Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Kopřivový čaj 30 g (20 x 1,5g)

Kód: MIL 25
100% příroda
Neohodnoceno
28 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
17.1.2024

Kopřiva podporuje vylučovací funkci ledvin, působí také dezodoračně. Nálevové sáčky MILOTA BAG obsahují o 50 % více listů, než je obvyklé u jiných značek (běžný obsah je 1 g).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bylinný čaj KOPŘÍVA 20 x 1,5 g
  • 20 kusů papírových nálevových sáčků MilotaBag (tedy nikoliv nylonových, jak je to u většiny jiných značek na trhu)
  • kopřiva podporuje vylučovací funkci ledvin, působí tako dezodoračně
  • pít ho můžete i jen tak pro radost z lahodné chuti
  • neobsahuje žádné chemické ani jiné doplňky
  • v kopřivě nacházíme karotenoidy, flavonoidy, organické kyseliny, aminy jako například serotonin, histamin, cholin, acetylcholin, sacharidy jako například arabinozu, galaktozu, glukózu, manozu, aminokyseliny, glukokininy, třísloviny, fytoncidy a řadu dalších látek.
  • složení: Urtica dioica herba (kopřiva list)

Příprava: 1 sáček na 2 dl vařící vody, vyluhovat 10 minut. Popíjet 2x denně. Nevhodné pro těhotné ženy a děti do 3 let. Skladovat v suchu při teplotě do 25 °C. Výrobek nenahrazuje pestrou stravu.


Kopřiva dvoudomá

List kopřivy je především bohatý na chlorofyl (zelené listové barvivo - jde vlastně o chlorofyly - 0,8%), na vitamín C (hlavně mladé listy). Dále obsahuje třísloviny, glukokininy (látky vyvolávající pokles krevního cukru), organické kyseliny (octovou, mravenčí, jablečnou, jantarovou, citronovou, fumarovou, glycerolovou, izocitronovou, listovou aj.), sacharidy (arabinóza, ramnóza, fruktóza, xylóza, manóza, galaktóza a glukóza), aminokyseliny především hydroxyprolin, asparagin, treonin, serin, glycin, alanin, valin, metionin, lyzin, arginin, tyrozin, glutamin, leucin, fenylalanin, prolin a izoleucin, aminy (acetylcholin, histamin, serotonin, cholin), mnohé vitamíny (B1, B2, C, laktoflavin, kyselina pantotenová, K1, provitamín A), fytoncidní látky, v pálivých chlupech i neprchavý pryskyřicovitý sekret s kyselinou mravenčí a křemičitou, též jistou toxickou látkou, ne zcela prozkoumanou - ničí se varem. Tato látka již v množství desetimilióntina gramu vyvolává typické puchýřky (proto se nověji vžívá názor, že kopřiva škodí zdraví). Dále je zde 12,5-18,5% minerálních látek (hlavně soli vápníku, fosforu, magnézia a železa), karotenoidy beta-karoten, violaxantin, xantofyl, xantofyl-epoxid nebo eloxantin a lykopin, flavonoidy, metylheptenon (součást éterického oleje), acetofenon a beta-sitosterin. Kořen obsahuje více tříslovin než listy, velké množství minerálních solí (hlavně vápníku). Nevyskytuje se v nich však chlorofyl a i další substance, které mají listy. Experimentálně se však v kořenech zjistily látky, které zabraňují adenomatóznímu zvětšení prostaty.

Vnitřní užití:
List je vhodnou složkou většiny čajovin. V praxi upřednostňujeme tzv. bylinářský čaj. Ve všech indikacích je na místě vnitřní i zevní užívání, obklady, koupele, masáže apod. Čím čerstvější kopřivu používáme, tím větší je její léčivý účinek. Nejlépe je sbírat kopřivu v květnu. Při samostatném podávání můžeme volit jemněji působící nálev nebo razantněji působící odvar. Kopřivu lze míchat prakticky libovolně.

Koupel nohou: Dvouhrst dobře umytého oddenku a čerstvé kopřivy (stonky a listy) dáme na noc do pěti litrů vody a druhý den vše ohřejeme až k varu. Ve vodě tak teplé, jak sneseme, koupeme nohy 20 minut. Během procedury zůstává kopřiva ve vodě. Koupel můžeme dvakrát i třikrát opakovat, když stejný obsah opět ohřejeme.
Umývání hlavy: Čtyři až pět vrchovatých dvouhrstí čerstvé nebo sušené kopřivy dáme do pěti litrů studené vody a pomalu zahřejeme k varu. Necháme ještě pět minut vyluhovat. Když použijeme oddenek kopřivy, dáme jednu dvouhrst na noc do studené vody, druhý den zahřejeme do varu a necháme ještě 10 minut vyluhovat. V tomto případě bychom měli hlavu umývat jádrovým mýdlem.
Pokud nejde o maximální vytěžení tříslovin, připravuje se zápar z 1 lžičky drogy na sklenici vody (pít 3x denně), nebo ze 3 lžiček na 2 sklenice vody (10 minut nechat přikryté stát a pít po doušcích během dne).

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinkové
balení: porcovaný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: