Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

FEEL ECO univerzální prací prášek 2,4 kg

Kód: FE 22
2 hodnocení
Značka: Feel Eco
297 Kč / ks
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
21.1.2021

Ideální na světlé a stálobarevné prádlo i při nízkých teplotách od 30°C, vhodný i pro dětské prádlo. Intenzivně bělí bílé prádlo. Snadnou biologickou rozložitelnost obsažených aktivních látek zase ocení příroda a majitelé domácích čističek vod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Trvalo poměrně dlouho, než se nám podařilo najít alternativní ekologickou výrobkovou řadu pro praní prádla, která po vyprání zanechá prádlo minimálně stejně tak krásně vyprané, měkké a vonící pouze přirozenou čistotou jako je tomu u výrobkové řady SA8 premium (Amway). Produkty českých společností FEEL ECO a Tierra Verde toto porovnání se ctí "ustály".
 
FEEL ECO univerzální prací prášek
 • bezfosfátový univerzální kompaktní prací prostředek vhodný pro praní veškerého stálobarevného prádla
 • díky vysokému obsahu enzymů a účinných složek dokonale vypere vaše běžně umazané prádlo i při nízkých teplotách od 30°C
 • účinné složky jsou rostlinného původu a jsou snadno biologicky rozložitelné
 • prací prostředek není vhodný pro vlnu a hedvábí
 • dermatologicky testováno u osob s citlivou pokožkou (netestováno na zvířatech)
 • aktivní látky obsažené v pracím prostředku jsou rostlinného původu a jsou snadno biologicky rozložitelné (biodegradabilní) = šetří životní prostředí.
 • vyhněte se použití příliš velkého množství pracího prostředku = dodržte návod dávkování podle tvrdosti vody a míry ušpinění prádla. Věřte nám, že vyšší dávkování nemá vliv na kvalitu vyprání, spíše naopak.
 • pro odstranění silných nečistot lze Feel Eco prací prášek Univesal kombinovat s Feel Eco odstraňovačem skvrn, který krom jiného oživí bílou barvu a vrátí jí jas, nebo si vyberte jiný z prášků v naší nabídce (poznámka autorky projektu: pro běžně ušpiněné prádlo používám zn. Feel Eco, na silně znečištěné prádlo, biologické fleky nebo na oblečení s modalem / elastanem používám výrobky zn. Amway)
 • skladujte na suchém a chladném místě
Ruční praní: jednu až dvě polévkové lžíce prášku (dle stupně znečistění, tvrdosti a objemu vody) nasypte do teplé vodní lázně a nechejte rozpustit. Poté perte běžným způsobem.
Upozornění: správné dávkování šetří náklady a minimalizuje dopad na životní prostředí. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nekombinujte různé prací prostředky.

Cenové a kvalitativní porovnání
"Při výběru pracího programu jsme hledali v první řádě ekologicky nezávadné produkty. Z testovaných prášků dlouhodobě vykazuje nejlepší výsledky řada SA8 (účinnost, vůně, šetrnost vůči prádlu, omak prádla po vyprání... ) Otestovány byly produkty z nabídky Dedra, Eurona, Club 21, Missiva, Ha-Ra, domácí mýdlový gel, prací ořechy. Všem zmíněným značkám rozhodně nelze upříš vysokou kvalitu i příznivý poměr cena-výkon. Co tedy nakonec rozhodlo? Ženy, které užívaly jiné značky a otestovaly řadu SA8 zůstaly u nové značky. Naopak uživatelky prací řady SA8 se po otestování jiných značek vrací k původní řadě."
Takto začíná cenové porovnání u produktů řady SA8 Premium, Color a Baby. Jak už jste si přečetli v úvodních informacích, výrobky od české společnosti FEEL ECO kvalitativní porovnání bez problémů snesou a tak rozhodujícím kritériem pro vás může být cena či vlastenecká hrdost.
Konečné rozhodnutí, kterému prášku dáte přednost, je tedy na vás. Tam, kde je modal či elastan, je potřeba přeci jen sáhnout po řadě SA8, v ostatních případech jsou české výrobky vynikající, kvalitní a cenově příjemnou alternativou.
V každém případě ale nejprve prací řady otestujte - co do kvality vyprání vás nezklame ani jedna ze značek v naší nabídce.
 
Cenové porovnání:
SA8 prací řada (SA8 Color, Premium, Baby):
 • koncentrované složení umožňuje nízké dávkování. Dlouhodobé zkušenosti prokazují skvělé prací výsledky i při dávkování 25 ml / 4-5 kg prádla bez nutnosti předpírky. Při takovémto dávkování vám 3kg balení vydrží na 120 pracích cyklů (náklady na jedno praní jsou při 120 pracích cyklech 8,16 Kč)
 • zkušenosti rovněž ukazují, že stačí prát o stupeň níž, než jste doposud prali (např. místo praní na 60°C stačí prát na 40°C). Tato změna Vám sama o sobě přinese zajímavé úspory na ohřevu vody.
 • po vyprání je prádlo krásně měkké. Sami zjistíte, kolik kousků prádla přestanete žehlit :-) a kolik času a energie (fyzicé i elektrické) tak ušetříte
 • prášek je šetrný nejen k vašemu prádlu, ale i k vaší pračce
 • prádlo po vyprání příjemně voní i bez použití aviváže
FEEL ECO:
 • při zakoupení ekonomického balení 2.4 kg vás jeden prací program vyjde na 6,20 až 9,20 Kč, u malého 600 g balení je to 7,90 až 11,70 Kč (dávkování 60-90 g na prací cyklus)
 • zkušenosti z testování ukázaly, že i s tímto práškem vyperete prádlo účinně bez předpírky a na zkrácený prací cyklus. I na hodně špinavé prádlo (pracovní oblečení ze stavby) stačilo ve středně tvrdé vodě 80 g a praní na 40°C. 
 • prádlo je po vyprání příjemně měkké, aviváž voní "tak akorát" - rozhodně neohrozí vůni vašeho parfému :)

Blogerka - nezávislá recenze o Feel Eco výrobcích

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vybrali jsme pro vás z webových stránek výrobce:

Filosofie společnosti FEEL ECO: Hluboký respekt k přírodě a úcta k životnímu prostředí.

 

Tato základní hesla stála na začátku cesty vývoje unikátní produktové řady pracích a čisticích prostředků Feel Eco z ryze české produkce. Samotná filozofie značky vyjadřuje hodnoty jako účinnost, ekologie, rodina a domov, které společnost nebere jen jako frázi.

Produkty FEEL ECO jsou toho důkazem.

FEEL ECO je životní postoj. Produkty jako prací gely, prací prášek, aviváže, prostředky na ruční mytí nádobí, prostředky do automatických myček nádobí, čističe a v neposlední řadě i mýdla a sprchové gely Feel eco plně korespondují s ekologickým životním stylem současné generace. Té generace, která má zájem chovat se šetrně k životnímu prostředí a přispět k udržitelnému rozvoji života na naší planetě i pro další generace = naše děti.Všechny výrobky Feel eco jsou vyrobeny z pečlivě vybraných surovin na přírodní bázi. Tyto suroviny musí být a také jsou v přírodě velmi snadno odbouratelné. Základním měřítkem je nám certifikační proces EU ECO-label plus naše vlastní hodnoty, které sahají dále nad rámec požadavků ECO-labelu.

Tím se můžeme zaručit za vysokou účinnost Feel eco produktů srovnatelnou s běžně dostupnými konvenčními produkty na trhu. Tato vysoká účinnost a kvalita produktů Feel eco je doložena také testováním v nezávislých akreditovaných laboratořích a vyvrací v lidech hluboce zakořeněný názor, že ekologické prostředky nejsou účinné.

8 argumentů pro produkty FEEL ECO:

 1. Použité ingredience jsou rostlinného původu a snadno biologicky odbouratelné.
 2. Výrobky prošly řadou náročných testů prokazující kvalitu, šetrnost jak k  životnímu prostředí, tak i k prádlu.
 3. Koncentrované prostředky jsou efektivní při nízkých dávkách.
 4. Prostředky jsou účinné již při nízkých teplotách a šetří tak energii.
 5. Receptury Feel eco nebyly, nejsou a nebudou testovány na zvířatech!
 6. Obaly jsou z recyklovatelných materiálů.
 7. Ekologická výroba je podložená certifikáty kvality a ochrany životního prostředí.
 8. Certifikace EU ECO-label je pro nás velmi důležitý základ vývoje stejně jako další certifikace. Vytvořili jsme si ze všech své striktní zásady a ručíme za to!
A co říct na závěr? třeba "Pět E":
 • Ekologie - pečlivě vybrané přírodní suroviny, tvar a materiál použitých obalů, vysoká odbouratelnost výsledného produktu v přírodě – to vše odpovídá vysokému standardu, který jsme si pro Feel eco produkty nejprve sami stanovili.
 • Ekonomika - všechny naše Feel eco výrobky jsou vysoce koncentrované, proto stačí dávkovat v menších dávkách při zachování vysoké účinnosti výrobku. V pracích prostředcích doporučujeme vynechat předpírku a prát lze již od 30°C, tím šetříme náklady za elektřinu a vodu.
 • Efektivita - Feel eco výrobky si zakládají na dokonalé a prvotřídní účinnosti. Díky speciálně vyvinutým recepturám tak dávkujete menší množství výrobku s efektivní a vysokou účinností. U Feel eco výrobků proto opravdu platí, že „málo znamená více“!
 • Etika - v naší společnosti si zakládáme na hodnotách jako je respekt a morálka. Podle toho se chováme také k našim zákazníkům. Naše produkty Feel eco nikdy netestujeme na zvířatech, což se slučuje s našimi hodnotami.
 • Emoce - nechte se oslovit výjimečností designu výrobků Feel eco. Vyzkoušejte praktická balení, která jsou jednoduchá a uživatelsky příjemná, ale zároveň také velmi líbivá. Feel eco produkty jsou totiž vyvinuty pro naše zákazníky. Vážíme si Vás, našich zákazníků a uživatelů Feel eco produktů a zároveň si velice vážíme životního prostředí. Proto Vám chceme přinést maximálně efektivní a účinné prostředky, které jsou zároveň šetrné k životnímu prostředí. Ovšem nejen tyto výhody skýtá využívání Feel eco produktů ve Vaší domácnosti. Naše produkty Vám přinesou ale také ekonomickou výhodu, protože naše výrobky jsou vysoce koncentrované a v konečném důsledku zákazník v přepočtu na dávku a použití prostředku ušetří také svou peněženku.