Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Nápoj Horká čokoláda & syrovátka 100 g MANDLE

Kód: BOT 03
1 hodnocení
72 Kč –9 %
horká čokoláda mandle c
72 Kč –9 % 65 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
17.1.2024
Lahodný nápoj vyrobený z kvalitního kakaa, sušené syrovátky a mandlí. Příprava je velmi jednoduchá: instantní nápoj smíchejte s teplým mlékem nebo vodou - ovšem v mléce má výrazně lahodnější chuť ♥
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nápoj Horká čokoláda & syrovátka 100 g MANDLE
 • lahodný nápoj vyrobený z kakaa, mléka, syrovátky, cukru a koření nebo přírodně identického aromatu
 • příprava je velmi jednoduchá: doporučené množství horké čokolády smíchejte s mlékem ohřátým na požadovanou teplotu. Můžete použít i vodu, ale mléko v konečném výsledku dává nápoji podstatně lahodnější chuť. Mléko je důležitým zdrojem vápníku a bílkovin, kakao a syrovátka dodá vašemu organismu vitamíny.
 • tato horká čokoláda obsahuje kakao i syrovátku pouze té nejvyšší kvality - to umožňuje bezproblémovou přípravu nápoje
Složení: sušená syrovátka, kakao, sušené mléko, koření(aroma), cukr, sůl
Dávkování: 1-2 kávové lžičky zalijte 100 ml horkého mléka. Postupně sami zjistíte, jaká intenzita nápoje je pro vás ta pravá lahodná :)

Kakao je obvyklé označení pro semena kakaovníku (Theobroma) a z nich vyrobený prášek. Kakao je důležitým vývozním artiklem mnoha rozvojových zemí a slouží především jako základ čokolády. Ve své přirozené (neslazené) formě má extrémně hořkou chuť. Kakaovníky rostou pouze ve velmi omezené geografické zóně, přibližně 10° na sever a na jih od rovníku – 70 % světových plantáží kakaa se nachází v západní Africe. Kvalitní kakao v rozumném množství prodlužuje život a nevede k obezitě. Tradičně je považováno za afrodiziakum a povzbuzující prostředek. Obsažené flavonoidy kakaových bobů mají antioxidační účinek a chrání organizmus před účinkem volných radikálů.

Syrovátka
 • podporuje hubnutí a správnou funkci metabolismu
 • obsahuje vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, H, C a E
 • z minerálních látek to jsou hlavně hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík a zinek
 • významnou měrou obsahuje také bílkoviny a laktózu. Proto by si měli alergici a lidé s nesnášenlivostí na laktózu (mléčný cukr) dát pozor na konzumaci syrovátky, stejně tak jako lidé mající potíže s ledvinami (velké množství solí) - v takovém případě začínejte s konzumací v malých dávkách a sledujte své tělesné reakce.
Syrovátka lidskému tělu prospívá nejen vnitřně, ale i při vnějším použitím. Při vnitřním užití pomáhá odvádět toxické látky z organismu, podporuje činnost ledvin, upravuje metabolizmus, zlepšuje látkovou výměnu a účinně napomáhá snižování cholesterolu. Zabraňuje zánětům žaludku a střev, dodává tělu důležité minerály, proto by na ni neměli zapomínat zejména sportovci.
Je nízkokalorickým nápojem i potravinou, vhodná při snižování nadváhy a velmi vhodná pro těhotné ženy, jelikož nesnižuje hladinu vápníku a odvodňuje.
Syrovátka je tekutina z mléka, která zbude po jeho zpracování a je to 100% přírodní produkt. Syrovátka je vlastně mléčné sérum, které se získává po odstranění kaseinu z mléka. Tento syrovátkový nápoj je 100 % sušená syrovátka, popřípadě pro naše mlsné jazýčky ochucena přírodně identickým aromatem. V praxi to vypadá tak, že se mléko úmyslně srazí a vznikne tuhá část kasein, což je v podstatě tvaroh, a tekutá část, které se občas říká mléčné sérum, což je syrovátka. V minulosti byla likvidována jako odpad.
Při vnějším užívání má syrovátka protizánětlivé účinky, proto je vhodná na citlivou pleť. Také je vhodná na každodenní mytí při akné i nespecifických dermatózách, napíná pokožku, prokrvuje a vyhlazuje. Reguluje pH, proto se doporučuje jako přísada do koupelí. Při ekzémech a lupence je doporučeno pití i koupele.
 
Detoxikace organismu
 • detoxikace organismu je očistný proces, během kterého se tělo zbavuje škodlivých látek, které způsobují poruchy tělesných funkcí.
 • správně provedená detoxikace harmonizuje organismus, přináší pocit zdraví a zbavuje únavy.
 • detoxikace stimuluje samoléčebné schopnosti organismu, s její pomocí dosáhneme pročištění krve, lymfy, podpoříme činnost jater, střev, ledvin a celého těla.
 • ideálním obdobím pro detoxikaci těla je jaro. Během detoxikace doporučujeme vyzkoušet speciální jídelníček a dodržovat pitný režim (0,4l tekutin/10 kg váhy denně, polovinu by měla tvořit čistá voda, druhou polovinu tekutin dodáme tělu ve formě jídla: ovoce, zelenina, polévka...), který pomůže při odplavování zplodin z organismu.
Cholesterol
 • cholesterol je pro organismus nepostradatelný, ale na druhou stranu ho nesmíme mít v krvi nadbytek.
 • cholesterol sám o sobě není příčinou zanesených cév a infarktu. Vinen je nesprávný způsob našeho stravování.
 • víte, jak snížit hladinu tuků ve vašem těle? Důležitá je hlavně úprava jídelníčku a zařazení pravidelné fyzické aktivity. Pomáhá i česnek a vhodné doplňky stravy.
Štíhlá linie
 • syrovátkové nápoje jsou často spojovány právě s redukcí nadváhy. Slibují snadné zhubnutí se zaručením dostatku všech důležitých živin a bez jojo efektu, odstranění celulitidy a zlepšení pokožky. Jaká je realita? Je nutné rozlišit, jaký typ syrovátkového nápoje zvolíme. Nabízené jsou jednak syrovátkové "koncentráty" - to je vlastně koncentrovaná sušená sladká syrovátka. Tyto produkty (stejně jako čerstvá sladká syrovátka) nejsou pro snížení váhy vhodné, protože obsahují vysoký podíl mléčného cukru laktózy, a tedy i energie. Jejich předností je nízký podíl tuků a dobrá stravitelnost, která může být narušena, pokud člověk trpí nesnášenlivostí laktózy. Vyrábějí se také syrovátkové produkty se sníženým obsahem tuku i cukrů, a naopak zvýšeným podílem bílkovin, tzv. izoláty (až 90 %). Jejich použití jako doplňku redukčního jídelníčku je vhodnější než u koncentrátů i přesto, že je lidské tělo obtížněji využívá. Co je ale nejdůležitější - žádný syrovátkový (ani jiný) nápoj nemůže být zaručeným prostředkem ke zhubnutí. Pro trvalý a zdravý pokles váhy je nezbytné upravit jídelníček tak, aby byl vyvážený, zdravý, a abychom ho byli schopni dlouhodobě dodržovat. To znamená naučit se vybírat ze všech druhů potravin ty zdravější, jíst pravidelně, v přiměřeném množství a pestře. Pokud pouze nahradíme jedno či více denních jídel syrovátkou, je velmi pravděpodobné, že jídelníček nebude poskytovat dostatek všech živin. Po návratu k původním stravovacím zvyklostem můžeme očekávat i návrat k původní hmotnosti. Pokud však použijete syrovátku jako prostředek k obohacení zdravého redukčního jídelníčku o bílkoviny, lze syrovátkové nápoje (především "izoláty") doporučit.
 • při odstraňování celulitidy má syrovátka ještě menší šance. Pokud se chceme celulitidy účinně zbavit, nezbývá, než se s trpělivostí a odhodláním zaměřit na zdravou výživu, dostatečný a správný pitný režim, pravidelný pohyb, případně lymfatické masáže. Kosmetické prostředky i potravinové doplňky jsou v tomto případě pouhými pomocníky.
Zlepšení trávení
 • podle reklamy dokáže syrovátka odvádět z těla škodlivé látky, pomáhá rychle zásobit všechny orgány potřebnými vitaminy a minerálními látkami, čistí střeva a podporuje množení prospěšných střevních bakterií. K očistným účinkům syrovátky je na místě spíše shovívavý postoj, naproti tomu určitou podporu růstu střevních bakterií očekávat můžeme.
Akné
 • firmy vyrábějící syrovátkové produkty slibují zmírnění nebo dokonce odstranění akné. Akné je však záležitostí především hormonální a užívání potravinových doplňků včetně syrovátky může mít nejvýš podpůrnou funkci k hormonální a antibiotické léčbě, zdravé výživě a správné péči o pleť.
Koupele
 • syrovátka má protizánětlivé účinky, proto je vhodná na citlivou pokožku, zejména na ekzémy a akné. Vhodná pro každodenní mytí při akné a nespecifických dermatózách. Napíná pokožku, prokrvuje a vyhlazuje. Reguluje PH, proto je vhodná do koupelí. Při ekzémech i lupence doporučujeme pití i koupele. Pro koupele samozřejmě sáhněte po syrovátce natura (bez příchutě)
Další možnosti využití syrovátky
 • sladkou syrovátku, která neprošla tepelnou úpravou, můžeme doporučit tomu, kdo se zotavuje po nemoci nebo úrazu, pro jedince s ochablým svalstvem nebo oslabenou imunitou.
 • příznivý vliv může mít syrovátka u lidí s cukrovkou
 • budování svalové hmoty. Velmi oblíbené jsou syrovátkové nápoje také u sportovců, především kulturistů. Slibují nárůst svalů a zlepšení obnovy svalů po tréninku. Tady není důvod, proč účinky syrovátky znevažovat. Svým složením jsou syrovátkové bílkoviny pro sportovce ideální. Vysoké zastoupení větvených aminokyselinv syrovátce pomáhá ochránit svalovou hmotu a usnadňuje se tak přednostní využití tuku jako zdroje energie. Typ výrobku je vhodné zvolit s ohledem na cíl jednotlivce. U sportovců, kteří nemusí příliš hlídat energetický příjem, lze spíše doporučit syrovátkové koncentráty kvůli jejich lepší využitelnosti. Naopak u těch, kteří se snaží zároveň redukovat váhu, jsou vhodnější syrovátkové izoláty. V každém případě však platí, že by syrovátka měla být pouze doplňkem ke zdravému a vyváženému jídelníčku a přiměřené fyzické zátěži. I přes kladný přínos syrovátky při budování svalstva je nutné upozornit na jedno úskalí - kulturistika klade velký důraz na velmi vysoké zastoupení bílkovin v jídelníčku. Dlouhodobé vědecké testy prokázaly, že příliš velký příjem bílkovin zatěžuje játra a ledviny, zvyšuje riziko některých typů nádorových onemocnění a přitom nevede k účinnému nárůstu aktivní svalové hmoty. Jako hranice účinné podpory nárůstu svalů se jeví množství 1,3 g bílkovin na kilogram tělesné váhy na den. Vyšší množství bílkovin může lidské tělo účinně využít k tvorbě svalové hmoty pouze s hormonální podporou (aplikace anabolik, steroidů), kterou rozhodně nelze z hlediska zdraví doporučit.
Výrobce a zdroj informací: Mudr. Alice Ratajová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: