Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Věda a víra, S. Russell

Kód: VOK 28
Poslední kousky
Neohodnoceno
229 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
13.11.2023

Mnoho lidí dnes hledá kompromis mezi náboženstvím a nejnovějšími vědeckými poznatky. Kniha se zabývá zásadními otázkami, které tyto dvě oblasti zdánlivě rozdělují. Autor se věnuje problémům stvoření, evoluce, inteligentního designu, mimozemské inteligence, psychologie, morálky, zázraků a antropického principu. Ke každému z nich předkládá jasné a srozumitelné argumenty pro a proti, nahlíží na ně z nejrůznějších úhlů pohledu tak, aby si čtenář mohl sám utvořit úsudek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stannard RUSSELL: VĚDA A VÍRA
 
V této knize je naznačen postup, jak dosáhnout "paměťové paradigma" - model celého bytí, který je v souladu s dnešní úrovní vědeckého vědění. Dokazuje se zde, že dosavadní dva známé zdroje lidského vědění - "poznávání introspektivní" (pocházející z lidského nevědomí) a "poznávání zprostředkované lidskými smysly" (pomocí kognitivní zpětné vazby k objektivnímu světu) - jsou spolu slučitelné a že jejich vědeckým spojením lze dospět od vědění k lidské moudrosti a k poznání smyslu lidského života. Jde o jistou formu překonání přírodovědeckého ateismu a deismu. Čtenář je postupně seznamován nejen s věděním, k němuž dospěli soudobí velcí představitelé obou těchto zdrojů a přispěli tak ke konstituování nového paměťového paradigmatu bytí, ale i s tím, co v jejich úvahách zůstalo ještě nedořešeno. Jako cenné jsou zde posuzovány i takové kognitivní cesty, které samy nevedly k výrazně novým objevům, ale svým nezdarem pouze naznačily, kudy taková cesta nevede.
 • počet stran: 160
 • rozměr: 130 x 206 mm
 • vazba: pevná
Obsah:
 • Evoluce a kniha Genesis - str. 10 (citujeme úvod kapitoly: Eva stvořená z Adamova žebra je pouhou náboženskou báchorkou. // Tvrdit, že jsme všichni vzešli z Adama a Evy je pošetilé, neboť bychom museli být všichni stejné rasy. // Fosilní nálezy nám skýtají příliš mnoho důkazů, než abychom si mohli myslet, že žádná evoluce neproběhla nebo že svět byl stvořen za šest dnů, jak to stojí v knize Genesiss. To ovšem neznamená, že pro mě křeš'tanský příběh stvoření ztrácí hodnotu. // První kniha Mojžíšova byla napsána v době, kdy převládala víra v nadpřirozeno, a tudíž bylo zapotřebí nadpřirozeného vysvětlení. Dnes ale žijeme ve věku vědy, a tak samozřejmě potřebujeme vědecký výklad. // Doslovná interpretace knihy Genesis je stejně nesmyslná jako přesvědčení, že Bůh v žádném případě nemůže existovat. Jsme křesťan, a přesto se nedomnívám, že každý výrok Bible platí doslova.)
 • Inteligentní plán - str. 20
 • Morálka - str. 34
 • Stvoření - str. 41
 • Antropický princip - str. 63
 • Mimozemská inteligence - str. 85
 • Psychologie - str. 100
 • Zázraky - str. 118
 • Vztah vědy a víry - str. 138

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: