Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

JÁNOŠ - Suchohřiby 20 g

Kód: MF 29
Sleva
Neohodnoceno
Značka: Nezařazené
58 Kč –50 %
Jánoš hřiby
58 Kč –50 % 29 Kč / ks
Skladem (2 ks)
DDS: 30.10.2020 (vydrží vám do 30.4.2021) Neobejde se bez nich celá řada tradičních českých jídel. Houby dodají nejen nezaměnitelnou vůni a chuť, ale i řadu zdravotních benefitů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

JÁNOŠ - Suchohřiby 20 g
  • suchohřib hnědý - Boletus badius, I. třída, sušený, krájený
  • houby blahodárně působí na lidský organismus. V sušině obsahují jen něco málo víc jak 30 % bílkovin, 4 % sacharidů, 50 % uhlohydrátů a jen 0.5 % tuku. Energetická hodnota sušených hub na 1 kg je pouze 365 kcal / 1545 kJ
  • jsou také dobrým zdrojem draslíku a některých stopových prvků
Proč jíst houby?
  • houby obsahují velmi málo kalorií. Většinu hmoty tvoří voda, proto je můžete konzumovat bez obav z nadbytečných kilogramů. Pokud jsou dietně připravené, tvoří houby ideální součást redukčního jídelníčku.
  • hřiby mají také nízký obsah sodíku - proto nezatěžují ledviny a jsou vhodné pro osoby trpící vysokým krevním tlakem. Naopak bsahují značné množství draslíku, který napomáhá mimo jiné k snižování krevního tlaku. Houby obsahují vitamíny, především riboflavin a niacin, známé jako vitamíny B2 a B3, které pomáhají například snižovat hladinu cholesterolu v krvi.
  • produkty lesa jsou i dobrým zdrojem selenu, účinného antioxidantu, který v součinnosti s vitamínem E pomáhá naše tělo zbavovat škodlivých kyslíkových radikálů. Podle některých údajů snižuje také riziko rakoviny prostaty.
  • v tradiční čínské medicíně se houby využívají při léčení běžných nemocí jako chřipka či nachlazení, ale i podstatně závažnějších zdravotních problémů. I výsledky moderních studií ukazují, že houby nás mohou účinně chránit např. před infekcemi i před rakovinou.
Využití hub v kuchyni je všestranné – houby vaříme, smažíme, dusíme, zapékáme i grilujeme. Z čerstvých hub připravíme polévky, omáčky, předkrmy i hlavní jídla. Dají se kombinovat s jinými druhy potravin, jako je drůbež, ryby, vejce, zelenina, brambory, obiloviny, těstoviny atd. Ve studené kuchyni je využijeme při přípravě pomazánek, salátů a rosolů, můžeme je také sušit nebo nakládat do sladkokyselého nálevu, případně do vlastní šťávy či soli. Z hub se vyrábí také houbové pasty, marinády a prášky. Vysoký obsah kořenitých látek je předurčuje pro dochucení málo výrazných pokrmů
Pozor ! Pokrmů z hub by se měli vyvarovat lidé s chorobami ledvin a trávícího ústrojí, nevhodné jsou také pro malé děti do 3 let a starší lidé houby ano, ale opatrně.

A proč právě houby JANOS? Potrénujte s námi znalost slovenštiny a začtěte se do slov, převzatých z webových stránek této společnosti:

Banner
Kto sme?
     Naša firma je najväčším slovenským výrobcom sušených lesných a pestovaných húb. Sušené huby tej najvyššej kvality dostanete len u nás a to po celý rok. Okrem toho vyrábame rôzne hubové substráty, pestujeme Hlivu ustricovitú a Shii-take s ktorými sme známi nielen na domácom trhu ale aj v zahraničí. Naše výrobky dodávame do obchodných sietí i do veľkých celoeurópskych reťazcov ako sú TESCO, METRO, BILLA, CARREFOUR a iné. Spĺňame HACCP, hygienické požiadavky a kvalitu výroby podľa európskych noriem. Našimi prioritami je kvalita, spokojnosť zákazníkov, čestné a seriózne jednanie.
História
     Firma vznikla v roku 1994 ako malopestovateľská výrobňa hlivy ustricovej s ročnou produkciou cca 5 000 kg. Po prekonaní počiatočných ťažkostí v druhej polovici deväťdesiatych rokov sme začali aj s výrobou sušenej hlivy, čím sme rozšírili sortiment. Z dôvodov stále zvyšujúcej sa produkcie sme vybudovali vlastnú obchodnú sieť. Od počiatku vzniku hypermarketovej siete Carrefour naša firma obchoduje so zákazníkmi ako napr. Tesco, Billa, Kaufland, Metro a iné.
     Pre väčšiu ucelenosť sortimentu sme postupne doplnili sortiment o čerstvé a sušené hlivové hlúbiky (stonky - pre farmaceutický priemysel), shii-take, šampiňóny, uchovec bazový ako aj mnohé lesné huby. Taktiež pre našich zákazníkov zabezpečujeme výkup lesných húb s ekologicky čistého prostredia borovicových lesov Záhoria a to len v tej najvyššej kvalite. V roku 2001 sme zakúpili manipulačný sklad slamy (8 000 m³), čím sa výrazne zvýšila kapacita produkcie substrátov a hlavne kvalita skladovania suchej slamy. V rokoch 2002 až 2003 sme vymenili technologické zariadenie na výrobu substrátov, čím sme ešte zvýšili produkciu o 300%. Súčasne sme schopní produkovať až 1 200 ton substrátov ročne.
Rozvoj
Vstupom do EU sa rozhodla naša firma pre zásadnú investíciu, ktorá posunula po stránke vybavenosti úroveň prevádzky vyššie, na náročné požiadavky európskych noriem. Do tejto investície patrí úplne nový sklad sušených húb so zabezpečením skladovacích podmienok, nové priestory na spracovanie a balenie húb s mikrobiologickou ochranou, modernizovaný chladiaci box, zrekonštruované sociálne zariadenia a šatňa, nová podporná technika marketingu, manipulačné váhy a aj nákladné vozidlo s chladiarenskou nadstavbou potrebné na prepravu čerstvých húb. Taktiež výrobná časť zaznamenala v minulom roku rozvoj, pretože zakúpením nových pestovateľských priestorov sa zvýšila kapacita produkcie čerstvých húb. Všetky investície sú realizované s ohľadom na dodržiavanie chladiarenského reťazca a čerstvosť tovaru. Naše výrobky podliehajú HACCP, stálej hygienickej kontrole, čím zabezpečujeme pre našich zákazníkov tú najvyššiu kvalitu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: