Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Ovocná pomazánka (džem) Schizandra 300 g

Kód: MFKO 02
1 hodnocení
65 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Přírodní netradiční ovocné pomazánky z Klášterní officíny s fruktózou jsou vhodné i pro diabetiky, zamilují se je na první ochutnání ale všichni.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ovocná pomazánka (džem) SCHIZANDRA 300 g s vysokým podílem ovoce
 • přírodní netradiční ovocné pomazánky z Klášterní officíny s fruktózou jsou vhodné i pro diabetiky
 • mají velký podíl ovoce a jsou vyráběny bez přidání konzervantů, stabilizátorů či barviv
 • jsou vyrobené z jablek, citronu, fruktózy, pektinu a léčivých bylinek
 • schizandra neboli Magnolka čínská a nebo také klanopraška. Pod všemi těmito názvy se skrývá jedna z nejcennějších bylin používaných v tradiční čínské medicíně, která je už po dlouhá staletí ceněna pro své povzbuzující účinky (přirovnávané k ženšenu). Povzbuzuje nervovou soustavu, stimuluje činnost srdce a dýchání. Velmi významnou vlastností je zvýšení ostrosti zraku zejména při noční jízdě. Zlepšuje paměť a snižuje psychickou únavu – vhodné pro studenty. Snižuje potřebu jíst. Používá se při léčbě impotence, je vhodná při nízkém krevním tlaku, pozitivně působí při neplodnosti. Nevhodné při epilepsii.
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g:
 • Energetická hodnota 889 kJ /213 kcal
 • Tuky 0,15 g
 • Sacharidy 52,81 g, z toho cukry  50,76 g
 • Vláknina 0,47 g
 • Bílkoviny  0,09 g
 • Sůl 0,47 g
Složení: Fruktóza 50%, plody schizandry čínské 25%, jablka 10%, citronová šťáva 5 %, voda, regulátor kyselosti: kyselina citronová , želírující látka: pektin. Sterilováno. Na výrobu 100 g výrobku bylo použito 40 g ovoce. Ve 100 g výrobku je 50 g fruktózy. Skladujte v suchu a temnu při teplotě 0-28°C. Po otevření uchovávejte v chladničce do 10°C. Nevystavujte přímému slunečnímu záření.

 
Z dostupných informací o SCHIZANDŘE jsme pro vás vybrali tyto:
Původ
Schizandra pochází z Asie. Je to opadavá liána, která v listnatých lesích šplhá do koruny stromů. Je známa po mnoho staletí hlavně v Číně pro své vlastnosti podobné ženšenu. Schizandra roste především v oblastech severní Číny, Koreji a Japonska. Je to keřovitá pravotočivá liána, dorůstající až 15 metrů. Květy voní po citronu a vyvíjí se v souplodí, které připomíná hrozen červeného rybízu. Z celé rostliny jsou nejcennější právě plody a jejich semena s mnoha významnými látkami, například tzv. lignany.
Účinky
 • Účinky oblíbené schizandry se často přirovnávají k ženšenu. V Číně ji nazývají „tonikem mládí“, zejména pro její příznivý vliv na centrální nervovou soustavu a sexuální apetit. Nejčastěji se používá při chronické únavě, oslabené imunitě, zapomnětlivosti a bolestech hlavy. Dodá vám pocit vitální energie, rozproudí krev v žilách.
 • Pánové možná ocení její nezanedbatelný léčivý efekt při impotenci i předčasném výronu semene. 
 • U žen zvyšuje tělesné teplo (prevence studených rukou a nohou) a také citlivost pohlavních orgánů.
 • Schizandra a vliv na plodnost: Schizandra obsahuje vynikající antioxidanty, které pomáhají zvýšit motilitu a morfologii spermií, objem ejakulátu a koncentraci spermií, stejně jako integritu DNA. Antioxidanty jsou jednou z nejdůležitějších součástí zdravé plodnosti - pomáhají chránit vajíčka před poškozením volnými radikály a mohou zabránit předčasnému stárnutí vajíček. V Asii je schizandra používána při problémech s předčasnou ejakulací či impotencí.
 • Schizandra sloužila tradičně také k léčbě suchého dráždivého kašle, astmatu nebo chronického průjmu. 
 • Moderní výsledky vědeckých výzkumů ovšem odhalily ještě jednu oblast, ve které tato zázračná rostlina vyniká – má velice pozitivní vliv na obnovení poškozené jaterní tkáně. Stala se tak široce používaným podpůrným lékem při infekčním zánětu jater. Byly objeveny účinky podobné kortikoidům fungujících pro ochranu a regeneraci jater.
 • V tradiční čínské medicíně je doporučována jako podpůrný prostředek při vyčerpání organismu a to jak fyzickém, tak psychickém. Má povzbuzující schopnosti, takže je doporučována při náročných povoláních, posiluje řidiče při delší jízdě, zvyšuje krevní tlak. Dále se užívá na podporu činnosti plic, jater, střev. 
 • Z celé rostliny jsou nejcennější právě plody a jejich semena s mnoha významnými látkami, například tzv. lignany. Působí protistresově, obsahuje antioxidanty (váží na sebe volné radikály v těle), chrání cévní systém, snižují bolest a normalizují hladinu krevních tuků, cukru a cholesterolu. 
 • V moderní medicíně je doporučována také na zlepšení zraku při krátkozrakosti.
 • Schizandra pomáhá regulovat centrální nervový systém a blahodárně napomáhá rovnováze našeho mozku. Pomáhá nám najít klid, díky tomu, že je náš duch i mysl v rovnováze.
 • Od pradávna byla používána lovci a kočovníky ke zvýšení vytrvalosti a síly. Ruská armáda krmila své vojáky kombinací schizandry, eleuthera a rhodioly, aby zlepšila jejich odolnost a výkon. Ruští piloti užívali schizandru, aby jim umožnila odolat velkým nadmořským výškám.
Využití
Podobně jako ženšen není ani schizandra léčivá rostlina. Zařazujeme ji mezi rostliny s povzbuzujícími účinky. Látky obsažené v rostlině působí proti únavě, stresu, zlepšuje dýchání, zlepšuje ostrost zraku a celkově povzbuzuje organizmus. Užívají se plody a listy (popřípadě mladé výhonky). Plody, které se podobají červenému rybízu, dozrávají v polovině srpna. Užívají se buď přímo čerstvé, nebo se suší a přidávají do čajových směsí.
Ve slupce plodů najdeme prospěšné organické kyseliny, v semenech zejména vysoký obsah beta-karotenu (což je provitamín vitamínu A), vitamín E, vitamín C. Obsahuje řadu vitamínů, antioxidantů a je to klasická adaptogení rostlina. Udává se, že adaptogení rostlinné drogy jsou jedinečné oproti jiným látkám ve své schopnosti udržovat rovnováhu hormonů a imunitního systému. Pomáhají organismu udržovat optimální homeostázu
Většina lidí snáší sušené plody schizandry i její výtažky dobře, přesto se ale u citlivějších jedinců můžou vyskytnout kožní alergické reakce nebo pálení žáhy. Vyhýbat by se jí měli lidé trpící epilepsií, vysokým krevním tlakem a žaludečními vředy. Opatrně by ji měly užívat také těhotné ženy, může totiž vyvolat děložní stahy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Klášterní officína navazuje na tradici středověkých klášterních lékáren. Jejím cílem je znovuobjevení zapomenutých receptur a finanční podpora obnovy významného kulturního a duchovního centra Benediktinského kláštera v Rajhradě u Brna.

Související obrázek

Z historie:
Řád benediktinů je nejstarší organizovanou řeholí v západní Evropě, kterou založil v r. 529 sv. Benedikt. První zmínky o klášteře benediktinů v Rajhradě u Brna se datují od roku 1045. Až doposud zůstal jediným a nestarším benediktinským klášterem na Moravě. Záhy po založení kláštera začali bratři v duchu hesla "Ora et Labora" pracovat v duchovní správě, vyučovat ve škole a soustavně obdělávat půdu.
V roce 1465 byly založeny vinice a následně vinné sklepy. Od poloviny 14. století se v klášteře začíná vařit pivo. V klášteře byla spravována "Rajská zahrada" s výsadbou léčivých rostlin, kterých bratři užívali k výrobě léčivých likérů, elixírů, tinktur, mastí a čajových směsí. Staleté zkušenosti s přírodními prostředky tak daly vzniknout osvědčeným harmonizovaným recepturám, které blahodárně působí i na člověka dnešní "uspěchané doby".
Související obrázek
Současnost
 • Hlavní část sortimentu tvoří bylinné sirupy, které jsou slazené fruktózou a dodávány jsou hlavně do „Zdravých výživ“, ale i do lékáren. 
 • Dalším tradičním výrobkem jsou bylinné likéry. Nejznámější a nejoblíbenější je samozřejmě Benediktinský likér. Na základě kombinace starých zkušeností a nových poznatků pak třeba Benediktinský povzbudivý elixír. Nebo pro naše babičky a dědečky oblíbené likéry anýzový a kmínový likér. U každého takového bylinného výrobku jsou uvedeny i jeho léčebné účinky, popř. dávkování, zda byl schválen Státním zdravotním ústavem a podobně.
V současné době společnost umí na zakázku vyrobit i výrobky tak trochu mimo jejich hlavní činnost. Jedním z nich jsou iontové nápoje pro lidi do teplých provozů, na zakázku umí vyrobit také různé bylinné doplňky stravy ve formě lisovaných tablet.Krásný článek s Markem Motyčkou - mužem, který spojuje teologii a zemědělství v rámci budování firmy Klášterní officína - si můžete přečíst ZDE.Související obrázek