Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Přírodní šampon HRISTINA HEALTHY & STRONGER s výtažky pelargonie 200 ml

Kód: HR 070
100% příroda
Neohodnoceno
145 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
19.1.2024
Pelargonie je zdroj esenciálních olejů, polyfenolů a antioxidantů. Spolu s ostatními složkami zanechá vlasy zdravé, vitální a s přirozeným leskem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hristina přírodní šampon HEALTHY & STRONGER (zdravé a silné) s výtažky z pelargonie 200 ml
 • pelargonie jako zdroj esenciálních olejů, polyfenolů a antioxidantů přináší vašim vlasům zdraví. Spolu s ostatními složkami je zanechává zdravé, vitální a s přirozeným leskem.
 • složení: voda, sezamový olej, avokádový olej, pelargonie extrakt, mandlon hořká olej, kyselina citrónová, vitamín e, kopřiva dvoudomá extrakt z listů, šalvěj lékařský výtažek z listů, kyselina askorbová, hedvábí aminokyseliny, kyselina mléčná, mydlice lékařská extrakt, sůl, citron
 • složení HRISTINA šamponů je úplné. Každý produkt je registrován v CPNP a je kontrolován státní hygienickou správou. Kosmetika není testovaná na zvířatech.
 • jako pěnidlo je použitá mydlice lékařská nebo-li SAPONARIA OFFICINALIS. Tato bylina je již od středověku uznávána jako léčivá bylina s hojivými účinky (např. při kožních nemocech jako je ekzem či akné). Má také schopnost vylučovat z těla či pokožky škodlivé toxiny.
 • vyrobeno v Bulharsku českou společností Hristina Cosmetics
Návod k použití:
 • jemně vmasírujte šampon do mokrých vlasů a vlasové pokožky a důkladně opláchněte
 • doporučuje se umývat vlasy vždy 2x - napoprvé šampon vlas otevře (představte si ho jako šišku - viz obrázek) a odstraní nejhorší nečistoty a mastnotu, napodruhé vlas dočistí. I proto máte pocit, že napodruhé šampony více pění.
 • důležité je vždy použít i kondicionér, který vlas zase "zavře" a chrání před škodlivými vlivy prostředí.
 • úspory dosáhnete správným dávkováním v souvislosti s délkou vašich vlasů, všeobecně však platí tento jednoduchý postup: do silně navlhčených dlaní naneste cca polovinu množství šamponu, na které jste zvyklí z "komerčních" šamponů, šampon promněte v dlaních a teprve potom ho dlaněmi naneste do důkladně provlhčených vlasů. Při prvním použití nemusí šampon tvořit pěnu, přesto však velmi účinně zbaví vaše vlasy nečistot a mastnoty. Při druhém použití už je obvykle pěna pocitově dostatečně vytvořená.

Alfou a omegou při mytí vlasů je, že primárně se umývá vlasová pokožka a vlasy se šetrně a kvalitně umyjí, když se oplachuje aktivní pěna, vámi vytvořená z mycí lázně (šamponu) a dostatku vody. Když máme pořízený kvalitní šampon a kondicioner podle aktuálního stavu vlasů, můžeme začít s mytím:

 • 1. chyba: pokud nejste majiteli přirozeně rovných vlasů nebo účesu, který nevyžaduje styling, vlasy nerozčesávejte nasucho před jejich mytím. „Nastajlované“ vlasy nebo vlasy vlnité a kudrnaté se takovým rozčesáváním zcitlivují a trhají.
 • 2. chyba: nedostatečná vlhkost vlasů. Celý mycí proces nastartujte důkladným navlhčením vlasů od jejich pokožky vodou příjemné teploty. Snažte se při tomto kroku, aby se začal uvolňovat maz, a prsty protahujte délky vlasů do jejich přirozeného spádu, jakoby je prsty češte. Nespěchejte! Dopřejte vlasům a jejich pokožce alespoň 30 vteřin i více úvodního sprchování / máčení.
 • 3. chyba: nadměrné množství šamponu. Ke kvalitnímu umytí vlasové pokožky stačí 5 až 15 ml v závislosti na délce a hustotě vlasů. Nejlepší je šampon "rozemnout" v dlaních a vmasírovat do pokožky (tedy ne na konce vlasů, ale přímo k pokožce hlavy). Začínáme od nejvyššího bodu hlavy - rychlými pohyby prstů důkladně podpoříme vytvoření pěny. Při prvním mytí nemusí šampon nijak výrazně pěnit, především při mastných nebo silně znečištěných vlasech se u prvního, přípravného mytí nemusí pěna téměř vůbec vytvořit. Vlasy důkladně opláchněte a umyjte stejným postupem podruhé, při druhém mytí však stačí menší množství šamponu než při prvním mytí - obvykle poloviční.
 • proč se myjí vlasy dvakrát? Představte si vlas jako šišku - první mytí otevírá "šupiny" a odstraní nahrubo nečistoty ze "záhybu" - viz obrázek struktura vlasu. Druhé mytí pak již perfektně odstraní veškeré nečistoty a mastnotu.
 • nezapomínejte při mytí na kritická místa, jako je obličejová kontura vlasů, vlasový vír, zátylek, za ušima a krční partie.
 • nadměrné množství šamponu se nejen hůře zpracovává s vodou, ale také zbytky nedostatečně zpracovaného šamponu jen stěží vypláchnete. To vede k podráždění pokožky, zmaštění, vlasům bez lesku atd. (platí primárně pro šampony s chemickými přísadami - a pamatujte: žádná chemická přísada nemůže příspívat na kráse a zdraví vašich vlasů, bez ohladu na to, co tvrdí reklama!)
 • 4. chyba – „drchlení“ vlasů se šamponem. Nikdy při mytí nevytvářejte z vlasů a šamponu téměř kompaktní jednu velkou hmotu! Povrch vlasu – jeho vrchní ochranná vrstva (kutikula) – směřuje jedním směrem a vodou a šamponem se tato vrstva otevírá a vlas se stává méně rozčesavatelným a při jeho špatné manipulaci dochází k jeho zcitlivění. Snažte se bříšky prstů a jejich prvními články vždy vstupovat k pokožce a pokud chcete změnit pozici rukou a přejít na další část hlavy, tak vlasy natáhněte po směru růstu do délky, jako byste se opět snažily vlasy prsty rozčesat. Už v tuto chvíli se vlasy jemně a šetrně myjí po jejich délce.
 • 5. chyba – špatné spláchnutí šamponu. Abyste dobře umyli vaše vlasy a zároveň efektivně vypláchli šampon, je potřeba postupovat při oplachování následovně: jednou rukou prsty odhalujte pokožku a v těchto místech směřujte proud vody. Začínejte od nejvyššího místa (v předklonu je to krční partie a v záklonu čelní partie  a opět natahujte vlasy do délky). Dopřejte tomuto procesu čas a dostatek vody!
 • 6. chyba – nepoužívání kondicionéru nebo jeho nesprávná aplikace. Šampon umí nejen jemně a šetrně vyčistit vlas a jeho pokožku, ale také musí lehce otevřít jeho povrchovou vrstvu (kutikulu), proto je nezbytně nutné použít kondicionér nebo masku. Kondicioner zjednodušeně řečeno váš vlas znovu "zavře", maska dopořeje potřebnou výživu. Oba kroky zabrání jejich nadměrnému vysušování i jinému poškozování. Častá chyba je příliš rychlé opláchnutí kondicionéru od okamžiku jeho aplikace - tak dlouho, jak se vlas otevíral (myl), tak dlouho by také měla probíhat aplikace a působení kondicionéru. Můžete si mezitím třeba umýt zuby nebo jinou část těla.
 • Jak tedy postupovat takřka profesionálně? Přiměřené množství kondicioneru aplikujte po celé délce vlasů a vmasírujte jej jako byste chtěli vlasy uhladit. Důkladně vlasy rozčešte. Nejen že je to chvíle, kdy vlasy nejlépe jdou rozčesat, ale také rovnoměrně kondicionér nebo masku rozprostřete po celých vlasech. Rozhodně kondicionér nepatří jen do konečků vlasů. Šampon byl také všude, takže si vlasy zaslouží uzavřít jejich povrch rovněž všude. Nebojte se, kvalitní produkty nemají žádný negativní vliv na pokožku.
 • 7. chyba – sušení ručníkem. Nesnažte se ručníkem vlasy „drchlit“ a už vůbec ne úplně do sucha. Vymačkávejte nadbytečnou vodu z vlasů do ručníku nebo jim dopřejte podle délky 5-10 minut přirozeného schnutí "jen tak". Potom pokud to potřebujete použijte styling a vlasy vytvarujte foukáním do žádaného účesu.
Nežijeme v pralese, ale bohužel ve světě, kde je ve vzduchu mnoho škodlivin, před kterými je třeba se chránit a zbavovat se jich. Bohužel dnes se voda stává tím, co nám vlastně škodí stejně a víc než běžně prodávaná "chemická" vlasová kosmetika (proto máme v nabídce sprchové filtry na odstranění chloru a dalších chemikálií), stejně tak vlasům škodí neznalost a mýty.

Poznámka na závěr:
Celý svůj dospělácký život jsem používala 4 až 5 přípravků při jednom mytí: šampon, kondicioner, pěnu na vlasy, styling a lak. Ráno umyté a vyfoukané vlasy málokdy vydržely pěkné do večera, velice rychle ztrácely objem (stačilo i jen půl dne), každý den jsem je musela ráno přefoukat a mýt jsem si je musela každý třetí den. Používala jsem kvalitní až luxusní značky: počínaje zn. Artistry (Amway) a konče zn. Framesi (šampon za tisícovku ani nemrknete :). Legrační je, že když jsem chtěla tuto značku zařadit do nabídky, obchodní manažerka se mnou jednala tak arogantně, že jsem si pomyslela něco jako "tak si trhni nohou, babo" - a začala hledat "něco", co bych mohla do nabídky zařadit. Hristina převálcovala všechny další mezitím testované značky přírodní vlasové kosmetiky - i můj kamarád "Skrblík-Kauflanďáček" už žádný jiný šampon nechce :)) )
S vlasovou kosmetikou Hristina si umývám vlasy každý čtvrtý - pátý den a už vůbec nepoužívám pěny, lak a styling.
Vlasy se po cca dvou měsících mytí uzdravily, drží si objem i tvar, přestaly vypadávat a rostou 2-3x rychleji než rostly, což je jediný negativní dopad (dřív mi stačilo jít ke kadeřnici 2-3x za rok a pomalu nebylo co stříhat, nyní musím chodit každých 6 až 8 týdnů, takže peníze ušetřené za předtím používané výrobky padnou na kadeřnici ... ) Vlasy se vrátily svým stavem do doby, kdy mi bylo patnáct, jsou opět zdravé a přirozeně vitální.
 
Přeji všem radost z krásných zdravých vlasů - najděte si své favority v nabídce zn. Hristina a pamatujte na to, že i zdravé vlasy si zaslouží občasné rozmazlování maskami ♥
 
S láskou vaše autorka projektu
Božena Landová

Doplňkové parametry

Kategorie: Šampony
vlasy: růst a objem, suché, poškozené, dětské
Společnost HRISTINA neinvestuje do reklamy - díky tomu jsou jejich výrobky cenově dostupné opravdu pro každého. Cenové porovnání z května 2019:: přepočet na 100 ml
Hristina 400 ml á 230,- Kč: 57,50 Kč
TianDe MyFamilyCare 250 gr á 82,- Kč: 32,80
TianDe aktivace růstu 250 g á 342,- Kč: 136,80 Kč
Natura Siberica 250 ml á 98,- až 139,- Kč: 39,20 - 55,60 Kč
Urtekram Nordic přírodní šampon 500 ml á 299,- Kč: 59,80 Kč
FRAMESI zhušťující 1000 ml á 735, - Kč: 73,50 Kč
FRAMESI zhušťující 250 ml á 298,- Kč: 119,- Kč
Naturfyt BIO 200 ml á 169,- Kč: 84,50 Kč
NeoForce Oriflame 200 ml á 169,- Kč: 84,50
Amway Satinique 260 ml á 365,- Kč až 420,- Kč podle typu: 144,- až 162,- Kč
LR Cosmetic Aloe vera šampon 200 ml á 369,- Kč: 184,50 Kč

Mýty o přírodní kosmetice - jsou nebo nejsou pravdivé?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: