Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Trsnatec lupenitý (Maitake) 100 g

Kód: MM 09
100% příroda
Neohodnoceno
199 Kč / ks
Externí sklad, dodání do 2-10 dnů
Můžeme doručit do:
28.6.2022
Položka byla vyprodána…
Velice chutná houba s přezdívkou "preventivní houba proti stáří" vhodná do salátů, polévek, rizota; vynikající i jako příloha k masu. Obsahuje účinné látky v přirozeném poměru zdrojové houby. Němečtí kolegové nazývají Maitake „preventivní houbou pro stáří“. Proč? Pokud jste starší pacient, který nemá žádný výrazný problém, ale spíše tak od všeho trochu, a začnete užívat Maitake, tak se vám celkově uleví. Maitake, stejně jako ostatní houby, díky vysoké koncentraci polysacharidů působí na náš imunitní systém a je silná hlavně v boji proti virům, baktériím a dalším patogenům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sušená maitake nejvyšší kvality (trsnatec lupenitý) 100 g

 • sušené celé plodnice
 • velmi chutná houba do salátů, polévek, rizota, je vynikající jako příloha k masu.
 • vysoký obsah 1,3/1,6 betaglukanů
 • nejvyšší kvalita
 • kontrolované pěstování
 • ručně sbíraný
 • 10 g sušených hub vydá za cca 100 - 140 g hub čerstvých (tzn. že 100 g je 1 - 1,4 kg ♥)
Základní příprava: Požadované množství zalijte horkou vodou a nechte je 30 minut nabobtnat. Doporučená doba vaření je 10–15 min.
TCM charakteristika:
 • teplota – neutrální
 • chuť – sladká
 • tropismus – plíce, ledviny, tlusté střevo (všech pět okruhů)
Účinky podle tradiční čínské medicíny:
 • doplňuje slezinu a její Qi
 • odvádí vlhkost
 • tonizuje ledviny a játra
 • pročišťuje horkost
 • uklidňuje ducha

uvařte si: Fusilli s Maitake pro štíhlou linii

pro 4 osoby: 50g sušené Maitake, 250g celozrnných těstovin Fusilli, olivový olej, 1 větší šalotka, 3 stroužky česneku, chilli paprička, kůra z půlky citrónu, sůl, pepř, 1 krajíc celozrnného chleba, parmazán, čerstvá petržel
Postup přípravy:
 • potřebné množství Maitake namočte přes noc do vody
 • těstoviny uvařte dle návodu na obalu v osolené vodě
 • na olivovém oleji zpěňte na jemno nakrájenou šalotku, přidejte 3 stroužky česneku v celku, najemno nasekanou chilli papričku a restujte než šalotka změkne
 • přidejte nakrájenou a vymačkanou Maitake a restujte cca 5 min
 • přidejte nastrouhanou citrónovou kůru, uvařené těstoviny a chleba nakrájený na kousky
 • restujte dokud chleba nebude křupavý
 • podávejte posypané parmazánem a čerstvou petrželkou

V nabídce českých obchodů je možné narazit na tobolky, kávovinové nápoje a čaje či doplňky stravy s touto houbou, v sušené podobě jsme našli pouze tři nabídky (cenové porovnání bylo provedné 24. srpna 2017):
  cena za 100 g
Wolfberry, 20 g á 35,- až 42,- Kč 175,- až 210,- Kč
MycoMedica, 100 g á 199,- Kč 199,- Kč
Hanoju, Německo, prášek 100 g á 609,- Kč 609,- Kč
 
Další výhody navíc u výrobků zn. MycoMedica:
 • odbornými konzultanty MycoMedica jsou prof. Ing. Pavel Valíček DrSc., významný evropský botanik, zaměřený na léčivé rostliny Asie a pan Milan Schirlo, zkušený praktik tradiční čínské medicíny
 • na všechny produkty jsou prováděny v renomované a nezávislé německé laboratoři testy na těžké kovy, pesticidy, mikrobiologické testy, DNA, testy na radioaktivitu, množství polysacharidů...
 • prodávané produkty jsou pěstovány za nejpřísnějších bezpečnostních podmínek s důrazem na nejvyšší kvalitu
 • produkty nejsou ozařovány v žádné fázi výroby
 • produkty neobsahují žádná aditiva, barviva či konzervanty

Houba Maitake - trstnatec lupenitý

V současnosti se v doplňcích stravy nesetkáváme jen s klasickými přírodními látkami, ale také s novinkami, které ale v dalekých krajích již odedávna pomáhají upevňovat zdraví.
Jednou z nich je i japonská houba Maitake, česky nazývaná jako sírovec či trstnatec lupenitý. Doslovný překlad slova maitake z japonštiny je tančící houba. Můžete na ni i v menší míře narazit i v našich lesích, ale její hledání je záležitost pro zkušeného mykologa. 
Roste v trsech u kořenů stromů, pařezů či na zemi. Odborníci uvádějí, že může dosáhnout až váhy padesáti kilogramů. Dlouhé roky patřilo v Japonsku sbírání této houby k velmi výnosným zaměstnáním, protože tato houba zde je velmi ceněna. Koncem minulého století již japonští vědci objevili způsob, jak maitake pěstovat, což dopomohlo k jejímu rozšíření do celého světa.
V současnosti je tato houba podrobována intenzivnímu vědeckému výzkumu. Výrazně podporuje obranyschopnost organismu, takže je doporučována u pacientů s oslabenou imunitou. Pomáhá také chránit oslabený imunitní systém před toxickým působením. Houba Maitake je bohatá na minerály, vitamíny B2, D2 a niacin, obsahuje vlákninupolysacharidy (betaglukan, alfaglukan a další) a známé antioxidanty. Dále je doporučována při únavě, k posílení energetického systému, při nespavosti, podrážděnosti a duševní vyčerpanosti a rovněž přispívá k normalizaci látkové výměny. Pomůže nám rovněž zbavit se chronických zánětů, nachlazení či viróz. Snižuje četnost astmatických epizod a onemocnění dýchacích cest. Má pozitivní účinek na cévy, pomáhá snižovat cholesterol i krevní cukr, dále snižuje krevní tlak a pomáhá i při léčbě hemoroidů.
Použití testovaná v praxi:
 • doplňková terapie pro diabetes typu 2 + Coprinus, ABM
 • prevence metabolického syndromu + Coprinus
 • podpora regulace váhy + Hericium, Reishi, Cordyceps
 • doplňková terapie u rakoviny (Ca prsu!)
 • zlepšení obranyschopnosti proti virům
 • posílení imunitního systému + ABM, Reishi a Coriolus
 • zlepšení snášenlivosti chemoterapie a radioterapie + ABM, Reishi, Coriolus, event. Hericium (průjem)
 • osteoporóza + Shiitake
Další motivy pro použití Maitake: u žen rakovina prsu, u mužů karcinom jater, plic, slinivky či prostaty, diabetes (+ Coprinus), metabolický syndrom, snižuje hladinu tuků, hypertenze, slabost močového měchýře (+ Reishi – u starších, + Cordyceps – u mladších), „ochranná“ houba u lidí staršího věku, „preventivní“ houba (posiluje ledviny a játra), edémy, zástava močení, ascites, obezita, nedostatek qi a hromadění vlhkosti, obecně posílení kostí, hemoroidy, neutralizace volných radikálů, snižování oxidačního stresu

Proč jsou v naší nabídce medicinální houby a další produkty od společnosti MycoMedica?
Výrobců je přeci tolik... zdaleka ne ale každý vám bude tak trpělivě naslouchat a předávat informace jako právě p. Schirlo z MycoMedicy - ať již mluvíme o synovi, který má na starost chod firmy, nebo o tatínkovi, který má již dvacetileté zkušenosti s medicinálními houbami a v rámci projektu poskytuje bezplatné poradenství jak a které výrobky užívat. To samo o sobě je radou k nezaplacení - je to tak? Tedy - pokud není vedena snahou za každou cenu prodat, jak to bohužel bývá v MLM systémech. A tak se třeba až po letech dovíte, že např. Reishi by se neměla užívat neomezeně (neřízeně) v kávě (MLM společnosti DXN, Ganoderma - zde je třeba zdůraznit, že za špatné informace v terénu mohou především prodejci), ale ideálně v kombinaci s Cordycepsem (Cordyceps ráno, Reishi večer) v pětidenních cyklech oddělených dvěma dny pauzy... co v malém množství prospívá, může při užívání bez kontroly když ne uškodit, tak ne-prospět. Věděli jste například, že nesprávné užívání Reishi (nebo užívání nekvalitní suroviny) až u čtvrtiny uživatelů způsobuje krvácení vnitřních sliznic?
Dovolte nám místo porovnání krátkou citaci z webových stránek dodavatele, mezi jehož dlouholeté odborné partnety patří např. Mudr. Jan Cimický a mezi pravidelné uživatele namátkou Petra Černocká, Jan Čenský, Ivana Jirešová, Olga Šípková, Zuzana Baudyšová...
 
Jak tedy vybírat opravdu kvalitní produkt z medicinálních hub?
Medicinální houby dnes používáme u celé řady závažných onemocnění. Je proto extrémně důležité zvolit co nejúčinnější produkt, který zároveň nebude tělo zanášet dalšími nečistotami.
Ztrácíte se v nabídce medicinálních hub? Všichni prodejci nabízejí nejvyšší kvalitu, nejlepší surovinu a zaručené účinky. Argumentují různými % účinných látek, polysacharidů, triterpenů, houbových kyselin, tou nejdelší dobou pěstování, nejrůznějšími testy z laboratoří, různými matoucími odbornými názvy... Jak se v tom ale laik má vyznat? Zvláště když mnoho těch informací může být pouze marketing (dělali jsme si nezávislé testy některých výrobků a často jsme se nestačili divit).
Naše rada tedy zní:
Nedívejte se jen na čísla a na slovíčka „nej“. Nejsme na soutěži, kdo výš a kdo dál.
Zeptejte se lékařů a zkušených terapeutů TCM, jaké medicinální houby používají ve svých ordinacích! Oni logicky musí pracovat s produkty, které jsou kvalitní a hlavně fungují. Své pacienty nevyléčí sebelepším marketingem. Kvalitní medicinální houby pomáhají při rakovině, autoimunitních problémech, alergiích, chronických zánětech, cukrovce, hypertenzi, psychických problémech a mnohých dalších a jen vyléčený pacient je důkazem toho, že daný produkt je opravdu účinný a pomáhá zlepšovat jeho stav.
Houby MycoMedica používá většina lékařů, mykoterapeutů a praktiků tradiční čínské medicíny.
Prášek nebo extrakt?
Pokud chceme využít co nejvíce účinných látek z hub, musíme je zpracovat tak, abychom narušili chitinový obal houbové buňky. Člověk nemá potřebné enzymy pro trávení chitinu, takže při trávení nedokáže uvolnit účinné látky z buněčné stěny houby a vyloučí je. U závažných problémů doporučujeme užívat vždy houby zpracované extrakcí (v optimální koncentraci 30 % polysacharidů). U mírnějších problémů, u oslabených pacientů či u preventivního užívání je možné využít houbu rozemletou na prášek speciálí metodou shellbroken.
Možnosti zpracování:
a) odvary
Ze sušených hub je možné vyrobit odvar. Na tuto tradiční metodu je však zapotřebí velkého množství hub, abychom dosáhli terapeutických účinků.
b) houbový prášek neboli biomasa
Sušené houby se rozemelou na velmi jemný prášek (metoda shellbroken). Částečně se tím naruší částečně chitinový obal a tělo je schopné z houby vytěžit účinné látky.
c) extrakty
Jemnou extrakcí horkou vodou dokážeme prolomit chitinovou bariéru a vytěžit z houby maximální množství účinných látek. U většiny druhů hub je třeba na konci procesu extrakce provést ještě vysrážení etanolem (tzv. dvojitá extrakce),jelikož některé účinné látky jsou ve vodě nerozpustné.
Extrakce je nejoptimálnějším zpracováním hub pro lékařské účely. I proto je drtivá většina lékařských studií prováděna s extrakty, a ne s houbovým práškem.
Hlavními, ale zdaleka ne jedinými účinnými látkami medicinálních hub jsou polysacharidy (a to hlavně β-(1, 3)-D-glukany). Zatímco v sušeném prášku je cca 0,5‒3 % polysacharidů, v našich extraktech jich je 30 %.
Pádným argumentem pro houby MycoMedica je i to, že s našimi produkty pracuje celá řada lékařů a terapeutů čínské medicíny, kteří s nimi mají tu nejlepší zkušenost. 
Produkty MycoMedica používáme sami i v naší ordinaci, takže máme každodenní zpětnou vazbu o jejích příznivých účincích.
Na co si dát při výběru pozor
Některé firmy používají k úpravě houbové suroviny obyčejný škrob, aby dosáhly vyššího procenta obsažených polysacharidů. Běžná laboratoř rozdíl nepozná. Nicméně tato surovina má minimální terapeutické účinky. Pokud vůbec nějaké má. Spolu s německými kolegy nově testujeme veškerou houbovou surovinu, aby obsahovala pouze vysoce kvalitní houbové polysacharidy.
Některé čínské firmy k tomu, aby dosáhly mikrobiologické čistoty extraktů, vystavují houby působení radioaktivního záření, které mikroorganismy ničí. Zdůrazňujeme, že produkty MycoMedica nejsou ozařovány v žádné fázi výroby.
Ověřené suroviny
Někteří čínští výrobci nerespektují tradiční postupy výroby. Například sušení hub musí probíhat pozvolna a pokud možno na slunci. I proto je pro nás důležitá spolupráce pouze s prověřenými pěstiteli a zpracovateli houbové suroviny. Ve svých produktech nepoužíváme žádnou neprověřenou surovinu.
Naše heslo KVALITA - BEZPEČNOST - ÚČINNOST nebereme na lehkou váhu. Díky tomu jsme se postupně stali nejvýznamnějším východoevropským výrobcem produktů z medicinálních hub.
detail produktu 

Doplňkové parametry

Kategorie: Houby
Čínská medicína: medicinální houby sušené
Položka byla vyprodána…

Houbový extrakt (4 minuty)

Houbový prášek (2 minuty)

Jak se houby pěstují

Maitake - víte, co tato houba dokáže?

Milan Schirlo: Medicinální houby, základní informace (4 minuty)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení