Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

HERBEX čaj Rooibos 20 x 2 g

Kód: HX 02
Neohodnoceno
Značka: Herbex
45 Kč / ks
Skladem (3 ks)

Rooibos čaj neobsahuje kofein, má nižší obsah tříslovin a velice příjemnou medovou chuť. Vhodný pro všechny generace v horké i ledové podobě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sáčkovaný čaj ROOIBOS 20 x 1,5 g
 • čistý čaj rooibos - skvělý organický fair-trade rooibos
 • čaj rooibos je jihoafrický čaj z keře Aspalathus linearis, který neobsahuje kofein, proto je vhodný i pro starší lidi a děti
 • žádná příchuť (jak je běžné v Česku), jen přírodní lahodně medová chuť
   
Příprava:
 • Horký nápoj: vložte jeden sáček do hrnku, zalijte vařící vodou a nechte vyluhovat 2-3, případně až 10 minut. Oslaďte dle libosti. Vychutnávejte!
 • Ledový čaj (1 litr): uvařte 6 čajových sáčků v 500 ml vařící vody po dobu 5-6 min. Dolijte 500 ml teplé vody. Nechte vychladit v lednici nebo doplňte kostkami ledu. Oslaďte dle libosti a vychutnávejte!
Složení: rooibos 100 %
Hmotnost obsahu: 30 g - 20 nálevových sáčků s přebalem po 1,5 g
Výrobce: HERBEX s.r.o., Slovensko
 
Upozornění: Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.
 

O Rooibosu (zdroj: wikipedie.cz)
 • Rooibos je nápoj, připravovaný z keře nazývaného čajovec kapský (Aspalathus linearis) z čeledi bobovitých. Již po mnoho generací je tento nápoj populární v Jižní Africe, jeho popularita se rozšířila i do řady zemí celého světa.
 • V Jižní Africe je běžné pít rooibos spolu s mlékem a cukrem, avšak v ostatních částech světa se většinou podává bez těchto přísad. Vůně rooibosu je často popisována jako sladká (a to i bez přidání cukru) a mírně ořechová. Příprava rooibosového nálevu je v podstatě stejná jako příprava černého čaje s tím rozdílem, že vůně je vylepšená delším vařením. Získaný nápoj je červenohnědý, což vysvětluje, proč se rooibosu někdy říká „červený čaj“.
 • Nápoj má charakteristickou tmavě červenou barvu a lehce nasládlou chuť. Někdy se rooibos také míchá s různými přísadami, aromatickými bylinami a podobně.
 • Rooibos obsahuje zejména fenolické látky a flavonoidy s prokázanými antioxidačními účinky a některé minerální látky. Z dalších látek jsou obsaženy glukosidy aspalatin a notofagin. Obsah vitamínu C je navzdory legendám velmi nízký, novější studie jeho přítomnost v červeném i zeleném rooibosu ani neprokázaly. Z minerálních látek je ve významnějším množství přítomna měď, fluor a mangan. Měď obsažená v 1 standardním šálku (1 čajová lžička rooibosu na šálek) pokrývá asi 8 % doporučené denní dávky, fluor 7 %, mangan 2 %. Jiné minerální látky, jako vápník, železo, draslík, hořčík, sodík, fosfor a zinek, nejsou přítomny ve významnějším množství a 1 šálek rooibosu přináší méně než 1 % doporučené denní dávky těchto prvků. Na rozdíl od pravého čaje má rooibos nízký obsah tříslovin.
Zdravotní účinky:
 • Existuje domněnka, že rooibos pomáhá vypořádat se s nervovým vypětím, alergiemi a trávicími potížemi. Při laboratorních testech (in vitro) se prokázalo, že rooibos inhibuje aktivitu xantinoxidázy, testy in vivo stále nebyly provedeny. Xantinoxidáza hraje roli v přeměně purinu na kyselinu močovou, což může potenciálně pomáhat v léčení dny. V těchto testech se zjistilo, při užití určitých koncentrací, že infuse rooibos je z poloviny tak účinná jako allopurinol, tedy lék, který je běžně při terapii dny předepisován právě na inhibici xantioxidázy.
 • V rooibos lze nalézt dva flavonoidy, kvercetin a luteolin, které jsou známy pro své kvality při terapii rakoviny. Rooibos neobsahuje antioxidant epigallokatechin-3-gallát, který lze nalézt v zeleném čaji.
 • Tradiční medicína v Jižní Africe užívá rooibos na zmírnění dětské koliky, alergie, astma a kožní problémy.
 • Polysacharid izolovaný z čajovce ukazuje aktivitu potlačující činnost HIV viru, tím, že se váže na T-lymfocyty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přírodní bylinné čaje vyráběné na Slovensku - Herbex

 • slovenská rodinná firma založená díky vizi výroby kvalitních čajů, dostupných pro každého. Motto: Aby "na zdraví bylo opravdu NA ZDRAVÍ a PRO NAŠE ZDRAVÍ". Cílem bylo také zaplnit mezeru na trhu s bylinnými čaji a přispět k vnímání tohoto "magického nápoje", jakým bylinné čaje bezesporu jsou.
 • dlouholetá tradice - již od r. 1991
 • široký sortiment čajů a BIO čajů se 100% přírodním složením, sypaných i porcovaných, doplňují instantní šumivé nápoje (staré dobré Šuměnky)
 • nejprodávanější značka na Slovensku patří mezi stálice i na českém trhu

Na obrázku může být: one or more people , child , grass , tree , outdoor a nature Není k dispozici žádný popis fotky. Na obrázku může být: 1 osoba