Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Lesklokorka lesklá (reishi) 100 g

Kód: MM 15
Neohodnoceno
199 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
10.11.2023
Pěstovaná na organickém substrátu, ručně sbíraná. Sušené drcené plodnice reishi (lesklokorky lesklé) jsou vhodné pro výrobu odvarů či tinktur. Obsahují účinné látky v přirozeném poměru zdrojové houby. Testováno v nezávislé německé laboratoři Agrolab.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lesklokorka lesklá (Reishi, Ganoderma lucidum) 100 g
 • proč jsou v naší nabídce medicinální houby a další produkty od společnosti MycoMedica, když jen na českém trhu jsou desítky dodavatelů? Odpověď na vás čeká pod jménem dodavatele (vlevo nahoře vedle hvězdiček pro hodnocení) - a rozhodně stojí za přečtení ♣
 • sušené drcené plodnice pěstované na organickém substrátu. Jeho základem je organická sláma, přírodní hnojivo, pšeničné otruby, organická drcená kukuřice, přírodní sádrovec a křída. Podívejte se na video (záložka), kde můžete náhlednout "pod pokličku" zkušeným pěstitelům s dlouholetou tradicí.
 • vysoký obsah 1,3/1,6 betaglukanů
 • nejvyšší kvalita: "Houbovou surovinu, kterou používáme při výrobě našich MycoMedica produktů, dovážíme z Číny, z lokalit, které mají ideální klima a podmínky pro růst. Dali jsme na doporučení našeho německého partnera, který používá stejnou houbovou surovinu ze stejných lokalit. Díky správně zvoleným pěstitelům své produkty prodává na německém trhu už více než 40 let. A to nás inspiruje. Stejnou kvalitu si zaslouží i český zákazník."
 • kontrolované pěstování
 • ručně sbíraná
 • reishi je chuťově poměrně výrazná, proto je vhodná spíše pro použití v odvaru či tinktuře. Pokud chcete použít při vaření, řiďte se pokyny v receptech.
 • 10 g sušených hub vydá za cca 100 - 140 g hub čerstvých (tzn. že 100 g je 1 - 1,4 kg ♥)
Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU - Lesklokorka lesklá (Reishi, Ganoderma lucidum):
 • přirozená obranyschopnost - imunitní systém
 • normální funkce oběhové soustavy
 • normální hladina cholesterolu v krvi
Základní příprava: Asi 10g Reishi zalijte 1l teplé vody. Nechte 15 minut louhovat. Poté ještě povařte na mírném ohni cca 30 minut. Odvar je možné dochutit medem. Popíjejte 1x denně.
 
Související obrázek
Čaj z Reishi
 • 4 polévkové lžíce sušené Reishi přelijte 1l vařící vody
 • nechte louhovat cca 20 min.
 • přeceďte a popíjejte
 • Resihi takto můžete použít až 3x
 • pro zdraví a vitalitu vypijte 2 šálky denně
Související obrázek
Odvar z Reishi
 • 4 polévkové lžíce sušené Reishi zalijte cca 1l  studené vody
 • poté přiveďte k varu a na mírném plamenu vařte cca 20min
 • přeceďte a popíjejte
 • Resihi takto můžete použít až 3x. Oproti čaji vyzískáte odvarem z Reishi více účinných látek.
 • pro zdraví a vitalitu vypijte 1-2 šálky denně
Související obrázek
Lihová tinktura z Resihi – 1l
 • do 1 litru cca 45% lihu nasypte 100 g sušené Reishi. Můžete i v jiném množství, ale ve stejném poměru: 1díl Reishi ku 10 dílům alkoholu.
 • nechte louhovat 14 dní při pokojové teplotě a minimálně jednou denně protřepejte
 • poslední den nechte ustát a pak přefiltrujte
 • pro zdraví a vitalitu užívejte cca 10 ml 1-2x denně

cenové porovnání

Na našem trhu je nabídka produktů z houby Reishi poměrně široká: tablety, čaje, čokolády.. Houbu jako takovou nabízí jen  několik výrobců (dovozců), cenové porovnání jsme pro vás udělali dne 24. 8. 2020. Zdroj: heureka.cz, zbozi.cz

 
cena za 100 g
MycoMedica, 100 g á 199,- Kč
199,- Kč
Pátý element, Čína, 100 g plátky á 222,- Kč
222,- Kč
Hanoju, 100 g prášek á 490,- Kč
490,- Kč
Hanoju, 100 g pudr á 545,- Kč
545,- Kč
výrobce neuveden, 25 g drcené reishi á 149,- Kč
596,- Kč
výrobce neuveden, 25 g drcené reishi á 177,- Kč
708,- Kč
 
Reishi – Lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum), houba nesmrtelnosti
Reishi je jedním z nejceněnějších léčiv tradiční čínské medicíny. V překladu znamená „božská houba nesmrtelnosti“. Její léčebné účinky se využívají již více jak 4.000 let. Je zmiňována i v základním díle čínské medicíny ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře. Ve starých dobách byli lidé ochotni cestovat do velmi vzdálených míst, aby ji získali a mohli využít její silný léčivý potenciál. Byla vyhledávána králi a opěvována básníky. V přírodě se vyskytují různé druhy Reishi, z nichž terapeuticky nejcennější je ta, která má červenou barvu. Je velmi vzácná. Parazituje především na odumřelých větvích listnatých stromů. Vytváří jednoleté plodnice. V ČR na ní narazíme jen zřídka.
V čem spočívá její tajemství?

Vědci analyzovali obsahové látky a zjistili, že obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, z minerálů má výrazný obsah železa a selenu a dále obsahuje také výrazně některé vitamíny ze skupiny B. Velmi zajímavý je poměrně vysoký obsah jinak vzácného prvku germánia. Obsah germania spojují někteří vědci s protinádorovým účinkem, jiní zmiňují, že podporuje imunitu. Je zajímavé, že kromě lesklokorky nalezneme vyšší obsah germánia i v česneku či kořenu ženšenu.

Obsahuje velké množství různých druhů polysacharidů, což má vliv na její schopnosti podpořit imunitu (některé z nich jsou působením podobné beta glukanům). U některých z nich vědci zkoumají protinádorové působení. Dále obsahuje velké množství antioxidantů, polysacharidy, triterpeny, vlákninu, organické germanium, enzymy, adenosiny. Obsažené terpenoidy mají mít protizánětlivý účinek. Mezi nejvýznamnější terpenoidy patří kyselina ganodermová a lucidenová. Odborníci uvažují o tom, že tato houba, tradičně doporučovaná na problémy s pamětí, by měla právě díky působení určitých látek ze skupiny terpenoidů i příznivé působení při Alzheimerově chorobě či rovněž obecně u problémů s pamětí a u stařecké demence.
Rovněž tyto látky by měly preventivně působit proti vzniku trombóz (díky obsahu adenosinu) či uvolňování histaminu (z tohoto důvodu je reishi doporučována u alergiků). K jejím příznivým působením na naše zdraví patří celková podpora detoxikace organismu, normalizace hodnoty krevního tlaku, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, je užitečný při alergiích, pomáhá při poruchách spánku či léčbě astmatu a má řadu dalších účinků. Je důležité ovšem zdůraznit, že k významným účinkům patří působení imunostimulační či imunomodulační, což významně podporuje imunitu. Je to zapříčiněno, jak odborníci uvádějí, díky tomu, že obsahuje adenosiny a jinak v přírodě vzácný prvek germanium.
Také zlepšuje buněčný metabolismus, odstraňuje z těla toxické látky nahromaděné v játrech a chrání je před zanášením škodlivinami. Reishi rovněž podporuje fyziologickou funkci jater nebo srdeční oběh a povzbuzuje srdce (obsažené látky zlepšují průtok krve a proto se spotřebuje méně kyslíku).
V Japonsku vědci také zjistili, že pomáhá odstraňovat poruchy spánku a zmírňovat projevy neurastenie. Právě v Japonsku je díky silné tradici reishi podrobována vědeckým výzkumům, hlavně z hlediska působení proti nádorům a zlepšování Alzheimerovy choroby. Často se výtažek z reishi kombinuje s vitaminem C, protože pomáhá zlepšit příjem polysycharidů obsažených v této houbě.
Je doporučována při fyzické i psychické rekonvalescenci po nemoci či obecně vůbec u stavu oslabení a vyčerpání  či pro posílení. V Číně se používá i po oslabení po porodu a v případě padání vlasů v tomto období. Reishi je doporučována u stavů jako je nespavost, bušení srdce, psychická únava, nesoustředěnost, závratě a další podobné stavy.
Reishi má vztah i k plícím. Dokáže transformovat hleny, čímž zastavuje kašel a dušnost.
Ze všeho uvedeného je vidět, že tato houba má uplatnění jak v tradiční čínské, tak i v moderní medicíně.

MycoMedica: Naše heslo KVALITA - BEZPEČNOST - ÚČINNOST nebereme na lehkou váhu. Díky tomu jsme se postupně stali nejvýznamnějším východoevropským výrobcem produktů z medicinálních hub.
 20110628-mycomedica-vizual-komplet

Doplňkové parametry

Kategorie: Čínská medicína
Čínská medicína: medicinální houby sušené

Co všechno jste o houbách (možná) nevěděli - National Geographic, 4 minuty

Houbový extrakt (4 minuty)

Houbový prášek (2 minuty)

Jak se naše houby pěstují (3,29 minuty)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: