Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Jak léčit nemoc šílené medicíny aneb Hippokratova noční můra

Kód: VOK 30
Neohodnoceno
299 Kč / ks
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Zajímá vás, kdo všechno na vašem zdraví vydělává a jak k tomu přispíváte i vy sami? Kniha pro každého, kdo někdy překročil práh zdravotnického zařízení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak léčit nemoc šílené medicíny aneb Hippokratova noční můra
 
Zajímá vás, kdo všechno na vašem zdraví vydělává a jak k tomu přispíváte i vy sami? Kniha pro každého, kdo někdy překročil práh zdravotnického zařízení.
  • počet stran 288
  • vazba pevná
  • 2. vydání
České zdravotnictví je nemocné. Více než opravdové léčení lidí dnes vidíme finanční a politické zájmy, které náš medicínsko-zdravotnický svět dokonale ovládly. A někdy to vypadá, že zdraví občana je na řadě až poté, co se nasytí peněženky mocných farmaceutických firem a podnikatelských skupin. 
Vzniká zajímavý paradox. Zatímco dříve člověk pečoval o svoje zdraví a kolem toho organizoval veškeré své aktivity, nyní se občan musí hlavně přizpůsobit zájmům zdravotnických lobbistů. Zajímá vás, kdo na vašem zdraví vydělává a jak k tomu přijdete vy? Kniha z pera předních odborníků se na tuto otázku pokouší odpovědět. Její poutavý obsah se týká každého, kdo někdy překročil práh zdravotnického zařízení.
 
Jan Hnízdil (* 1958) 
- český autor celostně-medicínské literatury, rehabilitační lékař a psychosomatik. 
MUDr. Jan Hnízdil vystudoval na Univerzitě Karlově Lékařskou fakultu, stal se tak atestovaným internistou a rehabilitačním lékařem. Po studiích byl zaměstnán jako odborný asistent na katedře tělovýchovného lékařství FTVS UK, byl vedoucím Rehabilitačního oddělení fakultní polikliniky fakultní nemocnice v Praze, a jako externista přednášel o problematice dopingu a sportovní zátěže na 3. LF UK v Praze. Nyní je členem akreditační komise Ministerstva zdravotnictví ČR pro psychosomatiku, a pracuje s několika kolegy ve svém soukromém zdravotnickém centru Hnízdo zdraví, které se věnuje ambulantní konzultační péči. 
MUDr. Jan Hnízdil je přesvědčen, že zdravotní stav pacienta se odvíjí od jeho psychického stavu, proto se snaží o návrat k pravému smyslu medicíny - neléčit pouze následky, ale hlavně příčínu nemoci. Je proslulý ostrou kritikou zdravotnické mašinérie, jejímž cílem je vyrábět pacienty, tedy „léčit, a nikoli uzdravovat“. Coby lékař je jedním z nejaktivnějších propagátorů komplexní, psychosomatické medicíny. „Nemoc je informace o tom, jaký člověk je, jakým způsobem a v jakých podmínkách žije. Informace o tom, že někde dělá nějakou chybu. Mým úkolem je pomoci mu ji najít a poradit mu, co má udělat pro to, aby se uzdravil. Aby převzal odpovědnost za sebe i za svoji nemoc a vyléčil se vlastními silami,“ vysvětluje princip svého přístupu k léčbě.
Autor napsal například knihy: Zaříkávač nemocí - Chcete se léčit, nebo uzdravit?, Mým marodům: Jak vyrobit pacienta, Cvičení při bolestech zad, Doping, aneb, Zákulisí vrcholového sportu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: