Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí

Kód: VOK 176
Neohodnoceno
799 Kč / ks
Na dotaz
Položka byla vyprodána…
Říkávalo se "aspoň prstem po mapě", pamatujete? Tato kniha vám svým zpracováním přiblíží realitu natolik živě, že vůbec nebudete litovat, že to "jen na papíře" (mimochodem velice kvalitním, lesklém a pevném). Netradiční pojetí informací pak už jen a jen podtrhuje jejich zajímavost a aktuálnost. Nádherná publikace, ukazuje i místa, která se málokomu poštěstí uvidět na vlastní oči. Krásný dárek pro každého milovníka krás přírody i výtvorů člověka na této planetě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • autor: Jasmina Trifoni - žurnalistka, která se zabývá především psaním o turistických destinacích. Je také autorkou knihy Nekrásnější hrady a zámky světa a série knih, která se zabývá Seznamem kulturnícho dědictví UNESCO. Píše také pro přední italské časopisy s touto tématikou.
  • počet stran: 272
  • vazba: pevná, lesklý přebal
  • 1. vydání (r. 2018)
  • rozměr: 240 x 328 x 28 mm
  • hmotnost: 2,13 kg
Tato kniha se věnuje vzácným divům, jejichž existenci ohrožují přírodní jevy i lidská činnost. Dále vyobrazuje nejen dnešní komplikovanou dobu, ale snaží se vyslat i zprávu plnou naděje do budoucnosti. Apeluje na všechny, aby se začali věnovat ochraně dvou nejdůležitějších věcí na světě: přirozeného prostředí, v němž žijeme, a kulturního dědictví, které nám zanechali naši předkové.
Ozbrojené konflikty, náhlé změny klimatu, znečištění životního prostředí, přírodní katastrofy, devastující lov zvířat a ryb nebo nekontrolovaný rozvoj měst a turistiky vytvářejí neustálou a velmi vážnou hrozbu pro životní prostředí, nejkrásnější oblasti, památky i přírodní ekosystémy naší planety. Celý svět začal být na tyto podněty citlivější, a proto je na záchranu přírodních unikátů, jež pro lidstvo představují křehký a nenahraditelný poklad, vynakládáno velké úsilí. Ačkoliv jsou tomuto cíli mnozí lidé oddaní, velký počet památek byl už bohužel nenávratně poškozen nebo k tomu nemá daleko.
V této knize najdete kromě spousty fotografií i celou řadu klenotů planety Země. Nechybí zde výjimečné památky různých kultur, od archeologických nálezů v afghánském Bámjánském údolí až po nejrůznější divy světa v Sýrii. Na naší planetě se nachází i nenahraditelné přírodní bohatství, kupříkladu v národních parcích v Demokratické republice Kongo. Ekosystém tohoto parku ohrožuje občanská válka a pytláctví. V této knize se rovněž nacházejí starobylé památky z údolí Káthmándú v Nepálu, které v roce 2015 vážně poškodilo ničivé zemětřesení. Objevíte zde i islandské fjordy, jež v důsledku změny klimatu nevypadají tak jako dřív...

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: