Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Houževnatec jedlý (Shiitake) 100 g

Kód: MM 10
Neohodnoceno
169 Kč / ks
Na dotaz
Shiitake - královna mezi houbami. 100 g sušených hub = 1-1,4 kg hub čerstvých! Vedle žampionu patří mezi nejžádanější houby pro kulinářský zážitek, nezadá si však ani svými účinky pro naše zdraví. Kvalita testována v nezávislé německé laboratoři Agrolab.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sušený Houževnatec jedlý (Shiitake) nejvyšší kvality 100 g
 • proč jsou v naší nabídce medicinální houby a další produkty od společnosti MycoMedica, když jen na českém trhu jsou desítky dodavatelů? Odpověď na vás čeká pod jménem dodavatele (vlevo nahoře vedle hvězdiček pro hodnocení) - a rozhodně stojí za přečtení ♣
 • sušené celé plodnice pěstované na organickém substrátu. Jeho základem je organická sláma, přírodní hnojivo, pšeničné otruby, organická drcená kukuřice, přírodní sádrovec a křída. Podívejte se na video (záložka), kde můžete náhlednout "pod pokličku" zkušeným pěstitelům s dlouholetou tradicí.
 • Shiitake je velmi chutná houba, používá se do salátů, polévek, rizota, je vynikající jako příloha k masu
 • vysoký obsah 1,3/1,6 betaglukanů
 • nejvyšší kvalita: "Houbovou surovinu, kterou používáme při výrobě našich MycoMedica produktů, dovážíme z Číny, z lokalit, které mají ideální klima a podmínky pro růst. Dali jsme na doporučení našeho německého partnera, který používá stejnou houbovou surovinu ze stejných lokalit. Díky správně zvoleným pěstitelům své produkty prodává na německém trhu už více než 40 let. A to nás inspiruje. Stejnou kvalitu si zaslouží i český zákazník."
 • obsahuje účinné látky v přirozeném poměru zdrojové houby
 • kontrolované pěstování
 • ručně sbíraná
 • 10 g sušených hub vydá za cca 100 - 140 g hub čerstvých (tzn. že 100 g je 1 - 1,4 kg ♥)
Základní příprava: Požadované množství zalijte horkou vodou a nechte je 30 minut nabobtnat. Doporučená doba vaření je 10–15 min.
TCM charakteristika:
 • teplota – neutrální
 • chuť – sladká
 • tropismus – slezina, žaludek, plíce
Účinky podle tradiční čínské medicíny:
 • doplňuje Qi a vyživuje krev
 • rozpouští vlhkost a hlen
Uvařte si: Císařovy houbové placičky s bramborovou kaší
 

pro 4 osoby - na karbanátky: 25g sušeného Agaricu (žampiony), 25g sušené Shiitake, 4 polévkové lžíce ovesných vloček (lze nahradit jednou žemlí pokrájenou na kostičky a namočenou v mléce), 1 vejce, 1 malá cibule, 2-3 stroužky česneku, majoránka, sůl, pepř, 2 lžíce strouhanky, olivový olej. Na bramborovou kaši: 5 středně velkých brambor (varný typ C), 80 g másla, 100 ml šlehačky, 1 středně velká cibule

Postup přípravy:
 • potřebné množství hub namočte přes noc do mléka
 • vymačkané houby posekejte nahrubo v mixéru
 • přidejte vymačkané ovesné vločky (nebo žemli), vejce, najemno nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek, majoránku, sůl, pepř a strouhanku
 • promíchejte, v dlani tvořte kuličky, které zploštíte na placičky
 • smažte na oleji cca 5 min po každé straně
 • oloupané brambory nakrájejte na čtvrtky a uvařte je v osolené vodě (cca 20 min)
 • uvařené brambory slijte a rozšťouchejte v hrnci nebo rendlíku anebo je prožeňte lisem na brambory
 • po kouscích zapracujte máslo a přilívejte lehce ohřátou šlehačku, kaši metlou vyšlehejte dohladka
 • jemně nasekanou cibulku osmažte na másle a použijte jako ozdobu na kaši

I u této houby najdete jak na internetu v e-shopech, tak v prodejnách zdravé výživy především tobolky, tablety či jiné verze doplňků stravy. V podobě sušených hub byly k 25. srpnu 2017 na našem trhu tyto možnosti:
cena za 100 g
Zdraví z přírody, 50 g á 55,- Kč 110,- Kč
Samyco, 50 g á 68,- až 78,- Kč 136,- až 156,- Kč
F.W.Tandoori, 50 g á 69,- Kč 138,- Kč
MycoMedica, 100 g á 149,- Kč 149,- Kč
Danfood, 50 g á 79,- Kč 158,- Kč
Samé dobroty, 25 g á 45,- Kč 180,- Kč
Svět plodů, 100 á 186,- Kč 186,- Kč
Holoubek a pravnuci, 25 g á 65,- Kč 260,- Kč
Arche Naturkuche, 6x40 g á 751,- Kč 313,- Kč
True Shitake, 30 g á 180,- Kč 600,- Kč
 
 
Další výhody navíc u výrobků zn. MycoMedica:
 • odbornými konzultanty MycoMedica jsou prof. Ing. Pavel Valíček DrSc., významný evropský botanik, zaměřený na léčivé rostliny Asie a pan Milan Schirlo, zkušený praktik tradiční čínské medicíny
 • na všechny produkty jsou prováděny v renomované a nezávislé německé laboratoři testy na těžké kovy, pesticidy, mikrobiologické testy, DNA, testy na radioaktivitu, množství polysacharidů...
 • prodávané produkty jsou pěstovány za nejpřísnějších bezpečnostních podmínek s důrazem na nejvyšší kvalitu
 • produkty nejsou ozařovány v žádné fázi výroby
 • produkty neobsahují žádná aditiva, barviva či konzervanty

Houba Shiitake - obecné informace

Shiitake je dřevokazná stopkovýtrusá houba rostoucí na spadaných stromech či pařezech. V Japonsku rozeznávají dva typy Shiitake, více ceněný donko s uzavřeným kloboučkem a koshin, který má klobouček otevřený. V dnešní době se Shiitake pěstuje komerčně v kontrolovaných pěstírnách, neboť poptávka po ní je obrovská. První zmínky o Shiitake pocházejí z období před 2000 lety v dílech čínské medicíny.
Možná jste si exotické houby Shiitake již všimli. Ačkoliv byla dříve v Evropě prakticky neznámá, těší se v současnosti velké oblibě. Využívá se nejen v oblasti kulinářské, kde je pro svoji jedinečnou chuť vysoce ceněna, ale také se čím dál častěji stává součástí mnohých kosmetických a léčivých přípravků. Tato houba, právem označovaná jako perla mezi houbami, se totiž pyšní blahodárnými účinky na lidský organizmus a díky své nízké energetické hodnotě a naopak vysokému obsahu zdraví prospěšných látek, je velmi cennou potravinou.
Houževnatec jedlý - Shiitake se vyznačuje protivirovou a protinádorovou aktivitou. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, silně detoxikuje organismus a má protisklerotickou a protiekzematickou aktivitu, čistí tělo. Používa se také při problémech s  afty, candidou, hepatitidou, kvasinkami, mikózami a plísněmi. Je to také přírodní zdroj minerálů a vitamínů - obsahuje draslík, fosfor, železo, zinek, vápník, měď, horčík, mangan, germanium, stroncium, vitamíny B2 (riboflavin), C, D2, přibližně 30 enzymů a přes 10 esenciálních aminokyselin, proteiny a vlákninu.Vědecké studie účinků Shiitake potvrdily na klinických testech pozitivní vliv u těchto zdravotních problémů:  cholesterol, diabetes, rakovina, snížení homocysteinů. Prokázány byly hepatoprotektivní účinky (správná činnost jater), posílení imunitního systému, protiinfekční účinky, prevence arteriosklerotických poruch. 
Využití Shiitake v kuchyni je velmi rozmanité. Houbu můžeme upravovat všemi tradičními způsoby, můžeme ji tedy dusit, smažit, zapékat, udit či fritovat. Její lahodná kořeněná chuť a výrazné aroma vynikne především v kombinaci s rybím, králičím a kuřecím masem. Má všestranné využití v orientální i v evropské kuchyni a je zvlášť vhodná při makrobiotických, redukčních i vegetariánských dietách. Dokáže výborně zasytit a přitom se po ní netloustne.
Použití testovaná v praxi:
 • aktivace imunitního systému v případě bakteriální a virové infekce + Coriolus, ABM, Reishi, Maitake
 • regulace cholesterolu a tlaku krve + Reishi, Maitake, Auricularia
 • antiarteriosklerotický účinek + Coprinus, Auricularia
 • podpora pročištění střev + Hericium
 • zmírnění onemocnění v případě osteoporózy a revmatických chorob + Maitake
 • doplňková terapie nádorů a prevence nádorů + dle typu nádoru
Další motivy pro použití Maitake: kandidózy, prevence nachlazení, únavy, výrazné protivirové působení (+ Coriolus), posiluje tvorbu střevní flóry, nádorová onemocnění trávicích orgánů a jater, artritida, artróza, silně snižuje hladinu cholesterolu, anemie, hepatoprotektivní účinky, prevence proti zubnímu kazu, podpůrná léčba u HIV, podpora u alergií

Proč jsou v naší nabídce medicinální houby a další produkty od společnosti MycoMedica?
Výrobců je přeci tolik... zdaleka ne ale každý vám bude tak trpělivě naslouchat a předávat informace jako právě p. Schirlo z MycoMedicy - ať již mluvíme o synovi, který má na starost chod firmy, nebo o tatínkovi, který má již dvacetileté zkušenosti s medicinálními houbami a v rámci projektu poskytuje bezplatné poradenství jak a které výrobky užívat. To samo o sobě je radou k nezaplacení - je to tak? Tedy - pokud není vedena snahou za každou cenu prodat, jak to bohužel bývá v MLM systémech. A tak se třeba až po letech dovíte, že např. Reishi by se neměla užívat neomezeně (neřízeně) v kávě (MLM společnosti DXN, Ganoderma - zde je třeba zdůraznit, že za špatné informace v terénu mohou především prodejci), ale ideálně v kombinaci s Cordycepsem (Cordyceps ráno, Reishi večer) v pětidenních cyklech oddělených dvěma dny pauzy... co v malém množství prospívá, může při užívání bez kontroly když ne uškodit, tak ne-prospět. Věděli jste například, že nesprávné užívání Reishi (nebo užívání nekvalitní suroviny) až u čtvrtiny uživatelů způsobuje krvácení vnitřních sliznic?
Dovolte nám místo porovnání krátkou citaci z webových stránek dodavatele, mezi jehož dlouholeté odborné partnety patří např. Mudr. Jan Cimický a mezi pravidelné uživatele namátkou Petra Černocká, Jan Čenský, Ivana Jirešová, Olga Šípková, Zuzana Baudyšová...
 
Jak tedy vybírat opravdu kvalitní produkt z medicinálních hub?
Medicinální houby dnes používáme u celé řady závažných onemocnění. Je proto extrémně důležité zvolit co nejúčinnější produkt, který zároveň nebude tělo zanášet dalšími nečistotami.
Ztrácíte se v nabídce medicinálních hub? Všichni prodejci nabízejí nejvyšší kvalitu, nejlepší surovinu a zaručené účinky. Argumentují různými % účinných látek, polysacharidů, triterpenů, houbových kyselin, tou nejdelší dobou pěstování, nejrůznějšími testy z laboratoří, různými matoucími odbornými názvy... Jak se v tom ale laik má vyznat? Zvláště když mnoho těch informací může být pouze marketing (dělali jsme si nezávislé testy některých výrobků a často jsme se nestačili divit).
Naše rada tedy zní:
Nedívejte se jen na čísla a na slovíčka „nej“. Nejsme na soutěži, kdo výš a kdo dál.
Zeptejte se lékařů a zkušených terapeutů TCM, jaké medicinální houby používají ve svých ordinacích! Oni logicky musí pracovat s produkty, které jsou kvalitní a hlavně fungují. Své pacienty nevyléčí sebelepším marketingem. Kvalitní medicinální houby pomáhají při rakovině, autoimunitních problémech, alergiích, chronických zánětech, cukrovce, hypertenzi, psychických problémech a mnohých dalších a jen vyléčený pacient je důkazem toho, že daný produkt je opravdu účinný a pomáhá zlepšovat jeho stav.
Houby MycoMedica používá většina lékařů, mykoterapeutů a praktiků tradiční čínské medicíny.
Prášek nebo extrakt?
Pokud chceme využít co nejvíce účinných látek z hub, musíme je zpracovat tak, abychom narušili chitinový obal houbové buňky. Člověk nemá potřebné enzymy pro trávení chitinu, takže při trávení nedokáže uvolnit účinné látky z buněčné stěny houby a vyloučí je. U závažných problémů doporučujeme užívat vždy houby zpracované extrakcí (v optimální koncentraci 30 % polysacharidů). U mírnějších problémů, u oslabených pacientů či u preventivního užívání je možné využít houbu rozemletou na prášek speciálí metodou shellbroken.
Možnosti zpracování:
a) odvary
Ze sušených hub je možné vyrobit odvar. Na tuto tradiční metodu je však zapotřebí velkého množství hub, abychom dosáhli terapeutických účinků.
b) houbový prášek neboli biomasa
Sušené houby se rozemelou na velmi jemný prášek (metoda shellbroken). Částečně se tím naruší částečně chitinový obal a tělo je schopné z houby vytěžit účinné látky.
c) extrakty
Jemnou extrakcí horkou vodou dokážeme prolomit chitinovou bariéru a vytěžit z houby maximální množství účinných látek. U většiny druhů hub je třeba na konci procesu extrakce provést ještě vysrážení etanolem (tzv. dvojitá extrakce),jelikož některé účinné látky jsou ve vodě nerozpustné.
Extrakce je nejoptimálnějším zpracováním hub pro lékařské účely. I proto je drtivá většina lékařských studií prováděna s extrakty, a ne s houbovým práškem.
Hlavními, ale zdaleka ne jedinými účinnými látkami medicinálních hub jsou polysacharidy (a to hlavně β-(1, 3)-D-glukany). Zatímco v sušeném prášku je cca 0,5‒3 % polysacharidů, v našich extraktech jich je 30 %.
Pádným argumentem pro houby MycoMedica je i to, že s našimi produkty pracuje celá řada lékařů a terapeutů čínské medicíny, kteří s nimi mají tu nejlepší zkušenost. 
Produkty MycoMedica používáme sami i v naší ordinaci, takže máme každodenní zpětnou vazbu o jejích příznivých účincích.
Na co si dát při výběru pozor
Některé firmy používají k úpravě houbové suroviny obyčejný škrob, aby dosáhly vyššího procenta obsažených polysacharidů. Běžná laboratoř rozdíl nepozná. Nicméně tato surovina má minimální terapeutické účinky. Pokud vůbec nějaké má. Spolu s německými kolegy nově testujeme veškerou houbovou surovinu, aby obsahovala pouze vysoce kvalitní houbové polysacharidy.
Některé čínské firmy k tomu, aby dosáhly mikrobiologické čistoty extraktů, vystavují houby působení radioaktivního záření, které mikroorganismy ničí. Zdůrazňujeme, že produkty MycoMedica nejsou ozařovány v žádné fázi výroby.
Ověřené suroviny
Někteří čínští výrobci nerespektují tradiční postupy výroby. Například sušení hub musí probíhat pozvolna a pokud možno na slunci. I proto je pro nás důležitá spolupráce pouze s prověřenými pěstiteli a zpracovateli houbové suroviny. Ve svých produktech nepoužíváme žádnou neprověřenou surovinu.
Naše heslo KVALITA - BEZPEČNOST - ÚČINNOST nebereme na lehkou váhu. Díky tomu jsme se postupně stali nejvýznamnějším východoevropským výrobcem produktů z medicinálních hub.
Produkty MycoMedica | TCMPardubice.cz
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Čínská medicína
Čínská medicína: medicinální houby sušené

Co všechno jste o houbách (možná) nevěděli

Houbový extrakt

Houbový prášek

Jak se naše houby pěstují

Shiitake - víte, co tato houba dokáže?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: