Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Přírodní kondicioner HRISTINA HEALTHY s výtažky pelargonie 200 ml

Kód: HR 080
100% příroda
6 hodnocení
145 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
18.1.2024
Kondicionér s výtažky z pelargonie vlasy vyživuje, pomáhá zachovat jejich pevnost, chrání je před lámáním a rozdvojováním. Kondicionery zn. Hristina jsou vhodné pro všechny typy vlasů, tento udělá největší radost vlasům poškozeným, padajícím, mastným a suchým.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HRISTINA přírodní kondicionér HEALTHY & STRONGER (zdraví a síla) s výtažky z pelargonie 200 ml
 • kondicioner je obohacený o jojobový olej, avokádový olej, makadamový olej, kopřivu, šalvěj a vitaminy
 • vyživuje vlasy a pomáhá zachovat jejich pevnost
 • chrání vlasy před lámáním a rozdvojováním
 • určeno pro každodenní péči, nanáší se na mokré vlasy po umytí šamponem, nechte několik minut působit a poté opláchněte
 • kondicionéry HRISTINA můžete kombinovat se všemi druhy šamponů HRISTINA
 • složení: voda, jojobový olej, avokádový olej, makadamový olej, pelargonie extrakt, mandlon hořká olej, kyselina citrónová, vitamin e, kopřiva dvoudomá extrakt z listů, ženšen pravý extrakt kořene, šalvěj výtažek z listů, kyselina askorbová, hedvábí aminokyseliny, mléčné kyseliny, včelí vosk
 • složení HRISTINA šamponů je úplné. Každý produkt je registrován v CPNP a je kontrolován státní hygienickou správou. Kosmetika není testovaná na zvířatech.
 • vyrobeno v Bulharsku českou společností Hristina Cosmetics
Proč a jak užívat kondicionéry:
 • představte si svůj vlas jako šišku, které šampon "otevře" všechny její šupinky. I proto bychom si měli umývat vlasy "nadvakrát" - první mytí otevírá kutikuly, druhé důkladně vymývá nečistotu z již otevřených ploch.
 • kondicioner vlas opět "zavírá" - vlasy jsou po něm tedy nejen hladší na omak, ale také důkladněji chráněné před dalším znečištěním
 • kondicionér by měl dostat stejný časový prostor pro své působení, po jak dlouhou dobu trvalo mytí (jinak řečeno jak dlouho se vlas otevíral a byl otevřený, tak dlouhou dobu by měl dostat pro své opětovné zavření). Čas nutný pro toto zavření můžete využít pro umytí těla či vyčištění zubů.

Alfou a omegou při mytí vlasů je, že primárně se umývá vlasová pokožka a vlasy se šetrně a kvalitně umyjí, když se oplachuje aktivní pěna, vámi vytvořená z mycí lázně (šamponu) a dostatku vody. Když máme pořízený kvalitní šampon a kondicioner podle aktuálního stavu vlasů, můžeme začít s mytím:

 • 1. chyba: pokud nejste majiteli přirozeně rovných vlasů nebo účesu, který nevyžaduje styling, vlasy nerozčesávejte nasucho před jejich mytím. „Nastajlované“ vlasy nebo vlasy vlnité a kudrnaté se takovým rozčesáváním zcitlivují a trhají.
 • 2. chyba: nedostatečná vlhkost vlasů. Celý mycí proces nastartujte důkladným navlhčením vlasů od jejich pokožky vodou příjemné teploty. Snažte se při tomto kroku, aby se začal uvolňovat maz, a prsty protahujte délky vlasů do jejich přirozeného spádu, jakoby je prsty češte. Nespěchejte! Dopřejte vlasům a jejich pokožce alespoň 30 vteřin i více úvodního sprchování / máčení.
 • 3. chyba: nadměrné množství šamponu. Ke kvalitnímu umytí vlasové pokožky stačí 5 až 15 ml v závislosti na délce a hustotě vlasů. Nejlepší je šampon "rozemnout" v dlaních a vmasírovat do pokožky (tedy ne na konce vlasů, ale přímo k pokožce hlavy). Začínáme od nejvyššího bodu hlavy - rychlými pohyby prstů důkladně podpoříme vytvoření pěny. Při prvním mytí nemusí šampon nijak výrazně pěnit, především při mastných nebo silně znečištěných vlasech se u prvního, přípravného mytí nemusí pěna téměř vůbec vytvořit. Vlasy důkladně opláchněte a umyjte stejným postupem podruhé, při druhém mytí však stačí menší množství šamponu než při prvním mytí - obvykle poloviční.
 • proč se myjí vlasy dvakrát? Představte si vlas jako šišku - první mytí otevírá "šupiny" a odstraní nahrubo nečistoty ze "záhybu" - viz obrázek struktura vlasu. Druhé mytí pak již perfektně odstraní veškeré nečistoty a mastnotu.
 • nezapomínejte při mytí na kritická místa, jako je obličejová kontura vlasů, vlasový vír, zátylek, za ušima a krční partie.
 • nadměrné množství šamponu se nejen hůře zpracovává s vodou, ale také zbytky nedostatečně zpracovaného šamponu jen stěží vypláchnete. To vede k podráždění pokožky, zmaštění, vlasům bez lesku atd. (platí primárně pro šampony s chemickými přísadami - a pamatujte: žádná chemická přísada nemůže příspívat na kráse a zdraví vašich vlasů, bez ohladu na to, co tvrdí reklama!)
 • 4. chyba – „drchlení“ vlasů se šamponem. Nikdy při mytí nevytvářejte z vlasů a šamponu téměř kompaktní jednu velkou hmotu! Povrch vlasu – jeho vrchní ochranná vrstva (kutikula) – směřuje jedním směrem a vodou a šamponem se tato vrstva otevírá a vlas se stává méně rozčesavatelným a při jeho špatné manipulaci dochází k jeho zcitlivění. Snažte se bříšky prstů a jejich prvními články vždy vstupovat k pokožce a pokud chcete změnit pozici rukou a přejít na další část hlavy, tak vlasy natáhněte po směru růstu do délky, jako byste se opět snažily vlasy prsty rozčesat. Už v tuto chvíli se vlasy jemně a šetrně myjí po jejich délce.
 • 5. chyba – špatné spláchnutí šamponu. Abyste dobře umyli vaše vlasy a zároveň efektivně vypláchli šampon, je potřeba postupovat při oplachování následovně: jednou rukou prsty odhalujte pokožku a v těchto místech směřujte proud vody. Začínejte od nejvyššího místa (v předklonu je to krční partie a v záklonu čelní partie  a opět natahujte vlasy do délky). Dopřejte tomuto procesu čas a dostatek vody!
 • 6. chyba – nepoužívání kondicionéru nebo jeho nesprávná aplikace. Šampon umí nejen jemně a šetrně vyčistit vlas a jeho pokožku, ale také musí lehce otevřít jeho povrchovou vrstvu (kutikulu), proto je nezbytně nutné použít kondicionér nebo masku. Kondicioner zjednodušeně řečeno váš vlas znovu "zavře", maska dopořeje potřebnou výživu. Oba kroky zabrání jejich nadměrnému vysušování i jinému poškozování. Častá chyba je příliš rychlé opláchnutí kondicionéru od okamžiku jeho aplikace - tak dlouho, jak se vlas otevíral (myl), tak dlouho by také měla probíhat aplikace a působení kondicionéru. Můžete si mezitím třeba umýt zuby nebo jinou část těla.
 • Jak tedy postupovat takřka profesionálně? Přiměřené množství kondicioneru aplikujte po celé délce vlasů a vmasírujte jej jako byste chtěli vlasy uhladit. Důkladně vlasy rozčešte. Nejen že je to chvíle, kdy vlasy nejlépe jdou rozčesat, ale také rovnoměrně kondicionér nebo masku rozprostřete po celých vlasech. Rozhodně kondicionér nepatří jen do konečků vlasů. Šampon byl také všude, takže si vlasy zaslouží uzavřít jejich povrch rovněž všude. Nebojte se, kvalitní produkty nemají žádný negativní vliv na pokožku.
 • 7. chyba – sušení ručníkem. Nesnažte se ručníkem vlasy „drchlit“ a už vůbec ne úplně do sucha. Vymačkávejte nadbytečnou vodu z vlasů do ručníku nebo jim dopřejte podle délky 5-10 minut přirozeného schnutí "jen tak". Potom pokud to potřebujete použijte styling a vlasy vytvarujte foukáním do žádaného účesu.
Nežijeme v pralese, ale bohužel ve světě, kde je ve vzduchu mnoho škodlivin, před kterými je třeba se chránit a zbavovat se jich. Bohužel dnes se voda stává tím, co nám vlastně škodí stejně a víc než běžně prodávaná "chemická" vlasová kosmetika (proto máme v nabídce sprchové filtry na odstranění chloru a dalších chemikálií), stejně tak vlasům škodí neznalost a mýty.

Poznámka na závěr:
Celý svůj dospělácký život jsem používala 4 až 5 přípravků při jednom mytí: šampon, kondicioner, pěnu na vlasy, styling a lak. Ráno umyté a vyfoukané vlasy málokdy vydržely pěkné do večera, velice rychle ztrácely objem (stačilo i jen půl dne), každý den jsem je musela ráno přefoukat a mýt jsem si je musela každý třetí den. Používala jsem kvalitní až luxusní značky: počínaje zn. Artistry (Amway) a konče zn. Framesi (šampon za tisícovku ani nemrknete :). Legrační je, že když jsem chtěla tuto značku zařadit do nabídky, obchodní manažerka se mnou jednala tak arogantně, že jsem si pomyslela něco jako "tak si trhni nohou, babo" - a začala hledat "něco", co bych mohla do nabídky zařadit. Hristina převálcovala všechny další mezitím testované značky přírodní vlasové kosmetiky - i můj kamarád "Skrblík-Kauflanďáček" už žádnou jinou vlasovou kosmetiku nechce :-)
S vlasovou kosmetikou Hristina si umývám vlasy každý čtvrtý - pátý den a už vůbec nepoužívám pěny, lak a styling.
Vlasy se po cca dvou měsících mytí uzdravily, drží si objem i tvar, přestaly vypadávat a rostou 2-3x rychleji než rostly, což je jediný negativní dopad (dřív mi stačilo jít ke kadeřnici 2-3x za rok a pomalu nebylo co stříhat, nyní musím chodit každých 6 až 8 týdnů, takže peníze ušetřené za předtím používané výrobky padnou na kadeřnici ... ) Vlasy se vrátily svým stavem do doby, kdy mi bylo patnáct, jsou opět zdravé a přirozeně vitální.
 
Přeji všem radost z krásných zdravých vlasů - najděte si své favority v nabídce zn. Hristina a pamatujte na to, že i zdravé vlasy si zaslouží občasné rozmazlování maskami ♥
 
S láskou vaše autorka projektu
Božena Landová

Doplňkové parametry

Kategorie: Kondicionery
při výběru vlasové kosmetiky jsme pro vás hledali mezi přírodními produkty takové, které NEOBSAHUJÍ parabeny, umělé konzervanty, sulfáty, silikony, PEG, syntetické parfémy ani jinou chemii. :
Podařilo se nám najít jedinou značku 100% splňující toto kritérium, a to výrobky HRISTINA COSMETICS.:
kvalitu vámi použivaných výrobků si můžete prověřit na www.ewg.org: přepočet na 100 ml
Hristina 200 ml (100% přírodní) á 125,- Kč: 62,5 Kč
obyčejné kondicionéry našlapané chemií (Dixi, Dove, Kallos, Schauma, Garnier, Nivea...) á 30,- až 98,- Kč/200 ml: 15,- až 50,- Kč
Framesi 1000 ml podle typu 769,- až 1050,- Kč: 77,- až 105,- Kč
WELLA kondicioner 200 ml á 219,- až 279,- Kč: 110,- až 140,- Kč
ĽOréal 200 ml á 269,- Kč: 135,- Kč
Kérastése 1000 ml á 1549,- Kč: 155,- Kč
TianDe 200 ml (přírodní s chemií) á 334,- Kč: 167,- Kč
Oriflame 200 ml (přírodní s chemií): 169,- Kč
Framesi 250 ml podle typu 381,- až 419,- Kč: 153,- až 168,- Kč
BioIonic 200 ml á 399,- Kč (přírodní s chemií): 200,- Kč
Amway Satinique 260 ml (přírodní s chemií): 390,- Kč

Mýty o přírodní kosmetice - jsou nebo nejsou pravdivé?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: