Vážení návštěvníci, k 1. 9. 2019 jsme přešli na novou verzi e-shopu, která vám přináší vedle moderního vzhledu i mnoho nových funkcí, které ve starém e-shopu nebyly. I když usilovně pracujeme na převodu téměř 3000 výrobků a nastavení funkcí, může se stát, že ne vše bude fungovat správně. Pokud na takovou chybu "narazíte", informujte nás o tom prosím na e-mail landova@amalteia.cz. Děkujeme a těšíme se na naše společné nakupování :)

FEEL ECO prací gel white 1,5 l

Kód: FE 08
Neohodnoceno
Značka: Feel Eco
197 Kč / ks 131 Kč / 1 l
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
23.9.2019

Koncentrovaný tekutý prostředek k praní bílého a stálobarevného prádla při nízkých teplotách 15, 30, 40, 60 a 90°C. Účinný již při nízkých teplotách díky svému koncentrovanému složení a vysokému obsahu enzymů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Trvalo poměrně dlouho, než se nám podařilo najít alternativní ekologickou výrobkovou řadu pro praní prádla, která po vyprání zanechá prádlo minimálně stejně tak krásně vyprané, měkké a vonící pouze přirozenou čistotou jako je tomu u výrobkové řady SA8 premium (Amway). Produkty českých společností FEEL ECO a Tierra Verde toto porovnání se ctí "ustály". 
FEEL ECO prací gel white 1,5 l
 • koncentrovaný tekutý prostředek určený k praní bílého a stálobarevného prádla
 • je velmi účinný již při nízkých teplotách díky svému koncentrovanému složení a vysokému obsahu enzymů
 • aktivní látky obsažené v pracím prostředku jsou rostlinného původu a jsou snadno biologicky rozložitelné
 • prací gel není vhodný pro vlnu a hedvábí
 • pro obtížně odstranitelné skvrny doporučujeme použití Feel Eco odstraňovače skvrn
 • dermatologicky testováno u osob s citlivou pokožkou (NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH)
Pokyny:
 • roztřiďte prádlo (například podle barvy, míry zašpinění, druhu vlákna)
 • perte plnou pračku
 • vyhněte se použití příliš velkého množství pracího prostředku = dodržte návod na dávkování = až 25 pracích dávek
 • pro odstranění silných nečistot lze Feel Eco prací gel White aplikovat přímo na skvrnu. Nechte chvíli působit  (cca 5 minut). Poté je možné oblečení vložit do pračky a spustit prací cyklus.
 • lze kombinovat i s Feel Eco odstraňovačem skvrn, který oživí bílou barvu a vrátí jí jas
 • skladujte v chladu a suchu
Dávkování: víčko pracího gelu 1,5 l může soužit jako odměrka

praci-gel 

Upozornění:
 • správné dávkování šetří náklady a minimalizuje dopad na životní prostředí
 • uchovávejte mimo dosah dětí. Nekombinujte různé prací prostředky.
Složení:
5 % nebo více, avšak méně než 15 %:
 • Aniontové povrchově aktivní látky
 • Aktivní látky na bázi rostlinných olejů (zejména řepkový, kokosový a palmový), které dodávají výrobku pěnivost a účinnost.
 • Neiontové povrchově aktivní látky
 • Látky na bázi rostlinných olejů a cukrů (řepkový, kokosový a částečně palmový a glukóza). Zajišťují odmaštění a odstranění špíny.
méně než 5 %:
 • Mýdlo
 • Mýdlo dodává přípravku odmašťující sílu, mycí účinnost a pěnivost. V tekutých přípravcích se používá složení na bázi rostlinných (kokosových) olejů, u práškových z živočišných tuků.
 • Enzymy
 • Aktivní složky umožňující účinně prát při nízkých teplotách. Štěpí komplikované nečistoty na menší, o které se postarají ostatní aktivní látky.
 • Parfémy
 • Směs esenciálních olejů, extraktů a vzácné syntetické složky, které se sice v přírodě vyskytují, ovšem v nedostatečném množství. Parfémy určují vůni produktu, přinášejí radost, uklidňují i povzbuzují.
 • PHENOXYETHANOL.
Nebezpečí: H318 Způsobuje vážné poškození očí. P102 Uchovávejte mimo dosah dětí. P280 Používejte ochranné rukavice/ochranné brýle/obličejový štít. P305+P351+P338 PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-Ii nasazeny a pokud je Ize vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. P310 Okamžitě volejte lékaře. Obsahuje směs 5-chloro-2-methyl-2H-isothiazol-3-one a 2-methyl-2H-isothiazol-3-one. Může vyvolat alergickou reakci.

"Při výběru pracího programu jsme hledali v první řádě ekologicky nezávadné produkty. Z testovaných prášků dlouhodobě vykazuje nejlepší výsledky řada SA8 (účinnost, vůně, šetrnost vůči prádlu, omak prádla po vyprání... ) Otestovány byly produkty z nabídky Dedra, Eurona, Club 21, Missiva, Ha-Ra, domácí mýdlový gel, prací ořechy. Všem zmíněným značkám rozhodně nelze upříš vysokou kvalitu i příznivý poměr cena-výkon. Co tedy nakonec rozhodlo? Ženy, které užívaly jiné značky a otestovaly řadu SA8 zůstaly u nové značky. Naopak uživatelky prací řady SA8 se po otestování jiných značek vrací k původní řadě."
Takto začíná cenové porovnání u produktů řady SA8 Premium, Color a Baby. Jak už jste si přečetli v úvodních informacích, výrobky od české společnosti FEEL ECO kvalitativní porovnání bez problémů snesou a tak rozhodujícím kritériem pro vás může být cena či vlastenecká hrdost.
Konečné rozhodnutí, kterému prášku dáte přednost, je tedy na vás. Tam, kde je modal či elastan, je potřeba přeci jen sáhnout po řadě SA8, v ostatních případech jsou české výrobky vynikající, kvalitní a cenově příjemnou alternativou.
V každém případě ale nejprve prací řady otestujte - co do kvality vyprání vás nezklame ani jedna ze značek v naší nabídce.
 
Cenové a kvalitativní porovnání
SA8 prací řada (SA8 Color, Premium, Baby):
 • koncentrované složení umožňuje nízké dávkování. Dlouhodobé zkušenosti prokazují skvělé prací výsledky i při dávkování 25 ml / 4-5 kg prádla bez nutnosti předpírky. Při takovémto dávkování vám 3kg balení vydrží na 120 pracích cyklů (náklady na jedno praní jsou při 120 pracích cyklech 8,16 Kč)
 • zkušenosti rovněž ukazují, že stačí prát o stupeň níž, než jste doposud prali (např. místo praní na 60°C stačí prát na 40°C). Tato změna Vám sama o sobě přinese zajímavé úspory na ohřevu vody.
 • po vyprání je prádlo krásně měkké. Sami zjistíte, kolik kousků prádla přestanete žehlit :-) a kolik času a energie (fyzicé i elektrické) tak ušetříte
 • prášek je šetrný nejen k vašemu prádlu, ale i k vaší pračce
 • prádlo po vyprání příjemně voní i bez použití aviváže
FEEL ECO:
 • při zakoupení ekonomického balení 2.4 kg vás jeden prací program vyjde na 6,20 až 9,20 Kč, u malého 600 g balení je to 7,90 až 11,70 Kč (dávkování 60-90 g na prací cyklus)
 • zkušenosti z testování ukázaly, že i s tímto práškem vyperete prádlo účinně bez předpírky a na zkrácený prací cyklus. I na hodně špinavé prádlo (pracovní oblečení ze stavby) stačilo ve středně tvrdé vodě 80 g a praní na 40°C. 
 • prádlo je po vyprání příjemně měkké, aviváž voní "tak akorát" - rozhodně neohrozí vůni vašeho parfému :)

Blogerka - nezávislý komentář k výrobkům FeelEco

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vybrali jsme pro vás z webových stránek výrobce:

Filosofie společnosti FEEL ECO: Hluboký respekt k přírodě a úcta k životnímu prostředí.

 

Tato základní hesla stála na začátku cesty vývoje unikátní produktové řady pracích a čisticích prostředků Feel Eco z ryze české produkce. Samotná filozofie značky vyjadřuje hodnoty jako účinnost, ekologie, rodina a domov, které společnost nebere jen jako frázi.

Produkty FEEL ECO jsou toho důkazem.

FEEL ECO je životní postoj. Produkty jako prací gely, prací prášek, aviváže, prostředky na ruční mytí nádobí, prostředky do automatických myček nádobí, čističe a v neposlední řadě i mýdla a sprchové gely Feel eco plně korespondují s ekologickým životním stylem současné generace. Té generace, která má zájem chovat se šetrně k životnímu prostředí a přispět k udržitelnému rozvoji života na naší planetě i pro další generace = naše děti.Všechny výrobky Feel eco jsou vyrobeny z pečlivě vybraných surovin na přírodní bázi. Tyto suroviny musí být a také jsou v přírodě velmi snadno odbouratelné. Základním měřítkem je nám certifikační proces EU ECO-label plus naše vlastní hodnoty, které sahají dále nad rámec požadavků ECO-labelu.

Tím se můžeme zaručit za vysokou účinnost Feel eco produktů srovnatelnou s běžně dostupnými konvenčními produkty na trhu. Tato vysoká účinnost a kvalita produktů Feel eco je doložena také testováním v nezávislých akreditovaných laboratořích a vyvrací v lidech hluboce zakořeněný názor, že ekologické prostředky nejsou účinné.

8 argumentů pro produkty FEEL ECO:

 1. Použité ingredience jsou rostlinného původu a snadno biologicky odbouratelné.
 2. Výrobky prošly řadou náročných testů prokazující kvalitu, šetrnost jak k  životnímu prostředí, tak i k prádlu.
 3. Koncentrované prostředky jsou efektivní při nízkých dávkách.
 4. Prostředky jsou účinné již při nízkých teplotách a šetří tak energii.
 5. Receptury Feel eco nebyly, nejsou a nebudou testovány na zvířatech!
 6. Obaly jsou z recyklovatelných materiálů.
 7. Ekologická výroba je podložená certifikáty kvality a ochrany životního prostředí.
 8. Certifikace EU ECO-label je pro nás velmi důležitý základ vývoje stejně jako další certifikace. Vytvořili jsme si ze všech své striktní zásady a ručíme za to!
A co říct na závěr? třeba "Pět E":
 • Ekologie - pečlivě vybrané přírodní suroviny, tvar a materiál použitých obalů, vysoká odbouratelnost výsledného produktu v přírodě – to vše odpovídá vysokému standardu, který jsme si pro Feel eco produkty nejprve sami stanovili.
 • Ekonomika - všechny naše Feel eco výrobky jsou vysoce koncentrované, proto stačí dávkovat v menších dávkách při zachování vysoké účinnosti výrobku. V pracích prostředcích doporučujeme vynechat předpírku a prát lze již od 30°C, tím šetříme náklady za elektřinu a vodu.
 • Efektivita - Feel eco výrobky si zakládají na dokonalé a prvotřídní účinnosti. Díky speciálně vyvinutým recepturám tak dávkujete menší množství výrobku s efektivní a vysokou účinností. U Feel eco výrobků proto opravdu platí, že „málo znamená více“!
 • Etika - v naší společnosti si zakládáme na hodnotách jako je respekt a morálka. Podle toho se chováme také k našim zákazníkům. Naše produkty Feel eco nikdy netestujeme na zvířatech, což se slučuje s našimi hodnotami.
 • Emoce - nechte se oslovit výjimečností designu výrobků Feel eco. Vyzkoušejte praktická balení, která jsou jednoduchá a uživatelsky příjemná, ale zároveň také velmi líbivá. Feel eco produkty jsou totiž vyvinuty pro naše zákazníky. Vážíme si Vás, našich zákazníků a uživatelů Feel eco produktů a zároveň si velice vážíme životního prostředí. Proto Vám chceme přinést maximálně efektivní a účinné prostředky, které jsou zároveň šetrné k životnímu prostředí. Ovšem nejen tyto výhody skýtá využívání Feel eco produktů ve Vaší domácnosti. Naše produkty Vám přinesou ale také ekonomickou výhodu, protože naše výrobky jsou vysoce koncentrované a v konečném důsledku zákazník v přepočtu na dávku a použití prostředku ušetří také svou peněženku.