Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Ovocná pomazánka (džem) Meduňka s citronem 300 g

Kód: MFKO 01
Neohodnoceno
59 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Přírodní netradiční ovocné pomazánky (marmelády) z Klášterní officíny s fruktózou jsou vhodné  pro diabetiky, milují je ale i děti a všichni dospěláci pro jejich nezaměnitelnou chuť jak od maminky :)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přírodní netradiční ovocná pomazánka (džem) MEDUŇKA S CITRONEM 300 g s velkým podílem ovoce
 • originální receptura
 • slazeno lehce odbouratelným ovocným cukrem - fruktozou. Díky tomu je vhodná i pro diabetiky.
 • vyrobeno bez přidání konzervantů, stabilizátorů či barviv
 • základní suroviny pro výrobu jsou jablka, citron, fruktoza, pektin a léčivé bylinky
 • Meduňka lékařská (Melissa officinalis L.) celkově uklidňuje, zvlášť trávící trakt, zvyšuje sekreci žluči, pomáhá při nespavosti. V malých dávkách zabraňuje tvorbě plynů, zpomaluje tep a snižuje krevní tlak. Užívá se při nadýmání, lehkých střevních katarech, žaludečních katarech. Uklidňuje při bušení srdce, srdečních neurózách, nespavosti, poruchách vyšší nervové činnosti (psychoneuróza), při kolikách, křečích břišních orgánů, křečích pánevních orgánů, migréně, hysterii, kožních vyrážkách. Povzbuzuje krevní oběh.

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g:
 • Energetická hodnota 900 kJ /215 kcal
 • Tuky 0,07 g
 • z toho nasycené mastné kyseliny 0 g
 • Sacharidy 52,7 g
 • z toho cukry  50,76 g
 • Vláknina 0,42 g
 • Bílkoviny  0,06 g
 • Sůl 0 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Klášterní officína navazuje na tradici středověkých klášterních lékáren. Jejím cílem je znovuobjevení zapomenutých receptur a finanční podpora obnovy významného kulturního a duchovního centra Benediktinského kláštera v Rajhradě u Brna.

Související obrázek

Z historie:
Řád benediktinů je nejstarší organizovanou řeholí v západní Evropě, kterou založil v r. 529 sv. Benedikt. První zmínky o klášteře benediktinů v Rajhradě u Brna se datují od roku 1045. Až doposud zůstal jediným a nestarším benediktinským klášterem na Moravě. Záhy po založení kláštera začali bratři v duchu hesla "Ora et Labora" pracovat v duchovní správě, vyučovat ve škole a soustavně obdělávat půdu.
V roce 1465 byly založeny vinice a následně vinné sklepy. Od poloviny 14. století se v klášteře začíná vařit pivo. V klášteře byla spravována "Rajská zahrada" s výsadbou léčivých rostlin, kterých bratři užívali k výrobě léčivých likérů, elixírů, tinktur, mastí a čajových směsí. Staleté zkušenosti s přírodními prostředky tak daly vzniknout osvědčeným harmonizovaným recepturám, které blahodárně působí i na člověka dnešní "uspěchané doby".
Související obrázek
Současnost
 • Hlavní část sortimentu tvoří bylinné sirupy, které jsou slazené fruktózou a dodávány jsou hlavně do „Zdravých výživ“, ale i do lékáren. 
 • Dalším tradičním výrobkem jsou bylinné likéry. Nejznámější a nejoblíbenější je samozřejmě Benediktinský likér. Na základě kombinace starých zkušeností a nových poznatků pak třeba Benediktinský povzbudivý elixír. Nebo pro naše babičky a dědečky oblíbené likéry anýzový a kmínový likér. U každého takového bylinného výrobku jsou uvedeny i jeho léčebné účinky, popř. dávkování, zda byl schválen Státním zdravotním ústavem a podobně.
V současné době společnost umí na zakázku vyrobit i výrobky tak trochu mimo jejich hlavní činnost. Jedním z nich jsou iontové nápoje pro lidi do teplých provozů, na zakázku umí vyrobit také různé bylinné doplňky stravy ve formě lisovaných tablet.Krásný článek s Markem Motyčkou - mužem, který spojuje teologii a zemědělství v rámci budování firmy Klášterní officína - si můžete přečíst ZDE.Související obrázek