Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

FEEL ECO Odstraňovač skvrn 800 g

Kód: FE 11
3 hodnocení
131 Kč / ks 164 Kč / 1 kg
Na dotaz
Můžeme doručit do:
17.1.2024

Už s nízkým dávkováním 25 g dosáhnete vysoké účinnosti při odstraňování skvrn a nečistot z prádla. Můžete kombinovat s pracím práškem i pracím gelem. Ekonomický, ekologický, výkonný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Trvalo poměrně dlouho, než se nám podařilo najít alternativní ekologickou výrobkovou řadu pro praní prádla, která po vyprání zanechá prádlo minimálně stejně tak krásně vyprané, měkké a vonící pouze přirozenou čistotou jako je tomu u výrobkové řady SA8 premium (Amway). Produkty českých společností FEEL ECO a Tierra Verde toto porovnání se ctí "ustály". (poznámka autorky projektu: pro běžně ušpiněné prádlo používám zn. Feel Eco nebo Tierra Verde, podle toho, co zrovna koupím, na silně znečištěné prádlo (šmír), biologické fleky (jídlo, krev, tráva...) nebo na oblečení s modalem / elastanem používám výrobky zn. Amway) 
FEEL ECO odstraňovač skvrn 800 g
 • skvělá účinnost už při nízkém dávkování
 • s lehkostí odstraňuje mastné skvrny
 • podporuje bělení, brání zešednutí a zežloutnutí bílého prádla
 • vedle běžných nečistot si před ním nemohou být jisté ani skvrny od omáček, čaje, kávy, vína nebo krve
 • dávkování: pro běžně znečistěné tkaniny přidejte 25g odstraňovače skvrn k vašemu běžnému pracímu prostředku. Pro odolné skvrny doporučujeme použít dávku 50g. Na vysoce znečištěné prádlo a zaschlé skvrny smíchejte odstraňovač s vodou v poměru 1:3, vzniklou směs nalijte na skvrnu a nechte několik minut působit. Poté prádlo vyperte v pračce.Ruční namáčení: 30 g odstraňovače skvrn rozpusťte ve 4 litrech teplé vody (40°C) Do vzniklé lázně prádlo namočte. V případě bílého prádla nechte namáčet maximálně 6 hodin, barevné prádlo namáčejte maximálně 1 hodinu. Nakonec doporučujeme prádlo vyprat nebo důkladně vymáchat.Správné dávkování šetří náklady a minimalizuje dopad na životní prostředí. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Lze použít i na:
 • Čištění odtoků dřezu, umyvadel a vanyDo odtoku nadávkujte 1-2 polévkové lžíce prášku a přelijte hrnkem teplého octa. Vznikne pěna a zároveň se rozpustí mastné usazeniny. Po několika minutách působení odpad prolijte teplou vodou.
 • Ruční mytí nádobíMycí účinek je možno zlepšit přidáním 1 polévkové lžíce odstraňovače skvrn.
 • Mytí nádobí v myčcePřidejte 1/2 polévkové lžíce odstraňovače skvrn do mycího cyklu myčky k odstranění odolných skvrn, např. čaje a kávy.
Složení
Ekologicky nezávadný perkarbonát sodný doplněný aktivátorem bělení, aktivními látkami z kokosového a řepkového oleje a enzymy, bělí a účinně odstraňuje skvrny.
30 % a více
 • bělící činidla na bázi kyslíku
 • použitý je ekologicky nezávadný perkarbonát sodný, který dokonale vybělí pomocí sody a peroxidu. Je vhodný i pro děti a alergiky, neobsahuje chlor ani optické rozjasňovače.
méně než 5 %
 • aniontové povrchově aktivní látky
 • aktivní látky na bázi rostlinných olejů (zejména řepkový, kokosový a palmový), které dodávají výrobku pěnivost a účinnost
 • neiontové povrchově aktivní látky
 • látky na bázi rostlinných olejů a cukrů (řepkový, kokosový a částečně palmový a glukóza). Zajišťují odmaštění a odstranění špíny.
 • Enzymy
 • Aktivní složky umožňující účinně prát při nízkých teplotách. Štěpí komplikované nečistoty na menší, o které se postarají ostatní aktivní látky.
 • Parfémy
 • Směs esenciálních olejů, extraktů a vzácné syntetické složky, které se sice v přírodě vyskytují, ovšem v nedostatečném množství. Parfémy určují vůni produktu, přinášejí radost, uklidňují i povzbuzují.
Varování: H319 Způsobuje vážné podráždění očí. P102 Uchovávejte mimo dosah dětí. P280 Používejte ochranné brýle / ochranný štít. P305+P351+P338 PŘI ZASAŽENĺ OČÍ. Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je Ize vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. P337+P313 Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Skladujte v chladu a v suchu. Datum výroby a spotřeby je uvedeno na obalu.

 
Cenové a kvalitativní porovnání
"Při výběru pracího programu jsme hledali v první řádě ekologicky nezávadné produkty. Z testovaných prášků dlouhodobě vykazuje nejlepší výsledky řada SA8 (účinnost, vůně, šetrnost vůči prádlu, omak prádla po vyprání... ) Otestovány byly produkty z nabídky Dedra, Eurona, Club 21, Missiva, Ha-Ra, domácí mýdlový gel, prací ořechy. Všem zmíněným značkám rozhodně nelze upříš vysokou kvalitu i příznivý poměr cena-výkon. Co tedy nakonec rozhodlo? Ženy, které užívaly jiné značky a otestovaly řadu SA8 zůstaly u nové značky. Naopak uživatelky prací řady SA8 se po otestování jiných značek vrací k původní řadě."
Takto začíná cenové porovnání u produktů řady SA8 Premium, Color a Baby. Jak už jste si přečetli v úvodních informacích, výrobky od české společnosti FEEL ECO kvalitativní porovnání bez problémů snesou a tak rozhodujícím kritériem pro vás může být cena či vlastenecká hrdost.
Konečné rozhodnutí, kterému prášku dáte přednost, je tedy na vás. Tam, kde je modal či elastan, je potřeba přeci jen sáhnout po řadě SA8, v ostatních případech jsou české výrobky vynikající, kvalitní a cenově příjemnou alternativou.
V každém případě ale nejprve prací řady otestujte - co do kvality vyprání vás nezklame ani jedna ze značek v naší nabídce.
 
Cenové porovnání:
SA8 prací řada (SA8 Color, Premium, Baby):
 • koncentrované složení umožňuje nízké dávkování. Dlouhodobé zkušenosti prokazují skvělé prací výsledky i při dávkování 25 ml / 4-5 kg prádla bez nutnosti předpírky. Při takovémto dávkování vám 3kg balení vydrží na 120 pracích cyklů (náklady na jedno praní jsou při 120 pracích cyklech 8,16 Kč)
 • zkušenosti rovněž ukazují, že stačí prát o stupeň níž, než jste doposud prali (např. místo praní na 60°C stačí prát na 40°C). Tato změna Vám sama o sobě přinese zajímavé úspory na ohřevu vody.
 • po vyprání je prádlo krásně měkké. Sami zjistíte, kolik kousků prádla přestanete žehlit :-) a kolik času a energie (fyzicé i elektrické) tak ušetříte
 • prášek je šetrný nejen k vašemu prádlu, ale i k vaší pračce
 • prádlo po vyprání příjemně voní i bez použití aviváže
FEEL ECO:
 • při zakoupení ekonomického balení 2.4 kg vás jeden prací program vyjde na 6,20 až 9,20 Kč, u malého 600 g balení je to 7,90 až 11,70 Kč (dávkování 60-90 g na prací cyklus)
 • zkušenosti z testování ukázaly, že i s tímto práškem vyperete prádlo účinně bez předpírky a na zkrácený prací cyklus. I na hodně špinavé prádlo (pracovní oblečení ze stavby) stačilo ve středně tvrdé vodě 80 g a praní na 40°C. 
 • prádlo je po vyprání příjemně měkké, aviváž voní "tak akorát" - rozhodně neohrozí vůni vašeho parfému :)

Blogerka - nezávislá recenze na Feel Eco výrobky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: