Vážení návštěvníci, k 1. 9. 2019 jsme přešli na novou verzi e-shopu, která vám přináší vedle moderního vzhledu i mnoho nových funkcí, které ve starém e-shopu nebyly. I když usilovně pracujeme na převodu téměř 3000 výrobků a nastavení funkcí, může se stát, že ne vše bude fungovat správně. Pokud na takovou chybu "narazíte", informujte nás o tom prosím na e-mail landova@amalteia.cz. Děkujeme a těšíme se na naše společné nakupování :)

Herbal Coffee ASHWAGANDHA 100 g

Kód: MF 04
2 hodnocení
Značka: MyFood
164 Kč –5 %
asha líc
164 Kč –5 % 156 Kč / ks
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
10.12.2019

Snižuje stres, dodává energii. Ájurvéda je považována za nejstarší a nejdokonaleji propracovaný léčebný systém péče o zdraví na světě. I když třeba nejste zastáncem této medicíny, ochutnejte "ajurvédské kávy" - podpoří vaši energii i celkový stav organismu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ájurvéda je považována za nejstarší a nejdokonaleji propracovaný léčebný systém péče o zdraví na světě. I když třeba nejste zastáncem této medicíny, ochutnejte "ajurvédské kávy" - podpoří Vaši energii i celkový stav organismu.
 
ASHWAGANDHA plus Herbal Coffee 100 g - snižuje stres, dodává energii
 • kávovinová směs s extraktem z byliny ashwagandha (neobsahuje kofein ani lepek)
 • tato ajurvédská káva je vhodná jako doplněk stravy a navíc má příjemnou chuť pražené čekanky
 • bylině Ashwagandha (Withania somnifera) se připisují silné regenerační a posilující účinky. V Indii je též nazývána "koňskou silou". V ajurvédě zaujímá stejné místo jako žen-šen v tradiční čínské medicíně. V této kávě ja Ashwagandha navíc kombinována  s výtažkem z listů byliny Brahmi pro maximální zesílení účinků.
 • účinky ašvagandha ajurvédské kávy

  • pozitivní vliv na nervový systém
  • eliminuje stres a neklid
  • podporuje imunitu a regeneraci těla
  • podporuje zdravé dýchací cesty
  • podporuje mužskou plodnost
  • pročišťuje a podporuje činnost játrech
  • močopudné účinky
 • uchovejte ji při pokojové teplotě v temnu a suchu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti ani pro těhotné a kojící ženy!
 • dávkování: 2 až 3 šálky denně. Zalijeme vždy 1/4 čajové lžičky (1 g) směsi 150 ml vroucí vody, můžeme doplnit mlékem a případně dle chuti osladit. Pro dávkování doporučujeme používat bambusové lžičky.
 • výrobce: společnost HERBAL HILLS je největší výrobce ájurvédských a bylinných výrobků v Indii.

Složení: Cichorium intybus (čekanka lékařská) prášek z kořene 92 g, Withania somnifera (vitánie snodárná / Ashwagandha) výtažek z kořene 6 g, Bacopa monnieri (bakopa monierova / Brahmi) výtažek z listů 2 g


Odvykání od kávy
 • Ti, kteří si již vybudovali závislost na kofeinu, ať už v jakékoliv podobě, musí počítat s tím, že pokud se rozhodnou svůj zlozvyk omezit či zcela opustit, budou na sobě zpočátku pozorovat některé z těchto “abstinenčních” příznaků:
 • bolest hlavy
 • podrážděnost, agresivitu, pocity frustrace
 • deprese, apatii, ztrátu zájmu o pracovní povinnosti
 • rýmu
 • ospalost, únavu, zívání nebo závratě
 • výjimečně i opakující se zvracení (které je často chybně diagnostikováno a přisuzováno břišním virovým potížím)
 
Abstinenční příznaky však nejsou nijak silné a v průběhu 2-3 dnů odezní. Lékaři se shodují, že případné odvykání by mělo být postupné a snižování denních dávek by mělo mít podobu zhruba 10 %. Doporučujeme na začátek kombinovat kávu s kávovinou (viz níže) a postupně ubírat kávu a přidávat kávovinu.
Po vysazení kávy zhubnete, budete lépe spát a mít více energie
Kofein v podobě kávy konzumovaný 6 hodin před spaním dle studií narušuje usínání a kvalitu spánku. Ráno se tak probouzíte unavení a první, po čem sáhnete, je opět šálek kávy. A začarovaný kruh pokračuje. Lidé, kteří neužívají kofein mají obecně hlubší a kvalitnější spánek než ti, kteří si ho, i když jen v malém množství, dopřávají.
Po vysazení kofeinu se možná na čas budete cítit unavení a ospalí, ale jak odezní abstinenční příznaky a vaše tělo se přizpůsobí životu bez kofeinu, získáte zpět spoustu energie. Také se zklidníte, budete se cítit méně vystresovaní a úzkostní. Kofein totiž zvyšuje krevní tlak a zesiluje účinky stresu na oběhovou soustavu.
Obilná káva je zdravá náhrada kávy
Pokud neřešíte primárně “nakopnutí”, ale spíše chuťovou stránku kávy, pak vyzkoušejte jako náhradu kávu obilnou – špaldovou, žaludovou, fíkovou, případně směsi jako je Yanoh (zarytí kafaři jej mají nejraději kvůli chuti nejbližší kávě), Nekávu (pražený ječmen - najdete v anší nabídce), Meltu či Caro. Základem je pražené obilí. Podle druhu může taková káva obsahovat mimo žita, ječmene či špaldy například i jedlé kaštany, fíky, rýži či čekanku. Kofein v nich nenajdete. Špaldová káva má vyšší obsah hořčíku, vápníku, draslíku, fosforu, zinku a navíc podporuje trávení. Na trhu je i mnoho bezlepkových variant.
Ajurvédská káva povzbudí tělo
Řešíte-li, jak svému tělu příležitostně a ve vypjatých situacích dodat sílu jít ještě chvilku dál, pak sáhněte po ajurvédské kávě. Ta obsahuje výtažky z kořene čekanky lékařské a také z bylin jako je např. brahmi. Podobně jako klasická káva s kofeinem stimuluje koncentraci a schopnost učení, navíc má oproti běžné kávě pozitivní účinky na paměť. Zlepšuje trávení, pomáhá překonat únavu i úzkosti,  celkově má harmonizující účinky.


Výsledek obrázku pro ajurvéda
 
Ájurvéda je považována za nejstarší a nejdokonaleji propracovaný léčebný systém péče o zdraví na světě.
 • Ájurvédská medicína je systém tradičního indického lékařství praktikovaný i v jiných zemích, včetně České republiky, jako systém alternativní a komplementární medicíny. Sanskrtský termín Ájurvéda se překládá jako věda o životě. (ÁJU – život, VÉDA - znalost, věda
 • Ájurveda je považována za základ tradiční čínské medicíny. Její principy jsou univerzální a všeobecně použitelné. Ájuvérda využívá přirozené síly organismu a lečí nejen tělo, ale i mysl a duši. Ájurvédká medicína má samostatná odvětví a to bylinkářství, masírování a jógu.
 • Ájurvéda zdůrazňuje umírněnost v jídle, spánku, užívání léků apod. a zahrnuje kompletní systém životosprávy a stravování. Také hygiena je podle indických náboženských zvyků jednou z hlavních součástí Ájurvédské životosprávy a zahrnuje pravidelné koupele, čistění zubů, jazyku, očí, uší a příležitostné masáže těla oleji.
 • chcete více informací o tom, jak ájurvéda funguje a proč je stále více oblíbená? Přečtěte si přijatelně dlouhý článek ZDE.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
I když nakupujeme výrobky především přímo u výrobců, občas se podaří najít velkoobchod se stejnou filozofií, s jakou vznikal náš projekt: kvalita za rozumnou cenu, nepředražené výrobky, upřednostňování českých dodavatelů... proto vám představujeme nášeho hlavního velkoobchodního partnera:

společnost My Food
Výsledek obrázku pro myfood velkoobchod
Máte prodejnu zdravého životního stylu, nebo chcete přinést do nabídky vaší současné prodejny zdravé a trendy potraviny? Věříte naší myšlence, že každý má mít možnost dobře jíst a kvalitně žít? Pojďte s námi spolupracovat na velkoobchodní bázi.
V nabídce máme více jak 3000 produktů. Náš sortiment se skládá z trvanlivých i chlazených potravin, BIO potravin, nápojů, potravinových doplňků, aromaterapie, ale také EKO kosmetiky a EKO drogerie.
Budeme velmi rádi, pokud spojíme síly a společně nabídneme našim zákazníkům kvalitní produkty za rozumnou cenu.
Věříme, že každý má možnost dobře jíst. Dokonce, i když má málo času nebo není zrovna šéfkuchař. Známe 100 % našich dodavatelů, suroviny zpracováváme s láskou a pečlivě hlídáme složení všech produktů, které nabízíme jak velkoobchodně, tak v našich obchodech. Stále pro vás hledáme a objevujeme nové chutě a kombinace, abyste si s námi mohli život opravdu vychutnat.
Milujeme dobré jídlo
 • Jsme mlsní a také hodně zvědaví. Zajímá nás kdo, z čeho, kdy a jak vypěstoval, odchoval či vyrobil to, co jíme. Poznáme kvalitu a po vás chceme totéž. Společně pak můžeme dobré jídlo povýšit na kulinární zážitek.
Jsme lokálně světoví
 • Neustále ochutnáváme a porovnáváme. Obdivujeme tradiční lahůdky i vyhledáváme nové, a to jak domácí, tak ze světa. Chceme jíst české maso, francouzské sýry a italské prošuto.
Láska na celý život
 • Milujeme dobré jídlo jako vy, a proto si přejeme, abyste se k nám často a rádi vraceli. Chceme vás inspirovat i naslouchat vašim přáním. Zkrátka aby nám to vydrželo, dokud nás plný žaludek nerozdělí.
Dobré jídlo je kumšt, ale žádná věda.
 • Proto vyprávíme příběhy šikovných farmářů, pekařů, zelinářů a dalších drobných producentů, kteří zkrátka umí a svému řemeslu dávají první poslední. Také věříme, že chemie patří do zkumavky, a ne na talíř.