Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Nachtmann SPHERE svícen z křišťálového skla

Kód: NCHT 03
1 hodnocení
Značka: Nachtmann
254 Kč / ks
Poslední kousky (1 ks)
Dopřejte si trochu luxusu třeba i u takové na první pohled drobnosti, jako je svícen. V tomto křišťálovém skvostu budou svíčky vytvářet nádhernu hru světla a stínů.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

V detailech tkví tajemství vašeho domova - právě takové drobnosti jako je svícen dokáží skvěle změnit a oživit atmosféru tak, aby byla v souladu s vaší aktuální potřebou. Svícen je skvělým doplňkem pro různé příležitosti, právě proto je fajn mít jich doma víc v různých stylech. Hodí se úplně všude - do koupelny, ložnice, obýváku i předsíně, a všude vytvoří tu správnou atmosféru.
 
Křišťálový svícen NACHTMANN - kolekce SPHERE
  • rozměr: průměr 13,5 cm, výška 4,3 cm
  • materiál křišťálové sklo
  • kolekce SPHERE získala hned dvě ocenění -  Bayerischer Staatspreis 2014, Red Dot 2015
  • výrobce: sklárna Nachtmann, Německo
  • design: český designér Roman Kvita
Tvorby Romana Kvity, studenta VŠUP v Praze, si povšimla i bavorská sklárna Nachtmann, která tak s ním navázala spolupráci a nechala mu volnou ruku pro vznik nové kolekce křišťálového skla Sphere. Za ni dostal v roce 2015 ocenění Red Dot Design Award. 
Roman během svých návrhů experimentuje s tvary a prolínání světla, přiznává strukturu a nechává tak vyniknout propojení organického designu s vyspělými technologickými možnostmi. Sphere, to je designové umění, kolekce, která si však neříká o to, abyste ji nechali vystavenou jen za sklem vitríny. Je navržena tak, abyste ji mohli používat každý den, při každé příležitosti. Proto je také sklo vhodné do myčky i mikrovlnné trouby.
Bavorská sklárna Nachtmann datuje počátky svého vzniku již do roku 1834. Už v té době se soustředila na skleněné výrobky, které mají vysokou estetickou i řemeslnou hodnotu, ale zároveň jsou natolik praktické, že je můžete používat každý den.

Doplňkové parametry

Kategorie: Svícny a aromalampy
materiál: křišťál

kolekce SPHERE (2 minuty)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Související obrázek
Nachtmann je německá sklárna, která své počátky datuje již od roku 1834. Už v té době se soustředila na skleněné výrobky, které mají vysokou estetickou i řemeslnou hodnotu a zároveň jsou natolik praktické, že je můžete používat každý den ve své domácnosti. 
V současnosti firma spojila své síly s českým designérem Romanem Kvitou a Vysokou školou uměleckoprůmyslovou a my můžeme být hrdí na to, že i touto cestou se dál šíří sláva a um českých sklářů.
Kolekce navržené Romanem: BOSSA NOVA - designový skvost, který si říká o vystavení ve vitríně a zároveň o radost z každodenního užívání. Kolekce BOSSA NOVA i SPHERE v sobě nesou nádhernou hru lomu světla a stínu. Kolekce byla v r. 2015 oceněna 1. místem Red Dot Design Award.
Nachtmann NEXTGEN: soutěž a spolupráce
Již od roku 2008 mohou prestižní školy designu nominovat své talentované studenty do soutěže Nachtmann NextGen, která hledá mladé nadějné návrháře po celém světě. Nezávislá produktová návrhářka Stefanie Kubanek ve spolupráci s týmem Nachtmann vytváří pro každý projekt nové zadání. Po seznámení studentů s praktickou stránkou výroby skla přímo ve sklárně v Německu následuje intenzivní fáze práce na samotném návrhu.
Vítězný design se zhmotňuje z myšlenky ve finální produkt: designovou sérii vyráběnou pod značkou Nachtmann.
Nachtmann to je:
  • zářivé, průzračné, křišťálové sklo vysoké kvality
  • zvýšená odolnost proti rozbití, maximální funkčnost, stylový vzhled
  • ohleduplnost k životnímu prostředí
Roman Kvita

 Související obrázek 

Výsledek obrázku pro nachtmann products