotlivé nakladatelské značky EMG svým zaměřením usnadňují čtenářům v orientaci.
 • v České republice zahájila EMG svou obchodní činnost na jaře roku 1991. O rok později začala pod názvem Knižní klub úspěšně provozovat čtenářský klub, který během své dvacetileté existence zaujal již více než 1 milion čtenářů. V současné době má Knižní klub přibližně 200 000 členů.
 • EMG je rovněž vlastníkem největšího knižního velkoobchodu v ČR, který zásobuje knihkupce, knihkupecké sítě, internetové obchody i hypermarkety produkcí většiny tuzemských nakladatelů.
Výsledek obrázku pro knižní klub