Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Patifu Delikates 100 g

Kód: PAT 06
2 hodnocení
Značka: Patifu
32 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Nejoblíbenější příchuť z produktové řady tofu paštik. Lahodná rostlinná paštika zachutná i těm, kteří jinak preferují maso. Skvěle se hodí v kombinaci s kvalitním pečivem a zeleninou na přípravu snídaní, svačin nebo pohoštění.

Detailní informace

Detailní popis produktu

"PATIFU je vyrobeno z tofu. Z toho pramení jeho název. Je potravinou vhodnou při bezlepkové dietě, pro vegany, vegetariány, redukční dietě nebo pro ty, kteří mají rádi zdravý životní styl. Je to český výrobek bez glutamátu a je vhodný i pro vaše děti. Budu rád, když vám i jim PATIFU zachutná. " Marek Petráček, majitel Veto Eco s.r.o.
 
Patifu prémiová paštika Delikates 100g
 • všechny paštiky PATIFU vynikají nádherně jemnou konzistencí a výbornou, vyváženou chutí, která připomíná masnou paštiku
 • nejoblíbenější varianta. Kromě tofu jsou v produktu také kvalitní brambory pro pastózní strukturu a tuzemský řepkový olej. Dále obsahuje smaženou cibulku a droždí pro jemnou chuť. Produkt vydrží bez chlazení dlouho dobu trvanlivý, takže ani při pokojové teplotě se na něm nevytváří žádná vrstva tekutého tuku.
 • tipy a recepty na použití paštiky PATIFU delikates:
  • pomazánka - pečivo namazané s touto paštikou stačí ozdobit kousky zeleniny
  • nádivka - díky výrazné chuti můžete paštiku přidat do vaší klasické nádivky
  • slané pečivo - zapečený slaný štrůdl bude výborný, když ho zevnitř potřete paštikou
 • praktické balení v ALU misce lze snadno otevřít a paštiku pohodlně nabírat. Další výhodou paštik PATIFU je dlouhá trvanlivost při teplotě 25°C. Tato trvanlivost je dosažena pouze díky sterilování (tzn. zahřátí výrobku na cca 120°C). Paštiky PATIFU neobsahují žádné konzervanty! Paštiky PATIFU nemusí být v lednici a proto se nabízí jako zdravá svačinka na výlety, do školy či práce, na dovolenou apod
 • složení: voda, tofu 25% (SÓJA, nigari), brambory, řepkový olej, droždí, droždový extrakt, cibule, sůl, koření, zahušťovadlo: karagenan, guma guar.
 • nutriční hodnoty ve 100 g: energie 996 kJ/239 kcal, bílkoviny 4,2 g, uhlohydráty 4,8 g, tuky 21,6 g
 • neobsahuje: konzervanty, chemická barviva, aromata, lepek, živočišné suroviny, mléčnou bílkovinu, laktózu, cholesterol
 • vhodná pro: vegetariány, vegany, diabetiky, redukční diety, zdravý životní styl, fitness výživu, ezlepkovou dietu
 • skladování: vhodné při teplotě mezi 2 - 27 °C
 • země původu: Česká republika

Doplňkové parametry

Kategorie: Paštiky
Cenové porovnání 4.10.2019:
CountryLife: 27,- Kč
DM drogerie: 29,90 Kč
iTesco, Rohlik, iGlobus: 29,90 Kč
Veganobchod.cz: 35,- Kč
Heureka: 24,- až 37,- Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Image result for patifu logoImage result for patifu logo
PÂTIFU je další ze zdravých výrobků naší společnosti VETO ECO s.r.o, která se výrobou tofu zabývá téměř 20 let. Cesta k výrobě PÂTIFU vedla přes výrobu samotného tofu a výrobu mnoha a mnoha produktů z něj. „S výrobou tofu jsme navázali na činnost firmy Pavla Petráčka, který společnost Pavel Petráček VETO založil již v roce 1992. Když tehdy firmu zakládal, měl základní cíl – propagovat sóju jako potravinu s výborným vlivem na lidské zdraví a vyrábět a prodávat v naší zemi v té době úplně neznámou potravinu – tofu,” vzpomíná jeden z současných majitelů Marek Petráček.
A od té doby jsou naše aktivity spojeny právě s tofu.
„Když v roce 1992 vznikl sen o výrobě tofu, strýc vybudoval výrobní prostory a byla nakoupená špičková japonská technologie pro výrobu tofu. Samotné zahájení výroby probíhalo pod dohledem japonského odborníka, který měl za úkol seřídit technologii a nás zasvětit do tajů tradičních japonských postupů výroby tofu,” vzpomíná na dobu před 20 lety Marek Petráček. Následovalo období plné učení, nových zkušeností, úspěchů, ale i nezdarů. „Museli jsme bojovat i s předsudky, pro Čechy bylo tofu něco nového, často bílá hmota, kterou neuměli připravit. Naráželi jsme na různé předsudky, ale byli jsme trpěliví a nevzdali jsme to.” Dnes je situace ale naprosto jiná, tofu je považováno za zdravou potravinu, která je pro mnohé vhodnou náhradou masa. V posledních letech stále více lidem záleží na jejich zdraví, na tom jakým životním stylem žijí. Vracejí se ke kořenům, odmítají jíst potraviny plné chemie a umělých barviv. Rozrůstá se komunita vegetariánů i veganů.
Firma Veto Eco byla v České republice první firmou, která začala vyrábět rostlinné salámy. „Tehdy zde šlo o unikátní novinku, začali jsme ještě více inovovat a dnes nabízíme více než 50 druhů výrobků. Některé z nich jsou vyráběny unikátními výrobními postupy a patří mezi špičkové výrobky v této kategorii v Evropě. Zákazníci podle našeho výzkum oceňují hlavně to, že většina z výrobků vyžaduje před konzumací jen minimální úsilí na přípravu.”
Jak se zrodilo PÂTIFU – paštika z tofu
„Jsou to zákazníci, kteří nás dál a stále inspirují, začali jsme vymýšlet nové a nové produkty. Zájem lidí o tofu více a více rostl a přišly na řadu karbanátky, nugetky se sýrem, další ochucené varianty tofu, pomazánky,” vzpomíná. Jednou z novinek byla pomazánka z tofu VETO Tofu paštika bezlepková. Dalo by se říci, že to byla taková prababička dnešního PÂTIFU. Zápasili jsme s chuťovou stálostí i trvanlivostí výrobku, ale nadšení lidí v té době pomáhalo tolerovat nedokonalosti výrobku, který by dnes asi neobstál. Tehdy začalo dlouhé období vylepšování, které asi nikdy neskončí. Velkou výzvou a inspirací nám byly výrobky ze západu, které tehdy byly v našich očích dokonalé. Chutí, vzhledem i obalem,” vzpomíná Marek Petráček. „Občas jsme i doma o víkendu míchali nové varianty příchutí, vymýšleli nové a netradiční, experimentovali, a pak to dávali ochutnat členům rodiny, kamarádům a známým.
K původní paštice přibyla ještě jedna a několik let nato jsme vyvinuli novou generaci tofu pomazánek Pochoutka, s novou recepturou, v šesti chuťových variantách a v lépe provedeném obalu, které si rychle získaly u zákazníků oblibu. Ty je možno najít v chlazených pultech dodnes a jsou stále velmi oblíbené.
Mnoho zákazníků se ptalo, jestli jim Pochoutky vydrží během cest nechlazené. Vždy jsme museli čestně přiznat, že ne, a tak jsme měli jasný směr dalšího vylepšení - trvanlivost. Takže stál před námi nový cíl: vytvořit takový zdravý výrobek, který vydrží zákazníkům na cesty, výlety, na dovolenou. Tento cíl nám komplikovala naše zásada, že nepoužíváme žádné konzervanty ani žádnou jinou chemii. Technologicky zbývala pouze sterilizace, kdy se výrobky zahřejí na teplotu 125°C. Jenže receptury pomazánky Pochoutka tomuto zpracování nestačily. Tyto teploty výrazně ovlivňují chuť přírodních surovin i jejich stabilitu a po sterilování nebyly Pochoutky dobré. Postupně se nám dařilo najít kombinace surovin i postup jejich zpracování tak, aby vznikla jemná, trvanlivá, čistě rostlinná paštika založená na tofu. Z tohoto spojení potom vzniknul i název PÂTIFU (paté + tofu), který vystihuje podstatu výrobku.
Příběh PÂTIFU pokračuje dobře. Rychle si našlo místo u zákazníků, kterým záleží na tom, co jí, a během několika měsíců si získalo oblibu nejen po ČR, ale také v několika dalších evropských zemích jako je Slovensko, Polsko, Chorvatsko, Slovinsko a dokonce daleké Norsko. Nyní dodáváme produkty z tofu nejen do malých krámků se zdravou výživou, ale i do velkých obchodních řetězců. Naše výrobky tak mohou zákazníci koupit například v Tescu či Globusu nebo také ve všech DM drogeriích po celé ČR.
Tím určitě nekončí náš vývoj, máme další nápady, jak tofu paštiky vylepšovat. To už bude ale jiný příběh…To vše je hodně práce, ale děláme to pro radost ze zdraví.”
Dbáme na 3 základní věci:
1. Suroviny nejsou geneticky modifikované
 • Nezbytným předpokladem udržení vysoké kvality našich produktů je pečlivý výběr vstupních surovin.
 • Za samozřejmé považujeme zpracování výhradně sóji, která není geneticky modifikovaná.
2. Bez konzervantů
 • Používáme co nejvíce surovin v přirozeném stavu a vyhýbáme se složitým výrobním procesům tak, aby ve výrobcích zůstalo zachováno co nejvíce přírodních látek.
 • Zásadně nepoužíváme konzervanty, umělá barviva a aromata, ani další látky, které by zatěžovaly lidský organismus.
 • Naopak se snažíme kombinovat sóju s dalšími výjimečnými rostlinnými surovinami, nejčastěji s pohankou, která ji výborně doplňuje.
3. Ctíme poctivou tradici, ale jdeme s dobou
 • Znalosti a dovednosti staré tisíce let spojujeme s moderní technikou a budujeme provoz, který vyhovuje náročným evropským normám.
 • Výroba probíhá v rámci systému kontroly kritických bodů (HACCP), který máme od roku 2011 certifikovaný podle směrnic IAF a podléhá nezávislému auditu.
 • Nad dodržováním pravidel ekologické výroby bdí společnost KEZ, která nám udělila certifikát pro biovýrobu.