Navigátor k sebeléčení, C. Kuby
Kód: VOK 20Detailní popis produktu
Navigátor k sebeléčení je volným doplňkem knihy Clemense Kubyho MENTAL HEALING. Vede k vlastní zodpovědnosti a schopnosti odpovědět si na nejdůležitější otázky našeho života: Jak se uzdravíme a jak zůstaneme zdraví? Sada 64 karet s původními akvarely Brigitte Smith a rozsáhlou výkladovou brožurou vám umožní provést zásadní osobní reflexi. Nasměrují vás na kurs uzdravení těla, duše i ducha. Naučí vás důvěřovat vlastnímu nitru a jeho schopnosti, síle a vůli k sebeléčení a uzdravení.
- počet karet 64
- brožurka 88 stran
- baleno v pevné kartonové krabičce, rozměr 110 x 131 x 34 mm
- 1. vydání
Každá událost v našem životě je takový osobní vzkaz - tak by se dalo ve zkratce shrnout poselství knih Clemense Kubyho, který se zabývá těmi nejnepříjemnějšími vzkazy - nemocemi a zraněními. Když totiž toto poselství pochopíme, vyléčíme se. A že autor Léčení - zázraku v nás, nemluví jen tak do větru značí, že přežil zlomeninu páteře. Stačilo jediné - od základu změnit svůj život.
Poté, co upadl ze střechy a rozdrtil si obratel L2 (páteř), otočil Clemens Kuby svůj život o 180°. Pochopil, že úraz byl vzkaz, a on se konečně zaměřil tam, kam se měl zaměřit už před lety. Autor tvrdí, že tak s námi komunikuje naše duše, když neuposlechneme malá varování, přijde větší, až nakonec může dojít k něčemu vážnému. Kdo v duši nevěří, možná přijme, že nás zradit může i naše tělo. Zaplavované stresem, výčitkami a zabíjenými touhami povolí trochu svaly na kluzké střeše a zranění je na světě nebo uvolní imunitní systém a tělo ovládne nemoc. Abychom se vyléčili, musíme tuto zprávu pochopit a udělat v životě změny, které povedou k uzdravení.
Jenže my takto k nemocem nepřistupujeme. Bereme je jako nemilou událost, kterou ale klademe za vinu někomu jinému. Může za to studené počasí, nezdravé prostředí, sedavé zaměstnání nebo moucha tse-tse. Ani potom se většinou nezabýváme, proč právě nás postihla nemoc nebo zranění. Jdeme k doktorovi a necháme vše na něm. Kuby to nazývá "předání zodpovědnosti lékaři". Jenže doktor neví, že toužíme vylézt na Mont Blanc, zatímco každý den z okna autobusu cestou do práce koukáme na Ještěd. Když potom dostaneme zánět do nohy, ještě více můžeme žehrat na zdraví, že teď už se na vrchol Evropy nepodíváme, přičemž by možná stačilo vyrazit na procházku do kopce a mocný imunitní systém našeho těla by zařídil zázrak.
To začal Clemens Kuby zkoumat, když se zotavil ze svého zranění, které lékaři označili za spontální uzdravení. Odjel s filmovým štábem mezi zapomenuté kultury zkoumat jejich "zázračný" systém léčení (nebo je snad na místě spíše označení "našemu tělu vlastní"?). Na cestě do sousední dimenze, jak se autorova další kniha a posléze i film jmenují, odhaluje zákoutí medicíny, které nepoznáme, když na každou bolest hlavy použijeme růžovou tabletku.
Kniha nabádá, abychom se svým tělem živě komunikovali, tak jak to činí šamani a léčitelé po celém světě. Každá životní situace nabízí příležitost k sebe-reflexi. Dokonce, i pokud jsme zdraví, životní okolnosti nám nabízí možnost poznat se a nemoci zabránit. Jdete-li navštívit například kurs osobního rozvoje, pan Kuby doporučuje lehce poslouchat a zkoumat, na kterou část kurzu budete reagovat, neboť vaše vlastní pocity vám prozradí mnohem více, než se můžete naučit z tun poznámek, pro jejichž zapisování nebudete mít čas je prozkoumat. Půjdete-li příště na kurz, uvolněte se, poslouchejte nejen učitele, ale i sebe sama. Tak se naučíte, a také zažijete přesně to, co vám měl kurz dát.
A onemocníte-li, postupujte stejně. Co ve vás nemoc vyvolává za pocity, vzpomínky a touhy? Čím dříve se nemocemi a zraněními začneme zabývat z osobní perspektivy, tím dříve poznáme, co nám tato událost má sdělit. Neznamená to, že občas nebudeme muset podstoupit operaci nebo vzít lék, ale pokud vzkaz našeho těla pochopíme, udravení přijde rychleji a zotavení se dostaví dříve.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář