Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Ručně foukaný kůň - černý, autorská práce J. Kotrla

Kód: JK 01
Poslední kousky
Neohodnoceno
Značka: 1 Kotrla
1 165 Kč / ks
Limitovaná nabídka (3 ks)
Každý kus je originál. Nezaměnitelné kouzlo ruční výroby na vás dýchne nostalgií starých časů i energií moderní doby.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ručně foukaná figurka ČERNÝ KŮŇ
  • rozměry výška 20cm, šířka 13cm, hloubka 8 cm ( každý kousek je ručně vypracovaná originál, berte tedy uvedené rozměry jako orientační)
  • hutně zpracovaná postavička koně vztyčeného na zadních nohách inspirovaná logem Ferrari
  • provedení černé sklo, lesklé
  • baleno v dárkové krabičce s výstelkou z dřevité vlny
  • vhodné pro sběratele, ale i jako dárek komukoliv jen tak, pro radost :)
  • určitě si pusťte krátké video s ukázkou, jak krásné figurky vznikají

Jiří Kotrla - ukázka výroby figurky koně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Některé výrobky si vás prostě najdou sami. Setkání s Jirkou Kotrlou, autorem těchto krásných skleněných sošek, domluvil můj letitý kamarád a nový člen klubu. Dopředu mi řekl jen něco jako "Tož děvucho nech se překvapit. Jirka je borec a určitě si ti bude líbit.". A měl pravdu. Na schůzku dorazil mladý, tím nejhezčím možným způsobem sebevědomý kluk a hned z krabiček vybalil vzorky své práce. Bylo nádherné a inspirující vidět, jak je svou prací celý prodchnutý. Vlastně se musím opravit - stejně jako na schůzce s Jirkou: je to jeden z těch šťastlivců, kteří nikdy v životě nebudou pracovat. Přesně totiž zapadá do návodu, jak nikdy nepracovat:
1. Najděte si to, co by vás bavilo dělat i zadarmo.
2. Naučte se to dělat tak dobře, aby vám ostatní byli ochotní za to zaplatit.
3. Dělejte to a práce pro vás nebude práce, ale zábava.
 
Mluvit tu o tom, jak těžké je v dnešní době ustát konkurenci globalní výroby, by bylo nošením dříví do lesa. Věřím že každý z nás si uvědomuje, v jakém ohrožení jsou všechny naše tradice i tradiční výroby - nejen sklářství. Krátký dokument (ve kterém můžete mimo jiné vidět i Jirku) na téma sklářství a jeho současné situace si můžete pustit ZDE.
Protože i já sama pocházím ze sklářského kraje (Jablonce nad Nisou) a mám ke sklu - KVALITNÍMU sklu - velmi blízko, je mi smutno vždy když vidím v obchodech a domácnostech v dokumentu zmíněné levné náhražky našeho ve světě tolik uznávaného řemeslného kumštu. Jsem proto opravdu ráda, že zatím jen malým dílem můžeme v rámci našeho klubového modelu podpořit třeba právě Jirku Kotrlu a díky němu návrat toho pravého skla do našich domovů. A kdo ví - třeba až za pár let bude Jirka uznávaným (věřím že světově) uměleckým sklářem, budete pyšní, že máte doma kousky právě od něj!
 

 

S láskou ke sklu a úctou k těm, kteří udržují naše tradice a tradiční výrobu
vaše Landová Božena, autorka projektu