Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Plenky POOPEYS COMFORT vel. 3

Kód: JS 1
1 hodnocení
169 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
22.1.2024

Cena za kus: 3,50 Kč. Plenky POOPEYS COMFORT poskytnou pohodlí vašemu dítěti ve dne i v noci. Bez chloru, ftalátů, PVC, latexu a barviv. Zdravá alternativa jednorázových plenek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Už dávno se ví, že klasické plenky jsou pro vaše mimino podstatně zdravější variantou (viz porovnání klasických a jednorázových plenek) a notabene jsou v konečném efektu i výrazně levnější, přesto jednorázové pleny bohužel ještě stále vítězí zhruba u 90 % spotřebitelů s malými dětmi. Během dvou let, což je považováno za průměrnou dobu přebalování, jich ti nejmenší spotřebují až 4000 kusů...ach jo. Proto jsme hledali takové, které budou jak se říká "tím nejmenším zlem" - kvalitní, šetrné k jemné pleti Vašeho miminka, k přírodě i k Vaší peněžence.
 
Jednorázové plenky POOPEYS COMFORT velikost 3 MIDI, 48 kusů
  • pro děti s váhou 4 až 7 kg
  • ideální pro den i noc
  • polské plenky nejvyšší jakosti s historií již od roku 1992, které jsou neustále inovované, aby splňovaly ty nejnáročnější požadavky maminek a dětí
  • dobře prodyšná konstrukce absorpční vložky zajišťuje okamžité uchycení vlhkosti a její udržení mimo pokožku pro příjemné pohodlí dítěte
  • 3D uzávěry na suchý zip ("trojité zapínání") vám umožní rychlé upevnění pleny a její opakované použití
  • vnější plášť umožňuje pokožce volně dýchat a minimalizuje riziko odřenin a podráždění
  • speciálně navržený tvar kazety Super Comfort System umožňuje maximální nastavení plenky na zadeček dítěte
SLOŽENÍ PLENEK POOPEYS
SAVÉ JÁDRO
Skládá se ze dvou složek, z BUNIČINY a SAPu. SAP je dehydrovaný gel s obsahem polymeru se superabsorbčními vlastnostmi, u kterého nebyl prokázány negativní ani toxické vlastnosti na zdraví. Jedná se o drobné krystalky, které při kontaktu s jakoukoli vlhkostí tuto vlhkost spolu s pachem pojmou až do objemu 300 násobku své hmotnosti a udrží je při běžných teplotách po několik hodin uzamčenou. Postupem času dochází k vysušení a uvolnění vlhkosti do prostředí. SAP je recyklovatelný, ale bohužel není biologicky rozložitelný. Díky svým netoxickým vlastnostem nezatěžuje přírodu. V plence je z důvodů absorpce vlhkosti a zápachu, zároveň díky svým netoxickým vlastnostem i antibakteriální a pomáhá tak držet pokožku dítěte v suchu bez kontaktu s vylučovanými tekutinami. BUNIČINA je materiál získávaný z jinak nepoužitelného odpadu pokáceného dřeva nebo z jednoletých rostlin. V ČR a ve většině Evropy je získávána ze smrků. Buničina je základní látkou pro výrobu papíru, kdy pak dochází k její úpravě, jako je bělení apod. Pro výrobu savého jádra plenek se používá pro své absorpční vlastnosti a schopnost udržet jednotlivé krystalky SAP na místě, aby byla spolehlivě odváděna vlhkost a byla rozložena po celé ploše jádra, čímž sníží riziko podráždění dětské pokožky kontaktem s tekutinou. Při výrobě plenek není potřeba buničinu bělit, neboť jako finální produkt má lehce slonovinovou barvu a mezi dvěma vrstvami netkané textilie již není její barva znát. V případě jejího tmavšího zbarvení je bělena oxidací nebo horkým vzduchem. Její bělení ať již oxidací nebo pomocí peroxidu vodíku je zbytečné a prodražuje finální cenu plenek, u kterých je tohoto procesu použito.
PŘIDANÉ LÁTKY
Plenky Poopeys jdou cestou nepřidávat do plenek vůbec nic. Ani Aloe Vera či Pantenol nebo Allantoin. Důvod je zcela prostý: pokožka každého dítěte je zcela jiná a jinak i reaguje na přidané látky v čemkoli, u plenek to platí dvojnásob - vždyť jsou v kontaktu s plenkou téměř celý den. Navíc jsou u běžných plenek tyto přídavné látky jen v nepatrném množství, spíše z reklamních důvodů. To, že se uvolňují pomocí tekutiny, činí jejich efekt velmi diskutabilní.
LDPE
Obecně se jedná o měkkou formu plastu, která je používána na výrobu různých mikrotenových sáčků a tašek, například pro supermarkety. LDPE je netoxický, hygienický a recyklovatelný plast, který se navíc v plence nachází jen v nepatrném množství. Je použit na lepítka se suchým zipem a na vyztužení dvojitých vnitřních mantinelů (lidově vnitřních gumiček), aby drželi jak mají a nic neproteklo při zachování pohodlnosti plenky.
NETKANÁ TEXTILIE
Pro výrobu dětských plen Poopeys je používána netkaná textilie z viskózových vláken, která jsou vyráběna z celulózy a po chemickém zpracování je finálním produktem vlákno, které se posléze zpracuje na textilii s úžasnými vlastnostmi vhodnými pro dětské pleny. Tato netkaná textilie je velmi lehká, odolná vůči mechanickým vlivů i vůči vlhkosti a teplotě. Navíc je snadno rozložitelná a nezatěžuje tak ekosystém. Netkaná textilie je v dětské plence Poopeys použita pro vnitřní i vnější plášť, obaluje a drží na místě savé jádro. Jsou z ní vyrobené veškeré lemy, pásky apod. Některé běžné plenky, zejména ty velmi levné, jsou vyrobené z netkané textilie ze syntetických vláken jako je polypropylen nebo polyester, což jsou vedlejší produkty ropy a velmi zatěžující ekosystém.
 
CO V PLENKÁCH POOPEYS NENAJDETE?
CHLOR – při výrobě plenek není používán u žádného z materiálů
FTALÁTY – plenky Poopeys jsou vyráběné a kompletované na území Evropské unie, nikoli v Číně nebo jiné zemi mimo EU a platí tak striktní zákaz používání ftalátů coby změkčovadel plastů u výrobků pro děti. V plenkách je tedy nenajdete a riziko absorbování těchto látek z plenek je tak nulové.
PVC (polyvinylchlorid) – tento typ plastu se u výroby plenek již delší dobu nepoužívá z důvodů možného obsahu ftalátů
LATEX – není v plence obsažen, neboť je zde riziko alergické reakce. Nicméně se jedná o čistě přírodní látku, se kterou se setkáme u mnoha dalších produktů jako dudlíky, kondomy, rukavice apod.
BARVIVA – plenky Poopeys jsou sice i v barevných verzích, nicméně k barvení textilie je použito pouze potravinářské barvivo. U některých plenek, které jsou výrazně barevné může být použito i chemické barvivo pro jejich stálost a pestrost motivu.  

U jednorázových plenek pro vás máme hned dvě porovnání: POOPEYS v porovnání s jinými jednorázovými plenkami, a také trošku složitější, přesto však věříme že přehledné porovnání s látkovými plenkami:
 

1. porovnání cen jednorázových plenek bez ohledu na jejich složení pro váhovou kategorii 8-18 kg, provedené 21. května 2019. Zdroj informaci heureka.cz, zbozi.cz, google, dada-pleny.cz.

 
1 ks
Carine 8-18 kg, 10 ks á 35,- Kč
3,50 Kč
POOPEYS COMFORT, 4 MAXI, 7-18 kg, 44 ks á 159,- Kč
3,60 Kč
DADAplenky 7-18 kg, 46 ks á 179,- Kč
3,89 Kč
Pampers Leep&play maxi, 7-14 kg, 50 ks á 209,- až 330,- Kč
4,18 - 6,60 Kč
Bella Happy 8-18 kg, 66 ks á 278,- až 404,- Kč
4,20 až 6,12 Kč
PANDA Maxi, 8.18 kg, 42 ks á 199,- Kč
4,73 Kč
BABYSOFT 7-16 kg, 38 ks á 210,- Kč
5,62 Kč
Pampers Premium Care 4 Maxi, 8-14 kg, 52 ks á 309,- až 481,- Kč
5,94 až 9,25 Kč
Bambo Nature 7-18 kg, 60 ks á 390,- Kč
6,50 Kč
DryFit perfekt-soft, 7-18 kg, 18 ks á 193,60 Kč
10,80 Kč

 

2. jednorázové versus látkové pleny
Možná vás to překvapí, ale používáním látkových plen ušetříte poměrně velkou část peněz - mluvit můžeme až o polovině peněz, které byste investovali do jednorázových plen. Navíc pokud plánujete v budoucnosti další miminko, nebudete muset investovat žádné finance do dalších plen a tak zůstanete jen u prvotní investice do látkovek, maximálně počítejme s doplnění sady.
Pro porovnání jsme vzali látkové pleny zn. Matějovský, TOP značku, která ctí kvalitu jako za časů našich babiček - vysoká gramáž, vysoká savost, vysoká trvanlivost... a ano, i vyšší cena, než za jakou se dají sehnat "obyčejné" bavlněné plenky (na druhou stranu jsou k sehnání i dražší, se stejnou a nižší kvalitou - a nejde o překlep u slovíčka nižší).
Náklady na prací cyklus vychází z cen za vodné/stočené (60 litrů - 5,- až 6,- Kč), spotřebovanou el. energii (také 5,- až 6,- Kč za cyklus), a prací prášek (cca 7,- Kč za cyklus).
V tabulce jsme to úmyslně přehnali s počtem pracích cyklů - dítě na látkových plenkách je schopné být ve dne i v noci bez plenek již od dokončeného prvního roku, dětem na jednorázovkách to trvá (především v noci) podstatně déle - dva i tři roky. Navíc první měsíc-dva života prcka se sice pere skoro obden, postupně ale frekvence klesá a od třetího měsíce už je to jen jednou za týden.
Porovnání za dva roky "plenkování":
 
80 ks látkových plen 70 x 70 cm Matějovský (20 ks á 780,- Kč) 3.120,- Kč
10 ks látkových plen 90 x 100 cm Matějovský (2 ks á 178,- Kč) 890,- Kč
5 ks přebalovací kalhotky (200,- až 400,- Kč podle typu) 1.500,- Kč
praní 1. rok (každý třetí den, dva roky, 17,- Kč / prací cyklus) 2.068,- Kč
praní 2. rok (1x týdně) 884,- Kč
celkem 8.462,- Kč
 
U spotřeby jednorázových plenek jsme vycházeli z několika různých statistických údajů na webových stránkách, blog-diskuzích atd., nejčastěji se shodují na údaji 4000 ks plenek za dva roky (cca 5 plenek na den). Při ceně 5,- Kč (nejčastější cena) za plenku je to 20.000,- Kč, při ceně 3,50/ks je to pořád ještě 14.000,- Kč. Skóre srovnáte při třech plenkách na den s cenou 3,50 za kus ... pokud plánujte více jak jedno dítě, skóre nesrovnáte nikdy :) Tedy - cenové, finanční, ekonomické - jedno, jak si ho nazvete. Zdravotní a ekologické jednoznačně vždy prohrávají jednorázové plenky. A nezapomeňte - porovnání napsala 4násobná mamina se zkušenostmi s oběma typy plenkování (první dítě: r. narození 1983 - pouze látkové, druhé dítě: r. 1990 - jednorázové plenky pouze nárazově, byly tenkrát naštěst ještě hodně drahé a díky tomu se používaly tak jak se používat mají: pouze v nutných případech, třetí dítě: r. 1991 - cenová dostupnost bohužel podstatně lepší, takže skoro výhradně jen plenky jednorázové. Látkové padly na úklid, rozdaly se ... nějak se už další dítě neplánovalo :-). Čtvrté dítě: r. 1997 - převážně plenky látkové, přestože se musely znovu nakoupit. Ke všem již zmíněným důvodům je dobré přidat i opomíjený správný vývoj kyčlí.
S láskou vaše autorka projektu Božena Landová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: