Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Fyto ústní voda Dr. Taiga 250 ml

Kód: TD 59
Neohodnoceno
232 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
22.1.2024

Svěží dech a zdravé dásně s pomocí rostlin z tajgy! Fyto ústní voda napomáhá předcházet vzniku zubního kazu a paradontóze, dlouhodobě zlepšuje stav dásní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fyto ústní voda Dr. Taiga 250 ml
 • jak často si dáváte svačinky nebo plnohodnotnou stravu? A jak to souvisí s ústní vodou? Po každém jídle zůstávají mezi zuby mikroskopické zbytky jídla (možná je nevidíte, ale určitě tam jsou), následně se v ústní dutině začínají množit choroboplodné bakterie. V důsledku toho můžeme cítit nepříjemný zápach z úst, mít oteklé dásně a je to samozřejmě i jedna z hlavních možných příčin vzniku zubního kazu. Tomu všemu můžete předejít pravidelným používáním ústní vody Dr.Taiga.
 • díky aktivním složkám vám pomůže udržovat svěží dech v průběhu celého dne a předchází vzniku problémů se zuby a dásněmi:
  • prevenci vzniku zubního kazu a paradentózy  
  • boj s bakteriemi a nepříjemným zápachem  
  • zdravé dásně a svěží dech nadlouho
   
 • ústní voda Dr. Taiga neobsahuje alkohol, chlorhexidin, Parabeny ani SLSpřípravek je součástí řady Dr. Taiga. V tajze je možné najít vskutku unikátní rostliny, které mají velkou hojivou sílu. Právě ty nejlepší z nich jsou obsažené v unikátní výrobkové kolekci péče o ústní dutinu, která dokáže počovat o váš sněhobílý úsměv a zdravé dásně.
 • použití: vypláchněte ústní dutinu dvakrát denně po vyčištění zubů, kloktejte alespoň 30 vteřin. Nepolykejte (i když já ji polykám - pozn. autorky projektu)
 • výskyt usazeniny v ústní vodě je přípustný z důvodu přítomnosti přírodních extraktů ve složení.
 • složení: Aqua, Sorbitol, PEG-40 Hydrogenated Castor OH, Citric Acid, Aroma, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Pinus Sibirica Seed 011, Lonicera Caprifolium Flower Extract, Lonicera Japonica Flower Extract, lmidazolidinyl Urea, Menthol, Potassium Sorbate, Sodium Saccharin
 • skladujte na suchém a chladném místě. Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • účinné složky:
Zimolez
Zimolez
 
Extrakt ze zimolezu se již dlouho používá v lidovém lékařství. Podporuje rychlé hojení krvácejících dásní, má antiseptické a dezinfekční vlastnosti. Obsahuje velké množství látek jako flavonoidy, třísloviny, saponiny a různé minerály.
 
Vrbovka úzkolistá

Vrbovka úzkolistá

Přispívá k normální funkci močových cest, podporuje normální funkci prostaty, přispívá k duševní a fyzické pohodě.
 
 
Mentol

Mentol osvěží váš dech a zklidní podrážděné dásně

Mentol dodává pastě skvělou chuť, která osvěží dech na dlouhou dobu. Účinně působí proti bakteriím v ústní dutině a chrání tak před zubním kazem. Zároveň má velmi dobré protizánětlivé, ochlazující a analgetické schopnosti, takže je ideální volbou pro citlivé zuby a dásně.
 
Можжевельник

Jalovec

Extrakt ze sibiřského jalovce je přírodní „sterilizátor“, má silné antiseptické vlastnosti a dodává dechu příjemnou vůni.
 

 


 
Snad každý by si přál zdravé bílé zuby bez kazů. Stejně jako ostatní pohromy 21. století, včetně srdečních chorob, autoimunity a diabetu, je i zubní kaz výsledkem zejména nesprávného stravování, chronického stresu a nedostatku živin. Nedostatek živin má za následek vznik dutin, které jsou pro zubní kaz příhodné. Zuby jsou nejpevnější částí těla, chrání je silná sklovina a vápník s fosforem se zde starají, aby bylo zaceleno každé prázdné políčko uvnitř i na povrchu zubu.
Pokud tělu vápník s fosforem chybí, zuby slábnou a objevují se prázdné prostory. Každý z nás má v ústech přirozené bakterie, ty se živí zejména sacharidy a jako vedlejší produkt vylučují kyselinu mléčnou. Pokud zůstane v prostředí zubů, způsobuje demineralizaci, které se odborněji říká kyselinová eroze. V ústech by nikdy nemělo být kyselé prostředí. K remineralizaci dochází, když sliny neutralizují kyselé prostředí v ústech a tím pomáhají zuby chránit. Problém nastává ve chvíli, kdy demineralizace překonává remineralizaci. Nedostatek živin a nadměrný příjem sacharidů otevírá cestu k degradaci skloviny. K notorické demineralizaci přispívají zejména kyselé nápoje (hlavně slazené nápoje). Pokud máte citlivé zuby, pravděpodobně jde o výsledek kyselinové eroze. Dlouhodobá demineralizace způsobuje, že se zubní kaz prožere přes dutinky zubu až do měkké tkáně, kde odhaluje nervová zakončení a zuby jsou následně výrazně citlivější na horká, studená nebo kyselá jídla.
Je možné zuby léčit a uzdravit?
Základem zdravých zubů je správná výživa a správné prostředí v dutině ústní. Se správnou výživou dojde k vyplnění dutinek v zubu a k posílení měkkých tkání. Pokud pozitivně změníte způsob stravování, můžete se vyhnout rozpadu zubů a naopak je posílit. Mnoho kultur po celém světě zubní kaz vůbec nezná. Je to způsobeno tím, že mají zcela jiné stravování a od narození konzumují všechny potřebné živiny pro zdravé a silné zuby. Když se to spojí i s psychickou pohodou, tělo se odvděčí dokonalými zuby. V moderním světě dávají rodiče svým dětem již od narození rafinované výrobky, které pro zuby nejsou zdravým řešením. Dříve rafinované produkty neexistovaly a zubních problémů bylo podstatně méně.

8 tipů pro zdravé a silné zuby

1. Vyhýbejte se rafinovaným produktům. Namísto rafinovaných produktů se zaměřte na zdravou stravu bohatou na vitamín D, který napomáhá ke správnému vstřebávání vápníku.
2. Konzumujte vitamíny rozpustné v tucích. Ty hrají velmi důležitou roli při remineralizaci. Jde zejména o vitamíny A, D, E a K2 . Skvělým zdrojem důležitých vitamínů je za studena lisovaný olej z tresčích jater, je snadno dostupný a stačí konzumovat pouze půl čajové lžičky denně společně s jídlem.
3. Konzumujte dostatek minerálů. Ideální jídlo pro podporu zdraví zubů by mělo obsahovat optimálně 1,48 gramu vápníku a 1,28 g fosforu. Zcela ideálním zdrojem je rybí polévka nebo například dušená masa.
4. Dejte si do pořádku trávení. Pokud má dojít ke správnému vstřebání všech živin, je potřeba mít v pořádku trávení, zejména správnou hladinu žaludečních kyselin.
5. Vyhněte se neustálé konzumaci sladkostí. Dnešní doba nás nutí stále něco jíst, ať už to jsou sladké a slané dobroty u televize nebo malé nezdravé svačinky v práci. Neustálá konzumace vede k neustálému vytváření kyselého prostředí v ústech. Je třeba se tohoto zlozvyku vyvarovat, omezit neustálou konzumaci a srovnat pH v ústech.
6. S fluoridem opatrně. Mnoho lidí je přesvědčeno, že pro zdravé zuby jim postačí dostatek fluoridu v zubní pastě a ústní vodě. Fluorid je neurotoxin, který je nebezpečný a některé studie ho spojují s nižším IQ u dětí. Některé vědecké výzkumy poukazují, že je v zubních pastách naprosto zbytečný a jde zejména o reklamu na lidi, kteří uvěří tomu, že ho potřebují konzumovat co nejvíce. (zajímavé informace na toto téma: Šokující pravda o vodě.)
7. Čistěte si i jazyk. Téměř nejvíce bakterií ulpívá na jazyku, ale ten si čistí jen málokdo. Pro výraznou eliminaci bakterií v ústech je vhodné si společně se zuby čistit i jazyk, ať už kartáčkem nebo speciální škrabkou. Perfektně splní účel i kvalitní ústní vody.
8. Vyberte si správnou zubní pastu. Ideální zubní pasta je bohatá na minerály a obsahuje pokud možno jen bylinky. Tea tree olej podporuje likvidaci bakterií, nezpracovaná sůl v zubní pastě pomáhá s přirozeným správným obrušováním. Éterické oleje v zubní pastě jsou také rozhodně zdravější variantou v porovnání s umělými aromatickými přísadami.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: