Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Mladý ječmen 100% extrakt z vylisované šťávy 500 g jemně mletý

Kód: BD 22
2 hodnocení
399 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
10.11.2023
"Nápoj slunce" nebo také "zelená krev" harmonizuje všechny funkce našeho organismu. Mladý ječmen obsahuje obrovské množství přírodních antioxidantů a to vše v podobě, v jaké je vaše tělo dokáže nejlépe zužitkovat.
Doporučené datum spotřeby: 22. ledna 2021

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bio-Detox ZELENÝ JEČMEN v prémiové kvalitě

 • mladý ječmen obsahuje obrovské množství přírodních antioxidantů a to vše v podobě, v jaké je vaše tělo dokáže nejlépe zužitkovat
 • obsah Chlorofylu 700mg/100g A+++  !!!
 • vody zbaveno vymrazením
 • 100% extrakt z vylisované šťávy
 • náročné požadavky na výrobu Mladého ječmene sice prodražují náklady, ale i přesto se při pěstování klade největší důraz na pěstování organickou cestou, tzn. výhradně bez použití pesticidů a herbicidů. Sklízejí se mladé listy ječmene v době, kdy dosahují 18 až 22 centimetrů, protože právě v této prvotní fázi růstu vykazují nejvyšší obsah aktivních složek. Při délce 40 cm se již výtěžnost látek znatelně snižuje.
Složení: 100% přírodní prášek z mladého ječmene
Hmotnost netto: 500 g
Země původu: Čína
Dávkování: Pro dospělé 4 g (1-2 čajové lžičky) 2x denně. Dávku rozmíchejte ve 150 ml vlažné vody (max. 31°C) a vypijte. Při dávkování používejte suchou lžičku. Dětem do tří let 2 g (půl čajové lžičky) 1x denně.
Skladování: Udržujte v suchu a temnu při teplotě do 30°C. Po otevření uchovávejte v suchu a temnu při teplotě do 30°C a spotřebujte do 3 měsíců. Ukládejte mimo dosah dětí.
Upozornění: Výrobek není určen dětem do 3 let. Nezapomeňte, že zdravý způsob života a vyvážená strava zajišťují řádné fungování organismu a dobrou kondici. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu.
Proč Mladý ječmen od společnosti Bio detox:
 • náročné požadavky na výrobu Mladého ječmene sice prodražují náklady, přesto se při pěstování ječmene pro tento produkt klade největší důraz na pěstování organickou cestou, tzn. výhradně bez použití pesticidů a herbicidů
 • neobsahuje ani žádné jiné chemikálie a syntetická aditiva
 • rostliny nejsou máčené v chlorové vodě
 • sklízejí se pouze mladé listy ječmene v době, kdy dosahují 18 až 22 centimetrů, protože právě v této prvotní fázi růstu vykazují nejvyšší obsah aktivních složek. Při délce 40 cm se již výtěžnost látek znatelně snižuje.
 • nejdůležitější indikátor kvality zeleného ječmene je obsah chlorofylu, protože právě tato hodnota naznačuje, o jak kvalitní výrobek se jedná. Např. společnost Medicol uvádí množství chlorofylu v jejich produktu 500mg/100gr jako dvojnásobek většiny konkurenčních nabídek na trhu.
 • BioDetox MLADÝ JEČMEN má obsah chlorofylu 700 mg/100 g A+++
 • pro cenové porovnání je v případě mladého ječmene nutné znát nejen váhu v podobě prášku, ale také obsah chlorofylu. Navíc účinnost produktu ovlivňuje nejen množství chlorofylu, ale i zachování dalších účinných látek v zeleném ječmeni. Z tohoto důvodu jsme do nabídky zařadili mladý ječmen s nejvyšším obsahem chlorofylu, který se nám podařilo najít. I při tak vysokém obsahu je ale cenové porovnání příznivé (např. Aromatica Zelený ječmen 200 g za 888,- až 1.098,- Kč, Goldim Bio Zelený ječmen 200 g 420,- až 725,- Kč, AWA Zelený ječmen 200 g 315,- Kč, Blue step bio zelený ječmen 200 g 598,- Kč, Green ways Zelený ječmen 220 g v doze 1150,- Kč. Zdroj informací: Heureka, 2. 4. 2018, webové stránky výrobců)

Ječmen setý zná asi každý z nás - nejen že se jedná o jednu z nejdéle pěstovaných rostlin v dějinách lidstva, ale je také základní surovinou pro výrobu sladu, ze kterého se následně vyrábí pivo. Třetinka "plzně dvanáctky" denně je pro naše ledviny něco jako blahodárné lázně, my se teď ale podíváme na využití ječmene v dřívější fázi jeho růstu.
Ještě před vznikem prvního kolénka na stéblu se lístky ječmene šetrně sklidí a stejně tak šetrně zpracují na základ svěžího, enzymaticky živého nápoje plného vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin. Všechny vitamíny a ostatní živiny zůstávají v tomto produktu téměř nedotčené.
Účinky mladého zeleného ječmene:
Hlavním úkolem šťávy z mladého ječmene je harmonizovat všechny funkce organismu a dodat mu potřebné látky, protože je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů. Jen pro zajímavost – šťáva z mladého ječmene obsahuje 37x více vápníku, 25x více draslíku, 5x více železa a více než dvojnásobek hořčíku oproti pšenici. Mladý zelený ječmen je díky vysokému obsahu účinných látek pro člověka vhodný jak z hlediska prevence, tak z hlediska pomoci při různých zdravotních komplikacích.
 • sytí a čistí zároveň: Tato obilovina dokáže tělu pomoci při zbavování se toxických látek i při celkové regeneraci. 
 • významněji zastoupené vitaminy A, C a B12 přispívají k normální funkci imunitního systému
 • vitamín B12 je významný prvek pro normální tvorbu červených krvinek. Vysoký obsah železa a chlorofylu příznivě ovlivňuje krevní obraz.
 • má vysoký obsah přirozených koloidálních iontových minerálů. Jako příklad můžeme jmenovat měď - prvek přispívající k ochraně buněk před oxidativním stresem (antioxidační vlastnosti). Obsahuje také mangan a zinek.
 • překyselení - V dnešní době je velmi snadné přivodit si překyselení organismu díky spěchu, ve kterém žijeme a stravě, jakou jíme: tedy příliš stravy typu "fast-food" a málo čerstvé zeleniny. Přejídání a typické "kyselé (acidické)" potraviny (bílé pečivo, cukr, smažené či rafinované potraviny, čaj, káva, cigarety a alkohol) jsou tou nejčastější příčinou překyselení organismu. Acido-alkalická (kyselo-zásaditá) rovnováha je velmi důležité pro naše celkové zdraví. Tento fakt je často přehlížen při zkoumání různých zdravotních problémů. V lidském těle probíhá neustálý proces změn stavu od kyselého k zásaditému a náš organismus se stále snaží udržovat ideální hodnoty pH mezi 7.3 a 7.4. Proto by měl být poměr zásadité (alkalické) a kyselé (acidické) stravy v poměru 80/20. Nepleťmě si ovšem pojem kyselosti potraviny tak jak jí citíme při prvním chuťovém vjemu. Například citron bychom mohli považovat za kyselou (acidickou) potravinu, ovšem právě citron jakmile dojde k jeho metabolické přeměně, zanechává v organismu zásaditá (alkalická) rezidua. Mladý zelený ječmen je plný přírodních iontových minerálů, které pomáhají účinně obnovovat a udržovat acido-alkalickou rovnováhu v našem těle.
 • kontrola hmotnosti: Mladý zelený ječmen podporuje enzymy, které spalují tuky. Samozřejmě se při shazování přebytečných kilogramů nelze spoléhat pouze na něj, nicméně dokáže vaši snahu podpořit i tím, že zbavuje vaše tělo chutí a tím nutkání se přejídat (je to tzv. komplexní nápoj)
 • pomoc při zdravotních problémech. Užívání mladého zeleného ječmene je vhodné při diabetu (reguluje hladinu cukru v krvi), zvýšeném cholesterolu, vysokém krevním tlaku, chudokrevnosti, astmatu, překyselení žaludku či kožních problémech. Jsou zmiňovány kladné vlivy při rakovině (studie mluví až o 40% snížení rizika v rozvoji rakoviny). Za zmínku stojí určitě i schopnost zeleného ječmene vytvářet v těle nepříznivé prostředí pro kvasinky a bakterie (kandidoza).
Nedoporučuje se: pro zdravého člověka nejsou nežádoucí účinky známy. Na druhou stranu by se mu měli vyhýbat ti, kteří berou léky na poruchy krevní srážlivosti, nebo osoby, jež jsou po operaci žaludku či střev. Rovněž záněty hlubokého žilního systému či akutní plicní embolie jeho konzumaci vylučují.
Pár tipů na závěr:
 • zelený ječmen si můžete vypěstovat i doma
 • pořízení ve formě prášku umožňuje snadné a přitom široké spektrum využití (myšleno např. oproti tabletám)
 • rozpuštěním ve vodě vytvoříte jednoduše velmi zdravý, poměrně lahodný nápoj. Pozor! při přípravě nepoužívejte kovové lžičky a rovněž teplota nad 31°C významně snižuje obsah a účinky obsažených látek. Pokud chcete chuť nápoje zjemnit, přidejte si do nápoje za studena macerované ovocné šťávy z naší nabídky.
 • mladý zelený ječmen lze přidávat do salátů, müsli, pomazánek, jogurtů, smoothies nápojů...
 • doporučená konzumace po dobu cca 60 - 90 dnů pro dosažení příznivých účinků na organismus
 • rány - do otevřených a hnisajících ran i vředů můžeme jednoduše ječmenný prášek nasypat nebo si udělat lázeň. Rány se velmi rychle hojí. Je ovšem dobré zmínit, že nasypání prášku přímo do rány docela dost štípe.
 • z ječmene si uděláte velmi levnou, přírodní a účinnou masku. Stačí smíchat s kvalitním olejem (např. kokosovým), natřít na tvář či dekolt a nechat cca 15 minut nebo i více působit. Pleť je hladká a omládne. Při kožních problémech je možné aplikovat kdekoliv na tělo, kde se problém vyskytuje. Mladý ječmen totiž obsahuje látku 2´0 glykosilvitexan, která sama o sobě je více než 200 x účinnějším antioxidantem, než tolik známý vitamín E. Spolu s obsahem celého komplexu karotenů a karotenoidů zajišťuje stabilní fotoprotekci.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: