Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí

Kód: VOK 176
Neohodnoceno
799 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
10.11.2023
Říkávalo se "aspoň prstem po mapě", pamatujete? Tato kniha vám svým zpracováním přiblíží realitu natolik živě, že vůbec nebudete litovat, že to "jen na papíře" (mimochodem velice kvalitním, lesklém a pevném). Netradiční pojetí informací pak už jen a jen podtrhuje jejich zajímavost a aktuálnost. Nádherná publikace, ukazuje i místa, která se málokomu poštěstí uvidět na vlastní oči. Krásný dárek pro každého milovníka krás přírody i výtvorů člověka na této planetě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • autor: Jasmina Trifoni - žurnalistka, která se zabývá především psaním o turistických destinacích. Je také autorkou knihy Nekrásnější hrady a zámky světa a série knih, která se zabývá Seznamem kulturnícho dědictví UNESCO. Píše také pro přední italské časopisy s touto tématikou.
  • počet stran: 272
  • vazba: pevná, lesklý přebal
  • 1. vydání (r. 2018)
  • rozměr: 240 x 328 x 28 mm
  • hmotnost: 2,13 kg
Tato kniha se věnuje vzácným divům, jejichž existenci ohrožují přírodní jevy i lidská činnost. Dále vyobrazuje nejen dnešní komplikovanou dobu, ale snaží se vyslat i zprávu plnou naděje do budoucnosti. Apeluje na všechny, aby se začali věnovat ochraně dvou nejdůležitějších věcí na světě: přirozeného prostředí, v němž žijeme, a kulturního dědictví, které nám zanechali naši předkové.
Ozbrojené konflikty, náhlé změny klimatu, znečištění životního prostředí, přírodní katastrofy, devastující lov zvířat a ryb nebo nekontrolovaný rozvoj měst a turistiky vytvářejí neustálou a velmi vážnou hrozbu pro životní prostředí, nejkrásnější oblasti, památky i přírodní ekosystémy naší planety. Celý svět začal být na tyto podněty citlivější, a proto je na záchranu přírodních unikátů, jež pro lidstvo představují křehký a nenahraditelný poklad, vynakládáno velké úsilí. Ačkoliv jsou tomuto cíli mnozí lidé oddaní, velký počet památek byl už bohužel nenávratně poškozen nebo k tomu nemá daleko.
V této knize najdete kromě spousty fotografií i celou řadu klenotů planety Země. Nechybí zde výjimečné památky různých kultur, od archeologických nálezů v afghánském Bámjánském údolí až po nejrůznější divy světa v Sýrii. Na naší planetě se nachází i nenahraditelné přírodní bohatství, kupříkladu v národních parcích v Demokratické republice Kongo. Ekosystém tohoto parku ohrožuje občanská válka a pytláctví. V této knize se rovněž nacházejí starobylé památky z údolí Káthmándú v Nepálu, které v roce 2015 vážně poškodilo ničivé zemětřesení. Objevíte zde i islandské fjordy, jež v důsledku změny klimatu nevypadají tak jako dřív...

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: