Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Stop cukrovce, A. Strunecká

Kód: VOK 23
Neohodnoceno
279 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
15.11.2023

Milion obyvatel České republiky je v ohrožení diabetem 2. typu. Knížka Stop cukrovce vede čtenáře jak k účinným opatřením, tak k pochopení, že zodpovědnost za své zdraví má každý sám.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stop cukrovce, A. Strunecká
 • počet stran 272
 • vazba brožovaná
 • 1. vydání
 • milion obyvatel České republiky je v ohrožení diabetem 2. typu. Mnozí si to ještě neuvědomují, avšak 15 % dospělých a téměř polovina seniorů nad 70 let už při sobě nosí průkaz diabetika. Knížka Stop cukrovce vede čtenáře nejen k účinným opatřením, ale i k pochopení, že zodpovědnost za své zdraví má každý jednotlivec. 

Zahraniční studie a tisíce pacientů s cukrovkou 2. typu prokazují, že diabetes je možné kompenzovat. Ještě lepší však je diabetu předcházet. Ale i když vás diabetes trápí dlouhé roky, i když polykáte prášky a pícháte si inzulin, můžete změnou životního stylu dosáhnout významného zmírnění svých potíží. Staňte se aktivním spolupracovníkem svého lékaře. V knížce STOP cukrovce zjistíte, že je to jednoduché a levné.

Úryvek z úvodu:Rozhodla jsem se proto, že se v této knížce pokusím sdělit pacientům s diabetem a jejich blízkým jednoduše a srozumitelně dobré zprávy, které po ně vyplývají ze složitého vývoje poznávání tohoto onemocnění v posledních dekádách, a to za situace, která je globálně velice nepříznivá. Katastrofální rozměry této zdravotnické hrozby se projevují i v tom, že mnozí odborníci používají k jejímu označení výraz epidemie nebo pandemie, i když diabetes ani obezita nejsou nakažlivé nemoci. Šíří se však rychle a zasahují v mnoha zemích 4-15 % populace.prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.Z recenzí:
 • Našel jsem zde spoustu informací ohledně mé nemoci, která je velice spjata se správnou výživou. Například konečně někdo, kdo mi racionálně odpověděl, zda se mohou konzumovat vejce a v jakém množství, dále např. všude se dočtete, že ořechy nikdy a zde je velice dobře popsáno kolik a proč ano, atd...
 • Jsem vyššího věku, kdy jsou předpoklady pro vznik cukrovky. Zajímalo mě, co to cukrovka je. Mylně jsem se domnívala, že se jedná o sníženou sekreci inzulínu a tudíž potrava není dobře zpracována pro příjem buňkami. V knize jsem se dočetla, že je to o něco složitější.
  Beru v úvahu doporučení, jako je omezení cukru, příjem hořčíku a jelikož mám zahrádku, tak budu větší pozornost věnovat příjmu minerálů z této zeleniny. Letos jsem si již usušila kořen petržele, rovněž nať z petržele a celeru.
 • Po Době jedové 1, 2, 3 a Babských radách další knížka, kterou by měl každý přečíst, aby pochopil to nejzásadnější - že každý zodpovídá sám za sebe a nikdo za nás naše potíže nevyřeší.
 • Další obdivuhodné dílo od paní profesorky, který trvale upozorňuje na zoufalý zdravotní stav naší populace, vyvolaný stresem, stravovacími návyky, způsobem myšlení a chování, manipulací s lidmi, ap.
 • Nejčastější hodnocení čtivosti: kniha se četla půl na půl - některé pasáže snadno, jiné obtížně.
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: