Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Ovocná pomazánka (džem) Aronie 300 g

Kód: MFKO 04
Neohodnoceno
64 Kč / ks
Skladem (2 ks)
Přírodní netradiční ovocné pomazánky (marmelády) z Klášterní officíny s fruktózou jsou vhodné  pro diabetiky, milují je ale i děti a všichni dospěláci pro jejich nezaměnitelnou chuť jak od maminky :)
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přírodní netradiční ovocná pomazánka (džem) ARONIE 300 g s velkým podílem ovoce
 • slazeno lehce odbouratelným ovocným cukrem - fruktozou. Díky tomu je džem vhodný i pro diabetiky.
 • vyrobeno bez přidání konzervantů, stabilizátorů či barviv
 • základní suroviny pro výrobu jsou jablka, citron, fruktoza, pektin a léčivé bylinky
 • Arónie neboli česky temnoplodec je druh černé jeřabiny, která je velice prospěšná pro naše zdraví a organizmus. Plody jsou velikosti hrachu a obsahují vysoké množství zdraví prospěšných látek jako například: vitamíny C, P, PP, B2, B9, karoten a rutin. Rutin se používá v lékařství proti žaludečním vředům, vysokému tlaku a dalším nemocem. V kuchyni má arónie široké využití, obvykle se zpracovává jako černý rybíz. Výborná zavařenina (džem) se hodí jak k masům, tak do koláče nebo jen tak na rohlík. Výborný je také likér z arónie.
Složení: fruktóza 50 %, aronie černá 15 %, jablka 10 %, citronová šťáva 5 %, voda, regulátor kyselosti: kyselina citronová, želírující látka: pektin. Sterilováno. Na výrobu 100 g výrobku bylo použito 40 g ovoce. Ve 100 g výrobku je 50 g fruktózy.
 
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g:
 • energetická hodnota 933 kJ /223 kcal
 • tuky 0,13 g
 • sacharidy 55,8 g, z toho cukry 51,76 g
 • vláknina 0,71 g
 • bílkoviny  0,15 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Klášterní officína navazuje na tradici středověkých klášterních lékáren. Jejím cílem je znovuobjevení zapomenutých receptur a finanční podpora obnovy významného kulturního a duchovního centra Benediktinského kláštera v Rajhradě u Brna.

Související obrázek

Z historie:
Řád benediktinů je nejstarší organizovanou řeholí v západní Evropě, kterou založil v r. 529 sv. Benedikt. První zmínky o klášteře benediktinů v Rajhradě u Brna se datují od roku 1045. Až doposud zůstal jediným a nestarším benediktinským klášterem na Moravě. Záhy po založení kláštera začali bratři v duchu hesla "Ora et Labora" pracovat v duchovní správě, vyučovat ve škole a soustavně obdělávat půdu.
V roce 1465 byly založeny vinice a následně vinné sklepy. Od poloviny 14. století se v klášteře začíná vařit pivo. V klášteře byla spravována "Rajská zahrada" s výsadbou léčivých rostlin, kterých bratři užívali k výrobě léčivých likérů, elixírů, tinktur, mastí a čajových směsí. Staleté zkušenosti s přírodními prostředky tak daly vzniknout osvědčeným harmonizovaným recepturám, které blahodárně působí i na člověka dnešní "uspěchané doby".
Související obrázek
Současnost
 • Hlavní část sortimentu tvoří bylinné sirupy, které jsou slazené fruktózou a dodávány jsou hlavně do „Zdravých výživ“, ale i do lékáren. 
 • Dalším tradičním výrobkem jsou bylinné likéry. Nejznámější a nejoblíbenější je samozřejmě Benediktinský likér. Na základě kombinace starých zkušeností a nových poznatků pak třeba Benediktinský povzbudivý elixír. Nebo pro naše babičky a dědečky oblíbené likéry anýzový a kmínový likér. U každého takového bylinného výrobku jsou uvedeny i jeho léčebné účinky, popř. dávkování, zda byl schválen Státním zdravotním ústavem a podobně.
V současné době společnost umí na zakázku vyrobit i výrobky tak trochu mimo jejich hlavní činnost. Jedním z nich jsou iontové nápoje pro lidi do teplých provozů, na zakázku umí vyrobit také různé bylinné doplňky stravy ve formě lisovaných tablet.Krásný článek s Markem Motyčkou - mužem, který spojuje teologii a zemědělství v rámci budování firmy Klášterní officína - si můžete přečíst ZDE.Související obrázek