Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Lipový čaj bylinná směs 20 x 1,5 g

Kód: MIL 32
100% příroda
Neohodnoceno
34 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
18.1.2024

Receptura našich babiček jako účinný bojovník při prvních příznacích nemoci, ale i jen tak pro radost z lahodné chuti. Čaj neobsahuje žádné chemické ani jiné doplňky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bylinný čaj LIPOVÝ KVĚT 20 x 1,5 g
  • 20 kusů papírových nálevových sáčků MilotaBag (tedy nikoliv nylonových, jak je to u většiny jiných značek na trhu)
  • receptura našich babiček jako účinný bojovník při prvních příznacích nemoci, ale i jen tak pro radost z lahodné chuti
  • neobsahuje žádné chemické ani jiné doplňky
  • krémově bílé květy silně medově voní a jsou hojně navštěvovány včelami. Lípa srdčitá přirozeně roste na humózních a vlhčích půdách, v lesích suťových, lužních, v dubohabřinách. Jako léčivá rostlina má mnoho výborných vlastností díky svému vysokému obsahu účinných látek, které jsou obsaženy především v lipovém květu. Mezi nejvýznamnější účinné látky které obsahuje patří fenolické kyseliny, proanthocynidiny, třísloviny, flavonoidy (quercitrin, tilirosid, hyperosid), v malém množství silice, sliz, proanthocynidiny, glykosidy, saponiny a další látky (chemicky příbuzné vitamínu E).

    Celkově působí protizánětlivě a lehce močopudně, utišují křeče, rozpouští hleny a snižuje dráždivost ke kašli. Proto se vnitřně používá při chorobách z nachlazení (rýma, kašel, zánět průdušek, chřipka, angína). Podporuje pocení, je doporučována při narušené funkci žlučníku a křečích v oblasti střev a trávicího ústrojí. Zevně se používá při výskytu lupů - odvar můžete použít k oplachování vlasů. Čaj lze podávat samostatně nebo s citronem. Nemusíme doslazovat, protože lipový čaj má přirozeně velice příjemně nasládlou chuť. Pokud chceme sladit, výborný je k tomuto účelu lipový med. Tento léčivý nápoj podporuje, jak už bylo řečeno, pocení při horečnatých onemocněních a zánětech dýchacích cest. Čaj se má pít pravidelně po delší dobu několikrát denně.

  • složení: lipový květ (Tilia flos)

Příprava: 1 sáček přelít 0,2 l vařící vody, vylouhovat 10 minut, popíjet 2x denně. Skladovat v suchu při teplotě do 25 °C. Uchovávejte mimo dosah dětí! Výrobek nenahrazuje pestrou stravu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné směsi
balení: porcovaný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: