Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Ručně vyrobené mýdlo z pačule a jantaru 100 g

Kód: HR 087
100% příroda
1 hodnocení
119 Kč / ks 1 190 Kč / 1 kg
Na dotaz
Můžeme doručit do:
17.1.2024
Přírodní mýdlo s výtažkem z pačule a jantaru vaši pokožku změkčí, omladí a hydratuje. Je vhodné na pokožku celého těla a obličeje, díky tradiční metodě lisování za studena v něm zůstávají zachovány všechny cenné látky obsažených surovin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přírodní ručně vyrobené mýdlo z pačule a jantaru 100 g

  • přírodní mýdlo s výtažkem z jantaru a oleje z pačuli, které vaši pokožku změkčí, omladí a hydratuje
  • čistí a umývá celou pokožku těla, má zpevňující a zjemňující účinek
  • aplikujte jemnou masáží na mokrou pokožku a potom opláchněte
  • složení: bambucké máslo, kakaové máslo, avokádový olej, mydlice lékařská extrakt, pačuli esenciální olej, jantar extrakt, přírodní barviva, měsíček extrakt, vitamín A, propolis
  • léčivé účinky pačuli: samotná vůně pačuli zmírňuje úzkosti, deprese a strach. Dále má protizánětlivé, antiseptické a antibakteriální účinky. Využívá se i k podpoře hojení ran, proti otokům a zánětům pokožky, při léčbě akné, rozpraskané pokožky. Díky svým močopudným vlastnostem je účinná v boji proti zadržování vody v těle, tím pomáhá odstraňování potíží, jako je celulitida, uvolňuje otoky a v neposlední řadě napomáhá snižování nadváhy.
    Pačuli se využívá také jako jemné, ale přitom účinné afrodisiakum. Pačuli můžete použít jako velmi účinný repelent. V případě, že si pačuli vtíráte do vlasů, jste touto vůni zcela prostoupeni a již nemusíte žádný další repelent používat. Dále se pačuli používá pro hlubokou a nerušenou meditaci, klidní emoce a stavy letargie.
  • extrakt z jantaru posiluje buněčné dýchání. Bylo prokázáno, že tato pryskyřice stimuluje vývoj a zlepšuje celkovou funkci buněk. Zvýšení buněčného metabolismu pomáhá detoxikovat tělo a obnovuje homeostázu podporující optimální funkci buněk a zdraví. Kromě toho je kyselina jantarová silný antioxidant, který pomáhá bojovat proti toxickým volným radikálům, které mohou stresovat kůži a způsobit zarudnutí a podráždění.
  • jantarová esence má také antimikrobiální účinky, pomáhá při hojení ran, ochraně proti volným radikálům a poškozením UV zářením. Jantar nebo také amber patří mezi nejstraší "elixíry mládí", vyzařuje nadpřirozenou kvalitu a má mystickou přitažlivost, která přilákala lidi k tomuto kameni. Ve slavném eposu "The Odyssey", Homer tvrdí, že Amber je "dar princi", který pomůže zvýšit dlouhověkost a mladistvost. Jantar má pozoruhodné omlazující a anti-age vlastnosti. Jantarové extrakty a oleje rychle pronikají do pokožky, zlepšují krevní oběh a uvolňují svalové napětí.

Kolekce ručně vyráběných mýdel je připravena s maximálním důrazem na použité suroviny. Kompozice z těch nejkvalitnějších olejů a másel jsou obohacené o vitaminy A a E. Celkově jsou mýdla díky použitým surovinám bohatá na vitaminy, vosky a nenasycené mastné kyseliny - vaší pokožce tak mýdla přináší hydrataci, optimální výživu a v některých kombinacích také jemný abrazivní účinek. Parfémovaná jsou pouze přírodními silicemi, samozřejmostí je, že neobsahují palmový olej, ropné deriváty, syntetická barviva ani žádné jiné cizorodé látky. Výroba je šetrná k životnímu prostředí a výrobky nejsou testovány na zvířatech.


Pačuli ... všichni jsme to slovo už určitě několikrát slyšeli, umíte si však představit, z čeho se vlastně vyrábí a jaké má místo v kosmetice, především v parfumérii? Pojďme si o ní přečíst pár slov (krácená verze z odborného článku pro parfumérie):
 
Související obrázekSouvisející obrázek
 
Existuje-li parfémová složka, která se by se dala označit za kontroverzní, pak je to s největší pravděpodobností pačuli. V závislosti na použitém druhu a kombinaci s ostatními ingrediencemi dovede mít ve vůních nespočet podob, od čehož se odvíjí počet jeho zastánců i odpůrců. Pojďme si pro začátek připomenout, co to vlastně je pačuli.
Ta pačule a to pačuli
Pačuli je vonná esence získávaná z listů tropické byliny z čeledi hluchavkovitých, nazývané pačule obecná (Pogostemon cablin), dorůstající do výšky kolem 70 cm. Pochází s tropických oblastí Asie jako je Čína, Indie, Indonésie, Malajsie, Filipíny a Vietnam. Kvete drobnými růžovo-bílými květy. Samotný název pačuli je potom odvozený ze dvou slov z tamilštiny, což je dosud živý drávidský jazyk, používaný v Indii, na Srí Lance, v Malajsii a Singapuru. První je patchai = zelený a druhé je ellai = list. Výroba pačuli probíhá nejčastěji s pomocí parní destilace, kdy se listy nejprve buď spaří vroucí vodou, fermentují nebo předem usuší.
Esenciální olej se vyznačuje výraznou, nasládlou zemitě zelenou vůní s dřevitými a balzamickými podtóny temnějšího až zatuchlého charakteru. Jeho konkrétní vlastnosti ovšem kromě lokality výskytu a způsobu zpracování ovlivňuje i použitý druh pačule. Vůně esenciálního oleje časem dozrává a tudíž podobně jako třeba u whisky platí, že jeho kvalita se stárnutím zvyšuje. Čerstvě destilované pačuli bývá zelenější a ostřejší, zatímco uzrálejší se může pochlubit i ovocnými tóny. Kromě použití při výrobě parfémů a v aromaterapii jako vykuřovadlo si pačuli našlo své místo i v alternativní medicíně (např. při léčbě dýchacích či kožních problémů), ale i jako přísada do repelentů. Z pohledu kosmetiky nás zajímají hlavě vůně, takže se podívejme na jejich přehled:
1) Vůně s pačuli z kategorie chypre
Je poměrně rozsáhlou skupinou vůní, jíž lze dále členit podle toho, jaké další složky v ní převažují na květinové nebo ovocné chypre. Jednou z nejznámějších a zároveň kontroverzních vůní z této kategorie je bezesporu Eden (Cacharel). Pačuli v Edenu se vyznačuje tradiční bohatou, sladce zelenou, navlhle zemitou vůní, doprovázenou vůní vodních květů, tuberózy, konvalinky a ovoce. Pokud nositelce sedne, dokáže vytvořit věrohodný dojem kvetoucí zahrady, v tom horším případě se váš nos zaměří víc na temné až tlející tóny pačuli a bude pro vás nenositelnou.
2) Orientální (dřevité) vůně s pačuli
Tvoří stejně nebo možná i více parfémovou kategorii. Zde najdeme řadu vůní, které mají kvůli jeho dominanci dokonce tuto složku uvedenou i v názvu, jelikož v ní udává hlavní směr. Z těch kultivovanějších můžeme jmenovat Patchouli Patch (L´Artisan), Mon Patchouly (Ramon Monegal), v nichž možná ucítíte i vůni surového kakaa, dále pak Patchouli Absolu (Tom Ford), odvážnější jedinci pak mohou zkusit spojení tradičního pačuli s tabákem a kůží v Patchouly Bohème (LM Parfums).
3) Pačuliovky s gurmánským podtextem
Tato skupina bývá mezi pačuliovkami označovaná jako nejrafinovanější, měkčí a nejvíc ženská. Nejznámější mainstreamovou představitelkou z nich je bezesporu Angel od Thierryho Muglera. Jedná se o velmi sladkou vůni, kde je pačuli zpracováno společně s bobulovým ovocem, medem, čokoládovými pralinkami a karamelem.
4) Dřevitě kořenité vůně s pačuli
Sem bývají zařazovány parfémy, kde je pačuli smícháno společně se santalovým a cedrovým dřevem, vanilkou, tonkou a kořením, případně v nich najdeme znovu vůni kakaa. Z této skupiny stojí za to jmenovat Arbolé Arbolé (Hiram Green), Patchouli Nosy Be (Perris Monte Carlo) a Taklamakan (Stephan Humbert Lucas), v níž je pačuli v úvodní fázi doplněno i květinami, ambrou a myrhou či Patchouliful (Laboratorio Olfattivo) s plumérií.
5) Kožené pačuliovky
A dostáváme se konečně k poslední kategorii, ze které určitě musíme upozornit na dvě výjimečné vůně. První z nich je Japon Noir, kde je pačuli kromě kůže zkombinováno s kořením, červeným vínem a ambrou a působí velmi dekadentně, jak je pro Toma Forda typické. Sice se už bohužel nevyrábí, nicméně pokud se vám nějakou šťastnou shodou okolností ještě povede na ni narazit, určitě ji vyzkoušejte. Stojí za to. Ta druhá se jmenuje Lovely Patchouli 55 od americké značky Krigler. Kromě pačuli a naleštěné hladké kůže v ní najdete i vůni koňaku, nevyloupaných zelených mandlí a bíločokoládové tonky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mýdla
mýdla: 100% příroda, ručně vyráběná, tuhá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: